0

@Aragorn33
Był, dlatego nigdy nie wygryzł Casillasa w Hiszpanii. Ale w kluczowych meczach poza El Clasico zawsze grał topowo.

5

@Aragorn33
Tylko, że Valdes w finałach z Arsenalem czy United to był absolutny TOP.

3

Czasami jak czytam komentarze odnośnie De Jonga to mam wrażenie, że piszą je dzieci.

Myślenie w kategoriach, że byłby lepszy od Busquetsa, Xaviego czy Modricia to naiwność.

Patrząc przez pryzmat ich karier to klejnoty w historii futbolu. Najlepsi z najlepszych na swoich pozycjach. I to udowodnili przez wiele lat.

Zbliżenie się do ich poziomu to już oznacza pewnego rodzaju poziom abstrakcji.

To już bliżej tego jest Pedri, który jest młodszy kilka lat a ma na koncie dwa świetne sezony z rzędu.

0

Duet Araujo-Kounde to taka szybsza wersja duetu Pique-Puyol.

0

@Culer_1906
Nie wiem tylko czy nie ucierpi Pedri, który będzie musiał grać głębiej.

1

@Rhaan
Frenkie de Jong powinien dostać resztę pieniędzy. Ale jeśli nie godzi się na obniżkę to klub ma prawo robić wszystko tak, aby odszedł.
On sam z szacunku do siebie powinien odejść.

2

@krzak82
Odszedłbym z pracy. Bo jednak mam szacunek do samego siebie. Nie chciałbym bym w miejscu, gdzie mnie nie chcą i uważają, że nie jestem wart tych pieniędzy.

1

Pjanić ma dopiero 32 lata. Pirlo też miał gorszy okres w karierze, po którym wrócił na szczyt.

Nie skreślałbym faceta, bo potrafił grać na topowym poziomie.

0

@FCBMati10
Powiedz to Realowi, który wziął Courtois po słabych latach w Chelsea.

0

@ShawnC
Jak wygraliśmy ligę mistrzów ostatnio to nasz atak rozjechał kolejno mistrza Anglii, mistrza Francji, mistrza Niemiec oraz mistrza Włoch.

Real też po kolei wygrywał ze wszystkimi mistrzami. Na farcie i dzięki świetnej dyspozycji Courtoisa.

0

@jeyx77x
Pinto był bardzo niski jak na bramkarza. Nigdy nie był wybitny. Ale grał dobrze nogami. To był jego atut. Nie wpakowaliśmy im 5 bramek, tylko 4. I obejrzyj w jaki sposób.

0

@Sysia11
Ale on był ośmiornicą już w Atleti. Miał pewne problemy w Chelsea. Ale w Realu znowu jest TOP.

0

@marcin62
Nie musi grać teraz. Grał przez wiele lat. On odchodzi z Atletico, nie ma motywacji. Sęk w tym, że jak chce to potrafi grać na poziomie klasy światowej. Tak samo jak Dembele.

Z kolei taki Ter Stegen nie potrafi i nie potrafił. I niestety De Jong też po jednym świetnym sezonie już nie umie.

1

@Sysia11
Czyli wychodzi na to, że Courtois spełnił swoje zadanie. A obrona Realu nie. Czyli on jest świetnym fachowcem.

0

@Rhaan
Wolę bramkarza, który na najwyższym poziomie broni bramki a gra nieźle nogami. Niż bramkarza grający świetnie nogami a nie potrafiący bronić bramki.

Ten pierwszy to typ Courtois. Ten drugi to Ter Stegen. Kto jest lepszy?

2

@Pawel13sz
Oblak. Za rok do wyciągnięcia za darmo.

19

Ostatnie 2-3 lata to brutalna weryfikacja Ter Stegena. To solidny i tylko solidny bramkarz. Jak drużyna gra dobrze to on też, bo ma mało sytuacji. Uważam, że jeśli zostanie w klubie to w tym sezonie powinien wyglądać znacznie lepiej. Bo jesteśmy lepszym zespołem.

Ale Barca potrzebuje kogoś takiego jak Courtois. To on wygrał Realowi finał Ligi Mistrzów z Liverpoolem.

Główna rola bramkarza to ratować tyłek drużynie jak jej nie idzie.

PS. Pisałem już na jego temat 7 lat temu. To wszyscy go bronili, że jestem hejterem. Niestety, ale i tym razem miałem rację. A szkoda, bo wiele osób przez jego "ręcznik" miała popsute nerwy.

2

7 lat temu już wspominałem, że to nie jest i nie był wybitny bramkarz. To byłem wyśmiewany. Prawda jest taka, że gdy Barca grał dobrze to i Ter Stegen grał dobrze, bo miał mniej pracy i nie było widać tego tak bardzo, że to po prostu solidny golkiper.

W momencie, gdy kadra Barcy jakościowo spadła wówczas automatycznie zaczął grać gorzej. Miał znacznie więcej pracy, więcej trudniejszych sytuacji.

Sam kiedyś był bramkarzem i ta rola po prostu polega na tym, aby ratować tyłek drużynie jak jej nie idzie. To główna funkcja. Tak jak zrobił to Courtois w Lidze Mistrzów w bramce Realu Madryt. Gra nogami to dodatek.

Powinniśmy pomyśleć o sprowadzeniu Oblaka, którego kontrakt wygasa z Atletico.

1

@Przemek2323
Bo wszystko ma wrócić do stanu kilkudziesięciu laty. Tak niestety wygląda.

1

@Qexi
Tylko obaj czują się lepiej z prawej strony. Lewe skrzydło to zawodnik w stylu schodzącego napastnika.

0

Po meczu dwa wnioski:
1. Popracować nad lepszym ustawianiem w obronie.
2. Popracować nad skuteczność.

To był dobry mecz w wykonaniu Barcelony.

PS. Dembele co zagrał to klasa.

2

@kris81
Jedna z moich ulubionych partii treningowych.

6

@Worny
Styl skopiowany wprost z Mathieu de Bora von Dębica

4

@Kgorecki2500
Jeżeli odrzucili to znaczy, że uważają odwrotnie.

0

@Ojciec5tkidzieci
Tottenham nigdy nie był nim zainteresowany

0

@Rhaan
Tylko Pedro, Gavi, Busquets czy Nico nie kosztowali tyle pieniędzy.

Miał super sezon w Ajaksie, ale w historii futbolu było wiele gwiazd jednego sezonu.

0

Wiecie jaki jest problem z De Jong? Wzięliśmy młodego zawodnika z ligi holenderskiej po jednym świetnym sezonie. Na dodatek za duże pieniądze.

0

@MesQueUnClub96
Nie jest, ale Cristiano jest zdesperowany

1

@Encore
Bo jest średniakiem

0

Podobna historia z Atletico u CR7 jak rok temu z City. Liczy, że teraz Perez zainterweniuje i kupi Portugalczyka byleby ten nie grał dla odwiecznego rywala.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?