0

@HavertzKai nie, to że na początku nie potykał się o własne nogi nie znaczy że grał bardzo dobrze, bardzo dobrze to gra teraz Christensen i Araujo

0

@HavertzKai no był i przestał być od 1 dnia u nas.

1

@Faro Raphinha słaby mecz? Hejt Ci zalał oczy? Nawet w ocenach dostał 6.5

2

@krzysiuw no my widzieliśmy potencjał w Ferranie, Coutinho, Lenglecie… można tak wymieniać. Aktualnie nawet nie ma dla niego miejsca w składzie bo na szpicy gra Lewy a miejsce lewo skrzydłowego zajmuje czwarty pomocnik. Jeśli Fati do końca sezonu nie odblokuję się to w przypadku dużej kasy trzeba trzeba go sprzedać.

1

@Matheu12 14? Tutaj 10 to za dużo.

6

@Kubsoleon a ja myślę że jakbyś do tamtego składu wstawił obecnego Pedriego, Gaviego, Kounde, Araujo, Christensena i Balde i Lewego to każdy z nich grałby w 1 składzie a Koeman do dzisiaj byłby trenerem.

Porównywanie trenerów nie ma najmniejszego sensu jeśli kadry różnią się diametralnie. Gdzie dzisiaj jest np taki Arthur?

6

@HarveySpecter no tak, bo wiadomo że w kadrze ma się jednego zawodnik i on odpowiada za wyniki… sprawdź sobie skład obrony. Firpo, Semedo i Lenglet? Arthur, Roberto, Rakitic, Vidal Puig w pomocy…

2

@ranger3120 za to w obronie miał Semedo, Firpo, Lengleta, Pique, Umtititego i Albe …

27

Według mnie Koeman zawsze dostawał za dużo hejtu, przypomnę że przychodził w schyłkowej erze Bartomeu, po laniu od Bayernu 8:2. Miał zerowy budżet transferowy i w pewnym momencie musiał robić dodatkowo za rzecznika klubu bo nie było prezydenta. Do tego jeszcze odejście Messiego.

0

@Gall Kiedy Coutinho był powołany? Jeśli na MS to przepraszam ale nawet tego nie zarejestrowałem… w każdym razie jeśli nawet to zwyczajnie powołanie za zasługi, Raphinia takich nie ma.

@sk13 no miał to prawda, nastukał trochę asyst wtedy ale to nie były jakieś wyborne ciasteczka, tylko dobre dogrania po minięciu rywala. Nie chce mu ujmować ale mi chodzi o dogranie piłki na nos napastnika między 2 obrońców. Dembele tego nie ma, Raphinha ma, ponadto sprawdziłem sobie liczby g/a na minuty, w zeszłym sezonie kiedy Dembele był najlepszym asystentem notował udział przy golu raz na 129minut Rapinha w tym sezonie notuje g/a raz na 119 minut.

1

@Gall Coutinho w Liverpoolu grał kapitalnie, klasa światowa. Jak kupowaliśmy go za 140mln to nikt tego transferu nie kwestionował, a wyszło jak wyszło.

@sk13 ja też nie jestem zachwycony jak wygląda Raphinha z piłką przy nodze ale na moje to jego stres zjada i jeszcze odpali, natomiast w kwestii stwarzania sytuacji, nie trzeba minąć przeciwnika żeby ją stworzyć. Raphinha ma kapitalne dośrodkowanie, bije Dembele na głowę w tej kwestii, ech szkoda że zamiast takich dwóch, nie mamy jednego który potrafiłby dryblować i dogrywać.


0

@sk13 no właśnie ze statystykami bywa tak, że trzeba analizować uważnie i brać pod uwagę więcej niż jedną czy dwie. Raphinha ma gorsze suche liczby od Dembele ale tylko do momentu w którym nie weźmiemy pod uwagę statystyk na 90 minut. Tutaj Dembele już traci przewagę, a jak dodamy do tego expected assists na 90 minut to Raphinha jest najlepszy w lidze. Więc jak widać nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać.

W kwestii zawodników to jednak Vini mnie nie przekonuje. Poprzedni sezon miał kapitalny ale to był do tej pory jedyny taki sezon, Salah natomiast na samym początku wcale nie zachwycał, potrzebował czasu natomiast my chcemy od Raphinhi efektów tu i teraz. W Leeds świetnie grał więc pozwólmy mu zaadoptować się do nowego otoczenia.

0

@sk13 no czekamy na Dembele już 6 lat i ma jedynie przebłyski więc nie przekonuje mnie argument że liczby przyjdą jak ktoś robi wiatr. Albo zawodnik daje konkrety albo nie. Raphinha jest u nas raptem kilka miesięcy a dowozi pomimo nienajlepszej formy, facet zasługuje na czas. Nie zostaje się reprezentantem Brazylii na ładne oczy.

