Sawik_10
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Tutaj chodzi o co innego. Inni rozwijają się i podnoszą poprzeczkę. Wszyscy konkurujemy ze sobą o zasoby, które są ograniczone. Gdy wszyscy byli biedni to nie było takiej potrzeby rozwoju. Ale jeśli inni podnoszą poprzeczkę to Ty też musisz rozwijać się.
0
Nie mam dzieci. Mam 23 lata. Więc jednak trochę w życiu już przeszedłem i trochę widziałem na własne oczy.
1
Planować możesz, ale jeśli Twoje dziecko będzie zdolne a nie będzie stać Ciebie na jego rozwój to co mu powiesz? Tak wyszło? Są podstawowe rzeczy o które należy zadbać. Nikt nie mówi o kupowaniu Porsche czy Ferrari.
0
Kiedyś sam pisałem tutaj, że też czekałem na skauta, który wypatrzy mnie na osiedlu. Nigdy nie pojawił się. Ponadto to rzadkie przypadki. Dlatego Sanchez tyle chciał zarabiać, bo ma inną mentalność. Zwróć uwagę, że to właśnie piłkarze z Brazylii chętnie jeżdżą do Chin ma piłkarską emeryturę w kwiecie kariery.
15
Pojawił się wątek wychowania dzieci. I wniosek, który wyciągnąłem to jest taki, że jak kogoś nie stać na posiadanie potomstwa to nie powinien mieć dzieci.
Sam pamiętam początek XXI wieku, szare blokowisko, mieszkanie, gdzie brakowało prywatności, własnego pokoju. Wieczny hałas, często brak pieniędzy. Nie zawsze człowiek mógł pojechać na wycieczkę, nie zawsze były warunki do nauki, nie zawsze starczało do 1. danego miesiąca, nie zawsze było na rozwój. Częściej nie było niż było. I wiecie czego mnie to nauczyło? Że chcę zapewnić w przyszłości wszystko co najlepsze swoim dzieciom. Bo nikt nie wie jaki to jest dramat dla młodego człowieka jak np. nie może pojechać na obóz piłkarski przez brak szmalu, brakuje mu własnego pokoju, nie stać Ciebie na studia dzienne w dużym mieście, nie stać Ciebie na rozwój swoich pasji i zainteresowań. A jak na dodatek jesteś zdolnym człowiekiem i widzisz, że tylko te pieniądze są przeszkodą to człowiek frustruje się tylko. Bo nie jest gorszy od kogoś, ma bardzo dobre wyniki w sporcie oraz nauce.
Same pieniądze szczęścia nie dają. Ale wydawanie ich na swoje pasje, rozwój, zainteresowania już owszem.
1
Pieniądze na drzewach nie rosną, ale dzieci nie posiada się dla satysfakcji. Sam wiem, że czułbym się bardzo niezręcznie w takiej sytuacji. Dzieci są szczerze, dlatego właśnie są dziećmi. I w takiej sytuacji inaczej reagują.
Lepiej nie jechać na wycieczkę niż pojechać i potem siedzieć w autobusie.
Sam pamiętam jak grałem w piłkę, jeździłem na mecze i siedziałem czasami na ławce i w ogóle nie wchodziłem. Czułem się fatalnie. I nie ukrywałem tego. Mimo, iż kocham piłkę to było dla mnie fatalne uczucie jako młodego chłopaka. Czułem się gorszy od innych.
3
Dlatego nie jestem zwolennikiem półśrodków. Jak jedziesz na wycieczkę to włącznie ze wszystkimi atrakcjami. Albo nie jedziesz wcale. Bo to pierwsze wbrew pozorom może być gorsze niż to drugie.
Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.
2
Dlatego dzieci powinni mieć ludzie, których stać na zadbanie o ich przyszłość. Znam wiele utalentowanych osób, które rezygnowały z marzeń z powodu braku pieniędzy. Nigdy nie będą tymi samymi ludźmi co kiedyś.
1
Możesz walczyć ze wszystkim, ale w przypadku jakiejkolwiek porażki to kumuluje się.
2
To po co w ogóle jechał na wycieczkę? Tak to rodzice mogli mu powiedzieć, że na wycieczkę nie pojedzie, ale kupią mu piłkę. A nie pójdzie do szkoły tego dnia.
