0

Skrzydłowi u nas zgasną. Bo prawa strona jest dla Messiego, lewa dla Alby.

0

Może. Ale z każdym innym trenerem byłoby pewnie to samo. Alba gra najgorszy mecz w karierze i popełnia same błędy, Busquets wyglądajak rowerzysta ściągający się z bolidami F1,a zespół jest zagubiony i nieskuteczny. Gdyby każdy zagrał przeciętny mecz to do przerwy wszystko byłoby jasne.

36

Ajax Amsterdam strzelił w tym sezonie w lidze 119 goli w 34 meczach, co daje średnią 3.5 gola na mecz. Kosmos

0

Griezmann będzie wchodził w pole karne i zostawił lewą stronę Albie. Z zachowaniem wszelkich proporcji, coś a'la Cristiano Ronaldo z Marcelo.

0

Jeśli chodzi o 9. to wolałbym kogoś innego, ale jeśli byłby to ruch zastępujący Coutinho to jestem za. Griezmann jest lepszy w polu karnym, a my w gruncie rzeczy i tak gramy bez typowego lewoskrzydłowego(bo tam gra Alba)

0

Mają duże szanse. Brazylia nie ma lidera, Kolumbia i Chile to już nie to samo co kilka lat temu, a Urugwaj nie ma Suareza w formie.

0

Zależy kto odejdzie. Ale jeśli byłyby to zmiany na pozycji to owszem, nawet kosztem Umtitiego i Coutinho.

0

Jak ktoś ma zostać z dwójki Valverde Segura to tylko Ernesto.

0

Taktyk.

3

Mecz z Getafe pokazał dlaczego nic nie osiągamy w LM. W tym roku w półfinałach wszystkie pozostałe drużyny grały na olbrzymiej intensywności.W lidze są takie 2, może 3, ale w Europie kilkanaście.
Ta intensywność przerosła Busquetsa. Kiedy dodamy do tego zjazd fizyczny Rakiticia(co biorąc pod uwagę liczbę jego meczów w ostatnich dwóch sezonach było nieuniknione),a także nieskuteczność to takie klęski jak rewanż z Liverpoolem będą się zdarzać,gdyż mamy zbyt duże braki w środku pola,co tworzy luki na boisku.
I patrząc na taki stan rzeczy, to nie ważne czy naszym trenerem byłby Klopp, Guardiola czy Valverde efekt byłby podobny. I to każe mi trochę zrewidować pogląd na temat przyszłości Ernesto. Jeśli chcemy wygrać LM, musi dojść do wymiany pokoleniowej i ważne, aby pozostał jakiś fundament, a takim jest trener.

0

Prowadzili mając kilka punktów przewagi, na wiosnę zaliczki 10 remisów z rzędu, a w 3.ostatnich z nich zmarnowali karnego w każdym. Do końca zostały 3.kolejki, z czego wygrali 1 mecz,a przegrali dwa i to z bezpośrednimi rywalami, a ligę skończą na 5.miejscu.

0

E tam. Byli najdłużej niepokonaną drużyną na wios ę w Polsce.

0

Świetny zawodnik i bardzo niedoceniany. Widziałbym go u nas jako następcę Rakiticia.

0

Tu nie chodzi nawet o zachowanie na boisku, lecz o rolę lidera w szatni. Messi był załamany porażką, a do mediów szli inni. W takim wypadku to kapitan powinien wziąć to na siebie. Tak zrobił dzień później de Ligt. Nie rozpaczał, nie zrzucał odpowiedzialności na innych(choć gdyby nie poślizgnięcie Magallana, to Ajax zameldował by się w finale),tylko wziął to na siebie. I dlatego rola kapitana jest ważna. Gdy przychodzą klęski, on musi chronić drużynę.

0

Drugie najgorsze w historii zaraz za poziomym paskami...

25

Pójdę o krok dalej. Strzelcy bramek dla Barcelony w meczach wyjazdowych w fazie pucharowej LM od sezonu 15/16 (7 spotkań):

Messi-3
Gole samobójcze-1

2

Nie ma nigdzie statystyki przebiegniętych kilometrów/mecz,a tu mógłby Frenkie zawstydzić Busquetsa.

0

Jakby strzelił te dwie patelnie w końcówce pierwszego meczu to bylibyśmy w finale.

