0

Onanę brałbym w ciemno. Koleś to kocur.

1

Thiago jak jest zdrowy to jeden z najlepszych rozgrywających na świecie. On z marszu potrafi grać na wysokim poziomie.

5

Nie dziwię się, że nie brakuje hejtu na Valverde. Spójrzcie tylko na Tuchela.
W PSG w pierwszym zespole są tacy gracze jak Stanley N'Soki, Colin Dagba, Christopher Nkunku, Antoine Bernede, Yacine Adli, Moussa Diaby oraz Timothy Weah. I na dodatek chłopaki dostają swoje szanse.

1

Tak naprawdę szkoda mi naszych siatkarzy. Bo za miesiąc wszyscy zapomną o tym sukcesie. Pamiętacie sukcesy naszych lekkoatletów? Czy ktoś jeszcze tutaj o nich wspomina?

5

Gdzie porównania do piłki nożnej a gdzie porównania do siatkówki? To trochę tak jakby zarzucić jednemu krajowi, że jest potentatem z zakresu nowych technologii a inny kraj jest potentatem w zakresie produkcji sera.

Piłka nożna to sport globalny. Idą ogromne nakłady w futbolu. Tak więc, aby dorównać innym krajom trzeba byłoby przeznaczać równie wysokie nakłady na ten sport. Takie są po prostu realia.

4

Ktoś zapytał jakiś czas temu jak to jest, że w Polsce ludzie ekscytują się sukcesami w każdym sporcie a z kolei np. w USA zdobycie mistrzostwa świata przeszłoby bez większego echa w społeczeństwie.

Myślę, że to wynika z różnicy w mentalności. Amerykanie mogą pochwalić się sukcesami w wielu dziedzinach, nie tylko w sporcie. Z kolei w Polsce, w kraju na dorobku, gdzie niby się bogacimy, ale większość tego nie odczuwa to ludzie cieszą się ze wszystkiego co może podnieść naszą samoocenę i wprawić w lepsze samopoczucie.

Kolejna sprawa, że Amerykanie ten etap rozwoju osobistego mają gdzieś za sobą. Tam ludzie raczej starają się już skupiać na swoich sukcesach niż na cudzych. A raczej tylko czerpią z sukcesów innych, aby przełożyć je na własny grunt.

1

Nie oglądałem. Ale w tego typu filmach jak Kler czy Botoks bierze się pod uwagę wszystkie najgorsze cechy danej grupy społecznej i wrzuca do jednego worka.
Co nie zmienia faktu, że obejrzę z czystej ciekawości :)

1

Przyznam szczerze, że Paris Saint-Germain to dla mnie pozytywne zaskoczenie w bieżącym sezonie. Zwróćcie uwagę ilu młodych wychowanków wprowadzili do pierwszego zespołu i na dodatek dają im szansę pokazywać swoje umiejętności.

Stanley N'Soki, Colin Dagba, Christopher Nkunku, Antoine Bernede, Yacine Adli, Moussa Diaby oraz Timothy Weah to gracze, którzy w ciągu 2-3 sezonów mogą decydować o przyszłości francuskiego klubu.

0

Betis va Leganes. Ciągle bezbramkowy remis. Liczę, że gospodarze zdobędą komplet punktów.

1

Nie rozumiem niektórych facetów. Po co płaszczyć się przed kobietą? Stara zasada jak świat. Chcesz, aby latała za Tobą? To musisz być atrakcyjny, rozwijać się, spełniać, otaczać innymi kobietami i być dla niej niedostępny. Proste? Proste.

0

W przypadku Grodzkiej też jest problem, że nie wiadomo czy naprawdę sobie ucięła, bo nikt nie sprawdzał. Dopiero byłby cyrk jakby dostał/a nagrodę a potem okazało się, że wszystkich robił/a w balona :D

2

Lepiej mieć kryzys na początku sezonu niż jak znowu przyjdą ćwierćfinały Ligi Mistrzów. Przypominam, że Lucho w pierwszym sezonie to wszyscy chcieli zwolnić jeszcze w styczniu. A ostatecznie zdobyliśmy tryplet.

Sezon ocenia się po jego zakończeniu a nie w trakcie. Bo w ubiegłym były ładne wyniki, ale jeden mecz Romą i cały blask minął.

17

A kto Ci powiedział, że ekscytuję się siatkówką? Z grona moich znajomych to pewnie większość nie wie, że odbywają się mistrzostwa świata w tym sporcie.
PS. Okrzyków sąsiadów też nie słyszałem ani razu.

1

Dzisiaj nikogo nie słyszałem :)

3

Mam dylemat.
Oglądać finał MŚ w siatkówce czy Betis vs Leganes? Trudny wybór przyznam ;)

0

Fajnie, że awansowaliśmy do finału. Super sprawa. Ale przyznam szczerze, że ostatni raz występy naszej reprezentacji śledziłem w 2006 roku kiedy nasi grali w Japonii. Potem straciłem entuzjazm. Co to były za czasy :D

4

Podziwiam Was za te emocje. Może już się starzeje, ale nie potrafię tak emocjonować się sportem, po prostu.

