2

Liga Mistrzów na Podlasiu?

0

Jaga do fazy grupowej?

0

@Barcasub Tak samo jak Kohel.

0

@Arden Powiedz to tym co walczą w ufc.

0

Ale Yamal chudziutki.

1

@Bocheno1 element go sprzedał.

2

@Arden Kohel to dobry kolega, makowca z elementem zjemy, a do tego Nuneza pochwalimy.

0

@Faro @Gaz pisał kiedyś o jego kontuzji za czasów la masi. Może będzie pamiętał lub posiadał jakieś info.

0

@Faro on miał jeszcze za czasów w grze la masi kontuzje kolana.

0

Ciekawe czy dożyjemy czasów gdzie człowiek stworzy jakiegoś super człowieka w stylu Kapitana Ameryki.

0

@Faro nie miał obu operowanych czasem?

0

@Rust_Cohle widzę właśnie.

0

Próbujemy przebić dyskusję @VamosRakieta pod względem ilości komentarzy?

1

@Donnie_Darko tak + dziesiątki, jak nie setki tych pobocznych.

1

@Donnie_Darko W CP chyba prawie wszystko zrobiłem lub zdecydowaną większość.

2

@KamQiX Ja narazie wszystkie 4 Batmany ograłem, NFS MW kiedyś i Carbon, Jedi Fallen Order, GoW 4, CP2077, GTAV, Metro 2033 i Last Light, BF3,4, Hardline no i z tego wszystkiego fabularnie najlepsze był GOW, a potem każda gierka Batmana, a potem CP i JFO. Reszta już nie była na tym samym poziomie co te. Ale jakbym miał podać w rankingu, to:
1.GOW4
2/3 Batman Arkham City i Knight
4. Batman Arkham Origins
5. Batman Arkham Asylum
6. CP2077
7. JFO

0

@KamQiX Chodzi o wszystko. No może poza aspektami graficznymi, bo wiadomo, różnica technologii.
@Jackazz W sumie jeszcze mam takiego Jedi:Survivor i parę gierek NFS, Metro Exodus, czy GTA 4, którego nie ograłem nigdy w sumie.

1

@Bocheno1 Tak też zrobiłem. Zaskakujące jest dla mnie to, że dwie gry Batmana się tam znalazły w top50, czy aż tyle gier od rockstara. Do tego 4 GoW się nawet znalazły.

0

@FurorDivinus94 CP ograłem, ale nie Phantom. Mam wieśka i RDR2 do ogrania, ale narazie mnie nie ciągnie do nich.

0

Jaka jest według was najlepsza gra fabularna jaka kiedykolwiek powstała?

1

@Destroyer_of_Worlds Laporta to mówi wiele.

22

Z powodu kontuzji schodzi Pedri, a wchodzi Olmo.
-
-
2 miesiące później:
Z powodu kontuzjo schodzi Olmo, a wchodzi Pedri.

0

@Sulimo tylko, że taki Kounde już pokazał, że dobry atletyczny półboczny środkowy obrońca potrafi zatrzymać skrzydłowego. Araujo tak robił z Vinim, Mendy z Dembele, znowu - Walker z Vinim. To tylko przykłady. Kiedyś graliśmy Leo i Neymar. Raz się udało wygrać UCL, ale im lepsi stoperzy rywali oraz bardziej atletyczni, tym ciężej pokonać było rywali. Messi musiał zadomowić się na stałę w środku pola, aby być jeszcze lepszym. Neymar również zmienił styl gry z czasem. Nie wątpie, że zadziała coś takiego co piszesz na ligę, ale my przecież aspirujemy o wszystko.

@Fake69 Nie wątpie, że zadziała coś takiego co piszesz na ligę, ale my przecież aspirujemy o wszystko.

0

@Sulimo PSG i Bayern miało. PSG w minionym sezonie półfinał, a grało w nowoczesny sposób i mieszało to ze starym w wykorzystaniu skrzydeł. Bayern już nie pamiętam jak grali za Flicka, ale mieli trzech mocnych skrzydłowych w 19/20.

