1

@Suzu zakazują im robić to, co robili i nie dają w zamian żadnej rekompensaty. W zasadzie z dnia, na dzień hodowca musi się przestawić na inny zawód, aby utrzymać rodzinę i dom.

0

@MaFCB To wąskie grono osób,które na dodatek ma wszystkie FP tego świata... Są uprzywilejowani, ale o to pracowali. Wymieniasz najmniejsze z przewiń EA, które wydaje tą samą grę drugi raz. Odstępują nawet od wersji demo, aby tylko cokolwiek więcej zarobić...

0

@covidout Magnus może przegrać jedynie z Nakamurą w blitzu(oczywiście chodzi mi o jakieś best of 5, a nie jedną partię).

0

@Majkel34 A Egipt czerpał z Sumerii itp.. Nie ma w tym nic dziwnego, bo musisz przekonać ludzi do swojej religii, nie możesz zmienić całkowicie wszystkiego.Ale nie jest to kopiowanie. Te historie w dużej mierze są starsze od pisma, i z uwagi na przysłowiowy "głuchy telefon" się różnią. Tak samo z potopem. Ale dlaczego akurat potop, a nie wybuch wulkanu, uderzenie asteroidy, czy trzęsienie ziemi? Bo do potopu w tamtym regionie doszło, a do innych katastrof nie.

0

@Majkel34 Powołujesz się na wierzenia z tego samego regionu i uważasz, że jedni skopiowali od drugich. A na to masz dowód? Bo na powódź jest wiele wskaźników. 8 tys lat temu wzrósł znacznie poziom Morza Czarnego( o 155 metrów). Zatoka Perska też kiedyś była lądem. Prawdopodobnie to miejsce zostało opisane jako Eden(jest jedynym pasującym i znanym Izraelitom, które pasuje). A samo zatopienie tego terenu, wiązać się musi z podniesieniem wód oceanicznych.

0

@barcelonaLM Dalej mam rozkminę, jak on to wpuścił. Ani ten karny nie był silny, ani precyzyjny. Błąd techniczny bramkarza.

0

@MESSIah16 Youssoufa Moukoko. Gość trenuje z pierwszą kadrą BVB, ale nie może grać do listopada, bo nie ma jeszcze 16 lat. Kategorie juniorskie zjadał, prawie 2 pkt w kanadyjce na mecz. Ciekaw jestem kiedy dostanie szansę w BL.

0

@betonito 3/4 obrońców robi karnego, czegoś takiego nie powstydziłoby się Podbeskidzie Bielsko Biała

14

@DonMatteo901 Rada Kraśnika to powinnna dostać Nagrodę Darwina. To; wcześniej walka z 5G, Wi-Fi, i używaniem telefonów

0

@takisobiektos Lakers przejadą się po Heat.W Miami jest 7-8 graczy do gry. Jak nie będą im siedzieć trójki to w każdym meczu +20 po stronie LAL. Pewne 4-1 dla Jeziorowców.

0

@Majkel34 Ale jak Aztekowie czy Majowie mieli skopiować wierzenia Europejczyków? Dziś mamy internet, różne media. Można nawiązać kontakt z każdą osobą na świecie. Kilka tysięcy lat temu byłoby to niemożliwe.

0

@Majkel34 No tak, ale jeśli kultury niemal zupełnie niezwiązane ze sobą są zgodne, to czy może to być przypadek? Nie mówię o stricte chrześcijańskiej interpretacji,a o katastrofie naturalnej o zasięgu globalnym, lub serii mniejszych lokalnych. Mitologia służyła do wyjaśniania zjawisk świata i śmiem twierdzić, że mit o potopie nie powstałby,gdyby coś takiego nie miało nigdy miejsca. Podobnie jak nie powstałby mit o Persefonie, gdyby nie zmienność pór roku,

0

@Majkel34 W każdej mitologii jest motyw wielkiej powodzi, zatem można to przyjąć za pewnik, że coś takiego miało miejsce te ~10000 lat temu.

Co do Jezusa, w jednej z kronik rzymskich jest fragment potwierdzający jego istnienie. Ucieczka z Egiptu też potwierdzenie jest w kronikach, plagi itp

0

@Kusco15 trochę podobnie jest teraz z Furym. Przewyższa Joshuę i Wildera o klasę, a jednak medialnie mam wrażenie jakby cały czas był numerem 3.

0

@Michal1998 Nie wydaje mi się, że w przepisach jest mowa o specjalnych prawach dla superstarów.

3

Jak ktoś uważa że w LaLiga sędziowie są stronniczy, to polecam NBA. To co się dzieje w serii Lakers-Nuggets jest niepojęte. Każda sporna sytuacja na korzyść Jeziorowców. A w Game5 to już jest szczyt. Hitem było jak LeBron po faulu zaczął dwutakt, a sędziowie punkty zaliczyli...

2

@MatixPL Taki Semedo po roku w Bayernie. Dopakowany, szybki, całkiem niezły z przodu. Ale jednocześnie straszny wiatrak z tyłu.

