0

@Cwaniak4 znajdź trenera z którym Ronaldo miał konflikt. Nie ma ich. To nie Ibra czy Eto'o, tylko wzór profesjonalisty. W odróżnieniu od Messiego potrafił się oszczędzać na najważniejsze mecze, po czym niemal w pojedynkę wygrał Realowi 3 LM.

0

@Sysia11 Ronaldo w City to co najmniej 25-30 bramek w samej PL. Nie ma piłkarza którego tak łatwo trafić w polu karnym, a w City ma kto go trafiać. Mahrez, De Bruyne, Bernardo, Grealish, Sterling... Chyba nie da się znaleźć drugiej drużyny stwarzającej tyle sytuacji.

2

@MesQueUnClub96 spokojnie, od Semedo to każdy z La Rambli zagrałby lepiej

0

@halfnolife jakby był wybór czy Real czy PSG wygrywa LM to wybieram Real. Against Modern Football!

0

Imagine woleć życie w Lipsku niż w Barcelonie

2

@LeoMessiah samotności

1

@ElKamil nie, wszystko jest ok

0

@amanter nie. Messi gra inaczej, już i tak jest znacznie mniej przebojowy niż choćby w czasach Barcy Enrique. Często zdarzają się sytuację gdzie obrońcy są w stanie go dogonić, co wtedy było nie do pomyślenia. Do gry na skrzydle potrzebna jest właśnie szybkość i dlatego w przypadku Messiego czy Ronaldo zmiana stylu gry jest wyraźniejsza niż u Modricia. Messi cofa się do środka pola gdzie może wykorzystać swoją wizję gry i technika(co jest naturalnym środowiskiem Modricia), natomiast CR gra jako środkowy napastnik, gdzie może wykorzystać czucie piłki i grę głową.

0

@mateusz1989VeB No pewnie muszą mu wypłacić z góry to co zostało do końca kontraktu.

0

@Ghotti pewnie chodzi o rejestrację Aguero, bo może być z tym problem.

1

@Cwaniak4 Kibic Arsenalu ma kilka razy gorzej

4

@puyol_presidend5 przede wszystkim TVN nie jest finansowany z pieniędzy publicznych.

0

@chavez Messi był wytrychem, przykrywał ewidentne braki w wielu meczach robiąc coś z niczego. Teraz trzeba będzie wypracować nowe schematy i znaleźć słabe punkty rywala, a w tym Koeman nie radził sobie dobrze.

0

@Colin94 jeden z trzech przedostatnich.

0

@A_Gomesinho_21 świetny trener. W pierwszym sezonie zabierają mu Neymara, a ten wygrywa ligę z dominującym w Europie Realem. Gdyby miał ciut więcej świeżej krwi, mógłby zdobyć 2 LM. Jednak mecze w Rzymie i Liverpoolu to nie jego wina, a psychiki "amigosów". A za Pique czy Busquetsa nie było komu grać. Jestem święcie przekonany że z Valverde na ławce nie byłoby 2:8 z Bayernem ani 1:4 z PSG na Camp Nou. Również w lidze ugralibyśmy więcej.

0

@chavez problem leży w trenerze. Koeman mając Messiego przegrał taktycznie z absolutnie każdym szkoleniowcem z topu. Teraz Barca będzie bardziej przewidywalna, więc i łatwiej będzie nastawić się stricte pod Barcelonę.

0

@Mow_mi_Douglas zakładając że bilet średnio 100 euro, mamy około 9 milionów z dnia meczowego. Około 25-30 spotkań w sezonie na swoim stadionie. Czyli tak między 230 a 270 milionów euro przychodu. Odejmujac zwiększone koszty utrzymania itp to pewnie wyjdzie na czysto około 200 milionów. A potem tą kwotę trzeba przeliczyć przez limit stadionowy w Hiszpanii.

