0

@Pilka_jest_okragla tylko ze na miejsce Koemana trzeba zatrudnić kogoś z wizją. A na takiego trenera nas nie stać...

Xavi nie przyjdzie dopóki w klubie będą Pique, Busquets i Alba albo przynajmniej dopóki będą stanowić jego siłę.

1

@Derean nawet stadion za nami nie przemawia. Za Koemana :
1-3 z Realem
0-3 z Juve
1-4 z PSG
0-0 z Atletico(zwycięski remis dla gości).
Sevilla to jednak półka niżej.
Nasza gra z mocnymi rywalami u siebie za Koemana jest jak bilans bramek czyli 2/10

0

@kamiVeB preferuję 3.25 na Bayern z handicapem

1

@AmigoBlancos MMA. Dla mnie to zwykła napieprzanka bez żadnych zasad. Ze sportów walki to boks i długo, długo nic.

0

@mekston Rosja zepnie się na nas także różnie to może być.

0

Z Kubiakiem to my nie mamy co marzyć o wygranej z Rosją czy Francją. Pod formą strasznie.

0

@Cule1234 Rosja/Francja/Serbia lub Włochy, taka ścieżka się szykuje jeśli chcemy walczyć o tytuł.

0

@FC1899Barca Nie podałeś jednej rzeczy, która być może była główną przyczyną zawalenia się wież. W tym samym czasie dokonywano remontu wind. Kilka ładunków wybuchowych w strategicznych miejscach, a za zapłon może posłużyć paliwo lotnicze i pożar. Zwykły atak terrorystyczny tylko prawdopodobnie na znacznie większą skalę niż się sądzi. Mieli wewnątrz swoich ludzi.

0

@amanter dobry trener jednak coś znaczy

1

@macio_944 to tylko Boliwia, myślę że o występie Ronaldo z Irlandią nie było dużo głośniej. A też trzeba spojrzeć na to gdzie żyjemy. Bo w Europie tutejsze eliminacje mają większe znaczenie niż te w Ameryce. Dlatego może się wydawać że Ronaldo jest częściej wynoszony na ołtarze w meczach kadry ->rozgrywki w Europie są znacznie ważniejsze medialnie.

Jasne Messi gra inaczej, kreuje grę, podczas kiedy Ronaldo to typowy snajper. Ale koniec końców gol to gol

0

@DLFCB obrońcami San Marino tak nie kręcił

25

Dajcie śrubokręt bo trzeba Walkera wykręcić
Moder Top!

1

@AlwaysBlaugrana miał, źle się ustawił, nie widział piłki, a w dodatku kiedy ja zobaczył to został złapany na wykroku i nie było z czego się rzucić. Strzał świetny, ale do obrony.

2

@Bykunn Nie do końca, bo enigma szyfrowała jakieś sprecyzowane informacje. A tu poszukujesz (kopiesz) jakiś ciąg znaków, który sam z siebie nie ma sensu, coś jak klucz do gry. Dlaczego ludzie zwiarowali na punkcie byle znaczków? Bo transakcje z udziałem kryptowalut są znacznie cięższe do zhackowania. W wyniku zmiany znaku lub braku autoryzacji transakcja z użyciem kryptowalut jest odrzucana. W przypadku normalnych banków masz ponowienia itp. Moc obliczeniowa potrzebna do złamania zabezpieczeń jest znacznie mniejsza. Banki korzystają z szyfrowania RSA prawdopodobnie 1024 bitowego. Udało się złamać 768 bitów i to kilka lat temu, więc wcale nie jest nie do sforsowania. A problem "dużych liczb" znika w przypadku komputerów kwantowych. Z BTC i wieloma innymi kryptowalutami jest inaczej. Nie ma centrali, więc nikt nie może w pelni ich kontrolować, monitorować i manipulować. W dodatku klucze są unikatowe, a więc złamanie jednego nie pociągnie za sobą złamania wszystkich. Coś właśnie na kształt gier. Masz klucz do Fify, ale nie jesteś w stanie zauważyć żadnego schematu i na tej podstawie wyznaczyć kolejnego. W odróżnieniu od Enigmy, tam trzeba było zawsze podawać wskazówkę/ustawienia wirnika do rozszyfrowania, które każdy oficer miał charakterystyczne. Znajdujesz 1 literę, masz o jedną mniej do szukania i tak po nitce do kłębka. Gdy zostaną 3 to już rozwiążę to każdy. Choć na początku to było niemal niewykonalne. W takim przypadku liczba kombinacji to jest gdzieś 30!(no nawet mniej, zależy ile jest liter w danym alfabecie). W przypadku kluczy do gier w każdym miejscu może stać dowolny znak. Mamy klucz złożony z powiedzmy 30 dużych liter. Liczba kombinacji to już 30^30. A gdy dodamy małe litery, cyfry i znaki specjalne to już się zrobi gdzieś 3^30 razy tyle. I nawet jeśli moc obliczeniowa pozwoli na wygenerowanie wszystkich możliwości(komputery kwantowe) to trzeba by sprawdzać każdy z nich. I tu wracamy do początku, bo podanie złego klucza automatycznie odrzuca transakcję i wydłuża czas łamania.

