0

@kondrel19 a co on wygrał? Może za pół roku okaże się, że Euro 2020, ale jak na razie to wielka niewiadoma. Bardziej z cyklu wynalazek z DNA Barcy, niż fachowiec.

1

"klasowego szkoleniowca"?
Garcia Pimienta- trener rezerw Barcy
Xavi- trener Al-Sadd
Quique Setien- zwolniony z Betisu, a jego największym osiągnięciem jest wyprzedzenie Sevilli.
Pochettino- nie ma o czym mówić, przez wzgląd na jego przeszłość w Espanyolu
Allegri- EV po włosku, regularny w lidze, regularnie pzegrywający LM

No nie powiem, mocni kandydaci.

1

@Rewolucja123 to prawda, że zachowanie wobec EV to skandal. Było, nie było zdobył 2 mistrzostwa Hiszpanii, jedno walcząc z najlepszą drużyną Europy. Dołożył do tego CdR. Nie licząc trenerów przed nim(Pep i Lucho) , to chyba tylko Cruyff i Rijkaard odnosili większe lub porównywalne sukcesy.

3

Wszyscy żyją zmianą trenera, ale moim zdaniem w obecnej sytuacji to niewiele da... Niby nasza kadra jest wyrównana, a patrząc na nazwiska, można by się pokusić nawet, że najsilniejsza w Europie. Jednak jest źle zbalansowana, jak to tylko możliwe.

O ile bramkę mamy świetnie obsadzoną, to obronę już niekoniecznie. Jakby połączyć Roberto z Semedo, powstałby pewnie jeden z najlepszych PO świata. Osobno jednak daleko im do tego pułapu. Środek to jeden wielki znak zapytania. W obliczu problemów Umtitiego i sinusoidalnej dyspozycji Pique, jedynym pewniakiem wydaje się być Lenglet. Po lewej stronie Jordi Alba, architekt klęski z Anfield(najpewniej nie wytrzymał fizycznie trudów sezonu) i grający w kratkę Firpo(nie lepiej było ogrywać Cucurellę/Mirandę? ).

O drugiej linii ciężko cokolwiek powiedzieć. Wydaje się być kompletna, ale w obliczu odejścia Alenii może brakować zawodników na przestrzeni całego sezonu.

Z kolei atak to jest dramat. Budowany na zasadzie NBA "im wincyj superstarów tym lepiej". To, że udało się z MSN, nie znaczy że za każdym razem zaskoczy. Dembele to zawodnik idealny do gry z kontry, nie tiki-taki Barcelony. W dodatku okazał się być szklany i nieodpowiedzialny. O ile na to pierwsze, nie ma się wpływu, o tyle o tym drugim skauci musieli wiedzieć. A w dodatku ściągnięty nie na to skrzydło(w BVB grał na prawym, u nas przez wzgląd na Leo po lewej stronie).Za ponad sto milionów należało kupić kogoś lepiej dopasowanego. Z Coutinho było podobnie. Niby pasował na dwie pozycje, ale jednak nikt nie wiedział, gdzie dokładnie powinien grać. I dlatego po świetnym wejściu, zanotował olbrzymi zjazd. Boli jednak to, że wypożyczono go do Bayernu, robiąc miejsce dla Griezmanna, a jednocześnie nie dając mu drugiej szansy. Dziś mamy dwóch kontuzjowanych- Dembele i Suareza, dwa wynalazki z tego sezonu - Fatiego i Pereza, oraz dwóch liderów- Messiego i Griezmanna. Brakuje rezerwowego, który zaakceptuje taką rolę, a jednocześnie spróbuje pokazać, że zasługuje na więcej. Niby miał nim być Dembele, docelowo za sezon lub dwa Suarez.

