Pressinho
Dołączył/a: kwiecień 2013
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Kretok znajdź sobie jakiś cel, postaraj się do niego dążyć; myśląc o jego realizacji, będziesz mniej myślał o tym, co Cię spotkało i nie pozwolisz by to Cię przytłoczyło.
Poza tym, pogadaj może że znajomymi, żeby odczuć wsparcie, i ogólnie skup się(o ile możesz) na tym co lubisz. Czy to sport, gry, oglądanie meczów,nie ma znaczenia. Ważne żeby zabrało Ci jak najwięcej czasu teraz, świeżo po tej zdradzie.
1
@BarcaInfo Niech dadzą 70-80, a my weźmy w to miejsce Bernardo Silvę.
3
@insp1re Iniesta w szczytowym okresie to prawdopobnie najlepszy piłkarz w historii. Miał spore wahania formy, dlatego mówię tu o krótkim fragmencie(miesiąc czy dwa) , a nie całej karierze. To nie jest przypadek, że ostatnią LM wygraliśmy kiedy odzyskał formę, a Messi choć dwoi się i troi nie jest zaprowadzić nas do finału. Drybling, panowanie nad piłką, wizja gry, regulacja tempa ;wszystko perfekcyjne. Zawsze w odpowiednim miejscu, tak jak w finale mś czy meczu z Chelsea. Wygrał wszystko poza nagrodami indywidualnymi. Może brakuje mu liczb, do tego często doskwierały mu kontuzję. Co w obliczu kapitalnych sezonów Messiego sprawiło, że nie wygrał ZP. A szkoda, bo mu się należała i to co najmniej dwa razy(2010, 2012).
Zidane to z kolei przeciwieństwo Iniesty, spektakularny,grający zupełnie inaczej. Ale czysto piłkarsko, Iniesta jest po prostu lepszy.
2
@Zoker polskiego łatwo nie zdać, nigdy nie wiesz, czy to co napisałeś Ci uznają, czy też nie. W tym roku sam temat był inny, jak ktoś podszedł standardowo(na pytanie do rozprawki odpowiedział tak/nie) to mógł mieć 0 za całą pracę. A w zaistniałych okolicznościach i spotęgowanym stresie, takie błędy mogą się zdarzyć.
0
@NeroTFP Najgłupsza matura. Sprawdza tylko pisanie pod klucz. Nigdy nie jesteś pewien czy dobrze, czy źle. Skończyłem z 69%, ale nie byłem pewien do opublikowania wyników, czy zdałem.
Pozostało mi życzyć połamania długopisu na poprawce
1
@Rewolucja123 Zmień Ramy, 3000 MHz to minimum, a im więcej tym lepiej. Płyta główna to spokojnie może być B450(mam Tomahawka od MSI i jest git). Ważne jest w jakiej rozdzielczości zamierzasz grać. Do FHD wystarczy spokojnie nawet i tańsza karta graficzna(GTX 1660 byłby chyba najlepszym wyborem wobec stosunku wydajności do ceny). W przypadku wyższej rozdzielczości przydałoby się jednak coś lepszego(właśnie RTX 2070). Jednak o ile możesz, radziłbym Ci poczekać jeszcze miesiąc, może dwa. Na rynek wejdą prawdopodnie RTXy 3000, co sprawi że te poprzednie będą tańsze. Patrząc na rozwój kart można sądzić że 3060 będzie wydajnościowo nieco ponad 2070, a 3070 nad 2080.
0
@Przemek2323 Gość strzela średnio bramkę na połowę w LM. Ma tam lepsze statystyki niż Messi i Ronaldo w swoich najlepszych sezonach. To realna ocena sytuacji, w tych rozgrywkach nikt nie ma podjazdu do Lewego, a meczem z Chelsea udowodnił, że trzyma formę. Jeśli nie odpadnie z Barceloną, rekord 17 bramek jest w jego zasięgu.
0
@NeroTFP Pośrodku tej listy gdzieś.Podzieliłem ją na 3 półki:
I Ronaldo,Muller,Pele,Romario
II Puskas,Henry,Lewandowski,Suarez
III Szewa, Ibra,Raul
Jeśli powtórzyłby ten sezon za rok to spokojnie mógłby zakręcić się koło tej najwyższej półki.