0

@Yosemite gdzie Lewandowski nie grał miesiąc. Gdyby nie to jego przewaga byłaby rzędu 10-15 punktów w kanadyjce.

1

@FC1899Barca Octavia bo wydaje się najbardziej niezawodna. Do tego DSG to najwyższa półka jeśli chodzi o jakość automatów.

0

@Cule1234 niby tak, ale 4 porażki i do domu... Po prostu zarówno Serbowie jak i Polacy ich zlekceważyli.

0

@Pawel13sz Wszyscy by chcieli, poza samym Enrique

5

@pt9 ten wyprany z emocji gość sfinansował odwyk bratu, a wiele razy wypowiadał się że wolałby żeby jego ojciec dalej żył, aniżeli mieć co ma... W dodatku wiele razy było słychać o tym jak Ronaldo zamyka aukcje charytatywne wpłacając co trzeba. Nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że ma mniej uczuć niż taki Messi.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Herato tylko że ten problem jest głębszy i nie wynija z winy PZPNu, przynajmniej bezpośrednio. Jasne, na pewno można popracować nad szkoleniami dla trenerów, formatem rozgrywek itp. Udało się już na przykład znacząco poprawić infrastrukturę. Problem leży w klubach, które są lub były źle zarządzane. Widzew, ŁKS, Polonia Warszawa, Zawisza Bydgoszcz, Ruch Chorzów zbankrutowały w ostatnich 10 latach. Jeśli nie masz pieniędzy na pensje, zaczynasz cięcia, a najłatwiej odciąć finansowanie szkółce. A te kluby to uznane marki, w dodatku z dużych miast. Przez takie podejście odbiło się kilka tysięcy dzieciaków, zanim tak naprawdę ich sprawdzono. U nas tylko Lech stawiał na szkółkę. W zasadzie nie licząc bramkarza, można by wystawić całą drużynę mającą Lecha w CV.

Ale znacznie większy wciąż jest chaos. Lechia ledwo wiąże koniec z końcem. Legia również bez większego pomysłu na siebie przez ostatnie lata. A największym hitem jest Korona Kielce, która mając mistrzów CLJki, kupowała graczy z 8 ligi angielskiej...

Kolejny problem to fakt, że nie umiemy w transfery. Jak ktoś się wyróżnia, przychodzą 3 miliony euro i się sprzedaje. A Ci gracze powinni iść do najlepszych klubów wewnątrz ligi,pokazać się w pucharach i już nagle byliby warci 3 razy tyle. To dlatego Slavia Praga i Dinamo Zagrzeb mogą sprzedać swoich zawodników za 20 baniek, a Legia za 5

1

@Bykunn pod tym względem Dembele godnie go zastępuje

0

@chavez za Rakiticia dali 18 milionów euro nie 80

1

@Bocheno1 to się nazywa syndrom Realu Madryt i receptą jest wyłączenie telewizora ;)

0

@piterheh86 bo jest MVP ligi mistrzów?

4

@MesQueUnClub96 jeszcze jest kim była mama muminka zanim została mamą muminka?

0

@mindbender84 Ale co chłop potrenował z Messim to jego

1

@Bykunn Naprawdę często się to zdarza. W polskiej lidze było kilka takich akcji, myślę że Chelsea również miała podobne sytuacje. Klubom z najwyższej półki w danym kraju opłaca się wypożyczać swoich młodych graczy, często nawet płacąc część pensji(w zamian klauzula strachu), żeby zapewnić im możliwość rozwoju. Myślę że takiego Sociedad nie było stać na pensje Odegaarda(bo to było jakieś 100k € na tydzień)

0

@Dembouz1899 czerwo ewidentne, ale bez przesady. Gdyby za każdy taki faul dożywotnio dyskwalifikować, to połowa piłkarzy już by bana miała. Zawieszenie na 3 mecze i tyke

0

@Bykunn w przypadku wypożyczeń to norma

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?