1

@Sulimo A przed Hiszpanią? Miałeś Francję, co tak nie grała. Argentyna co też tak nie grała, wcześniej Włochy. UCL i wygrana przez zespół co nie gra klasycznymi skrzydłami, tylko wykorzystuje ich styl oraz to, że są w stanie grać w nowoczesny sposób. City, Inter grają praktycznie bez takich skrzydłowych, Arsenal podobnie do Realu ma tylko jednego takiego, a gra w stylu City. Liverpool, Bayern. Topowe kluby już nie korzystają ze skrzydłowych, aby grali w klasycznym szarpiącym stylu, a nowoczesnym, bardziej taktycznym w celu zdobywania przewagi.

0

@AlwaysBlaugrana takie skrzydło może i było, ale czy graliśmy w nowoczesny sposób? No nie. Ewentualnie przez moment za Ernesto.

1

@Sulimo lying from you, faint, from the inside, given up, somewhere I belong. Ogòłem meteora złoto.

1

@Sulimo what i've done, new divide, crawling, bleed it out.

2

Kurde, City, Arsenal podobnie grające ekipy mające skrzydłowego, ktòry szarpie (Saka i Doku), a jeden gra i gra jak nowoczesny skrzydłowy w stylu Salaha, czy Silvy, albo Rodrygo, a drugi siedzi na ławce. Do tego nie grają szarpiącymi skrzydłowymi, tylko właśnie odwróconymi - Bernardo, Foden, Jack, czy Saka, Trossard, Martinelli. Liverpool z Gakpo, czy Nunezem po lewej gra jako fałszywym skrzydłowym, albo bocznym napastnikiem, a po prawej Salah jako właśnie nowoczesne skrzydło, nie szarpiące, a zawężające środek pola. Bayern zaczął podobnie grać ze swoimi po tylu latach. PSG mając Dembele i Mbappe również tak gra, Real mając Viniciusa gra nim w celu zawężenia środka boiska, a izolują go na boku do 1v1 tylko w momencie, jak piłka znajduje się po przeciwnej stronie, a tak Mendy podchodzi wyżej, czy Camavinga i wspiera. Leverkusen gra dwoma wahadłowymi na bokach. Szarpiący skrzydłowy to już przeszłość. Jeżeli aktualnie grający skrzydłowy bliżej środka pola potrafi szarpać, to jest tylko dodatek. Piłka staje się coraz bardziej taktyczna i taki skrzydłowy jak Raphinha, Bernardo, Salah, Mbappe, Rodrygo, albo pomocnik w stylu Olmo, Pedriego, Fermina, Modrica, Fodena itd. Będzie bardziej popularny. Trenerzy coraz bardziej patrzą defensywnie na to - tworzenie przewag i zabezpieczenie się natychmiastowym pressingiem po stracie jest ważne, atletyczność, siła oraz wytrzymałość fizyczna są teraz ważne. Stoperzy są teraz atletyczni i ciężcy do przejścia, a skrzydłowi o stylu Nico, czy Viniciusa mają cięzej do przejścia ich. Jeżeli tacy skrzydłowi ewoluują, to jest duży plus dla taktyki, bo takich stoperów już nie miną łatwo, jak kiedyś robili to Neymar, Messi Iniesta, czy inni. Skrzydłowi dzisiaj są tylko po to, aby rozciągnąć rywala pod pressingiem na własnej połowie, a im bliżej bramki - tym bliżej środkowej strefy muszą się znajdować. Cała flanka aktualnie staje się wtedy dla bocznych obrońców. Środkowi pomocnicy stają się bardziej pasywni, aby asekurować poprawnie przestrzeń przy takiej grze, ale też kompletni, aby dawać coś od siebie dla gry zespołu. Musimy odpuścić gonienie za takim Williamsem, mamy Fermina, czy Pedriego, którzy mogą grać bliżej bramki w taki sposób, po drugiej jest Yamal, czy Raphinha. Yamal może się rozwinąć i ewoluować do takiej gry. Powinniśmy się skupić na wzmocnieniu defensywy, jeden, a nawet dwóch defensywnych pomocników potrafiących grać piłką, ale i bronić na już. Możemy też poszukać w szkółce. Jakiś stoper lub po prostu prawe wahadło, aby odciążyć Kounde. Dwa transfery są nam potrzebne i nie na pozycje ofensywne, a defensywną (pivot) i na neutralną w postaci prawego wahadła. Im prędzej to zrozumiemy tym lepiej.

4

@Azi Przeczytaj jeszcze raz co napisał kolega wyżej. Chyba, że ironia, to nie wyczułem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?