1

z Niemców jeszcze Robert Enke[*]

1

Liverpool ma najlepszych bocznych obróńców świata w tym momencie.Od sezonu 12/13 LM wygrywał zespoły, w których właśnie boki obrony były najlepsze na świecie w danym sezonie. Barca nigdy nie wygra tego trofeum grając tam Roberto.

3

Anglicy niby dominują w Europie i przejmą berło od Hiszpanów w Madrycie, ale u siebie nadal przegrywają z hiszpańską drużyną

3

@Samuel Umtiti, też się tym zajmij

2

Analizując te półfinały na chłodno można powiedzieć, że tylko jeden zespół nie zasłużył na awans. I była to właśnie Barcelona. Liverpool i Tottenham wydarły go w końcówce, a Ajax zapłacił frycowe za młodość, nieskuteczność i przede wszystkim zbyt wąską kadrę w sezonie. Ale oni już są wielkimi zwycięzcami tego sezonu i nic tego nie zmieni.
Po meczu widać było jednak żal, że coś co było tak blisko odpłynęło...Pomimo,że w sporej mierze to młodzi zawodnicy i całą karierę mają przed sobą. A u nas dla wielu, to mogła być ostatnia szansa genialnego pokolenia. Tymczasem znowu w Barcelonie zwieszone głowy, a już następnego dnia Rakitić miał coś do załatwienia, kapitan drużyny idzie się wypłakać w szatni,a z twarzą wychodzą jedynie przepraszający kibiców Ter Stegen i Suarez udzielający wywiadu.
To nie jest przypadek, że odpadamy drugi raz w taki sposób. Może i faktycznie, to wina trenera, ale na pewno nie wyłącznie. Odpowiedzialność spada również na doświadczonych graczy. Na takich jak Pique, Busquets, czy Alba, którzy zdobyli już wszystko, a we wtorek najbardziej zawiedli. Również na Rakticia, ale u niego może wychodzić, że miał krótki okres przygotowawczy i fizycznie nie jest w dobrej formie, nic zresztą dziwnego. Najbardziej oberwało się jednak Suarezowi i Coutinho. Bo zmarnowali dwie patelnie, a i hejt na nich jest "na czasie". Ale oni są przyćmieni przez Messiego. Tak bardzo, że czasem zamiast wystawić im piłkę, to szukają Leo na siłę.

I tu dochodzimy do sedna sprawy. Wiecie dlaczego nie wygrywamy LM? Bo Messi rozleniwia kolegów z drużyny. Jego geniusz sprawia,że pozostali nie pracują na takiej intensywności. Nie są tak skoncentrowani, bo przecież podadzą mu piłkę i on coś z tego zrobi. I to jest ta różnica między Realem a Barceloną w ostatnich latach. U białych, Cristiano motywował ich do cięższej pracy. Z Marcelo zrobił najlepszego lewego obrońcę świata, a kiedy Portugalczyk odszedł to Brazylijczyk nie jest pierwszym wyborem na tej pozycji w klubie. Messi chciał zrobić to samo z Albą, ale Hiszpan nie potrafi zachować odpowiedniej koncentracji.

1

Tymi wypowiedziami jeszcze bardziej wzbudza sympatię. Pokazuje, że w momencie gdy piłką rządzą pieniądze, są ludzie dla których liczy się lojalność.

1

Tottenham. Stoją przed historyczną szansą i być może jedyną w historii.

7

Ajax siadł kondycyjnie. Brakło im szerszej kadry.

0

Rok się pocieszą, a za rok znów dostaną w dupę od Barcy i Realu.

0

Dokładnie, a w dodatku mieli po kartce. Pójdzie jakąś kontra i mogą osłabić zespół. Mając wizję nie była to dobra perspektywa.

0

W dodatku TAA i Robertson są równi, a u nas obie strony mają huśtawki formy. W dwumeczu to wyszło,a Jordi Alba pożegnał się z szansą na najlepszego LO roku.

0

Każdy z nich coś osiągnął, ma mistrzostwo Hiszpanii, wielu ma Ligę Mistrzów i trofea międzynarodowe. W dodatku są ustawieni na całe życie kilka pokoleń w przód. Twoim największym osiągnięciem jest prowokowanie w internecie. Wybacz, ale wychodzi na co innego

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?