0

@norbi77 Ty serio masz jakiś problem z głową człowieku xD Już widzę powoli narracja się zmienia bo wcześniej wprost pisałeś że Lewy to drewno i piłka się od niego na 2 metry odbija a teraz już że nie napędza akcji :) Dobrze dobrze, jeszcze trochę i się nauczysz, w dobrą stronę to idzie :) W każdym razie, znaczenie ciągnąć wózek w języku polskim nie oznacza napędzania akcji, wiem to dla Ciebie może być trudne ale po malutku, ciągnąć wózek to taka metafora zapewniania zwycięstwa i bycia kluczowym (w tym wypadku w kontekście zdobycia mistrzostwa) i Lewy właśnie taki jest. Jest kluczowy, 23 bramki i 5 asyst w tym sezonie.

4

@FCB24 Ja nie wiem skąd to zamiłowanie na rambli do zawodników którzy ładnie prowadzą piłkę, robią dużo wiatru a nie dają żadnych konkretów. Jeżeli Raphinha będzie w każdym meczu strzelał bramkę i wypracowywał 2 setki to dla mnie może się nawet potykać o własne nogi.

2

@Comentateiro Jezus Maria i to wszystko z naszych podatków?

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Niemożliwe, to jakiś błąd musiał być, przecież według niektórych użytkowników ( już mi się nie chce oznaczać :) ), to potężny Dembele był najlepszy, napędzając każdy atak Barcelony, notując setki asyst, rozrywając linie obrony przeciwnika raz za razem.

0

@Orlik00 podobno palec w oko

0

Komentarz usunięty

1

@FCB24 zacznijmy od tego że praca w obronie to dodatek a nie koronny argument. Lećmy dalej, czepiasz się rożnych ale ktoś go do nich wyznacza, raczej nie za ładne oczy, dzisiaj powinien mieć 2 asysty i 2 bramki. Tego oczekuje od skrzydłowego, stwarzania okazji i bramek, nie interesuje mnie czy zrobi to po dryblingu czy podaniem. Raphinhia ma lepsze g/a na 90 minut w tym sezonie niż Dembele. Reasumując, uważam że dostaje za dużo krytyki, jest u nas dopiero pół sezonu. Nie każdy potrafi wejść z marszu do pierwszej drużyny i grać kapitalnie. Nie oznacza to jednak że uważam że gra na zadowalającym poziomie jak na zawodnika Barcelony ale uważam że ze wszystkich skrzydłowych najbardziej zasługuje na czas.

1

@FCB24 Nie gra w każdym i warto podkreślić że jest u nas raptem pół sezonu. Dajmy mu czas bo widać że facet ma świetne podanie i przegląd pola a do tego dużo pracuje w obronie. Chociaż czasem ma problem z podjęciem decyzji, zwłaszcza przy próbach dryblingu które, delikatnie mówiąc, nie wychodzą mu. W każdym razie aktualnie przez kontuzję Dembele to nasz 2 najlepszy ofensywny zawodnik po Lewym.

0

@norbi77 Nie no wiadomo, jak notuje 40 strat w meczu to dopiero ciągnie wózek xD Jest też coś takiego jak gra bez piłki, poruszanie się między liniami, robienie przestrzeni kolegom i odciąganie uwagi obrońców. Przekładając na język który zrozumiesz. Grając z Lewym stwarzamy więcej okazji i więcej bramek zdobywamy. To mówią liczby i kropka, a jak nie wierzysz to odpal sobie nasze ostatnie 3 mecze bez Lewego to zobaczysz jak świetnie gramy z Fatim na 9tce.
A i jeszcze jedno, Dembele jedyny wózek jaki może ciągnąć to ten w szpitalny, powiedz komuś poważnemu że według Ciebie Dembele gra lepiej od Lewego na przestrzeni sezonu to Cie wyśmieje.

2

@norbi77 jak tam hejtowanie Lewego? Bo Robercik z golem.

0

@norbi77 nikt bo wszyscy grali do dupy. Weź skończ z tym Dembele bo gdyby był taki dobry to by odszedł w lecie, tylko że nikt go nie chciał. Ja wracam oglądać mecz, bo nie chce mi się kłócić bez sensu. 80 g/a w 6 lat „motor napędowy”.

0

@norbi77 wiesz kto grał z Espanyolem? Dembele przez 40 minut i jakoś meczu nie wygrał. Jeszcze jakiś pojedynczy mecz chcesz wyciągnąć? Bo nie wiem czy już mogę przypomnieć mecz Dembele z Bayernem i jego 40 strat.

1

@norbi77 tak, dalej tak będę pisać. A wysrywy to są Twoje głupie komentarze pisane na podstawie jednego meczu i to na dodatek nie całego.

1

Eh, Raphinia powinien miec 2 asysty ale jak patrze na jego gre to mam wrażenie że pasuje jak pięść do nosa. On chyba nie wie co chcę z piłką zrobić.

1

@vota Kessie przez całą kariere nie posłał ani jednego dośrodkowania na poziomie FDJ do Raphinhi ale co tam, ważne żeby napisać coś głupiego. Gdyby Pedri wykorzystał swoje sety to by było 2:0 i wszyscy by grali na poziomie Messiego. A tak to wiadomo, słabizna :)

1

@escarabajo zgubiłeś Zalewskiego :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?