Wygląda to jakby ktoś bawił się LEGO i próbował złożyć coś z kilku niepełnych zestawów. Tak właśnie działa Bartomeu na rynku. Jednak składającym jest trener i to on najbardziej dostaje po głowie. EV udało się to zrobić po odejściu Neymara, ale dalej jest tylko gorzej. Ernesto przez te 3 lata pokazał, że jest solidnym fachowcem, jednak nikim więcej. Gdyby trafił do klubu, w czasach rządów bardziej rozgarniętego prezesa, być może zostałby zapamiętany pozytywnie przez kibiców. Tak wszyscy zapisali sobie Rzym i Liverpool, klęski których głównej przyczyny należy upatrywać nie w trenerze, a w braku lidera szatni, bo ostatnim takim to był chyba Mascherano.

0

@Kompletny Konfederacja zyska gdzieś 10-15% nowych wyborców, jak Korwin przejdzie na emeryturę. Podobnie jak Kaczyński stał wcześniej na drodze PiSu do władzy, tak Korwin takimi wypowiedziami sprawia, że Konfederacja zamiast być 3, a w obliczu problemów przywództwa w PO może nawet drugą siłą w kraju, ledwo dostaje się do Sejmu.

0

@Colon 1991-2000/1981-1990 Upadek komunizmu w Europie

0

@Encore dobierz komponenty sam. Robiłem tak 1.5 roku temu na x-kom i gitara. Wrzucasz niezbędne rzeczy do koszyka, a oni już Ci złożą(koszt chyba 100, ale wszystko jest ok, nawet ram ustawili na dobrej częstotliwości) . Wyjdzie kilka stówek taniej+ zyskasz kilkanaście % na wydajności.

1

@VanBest zostaje w Realu. Zizou go nie puści

0

@Rewolucja123 oglądałem i niestety nie mam dobrej opinii. Film gna do przodu, jest niespójny fabularnie, a ostateczna bitwa, to rozczarowanie. Z nowej trylogii zdecydowanie najbardziej podobał mi się Ostatni Jedi, być może dlatego, że wprowadził świeżość, a nie kalkę cześci 4 i 6.

4

@Kamiloza91 @AmigoBlancos Inter Mou wygrał 3/3, po czym Portugalczyk odszedł do Realu, a trenerem Interu został Rafa Benitez. Wygrał wtedy Superpuchar Włoch i KMŚ, przegrał SE z Atletico. Inter w 2010 wygrał 5/6

0

@barteq Na CN jeszcze nie dostał, a na Bernabeu ma bilans 1-2(wprawdzie wygrana w SH, ale jednak). W odróżnieniu od EV, Zidane potrafi zmotywować drużynę. U nas każdy mecz wygląda na zasadzie:
"gramy na 0 z tyłu, a z przodu Messi coś wymyśli". I o ile w pierwszych meczach LM, to nie jest złe(każdy chyba weźmie 0-0, mając w perspektywie rewanż na CN), o tyle w rewanż ach, czy meczach u siebie już jest. Tam przeciwnik się nie odsłoni, będzie cierpliwy, a istnieje również możliwość, że Messi nie będzie miał dobrego dnia. Nie twierdzę, że Ernesto jest złym trenerem. Taktycznie jest pewnie w ścisłej czołówce, potrafił także trafnie reagować na wydarzenia boiskowe i przede wszystkim ustabilizował drużynę po odejściu Neymara. Szatnia nie ma jednak lidera. Zawodnicy mający największy posłuch w szatni(Messi, Busquets czy Pique) nim nie są. Trener również. Naszym najlepszym meczem był najpewniej wygrany klasyk 5-1, bez Messiego. Zmusiło to resztę do większego wysiłku, a pewnie i uwolnił poniekąd samego trenera, w kwestii przygotowania do meczu. Bartomeu zrobił krzywdę EV dając mu Barcę teraz. Sądzę, że gdyby nastąpiło to po zakończeniu kariery przez Messiego, styl gry byłby lepszy, a wyniki podobne.

