Bardzo dobrze pamiętam jak to było i nie twierdzę, że bramki z kontry to coś złego. Twierdzę co innego. Barcelona obecnie nie potrafi się bronić w taki sposób i przejmowanie inicjatywy przez drużynę rywali często kończyło się dla nas dużymi problemami w defensywie.
Być może za Tito sytuacja ulegnie zmianie, kto wie. Na pewno jednak nie ma dostępnych ludzi, którzy zapewniliby typową solidność z tyłu. Pique i Puyi jeszcze z kontuzjami, Bartra ma za mało doświadczenia, a Masche, Song czy Busi to jednak nie to samo.
@Geble: Dla Barcelony jest to problem, bo nie potrafi się bronić w "normalny" sposób jak inne zespoły, czyli stanąć na swojej połowie i czekać. Naturalnym stylem wpajanym od samego początku szkolenia jest dominacja na boisku i podejście, że najlepszą obroną jest atak.
Pomijając kwestię ceny biletów, problemem są również godziny spotkań. Jak będą non stop grać o 21-22, to zawsze będzie niższa frekwencja, bo ludzie nie mają jak wrócić do domów. Ograniczyli ruch metra w Barcelonie, które zazwyczaj w dniach meczowych miało dłuższe godziny pracy, ale w ramach oszczędności zamykane jest o północy bez względu na mecz.
Jakby ktoś nie wiedział, to warto sobie przyswoić:
Ciudad Deportiva = Ciutat Esportiva
Jedno i drugie znaczy miasteczko sportowe. Pierwsze po hiszpańsku, drugie po katalońsku.
O ile Camp Nou jest stadionem magicznym i na swój sposób unikalnym, tak chyba najlepsza możliwą do podjęcia decyzją jest budowa nowego obiektu. Przywiązanie do obecnego stanu "bezpiecznego" jest naturalnym dla każdego człowieka i tak, jak sobie teraz nie możemy wyobrazić Barcelony bez Camp Nou, tak pięć lat temu kibice nie byli w stanie uwierzyć, że Ronaldinho może jeszcze zagrać w innej koszulce niż w barwach blaugrana. To samo tyczyło się innych zawodników i zapewne takie myśli rodziły się w głowach kibiców w latach 50., kiedy Barca przenosiła się z Les Corts na Camp Nou.
Prawda jest taka, że przebudowa - nawet jeżeli byłaby tańsza - wiązać się będzie zapewne z wieloma problemami i potrwa kilka lat. A co wtedy? Stadion Olimpijski na Montjuic jest za mały na potrzeby FCB a mecze na okrojonym Camp Nou mogłyby nie być zawsze możliwe.
Dlatego chyba jednym z lepszych wyborów wydaje się być postawienie nowego obiektu w innym miejscu, a obecny stadion zrównać z ziemią i sprzedać działki deweloperom pod zabudowę. Na pewno w jakimś stopniu pokryłoby to wydatki. Jak dużym? Tego nie wiem.
Warto jednak zadbać, by nowy obiekt w jakiś sposób odnosił się do zasłużonego i jakże ważnego dla historii klubu Camp Nou. Mogłoby to być nawiązanie wizualne z punktu widzenia architektonicznego, ale i również w formie muzeum, w którym opisana byłaby ponad 50-letnia historia obiektu wraz z zachowanymi elementami stadionu i fotografiami. Jak niektórzy podkreślali trzeba iść z duchem czasu i nie bać się zmian. Najważniejsze to nie zapominać o historii i przekazywać ją kolejnym pokoleniom kibiców.
Nie warto jednak podejmować się budowania nowego obiektu za wszelką cenę. Decyzja musi zapaść w sprzyjającym momencie dla budżetu klubu, który obecnie nie jest w najlepszym stanie.
@Maciek Barca 10: VV był już wtedy podstawowym bramkarzem Barcelony i m.in. dzięki niemu Barcelona nie przegrała finału z Arsenalem. Tak, miał włosy wtedy na głowie
@galix22: Oficjalnie wrócił do Juventusu, bo tam miał podpisany kontrakt. Wprawdzie niedługo potem wygasł i przeszedł za darmo do Interu, ale to już stało się później.
