Pressinho
Dołączył/a: kwiecień 2013
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@VirtuoZ No Lewandowski to już w co drugim meczu kadry musi takie rzeczy robić. Wystarczy wspomnieć bramkę ze Slowenią
1
Fabiański by to wyciągnął
0
@AmigoBlancos tylko bez konkurencji w lidze nie da się wygrać LM. To pokazuje casus Barcy Valverde, Juve czy właśnie PSG. Kiedy Liverpool wygrał LM walczył o ligę do ostatniej chwili. Podobnie w latach 14-17 gdzie walka o tytuł w LL toczyła się do maja. Być może zbudowali markę, ale sukcesy międzynarodowe są moim zdaniem nieosiągalne dla PSG w normalnych okolicznościach (patrz innych niż turniej lizboński)
0
@FCB24 @german_17 https://salarysport.com/football/la-liga/barcelona/ Dembele zarabia 11 brutto. Przy obecnym rynku, i zakładając że będzie do wzięcia za darmo PSG czy Tottenham spokojnie mogą dać mu nawet więcej. Nie płacisz za zawodnika, więc możesz dać mu wyższy kontrakt. Jeden dobry sezon w Anglii i można go opchnąć za 60 baniek bez problemu.
1
@Cwaniak4 oczywiście że tak. Pokazuje ile można osiągnąć ciężką pracą, do tego często uczestniczy w akcjach charytatywnych. Nikt nie jest idealny, ale Ronaldo jest jak najbardziej godny naśladowania za swój profesjonalizm i fakt, że nadal pamięta skąd się wywodzi(nie chodzi tylko o powrót do MU, ale także o relację z rodziną)
0
@german_17 Dembele nie przedłuży kontraktu z obniżką pensji, za rok pójdzie do jakiejś drużyny w Anglii czy PSG i spokojnie dostanie nawet więcej niż zarabia teraz
0
@Yoshi94 piłkarze podpisywali obniżenie zarobków na czas pandemii, może to z tego. Na jakiś czas był aneks do umowy a teraz przestał obowiązywać
0
@Yoshi94 Depay, Aguero, Garcia to 25 milionów brutto
1
@SzahMatt No ale jest podane że Griezmann zarabiał 35 brutto, tak jak tu na stronie. Stąd można założyć że to kwoty brutto. Nie ma możliwości żeby Griezmann zarabiał 35 netto, nawet Bartomeu by tego nie zaproponował.
0
@JohnnyBarca wszelkie wykazy pensji
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona-2021-06-03-barcelona-squad-wages-revealed-messi-1st-pjanic-and-coutinho-in-top-5/
Był też taki gdzie Messi zarabiał około 70 brutto, a Griezmann 35
0
@NaFazieHitman No był, ale to 10 baniek brutto, których i tak nie ma gdzie zarejestrować. W dodatku wiemy, że jest szklany i jeśli robimy kilka lat po kosztach, to ten ruch nie ma sensu.
0
@Firestone Tylko, że kontraktu Messiego nie możesz wliczać na sezon 21/22. Podobnie jak nie możesz wliczyć przychodów z koszulek. Nigdy ich nie było. Tak naprawdę oszczędził koło 25 milionów wymieniając Griezmanna na Aguero i uzyskał jakieś 80 milionów ze sprzedaży. A dalej mamy w składzie całą masę niepotrzebnych graczy. W zeszłym roku Perez pozbył się Bale'a czy Jamesa, aby kto inny płacił pensję. Czy ich wartość była większa niż obecnie Coutinho, Pjanicia czy Lengleta? Nie, po prostu Florentino umie w interesy, a Laporta cóż sprzedaje jedynie wodę na pustyni
1
Okienko się skończyło i czas je trochę podsumować, bo takiego chaosu to nawet za Bartomeu nie było. Ewidentnie widać było, że pośród zarządu były dwie postawy:
- stopniowe zmniejszanie budżetu płacowego, tak aby dbać o poziom sportowy
- zmniejszenie budżetu płacowego wszelkim możliwym kosztem sportowym i nowa karta dla klubu
O ile przyjście Depaya i Garcii to ruchy pasujące obu grupom, tak przyjście Aguero tam ewidentnie pasuje tylko do pierwszej z nich. Zdanie " ściągnięto go bo Messi chciał", może mieć więcej prawdy niż sądzono. Sytuacja z Messim, dobitnie pokazała ten konflikt interesów. Z jednej strony trzeba zatrzymać legendę i grać dalej o wszystko, a z drugiej, jego wymagania finansowe, że ten kontrakt byłby absurdalny w sytuacji klubu. Mówiło się o kwocie 200 milionów euro rozłożonych na kilka lat, gdzie realnie Messi grałby w klubie 2 lub 3 sezony. Sama decyzja o niepodpisaniu nowego kontraktu z Argentyńczykiem jest moim zdaniem jedyną słuszną w takich okolicznościach, ale należało ją podjąć w czerwcu. A tymczasem graliśmy na zwłokę licząc że Francja wygra Euro, opchnie się Griezmanna, Dembele i Lengleta i znajdzie się kasa dla Messiego. Tymczasem został nam miesiąc na wypchnięcie niechcianych graczy z klubu, Francja rozczarowała na Euro, Dembele się połamał i żyła złota prysła. Poza tym, widząc przedłużenie kontraktu z Messim, zawodnicy pokroju Pjanicia czy Neto bez wątpienia byli mniej chętni do odejścia(jasne, potencjalnie zawodnicy byli też bardziej chętni do przyjścia, patrz Aguero i Depay).