Być może dlatego, że mam 1000 spraw na głowie, które wydają mi się ważniejsze, bo dotyczą mnie bezpośrednio.

Albo nauczyłem się traktować pewne rzerczy w neutralny sposób, nie nadając temu odpowiedniej wartości emocjonalnej.

1

A co to za faza tych mistrzostw świata w siatkówce? Wybaczcie, ale ten sport nie należy do moich ulubionych :)

0

Łatwiej być dobrym w zakresie dyscypliny, gdzie konkurencja i nakłady na nią są znacznie niższe :)

0

Widać, że Eden Hazard pokazuje pełnię możliwości u trenera, który stawia na atrakcyjny, ofensywny futbol jak to jest w przypadku Maurizio Sarriego.

0

Tutaj macie listę potencjalnych następców dla Ernesto Valverde:
https://www.transfermarkt.pl/trainer/verfuegbaretrainer/statistik

Chociaż nie ukrywam, że moim osobistym marzeniem byłby Phillip Cocu. Holender mógłby spędzić w Barcelonie kilka lat. A potem jego miejsce zająłby Xavi Hernandez.

Coś w stylu zastąpienia Rijkaarda przez Guardiolę :D

Ale to takie luźne przemyślenia.

1

Nie kupi. Są takie pociągi co przyjeżdżają tylko raz w życiu :)

2

Coś czuję, że po sezonie będą chcieli wieszać za jajka osobę, która nie zgodziła się na sprzedaż Ivana Rakiticia do PSG.
Lubię Chorwata, bo zostawia serducho na boisku, ale pewnego poziomu nie przeskoczy. On po prostu nie ma odpowiedniej motoryki ciała, żeby dyrygować linią pomocy Barcelony.

0

Szkoda porażki Manchesteru United. Coś czuję, że w ciągu kilku tygodni zwolnią Jose Mourinho, przyjdzie nowy menedżer i przedłużą kontrakt z Anthonym Martialem.
PS. Portugalczyk od nowego sezonu w Interze.

1

Ivan Rakitić to jest dobry zawodnik do 4-4-2, gdzie gra jako box to box. W taktyce 4-3-3 potrzebny jest cofnięty rozgrywający a to nie pozycja Chorwata.

Coś czuję, że lada moment wrócimy do taktyki z ubiegłego sezonu. Pięknego futbolu nie będzie, ale wyniki już owszem.

0

Zauważyłem, że w sezonie kiedy mamy teoretycznie najsilniejszą/najrówniejszą kadrę to gramy najgorzej.
Tak było w sezonie 2007/2008.
Valdes/JPinto
Zambrotta/Beletti-Puyol/Marquez-Thuram/Milito-Abidal/Sylvinho
Xavi/Deco-Toure-Iniesta/Gudjonshen
Messi/Giovani-Eto'o/Bojan-Ronaldinho/Henry

Tak było w sezonie 2012/2013
Valdes/Pinto
Alves/Montoya-Puyol/Bartra-Pique/Mascherano-Alba/Abidal/Adriano
Xavi/Fabregas-Busquets/Song-Iniesta/Thiago
Alexis-Messi/Villa-Pedro/Tello

I w tym sezonie wygląda to podobnie. Ale może to chwilowe problemy i potem będzie tylko lepiej. Zobaczymy.

0

Do Was fakty nie przemawiają. I jak można z Wami dyskutować. MATS jest najlepszy i tyle. Mniejsza o to, że statystycznie nie ma podejścia do Valdesa, który swego czasu w obronie miał takich tuzów jak Oleguer, Beletti, Edmilson czy Sylvinho.

0

Nie obrona straciła tylko MATS puścił te gole. Obrona popełniła błędy, ale MATS nie był w stanie ich naprawić i uratować nam tyłek. Skoro mamy mieć bramkarza, który nie jest w stanie ratować nam tyłków, gdy inni popełniają błędy to po co nam taki bramkarz?

Futbol to gra zespołowa. Jak kolega coś popsuje to drugi jest po to, aby mu pomóc.

Iniesta ma dobre statystyki. W swojej karierze zanotował więcej asyst niż chociażby Zinedine Zidane :)

0

Ból? Ja podaję statystyki, aby otworzyć ludziom oczy. Ból to się pojawia po słowach: "Statystyki nie grają" czy "Ter Stegen jest bramkarzem o wiele lepszym".

To teraz sprawdźcie sobie statystyki Oblaka i to jeszcze z Benfiki. Tylko wtedy, żebyście w depresję nie wpadli. Bo różnica klas widoczna gołym okiem.

0

Mówisz o tej obronie, która w dwumeczu z Bayernem Monachium straciła 7 goli? :) Czy o tej obronie, która została ośmieszona w Superpucharze Europy w starciu z Sevillą?

Przecież jak Bravo bronił to na ŚO grał Mascherano :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?