1

@Persyfl Odbiłem Ci tylko piłeczkę, pokazując że nawet jedna osoba potrafi całkowicie zmienić znaczenie danego symbolu.

Jaruzelski ważniejszą osobą dla historii Polski? Powiedzmy od razu że Stalin...
Gdybyśmy nadal żyli w PRLu każda demonstracja byłaby tłumiona siłą. Spójrz na Węgry 56 czy Czechosłowację 68. Jaka jest różnica między tymi datami a sierpniem 80? Otóż taka, że kraje drugiego świata miały swojego przedstawiciela po przeciwnej stronie muru berlińskiego.

To, czy i jak krył pedofilię w kościele to zupełnie inna kwestia. Śmiem twierdzić, że pośród księży każdy kryje każdego i to na znacznie niższym szczeblu leżał i wciąż leży główny problem. Poza tym podsumowujemy jego działania dla Polski, tak jak Piłsudskiego czy Kościuszki.

Jeśli namalujesz coś sprayem na pomniku to nie wiem czy wiesz, ale to jest karane od dawna jako zniszczenie symbolu kulturowego.

Nigdzie nie napisałem, że domagam się prewencyjnych więzień, ale za swoje czyny powinno się ponosić konsekwencje. Zdeprawowanie dzieł kultury czy symboli narodowych jest wykroczeniem. Za takie powinna być grzywna i prace społeczne(sprzątanie swojego bałaganu).

Jaki jest wpływ TVP na to? Spróbuj zrozumieć sztukę propagandy. Musisz mieć o czym mówić, a dla TVP wszystko co związane z LGBT jest wygodnym tematem,gdyż wyborcy PiSu mają jedną opinię na ich temat. W taki oto sposób, jeszcze bardziej ich indoktrynują. Potrzebowali kolejnego wroga i go znaleźli, można dalej uprawiać politykę oblężonej twierdzy.

4

@Persyfl Nie Ci sami ludzie? Wiesz, skąd Hitler wziął pomysł na swastykę jako symbolu nazizmu? Był ministrantem w kościele, na którego murach widniał ten symbol. Człowiek który na zawsze spaczył swastykę, wyznawał ją również wcześniej w innym, pozytywnym obliczu... Po co brać pod uwagę wszystkie fakty? Wystarczy to co wygodne.

Tęczę już LGBT sobie przywłaszczyło, więc nie rozumiem jak ktoś mógłby to od nich zabrać... Już teraz myślę że większość powię,iż tęcza kojarzy im się właśnie z LGBT, a nie ze zjawiskiem meteorologicznym czy symbolem radości.

"Ja nie specjalnie chcę oglądać te setki pomników JP2."Jeśli uważasz, że są niezasłużone, podaj ważniejszą osobę dla historii Polski po II wojnie światowej. Podpowiem, nie ma takiej. Pontyfikat Karola Wojtyły przyszpieszył o kilkadziesiąt lat upadek komunizmu, najbardziej zbrodniczego systemu w dziejach świata(sam Mao w Chinach zabił tyle osób co II wojna światowa). Gdyby nie on, manifestacje LGBT nie byłyby tłumione przez policję, a rozjeżdżane czołgami. Jeśli JP II nie zasługuje na pomniki w tym kraju, to nie ma nikogo kto by na takowe zasłużył. To, że był ściśle związany z religia katolicką nie ma nic do rzeczy. Ale wracając do samych pomników, ktoś Ci każe je oglądać?Nie,tak jak mi nikt nie każe oglądać tęczowego Pałacu Kultury. Ale co innego,kiedy używasz ledów, a co innego kiedy używasz sprayów

Masz przykład zniszczonych pomników w USA. Wiadomo, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego wprowadzono w życie coś takiego.

Problem jest taki, że PiS opiera swoje rządy na strachu. Było "PO zabiera, my dajemy" . Teraz będzie "PO zrobi tęczowy kraj" . Zrobili sobie z LGBT wrogów, bo z kogoś musieli.

PS: W skrócie TVP musi mieć o czym gadać, bo jeszcze ktoś się zacznie śmiać z wypłaszczenia zachorowań covidu, a tak nie ma na to czasu antenowego.

