0

@Geble

Bardzo dobrze pamiętam jak to było i nie twierdzę, że bramki z kontry to coś złego. Twierdzę co innego. Barcelona obecnie nie potrafi się bronić w taki sposób i przejmowanie inicjatywy przez drużynę rywali często kończyło się dla nas dużymi problemami w defensywie.

Być może za Tito sytuacja ulegnie zmianie, kto wie. Na pewno jednak nie ma dostępnych ludzi, którzy zapewniliby typową solidność z tyłu. Pique i Puyi jeszcze z kontuzjami, Bartra ma za mało doświadczenia, a Masche, Song czy Busi to jednak nie to samo.

0

@Geble: Dla Barcelony jest to problem, bo nie potrafi się bronić w "normalny" sposób jak inne zespoły, czyli stanąć na swojej połowie i czekać. Naturalnym stylem wpajanym od samego początku szkolenia jest dominacja na boisku i podejście, że najlepszą obroną jest atak.

0

Pomijając kwestię ceny biletów, problemem są również godziny spotkań. Jak będą non stop grać o 21-22, to zawsze będzie niższa frekwencja, bo ludzie nie mają jak wrócić do domów. Ograniczyli ruch metra w Barcelonie, które zazwyczaj w dniach meczowych miało dłuższe godziny pracy, ale w ramach oszczędności zamykane jest o północy bez względu na mecz.

0

@KingLeonidas:
Narodowy to i tak był pikuś przy tym co się działo w zeszłym roku w Brazylii na Estadio do Morumbi przed meczem Sao Paulo - Palmerias :)
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/545289_471352469571606_1039713784_n.jpg

0

@KingLeonidas:
Nie ma o tym informacji bo nas zalało ;)

0

Intersport to sponsor tytularny zespolu. Dwa sezonu temu byla firma Borges.

Nagy odszedl do Veszprem.

0

Jeszcze nie, cierpliwości... ;)

0

Jakby ktoś nie wiedział, to warto sobie przyswoić:
Ciudad Deportiva = Ciutat Esportiva
Jedno i drugie znaczy miasteczko sportowe. Pierwsze po hiszpańsku, drugie po katalońsku.

0

Nie, socios to osoby posiadające kartę członka klubu, a nie kartę członka Penyi.

0

Jeżeli ktoś jeszcze nie zauważył, to link jest podany - pogrubiony(!) w artykule.

0

O ile Camp Nou jest stadionem magicznym i na swój sposób unikalnym, tak chyba najlepsza możliwą do podjęcia decyzją jest budowa nowego obiektu. Przywiązanie do obecnego stanu "bezpiecznego" jest naturalnym dla każdego człowieka i tak, jak sobie teraz nie możemy wyobrazić Barcelony bez Camp Nou, tak pięć lat temu kibice nie byli w stanie uwierzyć, że Ronaldinho może jeszcze zagrać w innej koszulce niż w barwach blaugrana. To samo tyczyło się innych zawodników i zapewne takie myśli rodziły się w głowach kibiców w latach 50., kiedy Barca przenosiła się z Les Corts na Camp Nou.

Prawda jest taka, że przebudowa - nawet jeżeli byłaby tańsza - wiązać się będzie zapewne z wieloma problemami i potrwa kilka lat. A co wtedy? Stadion Olimpijski na Montjuic jest za mały na potrzeby FCB a mecze na okrojonym Camp Nou mogłyby nie być zawsze możliwe.

Dlatego chyba jednym z lepszych wyborów wydaje się być postawienie nowego obiektu w innym miejscu, a obecny stadion zrównać z ziemią i sprzedać działki deweloperom pod zabudowę. Na pewno w jakimś stopniu pokryłoby to wydatki. Jak dużym? Tego nie wiem.

Warto jednak zadbać, by nowy obiekt w jakiś sposób odnosił się do zasłużonego i jakże ważnego dla historii klubu Camp Nou. Mogłoby to być nawiązanie wizualne z punktu widzenia architektonicznego, ale i również w formie muzeum, w którym opisana byłaby ponad 50-letnia historia obiektu wraz z zachowanymi elementami stadionu i fotografiami. Jak niektórzy podkreślali trzeba iść z duchem czasu i nie bać się zmian. Najważniejsze to nie zapominać o historii i przekazywać ją kolejnym pokoleniom kibiców.

Nie warto jednak podejmować się budowania nowego obiektu za wszelką cenę. Decyzja musi zapaść w sprzyjającym momencie dla budżetu klubu, który obecnie nie jest w najlepszym stanie.

0

Ostatnie informacje w sprawie rekonwalescencji Cuenki są z końca sierpnia i Mundo Deportivo informowało, że czeka go jeszcze około miesiąc przerwy.

0

Gol Adriano dla zainteresowanych:

0

@uzeyros: działa cyfra, działa

0

Bramka Xaviego dla zainteresowanych:

0

Afellay ma ponoć oferty wypożyczenia z Liverpoolu, Schalke i Tottenhamem. Piłkarz ma zadecydować o swojej przyszłości.

0

@Suchy: Telewizja TV3 podawała, że mogą być to nawet 3-4 tygodnie, ale nie ma niczego pewnego.

0

Oczywiście pierwszy mecz na Camp Nou był 0:0, a w rewanżu 1:0. Dzięki za czujność, już poprawione.

0

Do wszystkich domagających się drugiej żółtej kartki dla Albiola: Nie dostał jeszcze nawet pierwszej. Kartkę dostał Alonso, realizator się pomylił.

0

@Maciek Barca 10: VV był już wtedy podstawowym bramkarzem Barcelony i m.in. dzięki niemu Barcelona nie przegrała finału z Arsenalem. Tak, miał włosy wtedy na głowie

0

@galix22: Oficjalnie wrócił do Juventusu, bo tam miał podpisany kontrakt. Wprawdzie niedługo potem wygasł i przeszedł za darmo do Interu, ale to już stało się później.

0

@Harpagan: Odejście Romario jest wspomniane w części 1994

0

@Darconan: poprawione, dzięki

0

Następne odcinki ukażą się w poniedziałek, tj. 13 sierpnia.

0

Oczywiście pierwszy mecz z Kaiserslautern Barca wygrała 2:0. Dzięki za zwrócenie uwagi.

0

Transmisja na TV3 już działa

0

@Eric_Abidal_22: Nie można powiedzieć, że 3-4-3 się nie sprawdziła, bo nie została jeszcze nawet dopracowana. Taktyki zespołu nie uczy się w rok, tylko jest to zadanie długoterminowe. Popatrz jak grają młode dzieciaki w szkółkach Barcelony, to zobaczysz, że system i taktyka jest niemal identyczny, jak w pierwszym zespole. Grą 4-3-3 nie uczą się dopiero od rezerw tylko kilka(naście) lat. 3-4-3 będziemy mieli okazję oglądać w tym sezonie na pewno nie raz.

@Felippe96: A newsa, to nie umiesz przeczytać?

0

@SiempreMessi: Jest, tak samo jak w poprzednich latach.

0

@macikoo: Niestety, do Ciutat Esportiva nie można wejść, zostaje jedynie możliwość obejrzenia z zewnątrz.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?