Sawik_10
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Przeanalizowałem sytuację Barcelony w obronie i przyjście Matthijsa De Ligta będzie wiązać się z odejściem Samuela Umtitiego. Czterech światowej klasy obrońców w jednym zespole? To byłoby niemożliwe, aby ich pogodzić. Dlatego naturalnym wyborem wydaje się odejście Francuza i wypożyczenie Todibo, bo potrzebuje regularnych występów, aby wejść na poziom Varane'a.
Kto w miejsce Umtitiego? Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłby... Nacho Monreal z wolnego kontraktu. Może grać zarówno na środku jak i na lewej obronie. Ma 179 cm wzrostu (ciut wyższy od Puyola) i wydaje się, że taka rola pozwoliłaby mu zanotować łącznie kilkanaście występów w sezonie. Doświadczenie, wszechstronność na miarę Barcelony byłaby nieoceniona.
0
Czuję w takim razie, że odejdzie Samuel Umtiti. Z kolei Todibo powinien trafić na wypożyczenie. Przydałby się jakiś czwarty obrońca wtedy. Bo zarówno Umtiti jak i Todibo muszą grać regularnie. Najlepszym wyborem wydaje się Nacho Monreal, bo wygasa jego kontrakt i może zagrać również na lewej obronie.
0
Jakim? ????????????.
32
Pieniądze nie są wyznacznikiem tego czy jest się debilem bądź nie. Z kolei matematyka w głównej mierze opiera się na logice. Więc jeśli ktoś ma problemy z matematyką to ma problemy z logicznym myśleniem. Z kolei logiczne myślenie jest związane z wytwarzaniem nowych informacji na bazie informacji, które posiadamy. A to jest związane z ilorazem inteligencji.
2
Statystyki nie grają :)
2
Sami jesteś pomyłką. Koleś wchodzi z buta, bez okresu przygotowawczego i rozgrywa fenomenalne pół roku. Podobnie jak w przypadku Zlatana Ibrahimovicia. Sorry, ale jeżeli grasz świetnie a coś nie idzie tak, bo trener zmienia sobie koncepcję to sorry bardzo. Pomyłką mogą być gracze, którzy od początku grają fiasko.
7
Jeśli dodrukujesz walutę jak w "La Casa de Papel"
0
Obejrzeć, wysłuchać, zrozumieć :)
To co zawodnicy, trenerzy czy działacze mówią nie ma kompletnie znaczenia. A wiem to dlatego, że trochę pracowałem w życiu w marketingu czy PR. Nie wspominając o mediach.
Jest coś mądrego napisane w Piśmie Świętym: "Po owocach ich poznacie"
0
To się nazywa programowanie społeczne.
0
Eriksen i Alderweiereld mogą odejść :)
0
Wiecie dlaczego Tottenham pozwolił strzelić Ajaksowi 3 gole? Bo młodzież musi się wyszumić :D
2
Na finał ma być gotowy :)
1
Co Ty pieprzysz? To tak jakbym miał nie lubić swojego kumpla, bo kibicuje Realowi. Zejdź na ziemię.
0
W dwumeczu Tottenham był lepszy. Ten mecz to aż 24 starzały i 3 bramki. Z kolei w Londynie po wejściu w Sissoko grali lepiej.
2
Sam jesteś kuriozum.
1
Jaki fart? 24 strzały i tylko 3 bramki :)
11
Wiecie dlaczego PSG sprzedało Lucasa Mourę? Bo ten chciał wygrać Ligę Mistrzów :D
1
Wczoraj może i tak. Dzisiaj piękna :)
2
Komentujemy z kumplem spotkanie Ajaxu Amsterdam.
Ja: Zdobędą gola w ostatnich 5. minutach, bo już wygrali 6-7 spotkań w tym sezonie.
Kumpel: Strzeli Lucas Moura i będzie miał hat-tricka :D
0
Ty sam jesteś nudny. Czuję, że będą emocje jakich mało :D
0
Dwóch "przegrywów" Klopp oraz Pochettino spotykają się w finale Ligi Mistrzów :) Warto było cierpieć przez tyle lat? Jeden z nich ucieszy się z nawiązką.
0
Tak samo nie wyobrażam sobie, aby Tottenham nie wygrał. Ta drużyna ma JAJA jakich mało.
0
Tottenham Hotspur zasłużył nie tylko na finał Ligi Mistrzów, ale na zwycięstwo. Faza grupowa? Emocje do samego końca i wyszarpany awans. 1/8 finału? Zwycięstwo w dwumeczu z Borussią Dortmund, która była uważana już za czarnego konia. Ćwierćfinał Ligi Mistrzów? Wyeliminowanie Manchesteru City, faworyta do końcowego triumfu. Półfinał? Wyeliminowanie fenomenalnego Ajaxu, który uporał się z Realem i Juventusem.
