0

@ChangeIsGood czysto teoretycznie upierdliwy policjant mógłby wysrać mu kwita z 90kw i by się skończyło świrowanie jarząbka - chłopak by sobie ewentualnie po sądach mógł biegać i udowadniać swoją rację (głęboko nie polecam). Nie bardzo rozumiem o co chodzi Ci w pierwszym akapicie, więc postaram się odpowiedzieć tak jak zrozumiałem - wolno ma się tak, że 42 tonowy zestaw musi podejmować manewr wyprzedzania auta osobowego które ma możliwośc jechać więcej niż 90kmh i dzięki temu nie utrudniać ruchu i nie prowokować "niebezpiecznej sytuacji" dla zasady bo on ma ochotę sobie wolno pojechać - kieruję się zdrowym rozsądkiem i doświadczeniami które zbieram od ludzi którzy takich delikwentów "kasują" na drogach. Jeszcze tak dopomknę - ciężko zeby się oddalał jak chłop z osobówki przyspiesza i zwalnia na zmianę. Ciężarówka dino może sobie jechać 90, a może 87 - zależy od autka.

5

@zadafcb uwielbiam nasze czasy, chłop w stanie zagrożenia zdrowia/życia ale zamiast zadupcać się "odratować" to nagrywa filmik xD

0

@ChangeIsGood Ja nie bronię kierującego tirem, bo jak ma tak krótki lont to niech się zastanowi czy wykonuje dobry zawód, ale przyspieszanie idioty z osobówki też podchodzi pod paragrafy. Oczywiście że nie ma dolnego limitu - nie zmienia to faktu że gość jest dla mnie odklejony jadąc tak wolno po takiej trasie. Typowy poszukiwacz wrażeń i jak widać je znalazł :)

1

@draxidox Jakby dla mnie ogólnie pojęte zachodnie kraje nie są wyznacznikiem niczego w obecnym czasie, bo podejmują bardzo dużo debilnych decyzji które w ostateczności wychodzą in minus. Zgadzam się że jest to temat rzeka, mi osobiście wisi ruch w centrum miast bo staram się nie wjeżdżać do nich autem prywatnym bo stanie w korku mnie nudzi. O umiejętnościach jazdy holendrów proszę nie wspominać, bo to jest jedno z gorszych przeżyć jakie można doświadczyć - Ci ludzie są tak flegmatyczni i nieumiejętni za kierownicą że jestem w szoku że można się tak po drogach poruszać - co więcej jestem w szoku że mają tak "bezpieczne drogi" - ja się w ogóle nie czuję tam bezpieczny.
Generalnie spokojny i ułożony styl jazdy w lokacjach które wymieniłeś ma szersze spektrum niż to że przepisy są restrykcjne - podstaw takich zachowań należy szukać w mentalności społeczeństwa;podejściu do pewnych spraw, która jest uformowana od lat kilkudziesięciu, przez pokolenia ludzi.

@edytuje bo mi sie nie chce spamić

Odejdźmy na chwile od statystyk, przejdźmy do IRL że tak powiem - moim skromnym zdaniem, w europie naprawdę nie mamy się czego wstydzić jeśli chodzi o kulturę, styl, płynność jazdy. Faktycznie widoczne jest na autostradach na zachodzie że wszyscy grzecznie jadą zgodnie z limitem - kilka osób wyłamuje się ze schematu, ale u nas sam rzadko spotykam się z przeginaniem a po trasach jeżdzę często i tutaj muszę się przyznać ale sam często na eskach czy autostradach jadę 150-170 i jestem "najszybszym" kierującym (nie że się chwalę czy żalę - anegdotka). Road rage'a i debile są wszędzie.

"Chcemy by kierowcy przestrzegali przepisów. W przypadku ich złamania płacili srogie kary, diametralnie większe niż teraz."

Nie działa - znaczy działa przez tydzień od wprowadzenia przepisów, potem powrót do rzeczywistości. Znajomi z grupy speed z róznych województw wspominali że przez 1/2tyg od zaostrzania kar finansowych, potem punktów ludzie sie bali. Teraz od nowa jest wesoła jazda - mentalność społeczeństwa.