0
@LucaBrasi Jak ktoś pijany kogoś przejedzie to jest taka sama sytuacja, a alkohol jest legalny. Śmiem twierdzić, że z powodu alkoholu umiera i tak więcej osób. A jak wiadomo wpływy z akcyzy do budżetu są ogromne i tej żyły złota odciąć nie sposób
@Maniek9444 Jeśli skutki zażycia danego narkotyku nie niszczą organizmu na stałe to taka substancja powinna być legalna. Jesteśmy w stanie przewidzieć do czego co prowadzi; ustalić gdzieś granicę tolerancji i się tego trzymać.
Jedna osoba nie jest wyznacznikiem niczego. W historii zdarzył się i człowiek, który zjadł sam cały samolot... A jednak jedzenie metalu nie kończy się zwykle dobrze.
0
@BARCA_FOR_EVER rewanż z Juve, przed pierwszym meczem było 50/50. A wcześniej to chyba dwumecz z Bayernem 14/15.
8
Te statystyki Lewego to jakiś absurd, gol co 47 minut. Udział przy bramce co 36 minut. Dla porównania Ronaldo z rekordowego sezonu 13/14, gol co 58 minut,udział przy bramce co 45 minut. Jeśli Bayern dojdzie do finału, rekord 17 bramek jest zagrożony. Szkoda tym bardziej tej Crveny, bo to by się mogło koło 20 trafień kręcić, i to wszystko w sezonie bez rewanżów w 1/4 i 1/2.
0
@Encore już i tak mają zaklepane pierwsze miejsce. Nikt nie osiągnie 51W.
0
@Kurkmen Mamy XXI wiek. Ewentualną wojna byłaby konfliktem głównie lotnictwa. Rosja mogłaby zrobić desant powietrzny na Warszawę i opanować ją w kilka godzin. Poza tym wciąż graniczymy z Rosją, a Łukaszenko jest marionetką Putina. To czy wojska rosyjskie są pod swoją flagą czy białoruską nie ma znaczenia.
0
@bartekvisca To najsłabszy wyścig Mercedesa, najsłabsze Ferrari i do tego przewaga opon. Przepaść jest w kwalifikacjach, Mercedes ponad sekundę szybszy od reszty...
0
@Persyfl "Mylisz komunizm z próbami jego wprowadzenia." Dobrze, to dlaczego nikt faszyzmu czy nazizmu nie myli?On też mógł być spaczony. Gdyby to był jeden przykład... Ale wymienię Ci i 20 totalitarnych państw komunistycznych. Znajdź kilka, w którym szanuje się prawa człowieka...
Nie ma możliwości wprowadzenia tych idei w życie, bez użycia siły. Kolektywizacja rolnictwa zawsze zakończy się klęską głodu, a odebranie własności prywatnej protestami, do których stłumienia potrzebne będzie wojsko. W China komunizm wprowadzano inaczej, w ZSRR inaczej. Ale w obu masz takie same efekty. Klęska głodu, demonstracje antyrządowe krwawo tłumione przez wojsko. Do tego inwigilacja obywateli i powszechna cenzura. Przypadek? Nie, po prostu w parze z ideami marksistowskimi musi iść ścisła kontrola obywateli- inaczej nie uda się stworzenie równego społeczeństwa, inaczej zawsze ktoś będzie biedniejszy, a ktoś bogatszy. Odwołuję Cię jeszcze raz do Artykułu 13. Konstytucji RP.
Jeden wątek to nie całe społeczeństwo, ja wziąłem pod uwagę całe forum. Nikt Cię nie obraża, bardziej Ty nas, wrzucając do jednego wora z szaleńcami...
Znowu nie ogarniasz absolutnie niczego, co Ci nie pasuje. U Żydów w czasach Chrystusa miałeś społeczeństwo patriarchalne. W życiu publicznym uczestniczyli głównie mężczyżni i to z tego wynika, że Chrystus zadaje się głównie z mężczyznami. Spójrz na inne religię, islam czy judaizm. Tam jest to samo.