1
Alba, Busquets, Rakitić tacy źli? A gdzie słowa krytyki w końcu na Ter Stegena? Nie, MATS jest fenomenalny. To jest niesamowite jak koleś jest przehype'owany.
1. bramka dla Liverpoolu? Broni pierwszy strzał w taki sposób, że sparował ją pod nogi Divocka Origiego.
2. bramka dla Liverpoolu? Po strzale Wijnaluduma puszcza piłkę pod pachą?
3. bramka dla Liverpoolu? Mógł, ale nie musiał. Nie jest wybitnym bramkarzem, więc od niego nie wymagam, aby takie strzały wyciągał.
4. bramka dla Liverpoolu? W momencie podawania piłki przez Arnolda klaskał rękoma niczym Zinedine Zidane'a.
Nie wymagam od niego? A wiecie dlaczego? Bo to jest bramkarz bardzo dobry, ale nie wybitny. On nigdy nie osiągnął poziomu takiego jaki swego czasu reprezentowali De Gea, Dida, Buffon, Casillas, którzy potrafili w pojedynkę ratować swoje zespoły robiąc cuda w bramce.
Tak jak pisałem przed dwumeczem z Liverpoolem. Ten dwumecz zdefiniuje MATS-a. I jak dla mnie zdefiniował.
Wiecie co jest najgorsze? Że Wy przemilczacie jego błędy. A statystyki Wam zaraz przedstawię:
49 meczów, 43 stracone gole i 23 czyste konta.
Spójrzmy na innych graczy:
De Gea bez formy, podobno grający fatalnie w średnim United, gdzie zwolniony został trener:
46 meczów, 61 goli straconych, 10 czystych kont.
Allison:
49 meczów, 34 stracone gole i 25 czystych kont
Ederson:
53 mecze, 37 straconych goli, 27 czystych kont
Oblak:
45 meczy, 37 straconych goli, 27 czystych kont.
Szczęsny:
39 meczy, 29 straconych goli i 18 czystych kont.
Skoro mówimy, że Messi nie ma wpływu na wyniki i ma najlepsze staty. To bramkarzy oceniajmy podobnie. Obiektywizm ponad wszystko :)
2
Powiem Wam uczciwie, że Liverpool zjadł nas taktycznie. Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego Erneste Valverde zdecydował się na wystawienie tej samej jedenastki, która na facie w pierwszej połowie zdobyła bramkę, gdy Liverpool był stroną przeważającą?
Naturalnym rozwiązaniem powinno być wyjście z Semedo w obronie oraz Roberto na skrzydle, aby przygotować się pod kontry i zamknąć losy dwumeczu w pierwszych 30 minutach spotkania na Anfield Road.
Tak jak wspominał Virgil Van Dijk, podjęli duże ryzyko, ale to było do przewidzenia, że je podejmą. Zamiast wykorzystać to jak zrobiliśmy w drugiej połowie na Camp Nou to wyszliśmy bez gameplanu za co zapłaciliśmy cenę, niestety.
Ernesto Valverde bez wątpienia jest świetnym trenerem, ale ma jedną wadę. Słabą psychikę i boi się podejmować ryzyko. Czy Enrique albo Guardiola byli lepszymi taktykami? Wątpię, ale warto zwrócić, że obaj byli kapitanami Barcelony jako zawodnicy. Być może jest to związane z tym, że dysponują zupełnie inną psychiką i mają większą skłonność do ryzyka.
3
A tak poważnie. Wiecie co jest dla mnie kompromitacją? Valverde nie wyciągnął żadnych wniosków z pierwszego spotkania. 2 bramki i kilka świetnych sytuacji zanotowaliśmy, gdy na boisku był Semedo a Roberto grał w pomocy.
Wystarczyło od samego początku postawić na bardziej dynamicznych zawodników, aby zagrać na kontry, zdobyć gola i zamknąć losy dwumeczu. Dla mnie logiczne było to, że przy takim wyniku z pierwszego spotkania powinniśmy zagrać innym składem. Ale Valverde jednak zdecydował się na wystawienie składu, który nie potrafił grać z kontry na Camp Nou.
2
Barcelona jest niczym maturzysta, który przez cały rok miał same 5-tki i 4-ki a najważniejszego egzaminu w sezonie nie zalicza na 30%. Te 30% to było zdobycie jednej bramki w rewanżu z Liverpoolem.
0
No to mamy swojego najlepszego bramkarza na świecie i najlepszego lewego obrońcę na świecie :)
0
Gdyby nie Allison to wygrywalibyśmy już 2:1 :)
3
Busquets klasa sama w sobie. Ratuje nam tyłek.