Przecież to wystawianie dziecka na pośmiewisko. Poczucie, że jest gorsze od innych.
2
Siedział jako jedyny w autobusie, gdy inne dzieci tam poszły. Już lepiej jakby w ogóle nie pojechał na tą wycieczkę jakby sytuacja miała tak wyglądać.
10
Ogólnie jak ktoś miał ciężkie dzieciństwo to potem odbija się to mocno na psychice. Wiele osób tego nie rozumie, ale są takie blizny co nie zabliźniają się i mają swoje oddziaływanie w przyszłości. Potem z tego rodzą się syndromy DDD, DDA, depresje, nerwice, lęki.
Tak naprawdę stabilność w dzieciństwie oraz w okresie dojrzewania ma wpływ na młodego człowieka.
30
To nie chodzi tutaj o kanapkę, ale o aspekt psychologiczny tego wydarzenia. Jako jedyny musiał siedzieć w autobusie, gdy inni poszli zjeść cokolwiek z tego Maka.
19
Nie wiem czy to prank, ale jeśli nie to jednak takie rzeczy odbijają się na psychice młodych osób. I mogą mieć wpływ na ukształtowanie psychiki w przyszłości.
0
Czyli ma powiedzieć konkretną rzecz, której nie chce powiedzieć? To właśnie jest fałszywość :)
0
Do bycia bucem? Posłuchaj taśmy z afer podsłuchowych to dowiesz się jacy ludzie są naprawdę i co myślą o innych. Mnie życie nauczyło, że szczerość jest drogą cechą, więc nie należy jej oczekiwać od tanich ludzi.
0
Ale dla mnie nie ma znaczenia czy będzie atakował czy nie. Dla mnie liczy się szczerość i tyle. Takich ludzi szanuję.
2
Dokładnie. Toż chłop nie będzie nam pucował berła. Ale z reguły ludzie wolą, aby fałszywie prawić im komplementy niż nazywać rzeczy po imieniu.
22
Jose Mourinho jest jaki jest. Można go lubić albo nie lubić, ale to charakterny człowiek, który ma swoje zdanie i nie boi się okazywać. On należy do grupy osób, które kocha się albo nienawidzi. Ale za swoją prawdziwość ma mój szacunek.
Najgorsze co może być w człowieku to "fałszywość".
0
Czyli Benzema już nie jest drewnem? :)
0
Najgorsze w takiej sytuacji jest to, że piłkarze nie potrafią przyznać się. Dla mnie to zwykły oszust.
1
Tutaj ludzie myślą emocjonalnie a nie logicznie. Kluby piłkarskie to przede wszystkim biznes. Ale wiele osób o tym zapomina.
2
Kiedy? Bo z tego co pamiętam to marsze w ostatnich latach przebiegały bardzo spokojnie.
2
Jakie hasła? Bóg, Honor, Ojczyzna? :)
11
Wymień ich z imienia i nazwiska. Będzie łatwiej. A jak okaże się, że to nieprawda to niech wytoczą Ci proces o zniesławienie. Bo nazywać ludzi nazistami czy kibolami to każdej jeden potrafi.
25
Oficjalnie? Dziwię się, że ludzie głosują na takie osoby. Ludzie chcą celebrować rocznicę odzyskania Niepodległości a im się to utrudnia.
2
Wszyscy piszą, że byliśmy nieskuteczni. Po prostu Inter ma w bramce Handanovicia, który w mojej ocenie jest jednym z najbardziej niedocenianych bramkarzy na świecie.
0
Vidal to box-to-box jak Paulinho. Zarówno w ofensywie jak i defensywie daje radę. Kawał piłkarza.
0
Zetknąłem się. Ale z tego co wiem to ciężki kawałek chleba.
1
Słuchajcie, my tak naprawdę nie wiemy co się dzieje w kuluarach klubu. Być może doszło do jakiejś sprzeczki pomiędzy Valverde i z kimś z zarządu na temat wyboru Willian-Malcom. I być może Hiszpan na siłę próbował wszystkim udowodnić, że ma rację. Valverde trenersko radzi sobie świetnie (świadczą o tym wyniki), ale nie znamy go osobiście. Znamy go tylko z wizerunku, który prezentuje w mediach. Więc możemy sobie tylko gdybać.