PS: "Każdy prawak ma znajomego geja, który nie popiera LGBT. " No tak się składa, że ja akurat nie mam... Wyśmiewasz innego użytkownika, jeśli zaburza Twój światopogląd. Tak działa równość o którą walczysz? Nie, to hipokryzji.
0
@BarcaInfo Z tego widać, że jest ręka. Wprawdzie nie zmienia ruchu piłki, ale w myśl przepisów, w ataku takie gwiżdżemy. Gdyby to było rok temu, gol prawidłowy(tak jak Llorente).
0
@Kuczek 2-2 i karne
0
@Persyfl ehh, masz interpretować zgodnie z rzeczywistością. Brać pod uwagę fakty, i te pasujące i te niepasujące.
Komunizm to ustrój totalitarny. Ma jego wszystkie cechy, popatrz na Koreę Północną, na Kambodzę Pola Pota, na Chiny. Gdzie gloryfikowany jest Mao... Propaganda, tajna policja/inwigilacja obywateli, kult Wodza, jedna partia i interweniujące wojsko w obliczu kryzysów.
Biblia jest w sprzeczności z LGBT :
Kpł 18,22-30
Rz 1,26-27
1Tym, 8-11
Owszem, w KKK jest o tym, żeby traktować te osoby z szacunkiem, tak jak mówiłem wcześniej.
Uprzedzam, w Ewangeliach temat homoseksualizmu nie jest poruszany prawie w ogóle, nie dlatego że Jezus go popiera. Po prostu w żydwoskiej społeczności było to nie do pomyślenia.
Rozwinąłem skrót LGBT i nie widzę tam nic o "dziewczynach wieszających flagę". Samo przyjęcie symbolu jest zapoczątkowaniem ruchu społecznego który jakieś poglądy musi mieć. Manifestując, strajkując starasz się pokazać, że Twoje poglądy są inne niż te władzy.
Mówisz, że spora część komentujących obraża LGBT. Ilu takich? 30-40 osób? Z tysiąca? To kilka procent, a nie spora część... Większość w tej dyskusji wyraża się z szacunkiem, śmiem twierdzić że bardziej agresywny jesteś Ty. Choćby w ten sposób, że wrzucasz nas, przeciwnków LGBT, do jednego wora z szaleńcem. Mamy prawo do wolności słowa, i możemy nie zgadzać się z jakimiś poglądami.
1
@neeed Z tematyki sportowej Wyścig, z czysto piłkarskiej ciężko znaleźć coś na tym poziomie.
0
@robsesh Nie, Kręcidło ma rację, faul. Lenglet odpycha przeciwnika, w celu zdobycia bramki. Jeśli kryjesz strefą, nie patrzysz na piłkę(patrz rożny TAA), po prostu blokujesz przeciwników, możesz stać gdzie tylko chcesz, jeśli ktoś użyje nieproporcjonalnej siły- faul.
No ale koniec końców sprawiedliwości stało się zadość, bo uważam że gol Messiego powinien być uznany.
0
@vangoor Nie, to naturalne, że na rynku pojawiają się nowe nazwiska.Szczególnie te związane z danymi klubami. Pirlo ma wszelkie szanse na sukces w Juve. Moim zdaniem genialny ruch.
0
@Persyfl interpretujesz wszystko jak chcesz, a nie zgodnie z rzeczywistością. Polak zna lepiej sytuację w Polsce niż w Rwandzie. Wiedział, jak może wykorzystać swoją pozycję do wsparcia Solidarności i to wystarczyło. To nie Watykan uczestniczył w obaleniu komunizmu(chyba że uznamy każdy kościół w Polsce za jego enklawę), a sam papież.
Weź pod uwagę o jakim konflikcie mówisz. O afrykańskim. Wynikają one głównie z tego, że ktoś kiedyś wyznaczał granice za pomocą ołówka i linijki(brawo Francuzi i Anglicy) . Rozwiązanie takiego konfliktu nie jest łatwe. A już na pewno nie jak jesteś jedynie papieżem,a nie prezydentem USA, Francji czy premierem Wielkiej Brytanii. Cytując Stalina:
"Papież? A ile on ma dywizji? "
Równie dobrze możesz oskarżyć Wojtyłę o wojnę na Falklandach,bo też jej nie zapobiegł. A Watykan nie jest nawet członkiem ONZ.