0

@chavez Katarczcy chcą wygrać LM przed MŚ 2022

0

@vangoor w cmach zawsze tam grał Pauleta

4

Laga na Pekharta to za mało, żeby dostać się do LM. Kto by pomyślał?

0

@Dominx żałosne, co jak co ale hymn to Real ma piękny.

0

@cules100pro to jak najbardziej, ale we Francji jest podobnie. Sęk w tym, że nie w zasadzie już nie mają innych argumentów, aby ściągać młodych obiecujących graczy. Kiedyś była gra na Messiego/Ronaldo lub z nimi, teraz ma to liga francuska czy włoska. Siłą rzeczy Bordeaux staje się ciekawszym miejscem do gry w piłkę niż Celta Vigo. Hiszpanii zostaje tylko klimat(choć tu Włosi są na równi) i język(Ameryka Płd).

@Kgorecki2500 Griezmann nie jest nawet największą gwiazdą swojej reprezentacji, nikt dla niego nocek zarywać nie będzie. Drastycznie spadnie oglądalność poza Europą, spadną przychody z "pikników". Żaden gracz z tych którzy pozostają w LL w ostatnich dwóch sezonach nie był w Top 10 plebiscytu FIFA/ZP(tylko De Jong i Hazard się tam znaleźli, ale za sezon w innych klubach).

1

@MesQueUnClub96 nawet jak by grał w finale Real, to całym serduszkiem za białymi. Against Modern Football!

7

5 lat temu La Liga była najlepsza na świecie. Dwie drużyny grały w finale LM, trzecia broniła tytułu a jeszcze inna masowo wygrywała Ligę Europy. Skończyła się rywalizacja Messiego i Ronaldo i LL została wyprzedzona przez PL. Teraz z odejściem Messiego, staje się najmniej atrakcyjna z Top 5. O PL nie muszę wspominać, ale w takiej Serie A jest Ronaldo czy Ibrahimovic, w Bundeslidze Haaland i Lewandowski, we francuskiej Mbappe Neymar i Messi... Marketingowo LaLiga nie ma takiego nazwiska. Chyba najmocniejsze nazwisko ma Suarez, ale czy może konkurować z pozostałymi ligami? To cień dawnego piłkarza, nie jest tak spektakularny, ani specyficzny w swoich wypowiedziach jak Ibra... A Barca i Real? Cóż, ruszają na podbój azjatyckich straganów z Griezmann em i Benzemą. I to wszystko w czasach gdy oba kluby są potwornie zadłużone, i trzymają Superligi jak ostatniej deski ratunku. Jeśli nie nadejdzie kolejna złota generacja w hiszpańskiej piłce, to LaLiga będzie musiała oglądać się na Holandię i Portugalię, a nie Francję, Włochy czy Niemcy. Zarządzanie futbolem w Hiszpanii to stan umysłu, nie tylko na szczeblu centralnym ale i w największych klubach.

0

@paweldunajecfcb za Valverde był najlepszym stoperem LaLiga, to trzeba było mu zwiększyć klauzulę,normalka. Pytanie tylko co zrobili z nim Setien i Koeman.

0

@VenoM
Courtois>Ter Stegen
Carvajal>Dest
Militao>Araujo
Alaba>Pique
MendyBusquets
Kroos Pedri
Bale=Dembele(obaj w szpitalu)
Benzema>Griezmann
Hazard

1

@Wiktoria13 my jeszcze bardziej. Problemy w obronie, wąska kadra w środku pola i pseudo kłopot bogactwa w ataku. Mamy 5 czy 6 zawodników którzy mogą tam zagrać, ale dla żadnego nie ma odpowiedniej pozycji.

0

@Hosh przydałby się tylko jakiś lewy obrońca. Ten Davies z Bayernu do wyciągnięcia?

0

@BART97 Rai, Zlatan i oczywiście pewien Portugalczyk, z którym złe wspomnienia ma Tomasz H.

0

@Criss18Barca Paryski

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?