0

@FC1899Barca Bez ludzi życie na Ziemi by już dawno zniknęło.

0

@Criss18Barca Hazard tańszy, a lepszy.

0

@DonMatteo901 Ja bym jeszcze chciał Bereszyńskiego na prawej stonie

1

@Pawlak1992 Można by kiedyś ogarnąć jakiś turniej LaRambli. Proponowałbym lichess bo mają chyba najlepsze serwery.
@Katalończyk 99 @Ghostface jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało 1450 na lichessie i powiedzmy 1150 na chesscom jest dość porównywalne. Na tym pierwszym jest start od 1500, na tym drugim od 1000. Mając około 1400 na chesscom, na lichessie mam ~1700.

0

@heniek168 Adam Małysz. Na następnych zawodach Cię pokonam.

2

@NeroTFP Jan Krzysztof Duda 2 razy wygrywa z Magnusem Carlsenem, najlepszym szachistą w historii. A jak wiadomo w szachach trzeba korzystać z taktyki i strategii. Nie muszę mówić kto w tym kraju najlepiej zna się na tym, bo kandydat jest tylko jeden.

0

@koziar Nie grał. Może w blitzu, ale to jednak nie to samo. Najbardziej prestiżowe są szachy klasyczne, gdzie obaj gracze mają po kilka godzin na ruchy. Magnus grał dwa razy z Anandem(2013 i 2014), raz z Kariakinem(2016) i z Caruaną(2018). W toku jest turniej mający wyłonić jego rywala w kolejnym meczu, rozpoczął się w marcu, ale z uwagi na covid zawieszono go do listopada. Dudy nie ma nawet pośród uczestników.

4

Jan-Krzysztof Duda podczas Norway Chess pokonał Magnusa Carlsena w szachach klasycznych,czym przerwał passę 125 partii bez porażki Norwega.

Oby tak dalej. Jeśli nadal będzie się tak rozwijał, może za kilka lat zagra o mistrzostwo świata, zapewne właśnie z Norwegiem.

0

@Transu96 Nie do końca. W końcu stanął z nim do walki w ministerstwie(uciekł tylko dlatego, że zobaczył go Knot). Voldemort na pewno wiedział, że Dumbledore padł ofiarą jego klątwy(to w końcu jego horkruks i wiedział co się z nim dzieje),a zatem bardziej podatny na ataki.

0

@Kamilos84 Radwańska? Chyba najbardziej przeceniana sportsmenka w tym kraju. Przez całą karierę osiągnęła mniej niż 19-letnia Świątek.Zdecydowanie w jej miejsce Kowalczyk. Adamek też mnie nie przekonuje. Gołota również toczył walki o mś w wadze ciężkiej, nawet więcej. Przydałby się jakiś siatkarz za dwa tytuły mistrza świata(Wlazły, Kurek albo Kubiak). Można by też pomyśleć o kimś z dwójki Gortat/Czerkawski. Dostanie się do NBA/NHL to już nie lada wyczyn. Obaj zahaczyli nawet o weekend gwiazd. Gortat uzyskał jedynie nominację, za to Czerkawski zaliczył nawet asystę.

0

@Transu96 i co by osiągnęli? Voldemort wciąż był nieśmiertelny, a Zakon znacznie słabszy niż Śmierciożercy. Nie mieliby szans wygrać. Trzeba było odwlec starcie, i jak najbardziej podgryźć Voldemorta do tego czasu. Kiedy Harry rozpoczął bitwę o Hogwartu ujawniając się, wiedział już o wszystkich horkruksach(poza sobą). A w dodatku zniszczyli Z Ronem medalion. Sytuacja była dużo lepsza niż rok wcześniej.

0

@killingjoker101 a nie przepchnęli tego w końcu?