Artykuł 13 Konstytucji zakazuje działalności, praktyk i metod związanych z ustrojami totalitarnymi, a więc tym samym wywieszania flagi z czerwonym sztandarem w miejscach publicznych.
Skoro mówisz, że katolicy są sprzeczni z poglądami Jezusa wobec homoseksualistów, podaj jakikolwiek cytat z Biblii,który by to poparł. Przykazanie miłości jest nawoływaniem do szacunku wobec innych, nie ślepego podążania za jego wartościami,szczególnie jeśli te są sprzeczne z Biblią.
Na poparcie swoich słów przytaczasz jednego co chciał wystrzelać LGBT. Generalizacja, w najgorszym tego słowa znaczeniu. Bo widzisz spaczonego szaleńca, a nie zachowania większości. Walcząc o prawa człowieka, jednocześnie krzywdzisz miliony katolików nie zgadzających się z wspomnianą osobą
I tak, LGBT to poglądy. Być może nie w pierwotnym znaczeniu, ale w dzisiejszym owszem. Każdy ruch społeczny ma jakiś pogląd, niesie za sobą jakąś ideę. Jeśli przeprowadzasz manifestację to dlatego, że Twoje poglądy różnią się od władz.
3
Brawo Bottas, może będzie jakaś walka o zwycięstwo jutro.
0
@Roobo Nie jest zły, karta graficzna dobra do FHD, 8 GB RAM czyli podstawa. Problemem jest procesor, który jest stary i mógłby być wąskim gardłem w niektórych grach. Pewnie za taką cenę ciężko będzie złożyć coś wyraźnie lepszego, ale dorzucisz, 300-400 zł i znajdziesz już sprzęt znacznie lepszy.
1
@Konias4318 +1, Valverde należało zwolnić albo przed sezonem, albo po. Myślę, że mielibyśmy większe szanse w lidze, a także w LM z EV na ławce.
1
Raphael Varane to jeden z najlepszych stoperów świata, a może i najlepszy , ale tylko wtedy gdy obok siebie ma jeszcze lepszego.
5
@Persyfl Dalej nic nie rozumiesz,mówiłeś o tęczowych flagach na pomnikach. Nie o samym wywieszeniu. Ewentualna kara powinna być dopasowana do szkodliwości społecznej czynu. Dyskutowanie o tym, czy ktoś może mieć jakąś flagę na balkonie czy w oknie nie ma sensu. Na tym polega wolność. Jeśli nie naruszasz czyjejś wolności, robisz to co jest w granicy Twojej wolności. Dlatego zakazane są flagi komunistyczne czy faszystowskie. Co innego w miejscach publicznych. Ciekaw jestem reakcji LGBT, gdyby syrenkę obwieszono na przykład flagą Watykanu, symbolem kościoła. Ale to pomnik względnie neutralny, co innego niż pomniki religijne czy kaplicę. Wywieszenie flagi z tęczą w takim miejscu, jest naruszeniem wolności wyznania. Podobnie byłoby gdyby aktywiści kościoła postanowili wieszać swoje symbole wokół jakiegoś pomnika, który reprezentował by idee LGBT(wielu homoseksualistów zasługiwało i wciąż zasługije na swoje pomniki, przykładem może być choćby Alan Turing). Dlatego uważam tę decyzję za "poniekąd" słuszną. Bez wątpienia zdarzają się przypadki naruszeń wolności i za nie powinno się ponieść konsekwencje. A to jak PiS to wykorzysta, to zupełnie inna sprawa...
Uczucia religijne są tożsame z wolnością. Tak samo jak wolność słowa, tak samo zagwarantowana jest wolność wyznania. Jeśli możemy tu dyskutować, mamy również prawo do wyznawania tego, co nam się podoba. Oczywiście z podanym przez Ciebie zastrzeżeniem.
