0

@meteo100 Dlatego teraz pospolite ruszenie studentów UM, tworzenie szpitali polowych itp. No ale zaraz braknie na to możliwości.

0

@Beztroskii Ale ma rację, jak zapadnie się służba zdrowia(a ktoś mówił że stać nas na maksymalnie 30k chorych dziennie, do czego niewiele), to zacznie się sypać cały kraj. Najpierw gospodarka, potem edukacja, a na samym końcu służby mundurowe(oddelegowane do pilnowania ludzi w kwarantannach).

1

@Martwy 2010 najlepszy klimacik. Do tego bramki Gio, Forlana i Tshabalali. No i mecz Urugwaju z Ghaną z najdziwniejszym zakończeniem w historii

0

@justfootball Był jakiś komunikat z 26 października, że włamano jej się na konto

2

@Encore Duopol PiS-PO nie może dopuścić,aby na scenie pojawił się ktoś trzeci z poparciem >15%. Byli już Kukiz, Lepper. Obawiam się, że ten sam los czeka teraz Hołownię.

0

@increase imo najbardziej chodzi o zrzucenie odpowiedzialności na opozycję za nie radzenie sobie z epidemią.

0

@macio_944 Żeby ugrać cokolwiek, to trzeba by zorganizować jeden wielki protest w Warszawie. Inaczej nie ma to sensu, metropolii PiS i tak nie kontroluje,więc protesty w Gdańsku, Łodzi czy Wrocławiu mało ich obchodzą.

0

@Foton Civilization V, Europa Universalis IV, Hearts of Iron(w sumie wszystkie części), Company of Heroes, Heroes III

0

@DonMatteo901 "Możecie sobie wrzeszczyć ". Tak wygląda podejście pisu do narodu...

0

@Bykunn Kaczyński robi mu zaplecze od początku. Jeśli Duda wycofa się z polityki, to dlatego że nie będzie mu się chciało bawić dalej. Czy to Wałęsa, czy Kwasniewski szli w stronę przewodzenia partii. Jedynie Komorowski nie brnął dalej, ale on akurat został prezydentem trochę z przypadku. Duda jest za młody i ma zbyt dużo zwolenników na to. Przyszłość pokaże, kto z nas się myli.

0

@Persyfl A czymże była kolektywizacja? Zniesieniem wartości prywatnej i tworzeniem spółdzielni, a zatem pierwszy krok uspołeczniania środków produkcji.

0

@tomono Obawiam się że tego oczekiwali. Nikt nie mówi o gospodarce czy służbie zdrowia. Wszyscy mają temat zastępczy.

0

@Bykunn @arasz1819 Tak, bo ma nazwisko. Mówisz PiS- myślisz Kaczyński. Duda nie będzie musiał budować żadnej partii, on juz jest członkiem jednej. Zbyt dużej, aby rozsypała się po odejściu jednego człowieka. Jeśli za 5 lat, Kaczyński przestałby być prezesem, to kto zająłby jego stanowisko? Macierewicz, którego nawet Jarek trzyma w szafie? Ziobro albo Gowin ,którzy mają swoją partię? Morawiecki,który ledwo trzyma się stołka?Pozostają tylko Duda i jakieś spady z UE. Duda wygrał jednak wybory i jest bardziej znany niż inni. A wyborcy pisu nie głosują po programie partii. Idą głosować na samą partię, dla prezesa. I ciągłość może zapewnić tylko Duda

0

@ShinobiQWE jej tatuś nie powinien się wgl przejmować jakimś karłem

0

@justfootball W Łodzi też, w sumie to chyba nawet od początku. No ale co z tego, skoro protestują miasta będące przeciwko PiSowi i tak? Trzeba by zebrać ludzi i iść na Warszawę. Może to by cokolwiek dało.

2

@Barwindg TVN to TVP drugiej strony, ale w tym co robią są przynajmniej nieco mniej nachalni i upierdliwi.

0

@tobiasson92 30% to twardy elektorat PiS. Choćby się waliło, paliło to i tak oni pójdą na nich głosować. Trzeba zjednoczyć całą resztę wokół kogoś nowego. Pytanie tylko czy ktoś taki się znajdzie.

