1

@Kamiloza91 Bayern gra bardzo wysoką linią obrony, co może ich łatwo zgubić. Myślę, że ciężko może być im z City, Live i United. City może spokojnie walczyć o dominację w drugiej linii, Liverpool nie da się zabiegać,a United mogą ukłuć z kontry.

0

@KaJoFCB Szachtar to bardzo niewygodna drużyna. Dużo Brazylijczyków, technicznej gry i do tego długie wyjazdy dla drużyn z zachodniej Europy.

0

@Encore Myślę że głównie chodzi o sam sposób walki i niektóre bzdurne obostrzenia. Godzina dla seniorów? Tak, ale powinno to działać inaczej (seniorzy mogą robić zakupy tylko w danych godzinach). Zamykanie basenów? To prawdopodnie obiekty w najlepszym stanie sanitarnym. Inne miejsca do uprawiania sportu również pozamykane(siłownie,orliki itp. )... W związku z czym po pandemii czeka nas walka z innymi chorobami wynikającymi z osiadłego trybu życia... Niemal każdy z moich znajomych, ja również w okresie od marca do maja przybrał na wadze kilka kilogramów. I o ile dla nas to nie jest duży problem, no to dla ludzi w wieku 40+ już może być... A do tego dochodzą inne choroby, które nie są leczone bo covid.

0

@Enerio Te liczby za wiele nie znaczą. Patrząc z poziomu przeciętnego obywatela, jest tak jak było. Po co nam szpitale bez personelu i sprzętu w normalnych czasach? PiS można krytykować za metody walki z wirusem, ale złe wyekwipowanie służby zdrowia to mniej więcej w równym stopniu zasługa PO, jak i PiSu.

0

@socha Messi gra jednak piętro wyżej. Cofa się do rozegrania, ale ukategoryzować go trzeba bardziej jako napastnika niż pomocnika.

0

@IronSanHybrid A śmialiśmy się z rad Łukaszenki...

1

@Chakalaka Trafił, ale tym razem w siebie. Przez lata rządów PO, służba zdrowia wpadła do głębokiego bagna. Teraz lepiej nie jest, ale gorzej też nie. Po prostu od dobrych 10 lat, wszyscy czekali aż to się zawali. A że akurat ma to miejsce podczas rządów PiSu... Cóż, w polityce można zrobić wiele rzeczy i nie ponieść za nie konsekwencji takich jak wydanie 70 milionów na wybory które się nie odbyły.

1

@Bamboleo Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie.

0

@socha być może jakieś expected assist. W końcu Muller wykręcał podobne liczby co KDB w poprzednim sezonie.

1

@koziar Hermiona była bardziej wkurzająca. Sztywne podejście do nauki, zasad i ogólnie wszystkiego. Do tego pełne zazdrości podejście, jeśli ktoś był w stanie osiągnąć lepsze wyniki od niej(HP i eliksiry w 6 części).

A Ron to niby fajtłapa życiowy, ale w sumie kreująca wokół siebie lepszą atmosferę. I przede wszystkim osoba prowadząca ciekawsze życie. Z Hermioną nawet jak cofniesz się w czasie, to głównie po to żeby się uczyć...

1

@GIGAKOKS Gandalf jako szary był w stanie odbijać ogień. Nie wspominając o mocy, jaką dysponował Saruman, czy on sam później. W filmie jest scena jak światłem przegania Nazguli, to tak jakby Dumbledore rozwalił śmierciożerców lumosem XD. A sam pierścień Sauron był potężniejszy niż wszystkie przedmioty w świecie HP. Do tego Sauron zabezpieczył go znacznie lepiej niż Voldemort horkruksy(które niszczył ogień szatańskiej pożogi, dostępny niemal w każdym czasie, a przypominam że pożoga

2

@GIGAKOKS XD. O ile pierwsze trzy części im wyszły, o tyle im dalej w las tym więcej drzew.Części 4 i 8 to samograj i tego w zasadzie nie dało się spaprać. Tak HP 5-7 jako filmy są beznadziejne. Już nie wspomnę o całej masie błędów logicznych, jakie w całej sadze się pojawiają. Jasne, świetna historia fantasy, ale jednocześnie miejscami niespójna i absurdalna. Z kolei LOTR to prawdziwy alternatywny świat. Nowe stworzenia, cywilizacje,kontynenty... Zupełnie inna półka.

@Homeopata8989 spróbuj obejrzeć wersje reżyserskie,niby dłuższe, ale jednak akcja jest nieco żywsza

2

@MESSIah16 Pójdą w długi. Wycofanie się z 500+ czy 13 emerytury , oznacza wycofanie się pisu z polityki.

0

@Kaperan1357 a w LM najstarsza 11

0

@Colon Chyba najsmutniejszy moment w historii piłki. Grasz turniej życia, a wszyscy będą kojarzyć Cię i tak tylko z tym karnym.

0

@ForcaMilosz To prawda, ale co było bez Glika było widać na mundialu.

