Pressinho
Dołączył/a: kwiecień 2013
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
11
@ranger3120 W sezonach od 15/16 do 18/19(faza pucharowa)
0
@kamilos1214 Korona ŁKS +2.5? Korona strzeliła mniej bramek niż Gytkjaer, z kolei ŁKS na wiosnę tylko 5. Śmierdzi mi 0-0/1-0 w jedną ze stron.
0
@GeraltzKatalonii City nie gra już o nic w lidze, wcale nie są pod formą. Juve przede wszystkim nie wie na czym stoi z uwagi na epidemię. Liverpool jest wciąż groźny u siebie. Bayern z kolei nie miał od dawna poważnego przeciwnika. Ale spójrzmy dalej: Lipsk i Atalanta są w stanie nas zepchnąć do obrony i wynik takiego starcia nie musi być jednoznaczny. Atletico natomiast w drugą stronę. Zespół Simeone nigdy nie odpadł w fazie pucharowej LM z drużyną bez Ronaldo. Jest też młoda Borussia, która o ile Reus będzie zdrowy w końcówce sezonu może namieszać. Przy obecnej grze, faworytem możemy być tylko z Juventusem, który nie będzie grał przez miesiąc i z nazwy z Lipskiem oraz Atalantą.
0
@Arkon mecz bez kibiców to nie mecz. Nawet jakby było 8-8, to i tak nie te emocje.
0
@Xavinho54 zagramy 3-4-3/3-5-2
MATS
Pique-Umtiti-Lenglet
Semedo-Rakitić-De Jong-Alba
Messi-Griezmann-Firpo/Fati
Na ławce nie mamy nikogo poza Neto i jednym z dwójki Firpo/Fati...
0
@Salwik92 Neymar ma 28 lat, na najwyższym poziomie pogra jeszcze z 5 wiosen. Jego transfer kosztowałby nas pewnie te 180 mln€. Doliczmy do tego co najmniej 40-50 mln€ pensji brutto rocznie opłatę za podpisanie kontraktu, wszelkie premie itp. Koszt tego transferu wyniesie nas około 100 mln €/sezon. W dodatku często łapie kontuzje, i w zasadzie od mundialu nie grał meczu o dużą stawkę. Bo takich nie ma ani w Ligue1, ani w fazie grupowej LM, ani tym bardziej w Pucharze Francji.
2
@Pilka_jest_okragla cytując:
"Sarabia, nikt mi nie będzie mówił, jak mam grać. "
"Firpo, naucz się grać jak Alba"
"Griezmann, trenuj tak dalej, to zacznę Ci podawać."
"Puchar Króla już przegrany, w LM znowu nie umiemy grać na wyjazdach, w lidze Real prowadzi. Także gramy o Złotego Buta dla mnie. Plan jest prosty, podajecie do mnie a jak się nie da to do tyłu"
1
@itmustbejoke Anglia-Argentyna 1986; gol ręką Maradony
0
@Rewolucja123 zestawiłem tylko mecze od przyjścia EV, tamte mecze były wcześniej. Klasyk otwierał nam autostradę do mistrzostwa, a mecz z Levante był przedostatni krokiem do ligi bez porażki
0
@Nano22 Te porażki były jednak po wyrównanych meczach; znajdź mecz w którym Barca Pepa traci 5 bramek. Albo taki w którym przegrywa połowę 3-0...
Nie odstawaliśmy też od przeciwników tak bardzo jak w drugiej połowie na Anfield. Najbardziej w tą rubrykę wpisze się mecz z Interem(1-3), w którym jednak na dyspozycję drużyny wpływ miała podróż autokarem.
3
Spójrzmy na najważniejsze porażki w ostatnich latach, pomijam finał z Valencią i superpuchary:
vs Roma 3-0(1-0)
vs Levante 5-4(2-1)
vs Liverpool 4-0(1-0)
vs Real 2-0(0-0)
Wszystkie te mecze były na wyjazdach. Za każdym razem, po pierwszej połowie wynik wydawał się być w porządku. Nie był korzystny, ale nie musiał wywoływać paniki. W drugiej połowie, wszystko się zmieniało. a po pierwszym kwadransie, obraz gry był dramatyczny. Levante i Liverpool prowadzili 3 bramkami, Roma dwoma, a Real nie pozwalał nam wyjść z połowy. Pomijając mecz w Walencji, byliśmy bezradni już do końca takiego spotkania. Co mogło być tego przyczyną? Tylko jedna rzecz- przygotowanie fizyczne. Futbol się zmienił w ostatnich latach i niezbędne staje się przebiec te 100-105 km jako zespół, a w naszym przypadku bywało to nawet ledwo ponad 90, podczas gdy rywale kręcili się koło 120 km.
Wczoraj były to nad wyraz widoczne, kiedy wychodzimy z kontrą, w ataku uczestniczy 2/3 graczy. W Realu 5/6, często powodując przewagę liczebną. Dlatego tyle popłochu wywołało wejście Wijnalduma na Anfield; Liverpool podszedł wyżej i na zasadzie "nie mamy nic do stracenia" podwyższył pressing. Wszystkie te porażki, wynikają w gruncie rzeczy z tego, że Barca została zabiegana w drugiej połowie.
