Pressinho
Dołączył/a: kwiecień 2013
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Baks Alba, Rakitić, Pique, wiecznie spóźniony Busquets. No i sytuacje z przodu, Coutinho,Suareza, wspomnianego wcześniej Alby a także Messiego, który musiał jeszcze przekładać Matipa... Każdy mógł spisać się lepiej.
PS: W pierwszym meczu była taka akcja, jak Milner strzelał po płaskim dośrodkowaniu z 10 metrów. Wtedy Ter Stegen obronił, na Anfield nie dał rady, Jeśli laik to zauważy, to trener również. Na pewno Valverde uczulał ekipę na tego typu zagrania. Kolejna cegiełka do "obozu piłkarzy".
0
@MarekKonrad Ale dlatego wszyscy czepiają się Messiego. To w dużej mierze wina piłkarzy. Kapitan powinien wyjść do mediów, przyjąć porażkę na klatę i poniekąd zdjąć odpowiedzialność z reszty drużyny. Kiedy zespół wygrywa to on podnosi puchar, kiedy przegrywa też jest przedstawicielem drużyny. Messi natomiast woli siłować się z Bartomeu.
1
@MarekKonrad Przeprosiny Messiego polegają na zrzuceniu wszystkiego na Bartomeu... Owszem, gość jest niepoważny i nie nadaje się na stanowisko jakie piastuje, ale za klęski odpowiadają piłkarze. Pozwolę sobie przypomnieć:
4-0 z PSG
3-0 z Juve
3-0 z Romą
4-0 z Liverpoolem
8-2 z Bayernem
Co łączy te mecze? Beznadziejne występy drugiej linii(Busquets, Vidal, Rakitić), słaba skuteczność (choćby Suarez i Messi na Anfield) i anemiczna postawa całej drużyny po utracie drugiej bramki. Prawdziwym problemem jest mentalność drużyny którą uważa się za najlepszą na świecie, w związku z czym nie musi biegać...
2
@marcin000019 Zszedł z kontuzją :))
0
@AxelF No jest słabe, ale z obu stron. Normalnie wygląda to tak, że piłkarz spotyka się z prezesem, mówi o zamiarze odejścia i ustalają jakąś kwotę, tak jak było w przypadku Ronaldo. Tu z kolei Messi wypowiada kontrakt nieważną już klauzulą, a Bartomeu robi to co mu pozostało- stara się ugrać jak najwięcej dla klubu i wskazuję na jedyną możliwość rozwiązania kontraktu - klauzulę 700 milionów euro. Albo będą rozprawy między City i Barcą,jeśli Messi odejdzie "za darmo" albo sprzedaż za kwotę około 150-200 milionów euro.
0
@normasubiektywna za taką cenę to była kradzież, i tak wyjdą na swoje raczej. Moglibyśmy w sumie zainteresować się nim. Nie powinien być drogi(pewnie 35-50 milionów) , a jeszcze ma kilka lat gry przed sobą. Chcą Vidal, niech dadzą Duńczyka dopłacimy im 20 milionów i chyba obie strony usatysfakcjonowane.
0
@Arkon Hayward ma problemy z kontuzjami i nie może przez to wykorzystać potencjału. Wskazałbym chyba Westbrooka. Niby All Star, niby świetne statystyki indywidualne, ale drużynowo tak dobrze to nie wygląda.
0
@Encore Na więcej niż 9 miejsce i tak nie będzie ich stać. Big 6 nie do przebicia, a jeszcze Leicester i Wolverhampton.
0
@Sisitoro prawopierwokupu Carlosa/Kounde i pewnie jakaś symboliczna kwota jak w przypadku odejścia Villi do Atletico. Na więcej niż 5 mln euro bym nie liczył.
0
@Bocheno1 robią w gruncie to samo co Atletico w przypadku Griezmanna,czyli odsyłają kupców do klauzuli. Dla Francuza to było 120 milionów, dla Messiego 700.
0
@Real siempre powrót do stanu sprzed wielkiego kryzysu trwał 6-7 lat, a w niektórych państwach nawet 10.Dziś gospodarka nie jest w tak tragicznym stanie jak wtedy, a z uwagi na większą globalizację łatwiej o handel. Przypuszczam że zajmie to 3 lata i podałem Ci swoje argumenty, Twoich o 6 nie widzę.
Druga fala nie doprowadzi do zamrożenia gospodarki. Nikogo nie stać na powtórkę, poza tym udało się wypracować jakiś schemat działania. Spójrz nawet na nasz kraj, całe wakacje mamy więcej chorych niż w marcu i kwietniu, ale nikt nic nie zamyka.
0
@AxelF "Last Year" kluczowe. Powołujesz się na oczywiste skróty myślowe- nie możesz podać daty wygaśnięcia takiej możliwości. Masz powiedziane że miał taką opcję do 10 czerwca. Skorzystał w tym terminie? Jeśli tak to udowodnij mi to.
