0

Myślę, że Van Dijk jest groźniejszy dla Messiego w kontekście walki o ZP. W dodatku łatwo będzie można ocenić, który z nich był lepszy. Jeśli Van Dijk nakryje Messiego czapką i w konsekwencji wygra LM to może zdobyć Złotą Piłkę. Jeśli Messi poprowadzi Barcę do finału i go wygra to będzie pewny ZP. Podobnie może kształtować się sytuacja z De Ligtem. Salaha uważam dopiero za kandydata numer 4.

1

Chyba najłatwiej takich przykładów szukać w Brazylii, a najlepszym był, jest i zapewne będzie Kaka.

0

Vidal Busquets Rakitić.

4

Osobiście brałbym Olympique Lyon.

32

Zmiany w CdR jak najbardziej na plus, a RFEF nie byłby sobą, gdyby czegoś nie spieprzył... Idea Final4 w SH mija się z celem, a rozgrywanie tego w styczniu to już w ogóle dramat. Można by zrobić to na przełomie lipca i sierpnia(przez początkiem ligi), a nie w jego środku. Zakładając, że jakiś zespół wygra LM i dostanie się do SH to:
a/leci w grudniu grać tam KMŚ(nie wiadomo, co w końcu z nimi zrobią)
b/miesiąc później leci grać SH

Za kilka lat przez takie decyzje to Anglicy będą dominować w LM.

0

Strasznie przecenia się Sterlinga. Liczby ma dobre, ale lepsze ma Salah rozgrywający "przeciętny"sezon, czy Hazard.

16

To normalne,że pojawią się problemy techniczne przy implementacji nowych technologii. Ważne, żeby dobrze z niej korzystać, a nie tak jak w Ekstraklasie...

1

I tak nie jest najgorzej. Państwa zachodnie mają długi przekraczającej 100% PKB,gdy u nas to coś około 50%.

0

Około 36 km/h. Zakładając że przebiegł 30m

0

Wydaje mi się, że Feddek i Kołtoń.

0

W tym momencie jest chyba 6 w kolejce, za Messim, Pique,Busim,Albą i Roberto. Kilka lat i możliwe, że będzie już w 3., ale na pierwszego ma dość małe szanse w przeciągu najbliższych 5 lat.

0

Nie podawał, bardziej Robben

0

City, czy PSG rok w rok grają mecz na zapałki w fazie pucharowej, i zawsze przegrywają. Nie na boisku, ale w głowie.

0

Wygrać, na zero z tyłu na CN, a następnie od razu nacisnąć ich na Anfield i strzelić bramkę.

0

Zawiść? Czego mamy im zazdrościć?Społeczeństwa rodem ze średniowiecza?Ropy?To minie. Pieniędzy? Futbol pokazuje, że one szczęścia nie daje.
Nie minie historia czy kultura. Wytworzył się stereotyp, że Polak krytykujący coś to od razu cebulak, Janusz i dlatego mówi się o tej zawiści. Dlaczego? Bo po 50 latach komuny uważamy się za gorszych od zachodu, choć od zawsze jesteśmy jego częścią...

Myślę, że City nie jest lubiane na świecie. Ciężko to jakkolwiek sprawdzić, ale patrząc choćby likeami na FB(chyba jedno z najgłupszych kryteriów, choć pokazuje siłę marki) City będące na Topie kilka lat ma ich niecałe 40 mln. Podobnie co wyśmiewany Arsenal i prawie dwa razy mniej niż United.

1

To co on miał z tą ręką zrobić? Uciąć przed wejściem na murawę?

0

Myślę, że i tak jest to prawidłową decyzja. Llorente nie powiększał powierzchni ciała, a ręce ułożył jak powinien. W dodatku jeszcze chyba Alderweireld dotknął tej piłki, a odległość między nimi była mała. Jakby takie muśnięcia gwizdać, to by się okazało, że piłkarze muszą grać bez rąk.

0

I co z tego? Sheffield United ma jeszcze dłuższą historię.. Liczą się złote karty tej historii. A tych City dużo nie ma. Za to Barca, Real, Liverpool, United czy Ajax mają pełną księgę. Porównanie sytuacji finansowych Barcelony i City jest totalnie nie na miejscu. Jasne, na pensje wydajemy dużo(za dużo), w ostatnich latach wydajemy więcej niż oni, ale weźmy pod uwagę co innego. U nas to wszystko musi być rozliczone. Przychody są z biletów, od socios, z transmisji, z kredytów, a nie z ropy. Nie mamy studni bez dna, jeśli chodzi o zasobność portfela(patrz rozbudowa stadionu). Zarząd postanowił zbudować drużynę Messiemu na koniec kariery kosztem właśnie stadionu. Za to dla City nie byłoby to problemem. Warto też zauważyć, że ceny na rynku są tak absurdalnie wysokie przede wszystkim przez nich. Zarówno obywateli ZEA z City jak i Katarczyków z PSG.

0

Do pewnych rzeczy pieniądze nie wystarczą. Trzeba mieć odpowiednią mentalność-mentalność wielkiej drużyny. Mają taką Barca, Real, czy Ajax, ale brakuje jej szejkom, czy to PSG czy City.

1

Obie strzelą w Porto-Liverpool

0

Statystyki statystykami ale najpoważniejszymi kontrkandydatami Leo będą holenderscy stoperzy. Ich rola w drużynach jest równie ważna co Messiego u nas.

0

Mówi się o wypożyczeniu Aleni, do tego odejdzie Rafinha.

0

Vidal zostanie na pewno, jeśli zostanie Valverde. Chyba, że pojawią się Chińczycy i dadzą z 50 baniek.

0

Nie ma znaczenia jak te asysty wyglądają. Alba dostaje w większości genialne podania od Messiego i następnie wykłada patelnię innym. Natomiast Robertson nie ma Messiego i musi grać inaczej. A Liverpool nie ma w ataku wybitnych graczy pod względem gry w powietrzy, więc te dośrodkowania muszą być precyzyjne. Owszem powoduje to straty, ale tak samo niebezpieczne są wejścia Alby, gdyż powstaje luka na naszej lewej stronie. To zawodnicy, którzy rozgrywają sezon na podobnym poziomie i o tym kto będzie w 11 roku zadecydują sympatia(a ta jest po stronie Robertsona, bo w odróżnieniu od Alby nie robi z siebie błazna symulując w każde możliwiej akcji), a przede wszystkim wynik półfinału LM.

0

Wybierają ludzie z FF, dlatego może być różnie. Ale Messiemu mogą zagrozić chyba tylko VVD i De Ligt.

0

Akurat gol Cristiano jest ważniejszy do omówienia z punktu widzenia taktycznego. Widać było co się wydarzy już przy ustawieniu. Ta akcja była przygotowana, i o tym warto mówić, choćby dlatego, żeby to zanalizować. Natomiast bramki Messiego niemal nie da się powtórzyć.

0

Robertson i Alba mają podobne liczby i o tym kto będzie wyżej zdecydują wyniki na koniec sezonu.

0

Po prostu chyba szukał jakiegoś piłkarza United do tego towarzystwa.

0

Trzeba nastrzelać im u siebie jak najwięcej. Barca i Liverpool to chyba najlepiej grające u siebie w Europie drużyny.

0

Fajnie to wygląda, szczególnie ten ich środek obrony. De Ligt i Van Dijk to na ten moment TOP 5 stoperów świata. A obydwaj mogą grać nawet na mundialu w 2026 roku.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?