0

@lukaszbarca15
Jeżeli takiego klubu nie stać, aby zapłacić po kilka mln euro za Depaya i Garcię a taki średniak jak Aston Villa w tym czasie wydaje 15 mln euro na piłkarza to znaczy, że sytuacja jest wręcz fatalna.

6

Ten chłopak ma dopiero 21 lat. Powinien być mądrze prowadzony. Pół roku w Nicei. Potem kolejny sezon w silniejszym klubie z Ligue 1. Kolejny mógłby spędzić w kimś solidnym w Premier League.

Przypominam, że Van Dijk dopiero w wieku 26-28 lat wszedł na światowy poziom.

1

@ShawnC
No i co Ci z tych trofeów jak może się okazać, że zbankrutujemy, skończymy jak Rangers i wylądujemy w klasie okręgowej.

Pamiętaj, że nie liczy się jak zaczynasz a jak kończysz. A Barca może skończyć tragicznie.

0

Dlaczego Barcelona jest w tak fatalnej sytuacji finansowej? Odpowiedź jest banalna.
Barca inkasuje około miliard euro przychodu i zysk na poziomie około.. 20 mln euro.
Z kolei Tottenham Hotspur inkasuje przychód na poziomie 460 mln funtów i zysk.. 113 mln funtów.

A przypominam, że Koguty spłacają kredyt na stadion.

0

@eckov
Mądry biznesmen zawsze bierze pod uwagę najgorsze scenariusze.
A hossa i tak dobiegała końca.

1

Pamiętam jak 3 lata temu tutaj pisałem, że Barca nie powinna robić wielomilionowych transferów, tylko brać zawodników za free, musi przebudowywać zespół, bo jest zadłużona i czeka nas kryzys na świecie. To był śmiech. Jak wspominałem o drukowaniu waluty na potęgę to już sci-fi.

A dzisiaj miliard euro długu, stadion do przebudowy, największe gwiazdy u progu kariery.

Szkoda, że nikt w tym klubie nie wyciągnął z 2003 roku, kiedy to Gaspart podał się do dymisji, zostawiając po sobie olbrzymie długi. Trenerem został pewien Holender, który zdecydował się postawić na młodzież.

Historia zatacza koła, szkoda, że nie uczymy się na błędach.

20

@Kuczek
Bo angielski w Katalonii nie jest potrzebny, ale francuski we Francji owszem.

6

@jeyx77x
Umtiti zarabia więcej niż tych trzech zawodników łącznie.

0

@Sectumsempra
Wliczyłem to. Aguero to obecnie około 13 mln euro. Alaba około 10 mln euro. Wijnaldum 3 mln euro.

Z kolei Cou zarabia 11,2 mln euro. Griezmann 18 mln euro, ale netto (liczyć razy dwa). I Umtiti jakieś 12 mln euro.

0

@ProMILs
Ciężko powiedzieć, ale wydaje mi się, że powyższa trójka zarabiałaby mniej niż tercet Griezmann-Coutinho-Umtiti.

2

Jakby udało się tak rozegrać okienko transferowe to nie tylko Barca miałaby silną pakę, ale też miałaby pieniądze na spłatę długów i nowy początek

MATS/Rui Silva
Dest/Roberto-Pique/Araujo-Lenglet/Garcia-Alba/Alaba
Wijnaldum/Pjanić-De Jong/Busquets-Pedri/Puig
Messi/Dembele-Aguero-Fati/Depay

Aż 6 ciekawych zawodników można pozyskać za darmo.
Silva to świetny zmiennik dla MATS-a. Garcia ma papiery na nowego Puyola. Alaba może grać jako stoper, boczny obrońca defensywny pomocnik czy rozgrywający. Wijnaldum świetny box to box. Depay trochę kopia Neymara. Może grać też jako snajper. Aguero to wybitny napastnik i mógłby pomóc zatrzymać Messiego.

Sprzedaż takich zawodników jak Neto, Umtiti, Firpo, Fernandes, Coutinho, Griezmann oraz Braithwaite pozwoliłaby zarobić około 150-200 mln euro.

Aby pokryć pensje trzeba byłoby wypożyczyć albo sprzedać z opcją wykupu również Trincao, De La Fuente, Minguezę oraz Alenę.

Plan szalony, ale moim zdaniem ciekawy na okres wyjścia z kryzysu.

0

@koziar
Dobra, ale Douglas jest legendą futbolu. Tutaj nawet Messi nie ma lekko. Gdzie Rzym, gdzie Krym.

