Sawik_10
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
57 goli i 140 asyst w wykonaniu Iniesty to dobry wynik jak na pomocnika :)
0
W Celtiku w 191. spotkaniach stracił 172 gole i 76 razy notował czyste konto. Chyba, że chcesz, abym podał statystyki MATS-a z BM to kolorowo to wyglądać nie będzie :)
1
Dla Was statystyki nigdy nie mają znaczenia jeśli nie są na Waszą korzyść :)
2
Nie wiem czy większość osób tutaj ma świadomość, że pod względem statystycznym Victor Valdes wygląda lepiej od Marca Andre Ter-Stegena. A przypominam, że Katalończyk bronił również w czasach, gdy "Duma Katalonii" nie była uważana za potęgę i miała w kadrze dużo gorszych jakościowo zawodników niż w ostatnich latach.
Tak więc VV rozegrał 536 spotkań, w których stracił 441 goli i zanotował 239 czystych kont. Oznacza to mniej więcej, że tracił średnio 0,82 gola na mecz. Biorąc pod uwagę jego wszystkie mecze to zanotował czyste konto łącznie w 44,5% spotkań, w których wystąpił.
Z kolei MATS rozegrał 149 spotkań, w których stracił 137 bramek i zanotował 63. czyste konta. Czyli statystycznie traci średnio 0,92 bramki na mecz. Biorąc pod uwagę jego wszystkie mecze to zanotował czyste konto łącznie w 42,2% spotkań, w których wystąpił.
Więc jeśli ktoś mi zarzuca, że nie jestem obiektywny to nie zostaje mi nic innego jak tylko podać statystyki. A te prezentują się jak powyżej.
PS. Powyższa dwójka nie ma startu do Claudio Bravo, który w barwach Barcelony stracił 44 gole i zanotował 43 czyste konta w ciągu 75 spotkań. Czyli puszczał 0,59 bramki na mecz i notował czyste konto w 57% wszystkich meczów.
2
Wraca temat Claudio Bravo. Nikt nie ma wątpliwości, że koleś grał słabo w City, ale w Barcelonie był geniuszem w bramce. Nigdy nie byłem tak spokojny o nasze tyły jak grał Chilijczyk.
Dobitnie świadczy o tym, że w 75. spotkaniach stracił tylko 44. gole i zanotował 43. czyste konta.
Dla porównania MATS rozegrał 149 spotkań, w których puścił 137 goli i zanotował 63. czyste konta.
Lepiej na tle Niemca wygląda również Oblak, który rozegrał dla Atletico 170 spotkań, w których stracił 107 goli, ale 96 razy notował czyste konto.
PS. Liczby nie kłamią.
0
Tylko, że ten Bravo w 75. spotkaniach puścił 44. gole i 43. krotnie notował czyste konto.
Z kolei MATS w 149. spotkaniach puścił 137 goli i 63. krotnie notował czyste konto.
Czyli, aby mógł się pochwalić tak świetną statystyką jak Chilijczyk to musiałby stracić maksymalnie 88 goli i 86. krotnie zanotował czyste konto. Niemożliwe.
Więc dla mnie to kolejny dowód na to, że MATS jest przehype'owany. Bo żaden bramkarz Barcy pod względem statystyk nie ma podejścia do Bravo.
0
Szkoda.
0
Dokładnie. Mając tyle pieniędzy miałbym to już w pełnym poważaniu. Co najwyżej objąłbym jakąś reprezentację i spędzałbym życie w przyjemniejszy sposób.
Szkoda zdrowia.
0
Nie widzę, bo Marcin ma świadomość, że pewnego poziomu sportowego nie przeskoczy. I nigdy tego nie ukrywał. Zachowywał tutaj obiektywność.
To jaka mentalność? Realia są jakie są. I wiedział o tym. Ale starał się chłop.
0
A co jest złego w mentalności Marcina Najmana? Bo koleś nie poddaje się w życiu, próbuje nowych rzeczy. Jak coś mu się nie uda to nie płacze. Tylko ma świadomość, że trzeba zapierdzielać.
1
Nie rozumiesz. W każdym innym klubie, nawet gdy po błędzie obrońców, pomocników patrzy się w stronę bramkarza i zastanawiają się czy mógł zachować się lepiej czy mógł uratować tyłek itd.
Tutaj kompletnie tego nie ma. Skoro ktoś inny popełnił błąd to MATS nie ma obowiązku tego wybronić.
Gdy byłem młodym chłopakiem to stałem na bramce. I moim zadaniem było to, aby naprawiać błędy kolegów. Tyle. A tutaj ten aspekt jest kompletnie pomijany.
0
Ale mentalność w polityce nie ma znaczenia. Mają znaczenie merytoryka oraz pomysły. Tyle. Nie obchodzi mnie jego mentalność.
0
Toż kiedyś Cristiano Ronaldo zdobył gola przeciwko FC Porto, który nie został wybrany najładniejszym golem tamtej edycji Ligi Mistrzów. A potem ta bramka została wybrana najładniejszym trafieniem roku. Nic nowego w historii futbolu.
0
Ocenianie Najmana jako błazna w kontekście sportu jest możliwe. Ocenianie jako organizatora już niekoniecznie. Bo większość gal mu wyszło. A czy politycznie udzielał się do tej pory? Nie. Więc nie wiemy co ma do zaoferowania.