0

@HassanMubarak 1/8 odpada. Wiele można Ernesto zarzucić, ale u siebie w LM gramy naprawdę dobrze. Dwa remisy(z czego jeden w zeszłym roku o nic) i bez żadnych porażek. Sęk w tym, że na wyjazdach jest tragedia. I zaryzykuję stwierdzenie, że jeśli tylko każdy rewanż zagramy u siebie, to zagramy w finale.

1

@FC1899Barca Wilder musi wpierw pokonać Fury'ego, a to nie będzie łatwe.

1

@Volk Tyson nie wpadnie, ale nie wróżę sukcesu AJ'owi w walce z Furym bądź Wilderem. Pierwszy wypunktuje go tak, jak Brytyjczyk dziś Ruiza, za to drugi znokautuje.

0

@PatrychoO nie tylko, bo wygrał tą LM Liverpoolowi bardziej niż ktokolwiek inny. To on zatrzymał Barcę na Anfield, miał wiele ważnych interwencji w finale, a także wygrał Copa America, będąc prawdopodobnie najlepszym zawodnikiem turnieju. Śmiem twierdzić że zasłużył na ZP bardziej niż VVD i jego nieobecność w TOP 3 to lekki skandal.

0

@FC1899Barca nie, jedyną szansą na to były porażki z BVB i Interem.

1

@adi7adi8 najpierw mecz otwarcia z gospodarzem Irlandią, później o wszystko z Hiszpanią, i o honor że Szwecją. Trzy równe drużyny, które mogą podzielić się punktami; spodziewam się, że z tej grupy wyjdą tylko dwie drużyny.

1

@PeteR10 bo z Hiszpanami nie umiemy grać. Skończy się jakimś 5/6-0 w plecy, tak jak w przypadku młodzieżówki.

0

@matirix20 nie, ale nie różnią się tylko jej ilością. Ten z 16 GB ma RAM o częstotliwości 2666 MHz, a ten z 32 GB tylko 2400 MHz. Opcja 16 GB jest zdecydowanie lepsza, a na ten moment może zapewnić nawet lepszą wydajność.

0

@AmigoBlancos Lucas Vazquez będzie grał na prawym skrzydle

0

Jak trwoga to do Rakiticia... Chorwat nie zasługuje na takie traktowanie, jakie otrzymał w ostatnich miesiącach tak bardzo jak Busquets na pierwszy skład.

0

@Mollycin sprzedaj i, jeśli masz skład z LL to kup Parteya Rttf.

0

@Mario96w przy obecnej inflacji, to może starczy na kostkę masła.

1

@msmsms bo program jest tak bezmyślny jak się tylko dało(a przynajmniej był, gdy istniały gimnazja). W gimnazjach bowiem były w gruncie rzeczy podstawy, a jakiekolwiek zadania sprowadzały się do liczenia w słupku,bo kalkulatora na egzaminie nie można było używać Z kolei w liceum to wszystko idzie do kosza,bo na maturze bez kalkulatora ani rusz. A i zakres zadań jest znacznie poszerzony. I nagle się okazuje, że podczas edukacji straciłeś 3 lata. W tym czasie mogłeś przerobić namiastkę zadań liceum(proste dowody, funkcje z parametrem itp.) zamiast zadręczać się sprawdzaniem układów równań o rozwiązaniach typu 19/31 i 21/44...

0

@jakub9611 Vidal z LL, Gueye z L1, Witsel z BL

0

@jacob345 Nie. Zrobiono błąd przy konstrukcji obiektu, i nie ma możliwości zwiększenia jego pojemności. Szkoda, bo reszta jest spełniona.

0

@AmigoBlancos Mimo wszystko chyba nie. Obie drużyny mają swoje mocniejsze i słabsze punkty w obronie, ale na korzyść Real przemawia fakt że w Barcelonie gra Busquets w dramatycznej formie.

0

@FDJ Jeśli chodzi o pomocników z PL to uważam, że najlepszym zakupem byłby Tielemans.

2

@Colon cebula w każdej postaci

0

Salzburg ma więcej pomysłów na rożne niż Barca na grę...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?