0
@AxelF klub dalej ponosi straty związane z pandemią, piłkarze nie. A obniżenie wynagrodzeń było związane z prawem pracy w Hiszpanii,które muszą piłkarze akceptować.
Wielka afera o obniżenie wynagrodzeń, i jakiekolwiek negocjacje byłyby wskazane. Skoro Messi miał klauzulę do czerwca, to co by zmieniło przesunięcie od dwa miesiące? Przypominam, że kontrakty nie zostały zamrożone, a jedynie w myśl ERTE obniżono wynagrodzenia. A zatem i tu wersja Messiego bierze w łeb, kontrakt obowiązywał w trakcie pandemii, klauzula też.
Omotała mnie wersja Bartomeu? Bo ma rację? Spójrz prawdzie w oczy. W prawie nie liczy się intencja. Albo coś zrobiłeś, albo nie. Dopiero później można brać pod uwagę "okoliczności łagodzące". Messiemu klauzulą wygasła i koniec. Powtórzę jeszcze raz, przekonaj mnie że 10 czerwca następuje po 25 sierpnia. Wtedy Messi ma pełne prawo do rozwiązania umowy. W przeciwnym razie racja jest po stronie Bartomeu i LaLigi. Spójrz na to choć raz z perspektywy pracodawcy. Z perspektywy kibica Barcy,nie Messiego.
0
@itmustbejoke Transfer Neymara jest absolutnie nieopłacalny biorąc pod uwagę przebudowę drużyny. Trzeba postawić na młodszych. Brazylijczyk może z PSG odejść co najwyżej do Realu. Nie widzę Neymara w Anglii, a we Włoszech chyba nie ma obecnie drużyny którą stać na taki transfer.
0
@HERORICH2 Do PSG
2
@Kubsoleon Aouar, Sancho i Depay
Cała trójka to pewnie wydatek rzędu 250 milionów euro, ale wziąłem pod uwagę też odejście Suareza i uwolnione kontrakty
0
@szkutnik91 Klauzula odstępnego przestaje mieć znaczenie, jeśli Messi zrywa kontrakt jednostronnie. Mógł zrobić to do 10-12 czerwca i nie zrobił. Zatem dalej obowiązuje rekompensata(700 milionów), tak wynika z tego.
0
@BarcaInfo Ehh. Messi miał opcje zerwania umowy do 10-12 czerwca. Nie zrobił tego i już jej nie ma, natomiast klauzula obowiązuje przez cały okres trwania kontraktu, a więc również i kolejny, ostatni rok. Tu wszystko jest spójne i nikt nie kłamie. Jedynie prawnicy Messiego będą próbowali udowodnić światu, że czerwiec przypada we wrześniu.
0
@AxelF FIFA nie zmieniła terminów kontraktów. Wielu zawodników odeszło 30 czerwca(Korona Kielce na przykład). Zgodzili się jednak na przedłużenie umów, które wygasały, tak aby mogli dokończyć sezon. A zatem, Messi mógł wypowiedzieć umowę w czerwcu i spokojnie dograć sezon w Barcelonie.
Kto jest faworyzowany w nierówny sposób? Przecież nie klub, który na pandemii stracił 100 milionów euro, który przez kolejne miesiące nie może czerpać pełnych korzyści z dnia meczowego. A idąc Twoim tokiem rozumowania, przy podpisywaniu kontraktów było inaczej.
Żaden prawnik tej sprawy nie wygra. LL przyznała rację Barcelonie, TAS, FIFA zrobią to samo. Nie wmówisz światu że czerwiec jest we wrześniu.
7
@Criss18Barca mieliśmy bana, więc i tak nie można było nikogo rejestrować
0
@Real siempre odbudowa PKB opiera się na szacowaniu wzrostu gospodarczego w przyszłych latach na bazie wzrostów w poprzednich latach.
Prawo nie może być elastyczne tylko w jedną stronę. Jasne, pracownicy stracili bo obcięto im pensje. Ale pracodawcy również są pokrzywdzeni. Taka Barcelona straciła pewnie kilkadziesiąt milionów euro,znacznie więcej niż sam Messi(przypominam o hiszpańskim prawie, które pozwala na obniżenie pensji o 50% o ile pracownik nie może wykonywać swojego zawodu). Mówisz o tym, że casus Messiego powinien być odniesieniem. Jak najbardziej, gruba i medialna sprawa. Jeśli wygrałby z Barceloną, oznaczałoby to że wszystko można przełożyć o dwa czy trzy miesiące. Do premii dla pracowników za rok 2020 trzeba by wliczyć 1 kwartał 2021.
3
@Real siempre prawo jakie znamy spotykało się z epidemią wiele razy. W XIV wieku zamarł handel, a odbudowa Europy trwała 150 lat. Epidemia hiszpanki również była znacznie gorszą od covidu. W dodatku splotła się z odbudową po wojnie. Sto lat temu w trakcie pandemii zachorowało 500 milionów ludzi, ~30% populacji świata, a śmiertelność wyniosła między 4 a 5%. Na covid śmiertelność jest o około 20% niższa. Liczba chorych jest 20 razy mniejsza niż wiek temu. Przyszłość jest łatwa do przewidzenia. W tym roku około 10% spadków PKB, a zatem odbudowa gospodarki potrwa maks 2-3 lata.