0

@marcin62
Ale nigdy nie masz pewności, że ktoś będzie zbawieniem czegokolwiek. Coutinho nie zbawił pomocy. De Jong też nie. Griezmann nie zbawił ataku. Dembele naszych skrzydeł.

Moim zdaniem Eric Garcia ma papiery na wielkiego obrońcę. Tylko potrzebuje minut i zaufania.

3

Widzę, że pojawiają się wątpliwości czy Eric Garcia odmieni obliczę gry defensywnej Barcelony, skoro siedzi na ławce City.

Nie wiem, bo to gdybanie. Ale wiem, że kiedyś Gerard Pique grzał ławę w United a po przejściu do Barcy został klasowym defensorem i w wieku 23 lat otrzymał przydomek Piquenbauer.

I tak sobie gdybam, że gdyby nie medialny związek z Shakirą, inwestycje biznesowe to pewnie byłby najlepszym ŚO w historii. Ale i tak to jeden z naszych najlepszych transferów w historii.

1

@K1XPL
Gerard Pique nie łapał się kiedyś do podstawy United a sezon później był jednym z najlepszych ŚO na świecie.

0

@MESSIah16
Ale nikt mu nie bronił użyć. To była jego decyzja.

0

@MESSIah16
Ale wszedł z tym tlenem czy nie?

14

Wiecie co mnie denerwuje? Że ludzie osiągają sukces (dzisiaj K2) a są osoby, które umniejszają. I to w szczególności jeśli robią to osoby, które same wiedzą ile wymaga to wysiłku, przygotowania, czasu, poświęcenia, często pieniędzy.

Sam trenuję intensywnie sport, czasami mija 5-10 minut zanim podniosę się z maty, bo jestem wyczerpany i robię to na kolanach. A często ten wysiłek jest odczuwany przez kolejne kilka godzin czy nawet dni.

Więc tym bardziej rażą mnie słowa jak ktoś zarzuca wejście z butlą tlenową. Zwykła pokaz zazdrości i zawiści.

4

@highflymind
Jak wejdzie

3

@BarcaInfo
Bo Grosik jest opcją a nie pierwszym wyborem. Dlatego na ostatnią chwilę.

13

@Danny Gaucho
Guardiola za nazwisko. Piłkarzem wybitnym nie był.

0

@FranzMaurer
Sprawdź popularność

0

@FranzMaurer
Sorry, ale tenis nie ma podjazdu do MMA w ostatnich 5 latach.

7

@Don Lucas
Z całym szacunkiem, ale Janek to TOP2.

2

Iga Świątek na pewno przyczyny się do popularyzacji Polski. Ale muszę przyznać, że ostatnio było mi bardzo miło jak robiłem networking z potencjalnym klientem z Ameryki Północnej i zapytał właśnie o Janka Błachowicza :)

2

@kolo123
12x90 kg na płaskiej. Ważyłem wtedy około 87 kg.

Nigdy nie robiłem maksów.

4

@Encore
Nie mieli okresu przygotowawczego. Daj im się zgrać. Na spokojnie.

0

Bardzo podoba mi się Ronald Koeman i jego szczerość podczas konferencji. Tekst o tym, że ustawia zawodników na nominalnych pozycjach i daje szansę tym, którzy najciężej pracują jest mega. W dodatku jeśli ktoś ma problem może przyjść do niego.

Mam wrażenie, że będzie kimś w stylu Franka Rijkaarda. Trener na trudne czasy, kiedy trzeba wyjść z kryzysu. I to przede wszystkim finansowego w naszym przypadku.

Niestety Barcelona popełniła błąd, że wydawała dużo na transfery i pensje podczas hossy. Ostatnie dwa lata to powinno być pilnowanie wydatków i szukanie okazji.

Spójrzcie teraz na Chelsea, Tottenham, Real czy Bayern. Są stabilne finansowo i mogą pozwolić sobie na wydatki.

I tak mamy więcej szczęścia niż rozumu, że są tacy gracze Araujo, Puig, Alena, Pedri czy Fati, którzy pozwalają myśleć o przyszłości. Nie liczę De Jonga, Desta, Dembele czy Trincao, bo oni kosztowali. Ale każdy z nich może być kozakiem, jeśli trener zaufa im i będą dostawać minuty.

0

@pawel0304
Tottenham nie potrzebuje Francuza

0

A dwa lata temu można było wziąć te mityczne 120 mln euro.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?