@Eric_Abidal_22: Nie można powiedzieć, że 3-4-3 się nie sprawdziła, bo nie została jeszcze nawet dopracowana. Taktyki zespołu nie uczy się w rok, tylko jest to zadanie długoterminowe. Popatrz jak grają młode dzieciaki w szkółkach Barcelony, to zobaczysz, że system i taktyka jest niemal identyczny, jak w pierwszym zespole. Grą 4-3-3 nie uczą się dopiero od rezerw tylko kilka(naście) lat. 3-4-3 będziemy mieli okazję oglądać w tym sezonie na pewno nie raz.
0
@Geble
Bardzo dobrze pamiętam jak to było i nie twierdzę, że bramki z kontry to coś złego. Twierdzę co innego. Barcelona obecnie nie potrafi się bronić w taki sposób i przejmowanie inicjatywy przez drużynę rywali często kończyło się dla nas dużymi problemami w defensywie.
Być może za Tito sytuacja ulegnie zmianie, kto wie. Na pewno jednak nie ma dostępnych ludzi, którzy zapewniliby typową solidność z tyłu. Pique i Puyi jeszcze z kontuzjami, Bartra ma za mało doświadczenia, a Masche, Song czy Busi to jednak nie to samo.
0
@Geble: Dla Barcelony jest to problem, bo nie potrafi się bronić w "normalny" sposób jak inne zespoły, czyli stanąć na swojej połowie i czekać. Naturalnym stylem wpajanym od samego początku szkolenia jest dominacja na boisku i podejście, że najlepszą obroną jest atak.
0
Pomijając kwestię ceny biletów, problemem są również godziny spotkań. Jak będą non stop grać o 21-22, to zawsze będzie niższa frekwencja, bo ludzie nie mają jak wrócić do domów. Ograniczyli ruch metra w Barcelonie, które zazwyczaj w dniach meczowych miało dłuższe godziny pracy, ale w ramach oszczędności zamykane jest o północy bez względu na mecz.
0
@KingLeonidas:
Narodowy to i tak był pikuś przy tym co się działo w zeszłym roku w Brazylii na Estadio do Morumbi przed meczem Sao Paulo - Palmerias :)
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/545289_471352469571606_1039713784_n.jpg
0
@KingLeonidas:
Nie ma o tym informacji bo nas zalało ;)
0
Intersport to sponsor tytularny zespolu. Dwa sezonu temu byla firma Borges.
Nagy odszedl do Veszprem.
0
Jeszcze nie, cierpliwości... ;)
0
Jakby ktoś nie wiedział, to warto sobie przyswoić:
Ciudad Deportiva = Ciutat Esportiva
Jedno i drugie znaczy miasteczko sportowe. Pierwsze po hiszpańsku, drugie po katalońsku.
0
Nie, socios to osoby posiadające kartę członka klubu, a nie kartę członka Penyi.
0
Jeżeli ktoś jeszcze nie zauważył, to link jest podany - pogrubiony(!) w artykule.
0
O ile Camp Nou jest stadionem magicznym i na swój sposób unikalnym, tak chyba najlepsza możliwą do podjęcia decyzją jest budowa nowego obiektu. Przywiązanie do obecnego stanu "bezpiecznego" jest naturalnym dla każdego człowieka i tak, jak sobie teraz nie możemy wyobrazić Barcelony bez Camp Nou, tak pięć lat temu kibice nie byli w stanie uwierzyć, że Ronaldinho może jeszcze zagrać w innej koszulce niż w barwach blaugrana. To samo tyczyło się innych zawodników i zapewne takie myśli rodziły się w głowach kibiców w latach 50., kiedy Barca przenosiła się z Les Corts na Camp Nou.
Prawda jest taka, że przebudowa - nawet jeżeli byłaby tańsza - wiązać się będzie zapewne z wieloma problemami i potrwa kilka lat. A co wtedy? Stadion Olimpijski na Montjuic jest za mały na potrzeby FCB a mecze na okrojonym Camp Nou mogłyby nie być zawsze możliwe.