Dla Busiego, gra momentami staje się zbyt intensywna. Valverde dorzucał kogoś do środka, aby asekurował Sergio. Między innymi dla tego, tak dobrze wyglądali Paulinho czy Vidal, którzy zwiększali intensywność w drugiej linii. Uosobieniem tych lat stał się Rakitić, który zapewniał swoistą równowagę między tiki-taką, a "betonowaniem". Setien przesunął wajchę w tą pierwszą stronę, co sprawiło, że odżył Busquets. Nadal jednak jest dziura w środku pola, i żadny duet nie był jak dotąd w stanie jej wypełnić. W dodatku pojawiły się braki na bokach obrony. Nie wiadomo, kto ma asekurować boki. W dodatku, formacja ataku(oczywiście bez Messiego, nie uczestniczącego w akcjach defensywnych), często stoi za głęboko i w dodatku zbyt pasywnie.
Podsumowując, jeśli zagramy z drużyną prezentującą ofensywny styl gry, w meczu "o wszystko", niemal zawsze przegramy. Nie poradzimy sobie z intensywnością takich drużyn jak Atalanta, Lipsk czy Liverpool, ani też z kombinacyjną grą BVB, City, czy Bayernu. Tu nie trzeba trenera nie wiadomo skąd, a gruntownej przebudowy kadry.
0
@4drian0 Bayern strzelał na boisku 6, Hoffenheim strzeli 3 przy stolikach. Jest i BTTS ;)
0
@Prezes_sycylijczyk To Guardiola trenerem Juventusu od przyszłego sezonu.
0
@Colon
Courtois
Arbeloa-Sergio Ramos-Pepe- Coentrão
Khedira-Casemiro-Guti
Bale-Morata-Callejon
I w drugą stronę:
Casillas
Hakimi-Cannavaro-Varane-Marcelo
Di Maria-Xabi Alonso-Redondo-Kaka
Raul-van Nistelrooy
0
@Colon Poszukaj na mapie Śródziemia
0
@NeroTFP to normalka niestety. Pamiętam swoją rekrutację, gdzie dostałem się na mat-fiz, w pierwszej kolejności dzięki kuratoryjnemu z historii... W moim przypadku dużo to nie zmieniało, bo i tak miałem z 15 pkt więcej niż granica. Uważam, że nie powinno tak być, bo z profilem klasy konkurs nie ma dużo wspólnego. Ale, to nie koniec absurdów. Tak samo, jak te konkursy przedmiotowe(rekrutacja poza kolejnością) ważny był konkurs wiedzy o JP2...
0
@FranzMaurer teraz to największym zbawieniem by był Isaac Cuenca, ktokolwiek kto zagra na obu skrzydłach.
1
@Piorun mają pecha. Z Tottenhamem, wypada im Neres tuż przed meczem. Z Valencią nie mają skrzydeł, dzisiaj też bez Ziyecha, Neresa i Tagliafico. To niestety nie City czy Real, żeby zastąpić takie osłabienia. Szkoda,bo mogli znów zawojować Europę, co wydawało się szczególnie prawdopodobne, gdy prowadzili 4-1 na Stamford Bridge.
0
@jamaica_bart absolutnie nie. Typowy piłkarz do szybkiego ataku i podobnie jak Dembele przepadł by tutaj. O ile Setien zostanie, potrzebuje zawodników bardziej pasujących do ataku pozycyjnego
0
@bartekmess tak, musi zajść dalej od Leo w LM i liczyć na to, że żaden KDB jej nie wygra
0
@Tomek54321 mógł tą walkę już wcześniej przerwać, być może nawet powinien.
7
Fury skończył karierę Wildera tą walką. Zamienił niepokonanego, wieloletniego mistrza w worek treningowy. Dla Wildera nie widzę niemal żadnych szans w 3 walce.
1
Wilder w tym stroju Saurona przypomina
4
@trolownik kto mógł przewidzieć, że Dembele złapie kontuzje? A nie czekaj...
1
@marcin000019 to transfer Bartomeu, któremu ostatnio do ataku to chyba Suarez wyszedł
@BigVu no dokładnie, pamiętam jak w starej Fifie kupowałem do takiej Barcy Wellitona czy McGeady'ego.
0
@Azi Kyle Walker, Bernardo Silva
0
@HansLanda Ale wydajemy znacznie więcej na pensje. W dodatku Real oszczędzał przez ostatnie lata(może z wyjątkiem tego sezonu).
2
@NemeZis93 Real ma takie przychody że mogą wydać 300 baniek na Mbappe, i jeszcze im na frytki zostanie.
0
@marcin000019 trzeba było nie skakać... Tak podejmuje ryzyko,i karny jest tego skutkiem
1
@NeroTFP Dawidowi nie pasują największe obiekty, co potwierdza również Willingen. Nie można stracić zadużo tu, w Kulm i w Vikersund.