Być może w międzyczasie wysypały się jakieś umowy sponsorskie czy inne źródła finansowania klubu(Superliga, fundusz inwestycyjny itd.) i to ta druga postawa wzięła górę, co symbolizuje odejście Griezmanna. Jednak przyjście De Jonga doskonale pokazuje chaos i potrzebę chwili. Szybko, byle wziąć kogokolwiek. Zabrakło wyraźnej deklaracji typu "stawiamy na La Masię, nawet jeśli będzie to skutkowało kilkoma sezonami przejściowymi". Bo my i tak te sezony przejściowe mamy. Tylko, że brniemy znikąd do nikąd Był Bartomeu wygrywający wybory hasłem "zdobyłem tryplet", teraz jest Laporta z "podpiszę Messiego". A fakty są takie, że ani jeden, ani drugi nie zrobił tego o czym mówił, bez żadnego planu na przyszłość.
0
@FCMichalo chyba tak, bo druga linia i jednak szersza kadra. Ale Tottenham ma Sona i Kane'a a Barca tylko Depaya. W pucharze postawiłbym na Spurs, w lidze jednak wyżej Barca.
3
@tomek8756 pijane społeczeństwo i potem nie widzi co władza robi... W ZSRR po II wojnie światowej drożało wszystko, ale wódka taniała. Bo gdyby chłopi wytrzeźwieli to zaczęli by się pytać gdzie jest car.
0
@franegpro Depay jest 4 lata młodszy. Depay był gwiazdą Lyonu, De Jong rezerwowym Sevilli. Depay odbił się od United, De Jong od Mönchengladbach. W 69 meczach dla Sevilli strzelił całe 10 bramek....
0
@michal26 Był Villa, był Suarez, a Griezmann to jednak piłkarz który nie ma problemów zdrowotnych. Liczbowo prezentują się podobnie
0
@franegpro gość jest rezerwowym w Sevilli, zagrał tyle meczów w PSV bo odbijał się od każdej lepszej ligi,a jedyne co umie to strzelić z główki. Gracz o takiej charakterystyce byłby dobrym zadaniowcem w Barcie Guardioli, ale nie dziś.
0
@blazeq *przy zdrowych. Czyli mamy atak Braithwaite-De Jong-Depay, Demira do rotacji i trzeba mieć nadzieję że poskładali Fatiego.
0
@michal26 odlicz zakup De Jonga, wzmocnienie rywala itd... W dodatku, za 40 baniek możesz go sprzedać i za rok, na pewno znajdzie się jakiś Tottenham czy Juventus. Wcale nie wychodzimy na +, w dodatku cała akcja z Messim. Przecież załatwiając ten transfer miesiąc temu, znalazłyby się fundusze na podpisanie Leo.
0
@amanter Copa America to nie mistrzostwa świata. Znacznie ważniejsze było Euro, a tam MVP został bramkarz, bo ciężko wskazać jedną postać. Nie ma zdecydowanego faworyta, moim zdaniem Messi 40%, Lewandowski 35%, Jorginho 25%
0
@Janiama nawet jeśli, to Felix wciąż za 2-3 lata będzie warty z 50-60 milionów euro. W dodatku myślę że jego pensja będzie co najmniej o połowę niższa. Ekonomicznie ten transfer to dla nas jest świetny, a sportowo myślę że też się obroni. W obliczu odejścia Messiego, jedynie Coutinho może zagrać rolę ofensywnego pomocnika.
0
@Vebrol zobaczymy jak Messi w PSG. Jeśli nie będzie jakoś zachwycał lub grał mało to jest to możliwe. To byłaby sprawiedliwość dziejowa.
0
@Encore jak wszyscy będą zdrowi to trzeba sobie przypomnieć o GSW. Ale finał z Durantem byłby miodzio
4
@Comentateiro Florian Wirtz z Bayeru Leverkusen i mamy drugą linie na najbliższe 15 lat
0
@kiper09 jest Pedri, jest piłeczka i grają chłopaki
0
Chyba nie będzie dzisiaj ścigania
0
@Encore Arsenal ma całkiem fajny skład z przodu, ale obrona to jakiś dramat. Tam jest straszny bałagan, na wszystkich szczeblach.
1
@donleo12 znajdź piłkarza który więcej osiągnął w LM... Powodzenia
Jak liderem drugiej linii jest Pjanic, który idzie do Barcelony, gdzie nie łapie się nawet do rezerwowej 3 to i Ronaldo dupa
0
@mientusek1407 nawet bez Ronaldo byli znacznie mocniejsi a teraz to już wgl. TOP 5 na świecie