0

@barcelonaLM a tegorocznych można było potraktować jak króliki doświadczalne, pomimo że zachorowań było 5 dziennie, a nie 5000...Od przejścia na nauczanie zdalne powinno się zacząć, gdyż to w szkołach jest największe zagrożenie. Jasne, klasy 1-4 powinny dalej mieć zajęcia w szkołach,podobnie można by zrobić dla klas maturalnych czy pierwszych w liceum. Ale dla innych nie ma dużego znaczenia, czy nauczanie jest zdalne czy stacjonarne. Jeśli chcesz możesz nauczyć się tego samego, a w dodatku masz większe możliwości w kwestii zapisywania informacji. I mówię Ci to jako tegoroczny maturzysta.

0

@arasz1819 W skali miesiąca na covid musi umierać porównywalna liczba osób, co na choćby raka(jakies 8 tysięcy). A tymczasem w pół roku zgonów mamy 3 tysiące, z czego 2.5 określa się jako "choroby współistniejące". Dziś zanim możliwe będzie przeprowadzenie zabiegu, najpierw trzeba zrobić badania na covid. A wyników pacjent może nie doczekać...

0

@Transu96 No nie zaatakujesz twierdzy,w której masz cenionego agenta. Voldemort, planując atak zapewne wziąłby to pod uwagę. Nastąpiłoby to co miało miejsce w 7 części (ale bez śmierci Snape'a) - Severus musi uciec z zamku, bo inaczej sprzeciwi się woli Voldemorta. A słabnący Dumbledore nie mając kim bronić szkoły musiałby przegrać, wiedząc że posiada fake'owy medalion. Jedyne co może dałby radę zrobić, to ewakuować niektórych uczniów. Dając się zabić, w stosunkowo naturalny dla śmierciożerców sposób oddawał władzę w szkole. A Snape był gwarancją bezpieczeństwa uczniów, wspierania Harryego, i przede wszystkim względnego zachowania kadry(Flitwick, McGonagall itp)

0

@Transu96 Dał Harryemu miecz Gryffindora, wcześniej za pomocą portretów obserwował dom Blacków, a sama akcja przeniesienia Pottera też była jego pomysłem. Poza tym Dumbledore'a przy życiu utrzymywały mikstury Snape'a. Gdyby Voldemort zaryzykował atak na szkołę i wycofał Snape'a- Dumbledore umarłby w przeciągu kilku tygodni.

0

@don'T.R.I.P.e Chciałeś merytoryczne argumenty dotyczące nie noszenia maseczek i braku nakazu powszechnych szczepień, więc Ci je podałem

2

@NeroTFP Sam aktor chciał znać zakończenie wątku postaci, zanim zdecydował się przyjąć rolę. I mam wrażenie, że miał spory wpływ na końcowy los Snape'a. Zamyka się on znacznie lepiej niż historia innych postaci. A to Syriusz wpada za zasłonę, a to Dumbledore zakłada przeklęty pierścień...

2

@Transu96 Voldemort był przekonany że ma w Hogwarcie swojego człowieka- Snape'a(no i niektórych Ślizgonów, ale mniejsza o nich, za słabi byli). Gdyby Snape tego nie zrobił, o jego podwójnej tożsamości wiedzieli by śmierciożercy i natychmiast wydali. Tak Snape zostaje dyrektorem Hogwartu, wciąż może komunikować się z Dumbledorem(za pomocą portretu), wciąż ma wpływ na Zakon Feniksa i przede wszystkim może sprawować pieczę nad szkołą,nie pozwalając na nadmierne znęcanie się nad uczniami. Jako jedyny(poza Voldemortem) był w stanie oszukać każdego, będąc mistrzem oklumencji. W filmie padają słowa że"Tylko gdy Snape zabije Dumbledore'a Voldemort zaufa Severusowi całkowicie". I oto w skrócie chodziło -aby Harry mógł zyskać szpiega, w najbliższym otoczeniu wroga.

1

@levz0r stabilnie, nawet w Polsce Mourinho przegrywa z Guardiolą.

