Pressinho
Dołączył/a: kwiecień 2013
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Pilka_jest_okragla niech wyleci pan z Top 10 nielegalnych zgromadzeń, jego świta i będzie cacy
3
@AssisMoreira postaram Ci się to wszystko po kolei wytłumaczyć.
Po II wojnie światowej świat stał się czymś w stylu partii szachów pomiędzy USA i ZSRE. Coś co nazywamy Zimną Wojną, w istocie nią było. Nie chodziło jednak o zdobycie przewagi poprzez działania wojenne i podbój nowych ziem, a o lepszą pozycję ekonomiczną i strategiczną. Blokada Berlina czy wojna w Korei były pierwszymi posunięciami żlze strony Sowietów. Amerykanie wypuścili przewagę jaką mieli po II wś i ZSRR przejęło inicjatywę. Najagresywniejszym posunięciem było wysłanie rakiet na Kubę, co omal nie skończyło się wojną atomową. Później były Wietnam i Afganistan, nieudane próby ugruntowania pozycji w danych rejonach świata.
I właśnie wtedy, w trakcie działalności Kuklińskiego, USA zaczęło dominować nad ZSRR. Dla ludzi Układu Warszawskiego istniało ryzyko, że Amerykanie zdecydują się na wojnę, aby wykorzystać swoją przewagę. Kukliński znał sporo szczegółów dotyczących wojsk UW, co mogło się okazać bardzo przydatne dla NATO,a także zgubne wobec samej Polski- jeśli Amerykanie postanowili by wykorzystać swój arsenał jądrowy aby złamać opór wojsk komunistycznych. W dodatku ucieczka poszła mu tak łatwo, że wmawiali że jest podwójnym agentem. Stąd wzięła się cała ta łatka. Kukliński zdradził swoją ojczyznę, bo uznał że tak będzie dla niej najlepiej
0
@SuperVegeta na rynku będzie mniej towarów, więc ich ceny będą rosnąć. Pieniędzy zostanie tyle samo, ale będą miały mniejszą wartość.
Rząd musi zrównoważyć spadki produkcji tym pakietem pomocy, tak aby przedsiębiorstwa nie cięły kosztów aż nadto, a także aby nie zwiększały cen podstawowych produktów.
0
@itmustbejoke czerwiec/lipiec. W Wielkanoc będzie pik, potem kolejny na majówkę(więcej spotkań, nawet rodzinnych, a także mniej obsesyjne dbanie o higienę). W dodatku w kwietniu temperatura sprzyja rozwojowi wirusa. W maju powinno się to zmienić, i w zależności od liczby zakażonych wygaśnie albo w czerwcu albo w lipcu.
0
@kielon93 https://pokazwirusa.pl/ Ale mają jakąś przerwę
0
@Mazi Mogli zawrzeć w umowie klauzulę, że w wypadku braku możliwości wykonywania pracy wynagrodzenia nie płacą czy jest jakoś pomniejszone. Skoro jej nie ma, muszą płacić, a później mogą dostać jakieś pieniądze od rządu. Nie wykluczam, że społeczeństwo będzie musiało się zgodzić na obniżenie zarobków, bo nie dostaną ich wgl z uwagi na bankructwa.
0
@Mazi Różnica jest taka,że Ci ludzie nie mają możliwości zarabiania na skutek decyzji państwa, a nie swojej. Jest to bardziej niż pomoc społeczna, zarządzanie kryzysowe. Nie jest to żadne uprzywilejowanie, nie wiesz na czym stoisz, nie wiesz czy i ile dostaniesz.
0
@AV0CAD0 musisz odpowiedzieć sobie, do czego jej ten telefon będzie służył.
Najwydajniejszy: OP7 Pro
Najlepszy aparat: Iphone XR
Najwszechstronniejszy: Note 10 Lite
Osobiście wziąłbym OP7 Pro
0
@Konias4318 Nie zgodzę się. Spokojnie można zestawić Brazylijczyka z Salahem, czy właśnie Hazardem. Jasne, Ney wygrał więcej, ale warto wziąć pod uwagę, że miał również lepszą drużynę. Były 3 takie miesiące, gdzie wszedł w buty Messiego,podczas jego konutzji(sezon 15/16), ale poza tym okresem, sam nie był w stanie poprowadzić drużyny do czegoś więcej niż triumfu w lidze francuskiej. Nie twierdzę, że jest słaby, uważam, że bliżej mu do poziomu Hazarda niż Leo czy Cristiano.
0
@BarcaInfo Dodam: Eto'o jest jedynym piłkarzem w historii, który "obronił" tryplet. Kosmos
0
@Aleksy1986 Wszystko na odwrót. Granice nadal otwarte, jednak przekładają wybory. Przedsiębiorcy nie martwią się kryzysem aż tak , gdyż mają trochę więcej w swojej sakiewce,a i gospodarka ma się lepiej. Z drugiej strony, nie ma miejsc w szpitalach, bo zakażonych mamy 10* więcej.