0

@Persyfl tak samo swastyka była kiedyś symbolem szczęścia i słońca... Jasne, decyzja jest przedwczesna,ale poniekąd słuszna. Jakoś nie chciałbym widzieć tęczowej kolumny Zygmunta, podobnie jak czerwonej czy czarnej.

0

@Tomo1989 Powinno być to niemożliwe(taki jest sens maseczek, aby powietrze które wydychamy, nie przedostawało się na drugą stronę- jeśli uda się zdmuchnąć płomień oznacza to, że maseczka jest bezużyteczna)

0

@Gwyn spróbuj po nr VIN

0

@Tomo1989 Prosty test. Wystarczy zapalić świeczkę i spróbować ją zdmuchnąć. Znaczna część maseczek w "obiegu publicznym" (czyli pomijam te medyczne i robione na zamówienie na przykład dla sportowców) pozwala na to. Skuteczność izolowania wydychanego powietrza wręcz fenomenalna.

0

@Dimigizairochi ostatnio sprawdzałem ceny telefonów,u nas są już 100-150 zł droższe niż na zachodzie. A chcieli wprowadzić ten podatek autorski czyli dodatkowe 6%, i wtedy te różnice osiągną około 300 zł...

1

@kerouac co zrobili źle? Z perspektywy czasu ich jedyną dobrą decyzją było zamknięcie szkół... Młodzież zaczęła chodzić po sklepach i zamiast ograniczyć klientów zamknęli galerie handlowe całkowicie. Straty? Myślę że kilka miliardów. Idąc dalej, mamy 70 milionów Sasina na wybory i same wybory. "Sytuacja opanowana" i dwa tygodnie później bijemy rekordy. Nie wspominając o Antonowie, bracie Szumowskiego, żonie instruktora i innych przekrętach.

0

@Fenriss Spodziewałem się cięższego, a tu zaskoczenie 11.5k.Choć, nie powiem, pytania o jedzeniu to jedno wielkie XD.

0

@MichVeB Powiedz to Alissonowi, że Dembele nie da się zatrzymać...

1

@DanielOOL 300 przypadków przekładamy matury, 450 sytuacja opanowana robimy matury...

3

@Xwowrak Genialna, dzieciaki przyniosą choroby do domu, i nakręcimy nową spiralę. Szczególnie, że covid optymalnie rozwija się w temperaturze 10-15 stopni. 1 rundę PiS wygrał, 2 na razie dla covida, w 3 szykuje się nokaut.

0

@Kengo Po 3 sezonach, 30 sekund kompilacji. Tyle to można zrobić z każdego piłkarza... Nie wierzę w to, aby był w stanie nam znacząco pomóc w LM. Obecnie jest nr 5 do gry w ataku.

9

@DanielOOL To ma nawet jakiś sens, najśmieszniejsze jest to, że w tym meczu była dogrywka XD.

1

@Majkel34 Coś świeżego, Fury-Wilder II. Tyson bawił się całą walkę, schował atuty Wildera i robił w ringu co chciał, aż narożnik rzucił ręcznik.

0

@DaPi Jak thriller to przede wszystkim klasyka, 7iedem, Podejrzani... Z mniej popularnych tytułów może Odkupienie z 1999 i Prawo Zemsty 2009.

1

@tobiasson92 Ja zostawię tutaj tylko to, wnioski nasuwają się same
Głównym czynnikiem umożliwiającym nazistom dojście do władzy była niechęć Niemców wobec komunistów. Głównym czynnikiem umożliwiającym PiSowi dojście do władzy była niechęć Polaków wobec PO.

2

@Encore Ivan Rakitić. Lata 2015-2019 ścisła czołówka na swojej pozycji, a żadnych nagród. Zawsze w cieniu, najpierw Iniesty, potem Modricia.

1

@MESSIah16 Ale tak wielkiej dominacji Vettel nie miał. W tym roku Mercedes już 4 zwycięstwa z rzędu, są o krok od wyrównania wyniku Ferrari z 2004. Nie wspominając o ich tempie w kwalifikacjach, gdzie są w zasadzie sekundę szybsi niż Verstappen i 1,5 niż cała reszta.

