0

@AmigoBlancos typowe głosowanie z Europy. Gdyby nie Copa America, Leo by nie zdobył ZP. A tu ten turniej jest marginalizowany

0

@taris Shaw lub Spinazzola

0

@Krzychuuuu14 bardziej jak zgarnie. Już nawet on nie będzie miał żadnych argumentow, aby uznać się za lepszego piłkarza od Lewego.

0

@Mixtape wrzucą 17 emeryturę i nagle znowu +10%...

0

@michal26 przeczytałeś do końca? Nie nabyjemy odporności stadnej, bo wirus za szybko mutuje. Podobnie jak ze zwykłą grypą sezonową. Musimy nauczyć się z tym żyć. Ale sam napisałeś że 91% jest zaszczepionych, co tylko pogrąża dane jakie przedstawiłeś. Większość niezaszczepionych to dzieci, które przechodzą covida na ogół łagodniej. Odnieśmy te statystyki do analogicznego okresu w zeszłym roku.

Wowczas:
Liczba przypadków to około 300/dzień
Liczba zgonów to około 5(1,7%)

Teraz:
4500/dzień
Liczba zgonów to około 8(0,18%)

W Polsce porównując te okresy, to przy podobnej liczbie zakażonych w zeszłym roku było 500 zgonów, w tym 300. 2,5%-1,5%, przy zaszczepieniu około 60% populacji. U nas umiera prawie 2 razy mniej niż rok temu, a w takiej Irlandii, umiera około 10 razy mniej osób niż miałoby to miejsce przy takiej samej liczbie zakażeń rok temu. Konkludując, szczepienie przeciw covidowi nijak nie daje Ci odporności na zakażenie, ale znacząco obniża śmiertelność. Obecnie śmiertelność na covida w Irlandii jest na poziomie śmiertelności na grypę. I z tym trzeba się pogodzić.
Za 5-10 lat, będziemy traktować covid tak samo jak grypę. Typowa choroba okresu początku wiosny /końca jesieni.

0

@hayek No i właśnie dlatego brak Sneijdera tam to skandal. Tryplet i wicemistrzostwo świata. Do tego 5 bramek na MŚ. I jeden z dwóch najlepszych piłkarzy imprezy.

0

@michal26 z jakiej grupy osób? Jak wyglądają proporcje pośród zakażonych? To dane z Irlandii, gdzie zaszczepione jest 80% społeczeństwa. Znaczna część nie zaszczepionych to dzieci, dla których covid jest mniej groźny. Do tego dojdą pozostałe czynniki takie jak stan zdrowia, choroby przewlekle itd... Patrząc szerzej, mamy około 25/30% - 65%/70% zgonów, na korzyść zaszczepionych. To nawet pokazuje statystyka ze Śląska, gdzie proporcje hospitalizowanych to już 44%-56%. Co nie zmienia faktu, że @GeneralXavi ma rację, pod tym względem że szczepionka nie rozwiązuje problemów z covidem. Wirus za szybko mutuje.

1

@GeneralXavi w piłce masz 11 zawodników, których musisz dobrze ustawić. W skokach wystarczy jeden talent. Można to nawet zestawić z koszykówką. Jak bardzo Chicago Bulls wybili się na Jordanie? Jak bardzo Cavs na Lebronie? Co jako trener pokazał Tyronn Lue? W sumie to nic, a tytuł ma. Inna sprawa, że mając epokowe talenty, można po prostu zgrywać Janasa i to wyszło zarówno Tajnerowi jak i Lue.

0

@mekston nie. Zwycięstwo Messiego nie jest oczywiste. Jeden uzna że nagroda dla Leo, drugi że dla Roberta. W tym roku podobnie jak w 2010, ma równorzędnych konkurenta. Wtedy ZP mogli dostać Sneijder czy Iniesta, teraz Lewandowski. Wybrano Messiego, bo utrzymał się na najwyższym poziomie kolejny rok, choć wygrał tylko ligę, a na mundialu zawiódł. Analogia do tego roku Lewego jest ewidentna.
Tak działa ten plebiscyt i działać będzie.

1

@GeneralXavi zbyt małe dane, żeby wysnuć jakieś sensowne wnioski. Trzeba by wziąć pod uwagę kilkaset tysięcy przypadków i rozdzielić je na różne szczepionki.

2

@barteq na pewno szachy bardziej wpisują się w definicję sportu niż powiedzmy łyżwiarstwo figurowe. Wygrywa zawsze lepszy,nie ten kto bardziej przypadnie do gustu sędziom. Może nie masz ruchu fizycznego, ale spalanie kalorii podczas klasycznych partii jest nierzadko większe niż w najbardziej fizycznych sportach.

0

@doc Nic z chłopa w Barcelonie nie będzie. Przy tym stylu gry, nie będziemy w stanie wykorzystać atutów Dembele.