Proceder Messiego mógłby być bardzo niebezpieczny na rynku pracy. Bo skoro jedną klauzulę przesuwamy o dwa miesiące, to czemu nie inne? Czy jeśli ktoś ma wpisaną premię, uzależnioną od przychodów firmy w 2020 roku, to powinny mu się liczyć przychody od maja 2020 do maja 2021, skoro nie mógł pracować w marcu i kwietniu? Albo dorzucić dwa miesiące przyszłego roku?
Kiedy komuś kończył się kontrakt 30 czerwca 2020 musiał podpisać aneks że dogra do końca sezonu. Dlaczego? Bo kontrakt wygasał tego dnia i potem przestawał obowiązywać.
@AxelF W Hiszpanii istnieje prawo pozwalające na obcięcie pensji o 50%, jeśli pracownik nie może wykonywać swoich zadań. To, że u nas było 70% to już negocjacje. Aneks do umowy i tyle. I tak samo mógł zrobić Messi z klauzulą. Nie zrobił - klauzula straciła ważność.
0
@NGTRX to trzeba było sporządzić, że do 2 tygodni od rozegrania finału LM. Wszelkie okoliczności nie mają żadnego znaczenia. Jeśli Messi chciał ją przedłużyć trzeba było spisać aneks do umowy. Jeśli na kontrakcie jest data dzienna nie ma pola do interpretacji i klub słusznie walczy o swoje. Nikt nie zna w pełni treści umowy, więc tym bardziej aneks pozostałby tajemnicą. Przecież była afera o obniżenie pensji, więc media powiązały by ewentualne negocjacje z tą kwestią.Czas minął, klauzula wygasła. Dura lex, sed lex.
0
@cules100pro musi mieć jakąś klauzulę, bo tego wymagają przepisy LaLiga.
0
@GeraltzKatalonii Ale też Ronaldo się inaczej zachował i dogadał z klubem.
Messi chciał rozwiązać kontrakt klauzulą, która wygasła dwa miesiące temu... Ba, zamierza się sądzić, że ma rację. Wyobraź sobie, że masz 15 punktów karnych, z czego 10 wygasa w lutym. Za rok, w kwietniu zatrzymuje Cię policja, wlepia Ci kolejne 10 i zabiera prawo jazdy mówiąc, że "z uwagi na pandemię ruch drogowy wstrzymano na 3 miesiące, a zatem odroczona została kasacja punktów karnych" Absurd totalny.
Trzeba było zawrzeć, że do 2 tygodni od finału LM. 10 czerwca termin klauzuli minął i teraz kontrakt Messiego może zostać rozwiązany(czego Argentyńczyk się domaga) tylko klauzulą wykupu w wysokości 700 milionów euro. Do zamknięcia okna jeszcze sporo czasu, a chętni się znajdą. City i PSG mogą wzajemnie podbijać cenę. Nic dziwnego, że cena wywoławcza jest z kosmosu.
0
@Rewolucja123 wyłącz przyspieszenie sprzętowe w aplikacji, którą chcesz przechwytywać.
3
@chudymc zacznij od poradników na yt, ogarnij co jak się rusza, potem kilka debiutów,o niskim skomplikowaniu(partia szkocka/włoska). I zacznij grać, w internecie jest wiele dobrych serwisów do tego. Jak uznasz że przestaje Ci to wystarczać i masz czas żeby poświęcić go na naukę to wtedy dopiero książki.
0
@fcbarcafan19 Laptop i do gier. Wybierz jedno.Wydasz 6 tysięcy, a otrzymasz wydajność za 3k. Najlepiej poczekać miesiąc, może dwa i złożyć wtedy komputer. Nowe karty szczególnie Nvidii będą na tyle high endowe, że pewnie na ceny laptopów się nie zmienią. Ale spodziewam się znacznych obniżek na RTX 2070 i RTX 2080. Jeśli natomiast potrzebujesz laptopa, a zamierzasz na nim grać głównie w rtsy, to bardziej skupiłbym się na procesorze, bo one są mocno eksploatowane w takich grach. A karta to do jakiegoś sensownego klatkarzu w FHD pewnie i 1050Ti mogłaby starczyć.
0
@jeyx77x Tak, ale niestety takie urazy mogą mieć swoje następstwa. Często tacy gracze są bardziej narażeni na kolejne kontuzje.Przykładami mogą być Milik czy Asenjo.
0
@Ghotti Ale przecież to byłby kapitalny ruch. Nie zbyt drogi, bo został mu rok kontraktu. Ma 26 lat, a więc przed nim jeszcze 5-6 lat gry na najwyższym poziomie. Do tego zagra na skrzydle i na szpicy. Czy Lautaro jest lepszy od Depaya? Raczej nie. Holender gwarantuje jakość, jedynym minusem jest to że dopiero wrócił po więzadłach.