Dlatego chyba jednym z lepszych wyborów wydaje się być postawienie nowego obiektu w innym miejscu, a obecny stadion zrównać z ziemią i sprzedać działki deweloperom pod zabudowę. Na pewno w jakimś stopniu pokryłoby to wydatki. Jak dużym? Tego nie wiem.
Warto jednak zadbać, by nowy obiekt w jakiś sposób odnosił się do zasłużonego i jakże ważnego dla historii klubu Camp Nou. Mogłoby to być nawiązanie wizualne z punktu widzenia architektonicznego, ale i również w formie muzeum, w którym opisana byłaby ponad 50-letnia historia obiektu wraz z zachowanymi elementami stadionu i fotografiami. Jak niektórzy podkreślali trzeba iść z duchem czasu i nie bać się zmian. Najważniejsze to nie zapominać o historii i przekazywać ją kolejnym pokoleniom kibiców.
Nie warto jednak podejmować się budowania nowego obiektu za wszelką cenę. Decyzja musi zapaść w sprzyjającym momencie dla budżetu klubu, który obecnie nie jest w najlepszym stanie.
0
Ostatnie informacje w sprawie rekonwalescencji Cuenki są z końca sierpnia i Mundo Deportivo informowało, że czeka go jeszcze około miesiąc przerwy.
0
Gol Adriano dla zainteresowanych:
0
@uzeyros: działa cyfra, działa
0
Bramka Xaviego dla zainteresowanych:
0
Afellay ma ponoć oferty wypożyczenia z Liverpoolu, Schalke i Tottenhamem. Piłkarz ma zadecydować o swojej przyszłości.
0
@Suchy: Telewizja TV3 podawała, że mogą być to nawet 3-4 tygodnie, ale nie ma niczego pewnego.
0
Oczywiście pierwszy mecz na Camp Nou był 0:0, a w rewanżu 1:0. Dzięki za czujność, już poprawione.
0
Do wszystkich domagających się drugiej żółtej kartki dla Albiola: Nie dostał jeszcze nawet pierwszej. Kartkę dostał Alonso, realizator się pomylił.
0
@Maciek Barca 10: VV był już wtedy podstawowym bramkarzem Barcelony i m.in. dzięki niemu Barcelona nie przegrała finału z Arsenalem. Tak, miał włosy wtedy na głowie
0
@galix22: Oficjalnie wrócił do Juventusu, bo tam miał podpisany kontrakt. Wprawdzie niedługo potem wygasł i przeszedł za darmo do Interu, ale to już stało się później.
0
@Harpagan: Odejście Romario jest wspomniane w części 1994
0
@Darconan: poprawione, dzięki
0
Następne odcinki ukażą się w poniedziałek, tj. 13 sierpnia.
0
Oczywiście pierwszy mecz z Kaiserslautern Barca wygrała 2:0. Dzięki za zwrócenie uwagi.
0
Video z karnymi: http://www.dailymotion.com/video/xsmbaw_tanda-de-penaltys-psg-vs-barca_sport
0
Transmisja na TV3 już działa
0
@Eric_Abidal_22: Nie można powiedzieć, że 3-4-3 się nie sprawdziła, bo nie została jeszcze nawet dopracowana. Taktyki zespołu nie uczy się w rok, tylko jest to zadanie długoterminowe. Popatrz jak grają młode dzieciaki w szkółkach Barcelony, to zobaczysz, że system i taktyka jest niemal identyczny, jak w pierwszym zespole. Grą 4-3-3 nie uczą się dopiero od rezerw tylko kilka(naście) lat. 3-4-3 będziemy mieli okazję oglądać w tym sezonie na pewno nie raz.
@Felippe96: A newsa, to nie umiesz przeczytać?
0
@SiempreMessi: Jest, tak samo jak w poprzednich latach.
0
@macikoo: Niestety, do Ciutat Esportiva nie można wejść, zostaje jedynie możliwość obejrzenia z zewnątrz.