0

@michal26 Przede wszystkim gramy bez napastnika. Problem w tym, że to się raczej za szybko nie zmieni.

1

@stone80 Stalin. Z prostej przyczyny - kiedy byłeś oddanym współpracownikiem Hitlera, nie musiałeś się o siebie bać. Co innego u Stalina.

0

@kolomen2 a czego się spodziewałeś po zawodach internetowych patusów w chlaniu? Swoją drogą, to ciekaw jestem jak obeszli zakaz reklamowania alkoholu, sprzedając dostęp do tego jakże zacnego wydarzenia.

0

@Zirike No tak było z Karjakinem i Caruaną, Amanda ogral wcześniej w klasykach. No ale w szybszych partiach, to Carlsenowi może zagrozić tylko Hikaru Nakamura.

0

@pele1282 strasznie popsuł tą partię Nepo. Miał sporą przewagę.

0

@Emhyr City, Liverpool, Chelsea i Bayern. Wszyscy mają podobne szanse na tytuł

1

@Sau_Ron oczywiście. Nie ma rekordów nie do pobicia. Prędzej czy później pojawi się ktoś lepszy.

0

@mekston nowy silnik totalnie pod charakterystykę Abu Zabi. Aby tam mieć przewagę nad Mercedesem. Kara 5 pozycji jak widać to jest nic, Max spokojnie skończy na drugim a w najgorszym razie 3 miejscu.

0

@ElKamil @Chaoss Perez i Bottas też jeżdżą takimi bolidami. Ale żaden z nich nie byłby w stanie odrobić aż tyle w tak krótkim czasie.

2

Wyścig w Brazylii jak i ten tu pokazały jak wybitni są Hamilton i Verstappen na tle reszty stawki.

3

@eydeem zgadzam się z @Joe_Pesci , ale w tym przypadku trylogia Jacksona jest tak wybitna, że choć nie pokazuje wszystkiego, to spokojnie można najpierw obejrzeć filmy a potem się zabrać za książki.

0

Jak Mingueza zagra tak z Benficą, to znowu Darwin Nunez zrobi naszej obronie jesień średniowiecza

0

@mekston pytanie jak z mocą na silniku Hamiltona, i jak dużo Honda mogłaby jeszcze odkręcić. Bo przy obecnej przewadze Mercedesa to nawet tor idealny dla RB padnie łupem Lewisa. Trzeba będzie albo zaryzykować, albo liczyć na cud.

0

@mekston możliwe że odpuszczą wyścig w Arabii, aby zmienić silnik u Maxa i rzucić wszystko co mają na Abu Zabi. Tak czy siak będzie trzeba skończyć tam przed Lewisem. Zobaczymy też czy Hamiltonowi wytrzyma ten silnik z Brazylii.

0

@hoodRich @Triv44 sportowo Stoch już jest przed Małyszem. Złota IO, Perfekcyjny TCS, i medal za loty. Natomiast w kwestii popularności w kraju nigdy Małysza nie dogoni. Po pierwsze dlatego, że kto miał się zainteresować skokami to już to zrobił, a po drugie dlatego, że dziś Polska ma znacznie więcej wybitnych sportowców niż na przełomie wieków.

0

@Huck ale gpf działa inaczej z uwagi na sam sposób działania silników. A to sprawia że nie mają znaczenia obroty, nie trzeba sztucznie podgrzewać spalin itd... W mieście lepiej sprawdzi się benzyniak, w trasie to już faktycznie nie będzie miało znaczenia

1

@Cwaniak4 Benzyna. Nie masz dpfu, nie musisz dbać o obroty co jeżdżąc po mieście jest praktycznie niemożliwe. No i jednak jeśli będą ograniczać emisję spalin, to wpierw oberwie się dieslom, potem dopiero benzyniakom.

1

@kempnou No tylko że jak ktoś kogoś okradł, najpierw uznają ze nic się nie stało, a po 10 latach jednak się okaże że tak to co? Tylko zbrodnie przeciw ludzkości nie ulegają przedawnieniu. A w tym czasie ceny zmienią się tak strasznie że przeliczenie tego jest niemożliwe. Kolejna sprawa jest taka, że sędziów najpierw wgl nie chcieli się tym zajmować. Coś jakby ktoś ukradł batona, ale potem się okazało że w loterii z ukradzionego batona wygrał samochód. Tak naprawdę nie było żadnego postępowania w trakcie wyścigu. Sprawa się przedawniła i koniec. Wyobraź sobie że ktoś popełnia błąd na meczu piłki nożnej. Bo zostało pokazane nowe ujęcie,na którym faul jest ewidentny. Zmieniamy wynik? Dajemy jednej drużynie karne punkty? Nie, została podjęta decyzja i nawet jeśli jest błędna, to ostateczna. Każdy inny werdykt wypacza możliwość sportowej rywalizacji.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?