Sawik_10
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Biorąc pod uwagę, że realna inflacja wynosi więcej niż 2% to w teorii Barcelona odda mniej niż wzięła.
0
@kkbarca
Nie znam jego stanu fizycznego. Jeżeli dalej jest szklany to out.
1
Garcia, Emerson, Wijnaldum, Depay, Agero. Łącznie 9 mln euro i zamykamy wzmocnienia jeszcze w czerwcu.
Z rezerw: Pena + Marmol.
Out: Neto, Firpo, Wague, Matheus, Pjanić, Coutinho, Braithwaite.
Do przedyskutowania: Umtiti, Puig, Dembele, Griezmann.
3
Przez 10 lat Sergio Aguero zarobił tyle pieniędzy, że może pod koniec kariery grać dla przyjemności. Zbyszek Boniek słusznie powiedział, że kiedyś wystarczyły dwa lata gry zagranicą, aby mieć pieniądze na inwestycje w świetny biznes i zarabianie dalej wielkich pieniędzy.
Nie oszukujmy się, że kilka milionów euro wystarcza, aby sensownie zainwestować, zdywersyfikować inwestycje, aby żyć na dobrym czy wysokim poziomie do końca życia.
A on zarobił pewnie przez całą karierę ponad 100 mln euro netto.
1
MATS(Donarumma)/Pena
Garcia/Mingueza-Araujo/Pique-Lenglet/Umtiti
Dest/Emerson-De Jong/Wijnaldum/Busquets-Pedri/Moriba-Alba/Firpo
Messi/Dembele-Aguero/Griezmann-Fati/Depay
To byłaby bardzo ciekawa kadra na przyszły sezon.
Oczywiście możliwość rotowania pozycjami
3-4-3 / 3-4-1-2 / 3-4-2-1 / 4-2-3-1 / 4-3-3
0
@sawyer00
To, że większość piłkarzy ma sylwetkę jak licealiści.
Druga sprawa zachowują się niemęsko. Dla mnie jako faceta byłoby upokarzające płakać jeśli ktoś muśnie mojej twarzy czy zakrywać twarz po faulu.
To są mężczyzni, często głowy rodziny. Oni mają mieć jaja. Kto Ciebie sfaulował to okej.
2
Żadna SuperLiga nie przywróci dawnego blasku piłce nożnej. Jeśli w Fame MMA występuje jakiś placek oderwany sprzed monitora i pokazuje charakter przyjmując ciosy na twarz.
A faceci mający się za sportowców i pokazujący rzekomo charakter na boisku płaczą przy byle faulu i się skręcają to ludzie widzą, że coś jest nie tak.
Piłka nożna nie kojarzy się już z męskim sportem. A tylko nieliczni jak Traore czy Lukaku wpisują się w obecne standardy męskiej sylwetki.
2
Mats
Mingueza - Araujo - Lenglet
Dest - Busquets - De Jong - Alba
Pedri
Messi Dembele
2
MATS/Neto
Dest/Emerson - Garcia/Mingueza-Araujo/Pique-Alba/Alaba
Moriba/Wijnaldum-De Jong/Busquets-Pedri/Puiq
Messi/Trincao-Depay/Haaland-Fati/Dembele
I byłoby pięknie. Chyba, żeby sprzedać Griezmanna wraz z takimi piłkarzami Lenglet, Umtiti, Firpo, Roberto, Pjanić, Coutinho czy Braithwaite i pozyskać Haalanda.
Umtiti zarabia 12 mln euro brutto. Więc jego odejście pozwoliłoby pokryć pensję Alaby. Pjanić zarabia ponad 8 mln euro brutto, więc pokryłoby to pensję Wijnalduma (zarabia 5 mln euro brutto) i starczyło na premię.
Z kolei pensje Lengleta, Firpo, Roberto, Coutinho, Griezmanna Braithwaite to blisko 70 mln euro brutto. Połowa tego spokojnie wystarczyłaby, aby pokryć pensje Haalanda oraz Depaya. Ponadto pieniądze ze sprzedaży tych graczy pozwoliłyby opłacić Norwega oraz Emersona i zaoszczędzić kilkadziesiąt milionów euro na spłatę długów.
A przy okazji zredukować wydatki na pensje.
0
@Ingiel
Mój błąd. Są dwie możliwe odpowiedzi. Numer 1 i numer 2.
1
@Ingiel
Numer 2, bo spełnione są następujące warunki, że Skrzynia 3 = false, skrzynia 2 = false, skrzynia nr 1 = true.
1
@Ingiel
Numer 1. Bo musi został spełniony warunek, że wszystkie informacje są true. Można to nawet zaprogramować.
0
@Encore
No tak, bo inne zespoły mają fenomenalne obrony. Bramkarz jest od tego, aby ratować tyłek, kiedy inni zawodzą. Inaczej byłby niepotrzebny.