0

@donleo12 Mi Mix to flagowiec, Note 8 Pro to średnia półka. W Mi Mix masz lepszy procesor i aparat. Jedyny minus to fakt, że jest już ~dwuletni, a więc zaraz przestanie dostawać aktualizację. Osobiście uważam jednak, że jest to lepszy układ. Od 1,5 roku użytkuję Xperię XZ1(a więc również niewspieranego flagowca) i jestem zadowolony.

3

@obcy Świetny ruch. Artur zagwarantuje wysoki poziom, będzie ważną osobowością w szatni i na pewno pomoże młodym bramkarzom w rozwoju.

0

Mhm, Arthur otqarcie nie chce odejść ale w rozmowie z prezesem mówi o korzystnej ofercie. Setien z valverdowskim wotum zaufania...


1

@IronSanHybrid Co do sceny z Nazgulem, nikt nie ma pojęcia po co powstała, pewnie dlatego żeby jeszcze bardziej uwypuklić przepowiednię.
1 część faktycznie jest trochę dla "koneserów", ma najszerszy świat i robi największe wrażenie w wersji reżyserskiej.
Co do części 2, to chyba moja ulubiona,szczególnie bitwa o Helmowy Jar. W którym momencie dłużyła Ci się?

Cała trylogia jest o tyle ciekawa, że najważniejsze wątki fabularnie są tłem dla wojny.

2

@SHIBA Prawda jest taka, że mieli do wyboru albo walczyć z Niemcami alb walczyć z Sowietami. W pierwszym przypadku mogli liczyć na jakąkolwiek pomoc, w drugim(już po wojnie) byliby sami przeciw wszystkim. W dodatku spójrzmy dalej, w niemieckich obozach jenieckich(jenieckich, nie koncentracyjnych, a ocalałych żołnierzy AK traktowano jak jeńców wojennych) istniała spora szansa na przeżycie, w radzieckich nie. Powstanie było więc rozwiązaniem pomagającym uniknąć powtórki z Katynia. Zniszczenie miasta było nieuniknione, albo teraz, albo podczas rosyjskiej ofensywy. Decyzja o powstaniu była zatem jedyną słuszną, być może została podjęta za późno albo za wcześnie. Krytykowanie ich powstańców za podjęcie działań nie ma sensu, to bardziej świta IIRP jest winna zniszczenia Warszawy niż oni.

2

@Tomo1989 Leclerc w Racing Point byłby większym zagrożeniem niż w Ferrari. Wszyscy nadal są lata za Mercedesami z 2019, a co dopiero z tymi nowymi.

0

@chudymc Z tych dwóch to S8 zdecydowanie. Poszukaj może Mi8 Pro(ostatnio nowy był za 1100), Xperi XZ2 albo OnePlusa 6.

Ewentualnie jak nastawiasz się głównie na gry, to jakiś iPhone(najpewniej 7). Aplikacje pisane pod system(na Androidzie są jednak nakładki) są nieco lepiej zoptymalizowane

7

@MesQueUnClub96 nic nowego...
Matur nie można było zrobić przy 300 przypadkach, więc zrobiono je jak było 450-500.

0

@brzucho Jeśli przy defensywnym stylu gry, drużyna traci więcej niż bramkę na mecz, to coś jest z nią nie tak. ŁKS tracił około 0,7 bramki na mecz, a kiedy poszedł szczebel wyżej to nagle zrobiły się prawie 2. Przestawianie wajchy jeszcze bardziej do przodu wydaje się być błędem,szczególnie że w przyszłym roku I liga będzie bardzo mocna.

0

@brzucho Do ciągnięcia wózka z dziadami mającymi ponad 1000 występów w Ekstraklasie wybrali Albańczyka, którego największym sukcesem jest 11.miejsce w 2 lidze z Górnikiem Polkowice...

To nie trener był problemem Widzewa, a źle skonstruowana kadra.

PS: Jak Albańczykowi się nie uda, to sąsiedzi zza miedzy chętnie oddadzą Stawowego ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?