0
@rademenes
MATS
Alves-Puyol-Marquez-van Bronckhorst
Toure
Rakitić-Iniesta
Messi-Eto'o-Henry
0
@AdrianGajewski2005 z wirusem może i tak, ale dookoła już nie. Nie chcą przełożyć wyborów na październik, gdyż wiedzą, że teraz wygrają bez problemów. Co innego za pół roku, kiedy rozpocznie się rozliczanie z wsparcia przedsiębiorców.
0
@kazbychu Obniżenie pensji to i tak luz, zaczną się zwolnienia na masową skalę.
1
@MSN1998 Zbliża się znacznie większy kryzys, kto wie czy nie największy w dziejach. Chiny zamknęły fabryki w Hebei na 2 czy 3 miesiące. Europa również zamyka dużą część zakładów pracy. W dodatku, nie wiemy ile to będzie trwać. Może brakować towarów, ograniczony zostanie handel zagraniczny.
0
@Naker normalnie, liga jest anulowana, tak jak w czasach wojny, a w przypadku europejskich pucharów utrzymany jest status quo.
2
Nie powinni w ogóle przyznawać mistrzostwa za ten sezon.
0
@itmustbejoke new star soccer, ultimate football management, jumpers for goalposts
0
@cat_r37 Jasne, większość najlepszych klubów ma ogromne długi już dziś, ale spodziewam się, że nie będą chcieli ich powiększać. To sprawi, że spadną ceny na rynku. Mniejsze kluby będą musiały sprzedawać swoich najlepszych graczy, na który zacznie polować średnia półka, a stamtąd z kolei taniej wyciągną najlepszych potęgi. Być może ten spadek nie będzie jakiś dramatyczny, ale odczuwalny. Wątpię , że w obecnej sytuacji transfer Sancho przebije Dembele, co jeszcze miesiąc temu wydawało się pewne.
0
@cat_r37 Zmieni się i to znacznie. Na giełdzie wszystko pospadało. Większość firm, z uwagi na pandemię, nie mogą prowadzić swojej działalności, lub jest ona ograniczona. Dobitnie widać to w cenie biletów lotniczych. Podobnie będzie z klubami. Większość z nich wydaje na pensje 60-70% budżetu. Jeśli utracą dwa miesiące rozgrywek, wówczas ich budżet spadnie o co najmniej 20%. Wtedy pensje stanowić będą już koło 90%, w dodatku istnieje ryzyko, że niektóre kluby nie będą miały z czego spłacić tych zobowiązań. Zaczną się wyprzedawać. Z kolei na tym najwyższym poziomie, wszyscy będą wiedzieli, że nikt nie będzie gotów wydać, tyle ile przed zawieszeniem rozgrywek- w związku z tym, że znacznie mniej zostanie w klubowej kasie.
Kredyty też tego nie rozwiążą. Wiele klubów będzie wolało stracić jeden czy dwa sezony, niż poważnie się zadłużyć.
1
@Bovciek New Orleans Pelicans mają sporo młodych, utalentowanych graczy.
2
@Khajio Nie wiadomo, jak będzie wyglądał przyszły sezon. Niewykluczone, że znacznie spadną ceny piłkarzy, na pewno światowa gospodarka odczuje pandemię i to na każdym szczeblu. Wydaje mi się, że uzyskanie 120-150 milionów za Havertza będzie tego lata nierealne.
0
@mkord średnio w lutym było właśnie około tych 10 stopni.
0
@Suzu będą się chwalić wzrostem gospodarczym ;)
0
@jeyx77x W 2050 roku wszyscy zapomną o tej epidemii.
0
@FC1899Barca Epidemia skończy się w lato, gdy temperatury osiągną wartości 20-30 stopni. W tych 10 roznosi się najszybciej, co widać spoglądając na pogodę w Wuhan w styczniu i ostatnio na północy Włoch.
0
@Uukasz_93 Nawet jeśli zaniżyli kilkukrotnie te dane, to i tak jest bardzo daleko do tych 60-70%. Można wziąć pod uwagę, że w Europie walka będzie mniej bezpośrednia, więc tych zarażonych znajdzie się pewnie nie mniej. Ale jednak prędzej czy później znajdą na to szczepionki, i zatrzymają cały proces.
1
@Rewolucja123 tak, zdarzył im się jeden przypadek, jak spadli do LE, ale później ją wygrali. Potrafią grać te dwumecze jak mało kto, i są chyba głównym faworytem do zwycięstwa w LM, oprócz City.
1
Odkąd Diego Simeone został trenerem Atletico(sezon 11/12) tylko jedna drużyna, nie mająca Cristiano Ronaldo wyeliminowała Atletico z europejskich pucharów. To Rubin Kazań w sezonie 12/13.
0
@FafitFCB 60-70%? W Wuhan zaraziło się coś koło 50 tys, a miasto ma 11 mln, co daje 0,45%, wątpię że w Europie dojdzie do 1%