3
@FanKFC
Fantastyczny ma potencjał, którego nie wykorzystuje.
31
Niech obejrzy mecze w swoim wykonaniu.
0
@Lordzi
Mi przypomina Carlesa Puyola. Niech Koeman nad nim popracuje a za kilka lat będzie klasowym defensorem.
12
Bardzo mi się podoba Mingueza. Moim zdaniem to bardzo dobra alternatywa na prawej stronie obrony przy wariancie, kiedy Alba gra niczym wahadłowy. Ktoś taki jak Eric Abidal przy Dani Alvesu. Wierzę w tego chłopaka.
5
@SiSenior
Zobaczcie jak się powodzi pracując na pół etatu ????
0
@sawyer00
Messi też miał problemy z kontuzjami w jego wieku.
8
W życiu trzeba umieć się cieszyć z małych rzeczy, bo to powoduje szczęście.
Dla mnie wczorajsza remontada z Granadą ma taką samą wartość jak ta z Paris Saint-Germain. A nawet większą, bo jesteśmy na innym etapie.
Dla mnie te wszystkie tryplety, mistrzostwa itd. poszły w niepamięć. Tego nie ma, to historia. Liczy się to co jest teraz. A teraz budujemy i tworzymy coś nowego.
0
Lionel Messi to bez wątpienia jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy piłkarz w historii, ale jego sytuacja w Barcelonie i miłość do klubu jest toksyczna.
1. Zarabia wielkie pieniądze, bo jest najlepszy. Ale przecież jego doradcy dobrze wiedzieli w jakiej sytuacji jest Barcelona. Doił ją i wykorzystywał niemiłosiernie wiedząc, że trup jest maskowany od wielu lat.
2. Pozyskiwani zawodnicy pod ego Messiego. Próby powrotu Neymara przy tak fatalnej sytuacji to było kuriozum.
3. Budowaniu zespołu pod to, aby Argentyńczyk zdobywał kolejne trofea i Złote Piłki.
4. Mniejsze angażowanie w zespół przed dużymi turniejami, żeby dał radę zdobyć z Argentyną trofea.
5. Żal do mediów o to, że wyszły na jaw jego zarobki. No i co z tego? W takim klubie, gdzie właścicielami są Socios powinna być pełna transparentność.
Uczciwie powiem, że nie miałbym nic do Messiego, gdyby nie słowa o miłości. Bo gdyby mówił, że to tylko business to powyższe punkty nie miałyby racji bytu.
W moim odczuciu nie jest dojrzały. I stał się kimś kim kiedyś był Cristiano Ronaldo. Z kolei Portugalczyk mentalnie zmienił się. Pozostał głód zwycięzcy, ale on potrafi się poświęcać.
Pominę fakt, że już na początku marca zgodził się na obniżkę w klubie, którego nie jest wychowankiem.
6
Chłop powiedział prawdę. O co się czepiacie? Barcelona była fatalnie zarządzana. A od 7-8 lat to było szminkowanie trupa.
3
@Coutinho007
Bo tam wolą wziąć Goretzkę czy Lewandowskiego za darmo niż wydawać prawie 200 mln euro za Griezmanna i Pjanicia.
2
@norbi77
Bayern to jeden z najlepiej zarządzanych klubów na świecie. Tam wyniki sportowe idą w parze z finansowymi.
0
@Azi
Miłość z natury jest bezinteresowna. Dla mnie może zarabiać nawet dwa razy tyle, ale jak uczciwie powie, że to tylko biznes i o to chodzi.
21
Wbił szpilkę i to mocną. Gaspart zasłynął z tego, że zadłużył potężnie klub. A zawodnicy otrzymywali wysokie kontrakty jak na tamte czasy. Historia kołem się toczy.
A miłość Messiego do Barcelony? Tak, ale pod warunkiem, że dostaje ile chce. I to co chce. To była piękna miłość, ale bardzo toksyczna.
0
@dariooo
Moim zdaniem może z Araujo stworzyć duet na lata.
46
Bardzo dobry trener. Przyszedł w ciężkim momencie. Klub na skraju bankructwa. Drużyna do przebudowy. Jesteśmy na takim etapie, że potrzebujemy 3-4 lat, aby wrócić na piłkarski szczyt.
0
@Coutinho007
Te transfery dopiero będą spłacane. Przecież kasy na nie formalnie nie było.
1
@Khardan
Aktywa muszą być równe pasywa. Ten niski dochód wynika głównie ze zobowiązań finansowych w stosunku innych podmiotów a nie reinwestowanych pieniędzy. Na tym właśnie Barca leciała od kilku lat, czyli kreatywnej księgowości.
Problemy finansowe zaczęły się już kilka dobrych lat temu.