1

@IronSanHybrid jak najbardziej, ale przypadkowość w kontekście strzału na bramkę nie ma znaczenia. Sugestie są takie, aby gwizdać. Problemem są przepisy, które nie są jednoznaczne w przypadku zagrań ręką.

0

@mindbender84 to co ma? Bo rękę w polu karnym gwiżdże się gdy poszerza obszar ciała lub broni dostępu do bramki(choćby strzał Dalota w rewanżu PSG-Mu). Masz nawet przykład w dzisiejszym meczu. Nie było karnego przy zagraniu Williama, gdyż nie zapobiegało ono groźnej sytuacji. Podobnie jak to Bartry wynikało z przypadku i błędu obrońcy. Tu jednak Mayoral składa się do strzału, a tam nie było wokół Williama nikogo.

0

@IronSanHybrid Bartra też trzymał Mayorala... Przegrał walkę o piłkę i niestety dla nas i Betisu upadł w taki sposób.

0

@Roobo @Explode Mandi złamał linię.
@jeyx77x tak,ale jednak w ten sposób uniemożliwia oddanie strzału. Gdyby to była sytuacja z boku pola karnego, przy końcowej linii można by dyskutować. Tak nie ma co, dobra decyzja sędziego.

0

@IronSanHybrid Tu Bartra właśnie to robił. Mayoral wszedł przed niego i gdyby Marc nie wygarnął tej piłki ręką oddałby strzał na bramkę.

0

@kuz Na spalonym jest Benzema, a on nie bierze udziału w akcji. Linie spalonego łamie drugi od góry piłkarz Betisu, chyba Mandi. Przypominam że ręką bramki strzelić nie można.

0

@IronSanHybrid Zakładam że w 99% nie ma intencji zagrania ręką. Przecież wszyscy wiedzą, że tak nie można.

1

@Pyziol Obaj się trzymali, Bartra przegrał walkę o pozycję i upadając wygarnął piłkę ręką,czym uniemożliwił strzał Mayoralowi. Jak to nie jest karny, to chyba piłkarz musi wybić piłkę ręką z linii bramkowej, aby gwizdnąć karnego z uwagi na rękę.

9

Przecież to jest książkowy karny. Zagranie ręką Bartry uniemożliwia Mayoralowi oddanie strzału. W dodatku Marc przegrywa walkę o pozycję.

1

@Azi Sprawdź jakoś ten zasilacz, czy w ogóle daje prąd. Jeśli tak to może coś z chłodzeniem, miałem kiedyś tak samo, resety maks kilka minut po starcie.Przyczyną było niedostateczne chłodzenie procesora. No ale bios zawsze mi startował. Skoro sprzęt stał, możesz spróbować go wyczyścić z kurzu. Czasem powoduje to BSoDy.

0

@osa91 No oficjalnie tak jest. Ale spójrz na działania UE. Morawiecki potrafił wynegocjować olbrzymie pieniądze na odbudowę gospodarki. Zbiegło się to z uzależnieniem dotacji od praworządności. Niby zabierają, a jednak i tak dają jeszcze więcej...Dlaczego? Bo Polska bez UE, to Polska ściśle współpracująca gospodarczo z Rosją. A to mogłoby być potencjalnie niebezpieczne dla Niemiec... Mogą dyskutować, obniżać dofinansowania, ale wciąż mają poczynione inwestycje w krajach postkomunistycznych. Wbrew pozorom, z finansowego punktu widzenia wyrzucenie tych państw ze wspólnoty im się nie opłaca.

0

@tobiasson92 Będą, ale przekazywane w inny sposób. Unia nie może sobie pozwolić na dalsze rozłamy. Jeśli do UK dołączyłoby kilka kolejnych państw, takich jak Polska czy Węgry, integralność wspólnoty byłaby zagrożona.

Problemem jest to, że Unia która poczatkowała była organizacją czysto gospodarczą. Coraz bardziej staje się polityczną. Czy to dobrze? Ciężko stwierdzić. Bez wątpienia przyszłością Europy jest federacja z jednym wspólnym rządem. Zalety tego rozwiązania, ujawniły by się dopiero podczas kolonizacji innych planet.

0

@Arkon Najbardziej to nie lubię Bayernu XD. A to zestawienie to kwestia interpretacji. TAA i jego 36(?!) strat w meczu z Atletico... Hakimi grał naprawdę dobrze, szczególnie po pandemii. Nad Robertsonem się zastanawiałem, ale zdecydował turniej finałowy LE. A jednak Davies i Gosens(choć on grał wyżej) byli w tym sezonie nieco lepsi. Carvajal zawalił Realowi pierwszy mecz z City, podobnie jak Varane drugi. Dlatego też dałem Hateboera. Zastanawiałem się tu jeszcze nad Navasem i Ricardo Pereirą. Co do VVD, to jednak gorszy sezon niż 18/19. Widziałem gdzieś statystykę, że miał chyba najwięcej w PŁ pomyłek bezpośrednio prowadzących do straty bramki, coś jak ostatnio z Leeds.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?