Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@MichelGrz Dlatego że to zwyczajnie nie działa i żaden klub nie staje się wirtuozem dłuta, tylko stacza się w przeciętność bo drużyny rywalizujące na średnim poziomie nie mają możliwości zatrzymania najlepszy piłkarzy. Jest przepaść finansowa i żaden klub nigdy nawet nie zbliży się do poziomu najlepszych drużyn. Natomiast możliwość spełniania marzeń to fajna sprawa ale nie działa w biznesie, piłka ma dostarczać ciekawe mecze a te ciekawe to w praktyce rywalizacja 20, może 20 kilku klubów w europie. Reszta to zapychacze i nie ma co tutaj się obrażać na rzeczywistość. Liczby pokazują że dzieciaki już nie interesują się piłką a piłka nożna przynosi śmieszne zyski dla klubów w porównaniu do zawodowych lig amerykańskich.
Marki typu Barca, Real, United to są marki globalne, czerpią zyski z całego świata i nie można się zamykać na myślenie, że kibic z Pcimia dolnego chciałby zobaczyć jak raz na 12 lat drużyna warta więcej niż majątek miasta, przyjeżdża pobiegać po pastwisku. Football nie jest romantyczny, skończmy z archaicznym myśleniem.
@patryk10 Czyli sugerujesz że najlepsze kluby świata mają ponosić straty, rezygnować z zysków i tworzenia spektaklu dla dziesiątek milionów ludzi na całym świecie, żeby jakiś kibic Widzewa( z całym szacunkiem do Widzewa ) sobie wspominał przez 20 lat że kiedyś to był taki mecz?
38
@Patry10 piękno sportu to taki meczor Mallorca Elche, piękno sportu to 500mln euro wydawane w 6 miesięcy przez Chelsea kiedy my nie możemy zarejestrować zawodnika, nie dlatego że nie mamy kasy ale dlatego że Tebas sobie takie zasady ustalił. Piękno sportu to skorumpowana FIFA i UEFA wybierające Katar i Rosję jako gospodarzy MŚ, piękno sportu to zajeżdżanie piłkarzy graniem co 3 dni przez cały rok.
Superliga nie zabrania Szombierkom Bytom rozgrywania meczy z Elaną Elbląg, zwyczajnie pokazuje że jedni (Superliga) grają w piłkę nożną a drudzy rąbią drewno i niekoniecznie muszą grać ze sobą w jednych rozgrywkach.
6
@Faro 1126 minut to dla Ciebie 8 meczy?
1
@Encore ale to zestawienie jest absurdalne. Suarez zrobił te 69 bramek w 2 i pół sezonu, Rashford swoje 70 w 6 i pół...
3
@Encore z całym szacunkiem ale 140kg w martwym dla zawodowego sportowca to nie jest żaden wyczyn i wie to każdy kto chodzi na siłownie.
2
@Ojciec5tkidzieci Dużo osób zapomina że PiS jak wygrywał w 2019 roku to miał 44% głosów, co ledwo pozwoliło im rządzić samodzielnie a po rozpadzie koalicji z Gowinem potrzebni byli posłowie Kukiza. Aktualnie Pis oscyluje w granicach 32% to jest kolosalna różnica. Nawet jeśli PiS wygra wybory, co raczej się stanie bo mają beton na poziomie 28%, to i tak nie ma najmniejszych szans żeby rządzili samodzielnie. A zdolności koalicyjnej nie mają absolutnie żadnej. PO odpada z wiadomych względów, Hołownia i Lewica absolutnie odpadają światopoglądowo, Konfederacja odpada gospodarczo. Zostaje PSL który wejdzie w koalicje nawet z diabłem byle się do koryta dostać ale nie będą mieć dość mandatów.
1
@stickie aż musiałem to sprawdzić, faktycznie tak jest, co za idiotyczna zasada.
1
@Kgorecki2500 gry na ps tyle kosztują i to od dawna, nic specjalnego. Wszystko wina ceny dolara, gry AAA od dawna kosztowały ok. 70$ potem przez inflację były podwyżki do 80$ a że nasza waluta jest jaka jest to płacimy po 300-400zł za gre :)
1
No nie powiedział nic odkrywczego, ciężko się z nim nie zgodzić. Lepsi zawodnicy -> lepsza gra, a Dest jest aktualnie tak samo słabym PO jak Roberto, ale jednak Roberto jest lepszym piłkarzem, bo jako tako ale zagra na kilku pozycjach.
8
@Gaz no tak zapomniałem że sam Messi wygrywa mecze, robi za 11 zawodników dlatego przegraliśmy 8-2 z Bayernem sezon wcześniej.
11
@pax no jednak miał odwagę od razu na niego postawić. Gdyby Valverde prowadził zespół to nie mam pewności czy Pedri i Gavi graliby tak dużo.
0
@osa91 każda gra na premierę taka jest, zawsze lepiej poczekać miesiąc albo dwa jak wejdą patche
0
@Encore Zagrał pod nieobcność Lewego 3 mecze w wyjściowym składzie i wyglądaliśmy na zespół który gra w 10, jeśli przy takiej formie ma czelność narzekać to trzeba mu podziękować i sprzedać w lecie. Aktualnie to powinien dziękować że łapie się do kadry meczowej.