0

@tobiasson92 w takim razie wszyscy jesteśmy Nostradamusami :)

2

@don'T.R.I.P.e Przypomnij sobie jak wyglądało to na początku. Maseczki były przeznaczone dla chorych, tak aby nie rozprzestrzeniali wirusa dalej. Poza tym wiele maseczek nie nadaje się do niczego..

Jeśli jesteś w stanie zdmuchnąć świeczkę, jaką ochronę maseczka może zaoferować? Żadną. Służba zdrowia ma znacznie większe problemy niż covid. Na samego raka rocznie ginie w Polsce około 100 tysięcy osób. A my rzucamy wszystko i boimy się infekcji, która przez pół roku doprowadziła do śmierci 3 tysięcy osób(warto wspomnieć, że 2.5 tysiąca jako przyczynę zgonu ma wpisane mistyczne choroby współistniejące). Śmiertelnie chora osoba, zanim uzyska pomoc musi zostać przebadana na covid, a wyników testu często może nie doczekać. Zamknięto gospodarkę, przez co zamknięto wiele firm. A w związku z tym, wzrosło bezrobocie. Do tego dochodzi defraudacja milionów złotych przez rząd(a to wybory Sasina, a to Szumowski i jego interesy, a to na w pół pusty Antonow). Naprawdę po tym wszystkim dziwi Cię, że ktoś nie chce powszechnych szczepień? To oznacza, że załatwiał je będzie rząd, który jak dotąd nierozsądnie zarządzał kapitałem.

3

@NeroTFP Gdyby nie... pogoda. Tande miał na widelcu, odwołano IV serię(a jak wiadomo Norweg lubi się spalić).No i konkurs olimpijski na normalnej skoczni. Gdyby nie był dwudniowy, to pewnie byłbym pierwszym, który obronił złoto olimpijskiej na mniejszej skoczni.

0

@matirix20 No ale turnieje trwają 2 tygodnie i trzeba pomieścić wszystkie mecze. A łącznie z finałami w singlu i deblu jest ich 13; inaczej się nie da.

0

@4drian0 Fifa 20 była najbardziej drewnianą Fifa od generacji na PS3 czy X360(nie grałem jedynie w 15 i 16). Strzelenie z daleka graniczyło z cudem, gol głową również. Nie wspomnę o ekwilibrystycznych uderzeniach czy dryblingu, gdzie po drugim zwodzie, piłka potrafiła doskoczyć Neymarowi na kilka metrów... A 21 to 20.1... EA nawet nie ukrywało, że ma w nosie wersję na oldgeny. Nie wydali dema, żeby sprzedać drugi raz ten sam produkt.

1

@matirix20 a miała wczoraj grać 2 mecze?

0

Będzie ciężko Świątek jutro. 2,5 godziny na korcie, porażka, do tego jeszcze przy własnym serwisie. A rywalka bardziej wypoczęta i doświadczona.

0

@abram3k Co więcej, w deblu jest w 1/2 a też nie straciła seta.

1

@daniel32778 Radwańska nie miała psychy do odniesienia wielkich sukcesów. Miesiąc po Wimbledonie na IO, na tych samych kortach przegrała w pierwszej rundzie z Julią Görges(poza rostawieniem) będąc faworytką turnieju (2). Rok później nie dała rady Sabine Lisicki(23). Podobnie na AO w 2014 roku. Najpierw wyrzuciła z turnieju Azarenkę, by następnie ugrać 3 gemy z Cibulkovą... Jasne, wygrała WTA Finals, ale to taki trochę odpowiednik KMŚ w piłce nożnej. W przypadku Świątek wydaje się że jest mocniejsza psychicznie. No ale weryfikacja przyjdzie w sobotę.

2

@student97r Jak Heat to Butler, no ale nie mają szans raczej. MVP dla LeBrona, bo Davis ostatnie mecze słabiej

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?