To jest Twoim zdaniem najlepszy bramkarz ostatniego roku na świecie. Ja go nie widzę w TOP5. Bo może w tym roku aż tyle baboli nie było w jego wykonaniu co w latach wcześniejszych. Ale tracił gole, w których mógł się zachować lepiej. To, że padały nie z jego winy nie oznacza, że nie można uratować tyłka drużynie. Tyle.
1
Ludzie Ci przyklaskują ślepo, ale czy Ter Stegena można oceniać z góry? Koleś rozegrał ileś spotkań, więc można go oceniać bez problemu. Inaczej w przypadku Najmana, który zaczyna karierę polityczną.
Osobiście dla mnie MATS jest przehypeowany, bo nigdy u niego nie mówi się, że mógł to wyciągnąć. Jak straci gola to nigdy nie jest jego wina. Chyba, że ewidentny babol. Nigdy nie wspomina się, że mógł zachować się lepiej. To jest komizm.
0
Nie chodzi o to. Koleś jeszcze nic nie zaprezentował w tej kwestii. A już budzi śmiech. Oceniajmy dopiero kogoś po pomysłach czy merytoryce a nie wcześniej.
0
Przekładam, dlatego oceniam go obiektywnie w przeciwieństwie do większości tutaj. Dla Was jak puszcza gola to wiecznie nie miał szans. Tak jak w dwumeczu z Romą w przypadku trzech goli. A skoro inny bramkarz puszcza podobne gole to zawsze miał szansę obronić :)
PS. Ter Stegen miał okazję zaprezentować pewne skillsy w przeciwieństwie do Najmana, więc mam prawo go oceniać.
2
Ludzie, czy Wy jesteście naprawdę poważni? Marcin Najman startuje do sejmiku wojewódzkiego, ok. Ale dlaczego ocenicie jego kandydaturę, nie wiedząc nic o jego pomysłach czy kwestiach merytorycznych w tej kwestii?
To nazywa się powierzchowność. Można kogoś lubić czy nie lubić, ale to nie jest powód, aby oceniać kogoś z góry. To, że kogoś nie lubimy to nie znaczy, że nie może idealnie nadawać się do jakiejś roli. Łączenie sympatii czy antypatii w takich przypadkach nie powinno mieć jakiegokolwiek znaczenia.
0
Nie wiem, jego sprawa. Nie wiem co oferuje po prostu i jakie ma pomysły.
Co to znaczy: "Jeszcze tam go nie było"? Może okazać się, że jestem bardziej merytoryczny i ma lepsze pomysły niż większość kandydatów. Nie oceniajcie ludzi powierzchownie. Bo jeszcze nic nie wiemy o jakiego kandydaturze.
4
Nie chodzi o to, że nie pasuje. To bardzo solidny rzemieślnik. Ale realia są jakie realia. Przyjdzie odpowiednia kasa to powinien odejść. Podobnie w przypadku Luisa Sureza. Życie to nie bajka.
23
Jeżeli można zarobić spore pieniądze na Ivanie Rakiticiu to Chorwat powinien odejść. Rozumiem, że zasługi itd., ale ma 30 lat na karku, nie jest wychowankiem oraz nie jest piłkarzem fundamentalnym jak Busquets czy Messi.
Nie ma co się oszukiwać, że Barcelona to nie tylko klub sportowy, ale przede wszystkim firma. I musi myśleć rozsądnie. W miejsce Chorwata można pozyskać kogoś młodszego.
Realia rynku transferowego są jakie są. Wiem, że wiele osób chciałoby, aby piłkarze kończyli tutaj kariery, ale jest to przywilej tylko dla nielicznych. Głównie wychowanków.
0
Wszyscy pamiętają serial La Casa de Papel - Dom z Papieru? To wyszedł serial o podobnej tematyce: pt. "De Dag". W polskim tłumaczeniu "Dzień" Sam zabieram się zaraz do oglądania :)
PS. Nie dziękujcie :P
0
To nie było celowe zagranie Lengleta. Tak ułożyło się jego ciało po tym jak dostał w kolano:
Wygląda na to, że po prostu po zderzeniu jego oś ciała przesunęła się i trafił tym łokciem przeciwnika. Co nie zmienia faktu, że trafił.
15
4-4-2 to teraz mogłoby być jedynie bez bramkarza :)
PS. Mamy 10 dostępnych zawodników.
1
Nikt nie ma wątpliwości, że było zagranie łokciem. Ale zwróćcie uwagę, że dopiero po tym jak był faulowany. Nie wiem tylko czy to był odruch przypadkowo czy nie. Ale ta sytuacja daje sporo do myślenia.
0
Ta czerwona kartka to żart. Najpierw był faul na Lenglecie. Dopiero potem łokieć.
1
Polski Szewa? Nie mam nic przeciwko.
0
Kasa akurat w przypadku klubu piłkarskiego (biznesu) jest najważniejsza.
2
Nic dziwnego. Taki stres i napięcie emocjonalne u dziecka/młodej osoby ma wpływ na całe dalsze życie.
0
Najlepiej zacznij sobie od treningu obwodowego, aby przyzwyczaić organizm do wysiłku. 4 razy w tygodniu. Dobrze byłoby, abyś robił ćwiczenia pod okiem kogoś doświadczonego, aby nabrać dobrych nawyków ćwiczeniowych i nie popełniać błędów, które będą skutkowały urazami.