0

Szczęsny
Kędziora-Glik-Bednarek-Rybus
Moder-Linetty
Jóźwiak-Klich-Grosicki
Lewandowski

Tak na ten moment wygląda optymalny skład. Ale i tak wiemy, że w drugiej linii zaczną w pierwszym składzie na Euro Krychowiak, Góralski i Zieliński.

0

@AnnaMarianna Tożsamość z 2003 roku, trwa 1:31 ;)

0

@Homeopata8989 Ale nikt nie zamyka gospodarki w obawie przed HIV.

0

@Krzychu1010 Wyspa Tajemnic, Siedem, Podejrzani, Purpurowe rzeki, Odkupienie, Prawo zemsty, Infiltracja, Twierdza

1

@Coutinho007 To jest hit że broni Armani. Martinez siedzi na ławce, a to solidny bramkarz na PL. Do tego nie ma w kadrze Musso, czyli najlepszego z graczy Udinese.

0

@BlaseR9 Ciekawi mnie jak to się tam znalazło. Brytyjska bomba, w zasadzie bardziej pocisk na dnie poniemieckiego kanału. Pierwszy raz użyta w 1944, już po atakach na Penemunde.

4

Jedyne co jakkolwiek ratuje to okienko to wymiana Semedo na Desta.

1

@mrboom z tym że sprzęty IT mają z reguły dość stabilne ceny, uzależnione od nakładu, kursów dolara i aktualnej sytuacji na rynku. Jak składałem kompa 2 lata temu, to na BF wyszło mi 500zł(z 4k do 3.5k) taniej niż normalnie. Listopad/grudzień jest na ogół najlepszym okresem,z uwagi na przestój w premierach. Na rynek wchodzą nowe podzespoły, więc starsze są wyprzedawane. W laptopach jest nieco inaczej, ale nadal spokojnie będzie w stanie oszczędzić ze 200/300 zł.

2

@gregory9609 FIFA 20 była tak zła że 21 po prostu nie może być gorsza.

2

@VeB 1899 ja bym się wstrzymał gdzieś do Black Friday, może akurat będą jakieś wyprzedaże.

0

@FC1899Barca Ale z drugiej strony najlepszym gwarantem pokoju na świecie jest broń jądrowa.

@Bykunn wiadomo,że odwzorowanie Słońca 1:1 jest niemożliwe, choćby ze względu na jego rozmiar, zawartość helu, wodoru itp. Jednak energii wytworzonej podczas fuzji termojądrowej nie da się porównać z niczym innym niż gwiazdą, na której zachodzą one bez przerwy. Czepiasz się trochę skrótu myślowego, bo o ile energii Słońca nie da się przenieść na Ziemię, o tyle fuzja termojadrowa mogłaby wytwarzać porównywalną energię co jakąś mała i blasnąca gwiazda.

1

1

@student97r super lista. Niektóre statystyki znałem, inne mnie zaskoczyły, jak bloki w PO. Że Duncan miał aż tyle, w odniesieniu do rzutów za 3. Na pewno najważniejsze pytanie jakie można postawić, to kiedy LBJ przebije KAJ. Dwa pełne sezony powinny mu starczyć na uzbieranie tych 4k.

0

@Hosh @YoNoEntiendoNada Potwierdźcie swoją hipotezę. Jak dotąd nie udało się znaleźć planety, na której wciąż istniało by życie. Na Marsie kiedyś istniały warunki sprzyjające życiu, jakie znamy. Ostatnio mówi się także o Wenus, gdyż znaleziono tam olbrzymie pokłady fosfiny, wytwarzanej głównie przez związki organiczne. A przecież jak wiemy, poszczególne gatunki potrafią dopasować się do różnych temperatur, czy warunków. Weźmy jako przykład pingwiny,czy niedźwiedzie polarne, które żyją w ekstremalnych dla ludzi warunkach. Podobnie bywa z roślinami. Jaki czynnik sprawił, że na tylko na Ziemi wciąż rozwija się życie? Skoro nawet potężne dinozaury uległy niszczącemu biegowi czasu, jaką szansę mają z nią psy czy koty? Ano żadną. Śmiem twierdzić, że gdyby nie wpływ człowieka, wiele gatunków(a być może i wszystkie) nie dożyłoby dzisiejszego dnia. Polowania na dziką zwierzynę, sprawiły że te lepiej rozwinęły u siebie niektóre instynkty,jak również częściej stada się rozpraszały. A to sprawiło, że były bardziej odporne na katastrofy naturalne niż wcześniej. Do tego dochodzi kwestia hodowli zwierząt. Jeden z najbardziej przełomowych etapów dla życia ludzi, które oddzielił ich od reszty zwierząt i położył podwaliny pod wszystko co znamy dzisiaj. A przez lata zapewniał wielu gatunkom schronienie przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Dopóki nie znajdziemy gatunków wciąż żyjących bez udziału inteligentnej cywilizacji, nie można stwierdzić z całą pewnością.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?