Każdy kraj inaczej postrzega te wartości. Dlatego w jednym kraju ktoś może być bohaterem, być otoczony szacunkiem, a w innym mniej lub wcale. Przykładem może być Napoleon. Dla wielu zbrodniarz, a my śpiewamy o nim w hymnie. Dlatego,my jako Polacy możemy zestawiać Kościuszkę, Piłsudskiego i Wojtyłę. Mówisz, że Piłsudski wysyłał ludzi do obozów koncentracyjnych, wskaż je. Do więzień owszem, ale nie do obozów koncentracyjnych w dzisiejszym tego słowa znaczeniu. Żaden jego przeciwnik polityczny nie został skazany na śmierć, o ile nie działał na rzecz obcego mocarstwa,co było normą nawet w USA jeszcze w latach 50. Obwinianie Wojtyły o ludobójstwo w Rwandzie to już szczyt absurdu... Równie dobrze można obwiniać papieży o każdą wojnę. Watykan nie rozdaje już kart na świecie, robi to USA, Rosja, Chiny. Podobnie przyczepianie się do beatyfikacji Stepinaca. Postać kontrowersyjna i niełatwa do oceny, jeden uzna tak, drugi inaczej, a prawda leży jak zawsze po środku.
Ale wracając do głównego wątku.
Świnia w meczecie jest tu przykładem, dosadnym, ale trafnym. Nie oznacza to, że katolicy traktują osoby z LGBT jak muzułmanie świnie. Nie zgadzają się z tymi poglądami, ale szanują osoby o takich przekonaniach. Ale podobnie jak wprowadzenie świni do meczetu, katolicy potraktują wywieszenie tęczowej flagi na ich pomnikach. Jako profanację.
Jeśli uważasz że wypisywanie f**k na pomnikach, który widzi wiele osób, także młodych, nie jest deprawujące, to nie wiem co jest...
Kończąc tę dyskusję, rządy PiSu od 2015 roku to najgorsze co spotkało nasz kraj po upadku komunizmu. Pod płaszczem walki z LGBT ukrywa się inny cel- propagandowy,czyli ukrycie przed swoim elektoratem problemów państwa.
0
@Persyfl Nigdzie nie napisałem, żeby zamykać w więzieniu za wieszanie flag, a jedynie za dewastowanie lub deprawowanie(oczywiście, że można, choćby dopisując na murach niecenzuralne hasła) dzieł kultury(poprzez sprayowanie czy obrazę). Dlaczego wszyscy obruszyli się jak wprowadzono świnię do meczetu, a mają tolerować tęczowe flagi na pomnikach? I tu, i tu mamy to samo wykroczenie- obrażę uczuć religijnych, a zatem wolności. Wolności o którą tak walczycie...
Stawianie Piłsudskiego i Wojtyły w jednym rzędzie z Kościuszką uwłaszcza temu ostatniemu? Jak? Dlaczego? Kościuszko poprowadził Polaków do walki o niepodległość, Piłsudski i Wojtyła(z Wałęsą) również. Każdemu można coś zarzucić, ale to ważne i pozytywne postacie w naszej historii,w odróżnieniu od Jaruzelskiego.
Co do TVP, PiS buduję swoje rządy na strachu. Syndrom oblężonej twierdzy. Najpierw przed PO, teraz LGBT. Taka decyzja ładnie im się wpisuje w plan.
Wybory pokazały, że szczucie jest względnie efektywne. Niskim kosztem wygrano wybory Dudzie, gdzie jedynym planem kampanii było wyciąganie brudów z Trzaskowskiego.
W taki sposób pokażą, że walczą z LGBT(spełniają obietnicę wyborczą!) i dostarczą kolejnych materiałów do gloryfikacji telewizji. Sytuacja win-win, jak z tego nie korzystać?
0
@Tomo1989 Maseczka, maseczce nie równa. Te medyczne na pewno są jednym z lepszych sposobów zabezpieczenia przed wirusem. Ale jeśli możesz zgasić świeczkę- przepuszcza powietrze, może przepuścić i wirusa.
0
@Striker Miałem stawiać, ale Napoli już po kursie 3.26, dwa tygodnie temu było 5.50