0

@Azi Czekam na 1000, jestem ciekaw czy redakcja przewidziała taką opcję czy licznik zatrzyma się na 999, albo jakoś się po prostu popsuje.

0

@arasz1819 Jarek wieczny nie będzie. Ktoś po nim schedę przejmie, i najpewniej będzie to właśnie Duda

1

@Persyfl ZSRR, PRL, Kuba, Korea Północna, Chiny, Wietnam, Rumunia, Czechosłowacja, Rosja(bo zaraz uznasz że to nie ZSRR), Bawarska Republika Rad, Jugosławia, Albania, NRD, Kambodża, Laos

Sorry, że tak mało, ale pisałem z pamięci. A jeśli uznajesz, że stalinizm to nie komunizm,to tak samo w III Rzeszy nie było nazizmu tylko hitleryzm. We Włoszech nie było faszyzmu tylko mussolinizm(?)... Miałeś inne państwa faszystowskie. Węgry, Rumunię, Argentynę. I nikt z prawej strony nie powie Ci, że to nie był prawdziwy faszyzm/nazizm. Historia to fakty, nie pole do interpretacji.

3

@Persyfl Nie ośmieszaj się. Podaj choć jedno państwo komunistyczne, nie będące totalitarnym.
@wyrek Bo widzisz. Nawet osoby skrajnie na prawo nie podważa, że nazizm był ustrojem totalitarnym. A osoby skrajnie na lewo powiedzą że postrzeganie komunizmu to wina Stalina, a Marks i Engels stworzyli utopijny ustrój... Nieważne, że utrzymywanie tej utopii wymaga wszystkich aspektów totalitarnego państwa. Oni Ci powiedzą, że to nie ustrój jest zły, a ludzie(co już samo przez się wskazuje na ustrój totalitarny) . Bo się nie słuchają, starają się zarobić pieniądze. A przecież to państwo powinno być od tego

1

@4drian0 Ajax, Włosi ostatnio średnio w lidze

7

@Persyfl @SiSenior Artykuł 13 Konstytucji RP:
Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

0

@tomcias10 Atalanta-Ajax. Gwarancja dużej liczby bramek i ofensywne gry.

1

@MesQueUnClub96 tak. Okazuje się że aborcja może prowadzić do wojny domowej

1

@MESSIah16 Oczywiście że Francja ;)

0

@SiSenior Komunizm też jest nielegalny według polskiego prawa. Dlaczego ich nie ścigają? Cóż nie od dzisiaj wiadomo, że historię piszą zwycięzcy. Gdyby to Hitler pokonał ZSRR, sytuacja wyglądała by odwrotnie.

7

@Janiama Co? Przecież to na Wiejskiej podejmują decyzje... To, że KK angażuje się w życie polityczne wynika z tego, że ktoś ich do tego zaprosił. Sam mówisz, że sami nic nie zarobili, a skądś pieniądze mają. Nie sądzę, żeby to wszystko było tylko z "tacy". PiS im płaci, żeby kupić głosy. Ale nie ma to żadnego znaczenia w sprawie aborcji. Jarek odgrzał tą ustawę, nie po to by przypodobać się Rydzykowi, lecz po to żeby ukryć tragiczny stan gospodarki i służby zdrowia.A dalej to już wgl popłynąłeś Mówisz o kolaboracji z nazistami, bo to pasuje do Twojej teorii. Ale w większej ilości kościołów ukrywano Żydów, więźniów itp. Podobnie w czasach PRL-u. To KK był tak naprawdę jedyną opozycją dla PZPR.

0

@SiSenior Dlatego te protesty są bardziej na rękę PiSowi, niż samym protestującym. Pokrzyczą, pokrzyczą i się rozejdą. A twardy elektorat PiS, będzie dalej wierzył, że to wina opozycji, która zamiast "solidaryzować się w obliczu pandemii, planowała zamach stanu".

1

@kazbychu Ale Sąsiadów to Ty akurat szanuj

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?