2
@Criss18Barca przecież to jest klasyka, dla mnie to jest fenomen że co chwile ktoś się nabiera na ten PSL… ta partia powinna już dawna być martwa ale tak mocno przyspawali się do koryta że ubicie tej hydry wydaje się niemożliwe.
A jedyna antysystemowa partia to na chwilę obecną konfederacja (ewentualnie jest tego najbliższa) i nie chce mi się tutaj dyskutować czy jest dobra czy zła bo zaraz się wszyscy pozabijamy( tak Korwin to odklejeniec na równi z Braunem), chodzi mi o to że jako jedyni dążą do deregulacji i nie idą głównym nurtem.
9
@xavi890 i kto za niego? Mamy problem z ffp i ściąganie piłkarzy może być kłopotliwe, Busquets w 4 pomocników wygląda kapitalnie. Jeśli Xavi rozważa ten wariant na przyszły sezon to pozostanie Busquetsa na 1 sezon to może być bardzo dobre rozwiązanie. Jeśli mamy wrócić do 3 to zdecydowanie trzeba się rozstać.
0
@xavi890 Regulamin la liga zabrania większych redukcji pensji niż chyba 50%, dokładnej liczby nie znam ale na bank zawodnik podpisując nowy kontrakt nie może dostać mniej niż X% z poprzedniego kontraktu, a Busi mało nie zarabia.
5
@Rivaldo55 zwyczajnie gra jako 6 a nie na 8
0
Gavi prawie 11km w 80minut… kosmiczny jest
1
Jak to było? Nie ma Dembele nie ma zabawy? XD
0
Jak tam hejtowanie Raphinhi?? :)
1
Prosze zanotować dobre zagranie Raphinhi przy golu, bo hejtować łatwo a chwalić nie ma komu
0
@Muszynianka no dokładnie. Nawet w meczu z Espanyolem, gdzie graliśmy totalne gówno, nie było takiego płaczu
0
@Comfortable_ nic nam nie dała, tylko nie potrafiła wyjść z własnej połowy. Między 15 a 30 minutą mieliśmy 90% posiadania. Pierwsze 30 minut było świetne. Potem trochę słabiej ale to dopiero połowa meczu…
1
Jezu zaraz nie wytrzymam, do 30 minuty gnietliśmy Seville tak że ze swojej połowy wyjść nie mogła i byliśmy kilka razy blisko bramki. Tymczasem rambla. GÓWNO GRAMY BEZ DEMBELE. Raphinha został klasycznie zjechany (tak wiem, fatalne 45 minut) więc prawdopodobnie strzeli bramke.
0
@lukkobe ale co mnie obchodzą problemy Realu? Człowieku o czym Ty w ogóle piszesz? Chyba dyskusje pomyliłeś. Grał grał piach i wszyscy cicho siedzieli. Barca grała słabo i wygrywała a w mediach opinie że tak się nie da wygrywać. Jak Barca dostawała w dupę od Interu i Bayernu to nikt nie mówił że pół obrony leczyło kontuzje. A tu nagle potężny Real nie potrafi wygrać bez 2 obrońców i pierwszego bramkarza? Proszę Cię odpuść sobie, a jak chcesz rozmawiać sam ze sobą to mnie nie oznaczaj.
1
Czasami tak patrze na Kessiego i ja nie wiem co on tu robi. Nie rozumiem tego…
0
@lukkobe no tak Mendy Courtois i Militao zdecydowali o tym że Real nie strzelił :) przecież potężny Real ma kadrę na 4 fronty, w czym problem? A teksty typu ktoś był leszy to sobie możesz wsadzić sam wiesz gdzie. Barca w tych meczach które wygrywała po 1:0 mogła spokojnie strzelić 3 bramki, ale jak w kluczowym momencie Fatiemu piłka odskakuje na 3 metry to już nie wina całej drużyny
4
Mega mnie dziwi jak chwiejne nastroje są w Madrycie, Real nie zdobył 90pkt od sezonu 16/17. Ostatnie sezony to kręcenie się w okolicy 80 kilku oczek, 87-84-87 pkt. W tym sezonie punktują identycznie. Zakręcą się w okolic 85pkt. Tymczasem nagle w madrycie płacz a rok temu euforia. Od dawna uważałem że ostatnie mistrzostwa Realu wynikają głównie z naszej słabości a nie rewelacyjnej gry królewskich.
1
@Bogan śmiem twierdzić że bez Francuza dostali lanie w meczu z Rayo i zremisowali z Gironą.
Prawie zapomniałem, jeszcze Lipsk ich ograł
11
Peudo eksperci narzekali że nie potrafimy strzelać bramek i męczmy mecze po 1:0, nikt nie wspominał że graliśmy 3 mecze bez Lewego. Tymczasem Real 1 mecz bez Benzemy i od razu w pape 0:1 :) Oczywiście tutaj koronnym argumentem będzie fakt że Francuz nie zagrał