"Dalej zapętlamy się w idiotczną alejkę gdzie Polacy muszą dojrzeć. W Holandii, Niemczech takie przepisy działają od lat. Niestety to Ty kończyłeś prawo jazdy i masz myśleć za pieszych."

Nie zgadzam się z tym - odnoszę do tego co napisałem powyżej. Dla mnie pieszy jako uczestnik ruchu drogowego powinen mieć pewną świadomość z zagrożeń jakie go mogą spotkać i powinien mieć to cały czas z tyłu głowy. Te przepisy z pierszeństwem pieszych sprawiają, że dużo tych co miało pierszeństwo się ze św. Piotrem przywitało. Ponownie - wisi mi europa, chodzi mi o bezpieczeństwo a w naszym kraju, z naszą mentalnością to nie zdaje egzaminu - i to jest punkt. Trzeba dopasowywać przepisy i jakieś reguły do rzeczywistości, a nie żyć w krainie kreacji i fantazji zachodu.

2

@ChangeIsGood Każdy widzi co chce widzieć. Nie ma tam żadnej tezy, nigdzie. Zadałem po prostu kilka pytań.

@draxidox Jeżeli wierzysz, że liczba ofiar spadnie do 0 to lawirujesz w abstrakcji. To są straty które wynikają z ryzyka - chcemy śmigać autkami, mieć komfort i wygodę to takie rzeczy się zdarzają - niestety i jakkolwiek brutalnie to brzmi. Oczywiście dobrze jest to minimalizować, ale niekoniecznie jestem entuzjastą zrównywania prędkości aut z prędkością rowerów. Do większej ilości śmierci na drodze za to moim zdaniem przyczyniają się przepisy które zwalniają pieszego z myślenia i dają mu jakiekolwiek pierwszeństwo - gdziekolwiek. Sam jestem i kierującym (w plastik mam wbite większość kategorii) i jestem pieszym, Osobiście nie lubię mieć pierwszeństwa jako pieszy i nie chcę go mieć, bo moje 90kg vs 1,5tony blachy niekoniecznie mnie podnieca.

Tutaj powiem z doświadczenia, więc nie jest to miarodajne ale potraktuj to jako ciekawą ciekawostkę - wszystkie osoby z którymi jeżdżę, a które to osoby trafią na kogoś kto jedzie np 40km/h na 50km/h i nie ma możliwości wyprzedzenia, robią się bardziej rozdrażnione i nerwowe po kilkunastu minutach takiej jazdy, przez co zaczynają robić dziwne rzeczy - ale tak jak mówię, to tylko moje doświadczenia z jazdy z ludźmi oraz obserwacji innych uczestników ruchu.

ps. Osobiście uważam że duży wpływ na bezpieczeństwo ma za to stan techniczny auta, to czy auto jest nowe czy ma 30 lat - nowe auta mają tak wykonane zderzaki i maski żeby absorbowały uderzenie co zwiększy szanse na przezycie osoby stukniętej. Ja osobiście wziąłbym się za SKP które dopuszczają do ruchu rozklekotane 20 letnie graty, na łysych oponach, bez hamulców, z brudną/zmatwioną szybą i źle ustawionymi światłami.

0

@draxidox https://mubi.pl/poradniki/bezpieczenstwo-na-drogach-w-europie/
To mówi coś innego, no ale może się nie znam. Co więcej na natężenie ruchu jakie mamy w polsce to jest gówno za przeproszeniem a nie "wynik". Więcej ludzi odbiera sobie życie rocznie poprzez samobójstwo ale nad tym nikt sobie włosów nie wyrywa z głowy.

0

@ChangeIsGood Ale czy ja kogoś oceniłem, czy cokolwiek stwierdziłem? Zadałem pytania z ciekawości, więc o co się srasz typie?

0

@draxidox Ile km rocznie robisz autkiem? Trasa czy miasto? W jakich porach dnia? Od ilu lat?

0

Trafiłem właśnie na to:



Jak ciężko trzeba mieć z głową żeby na ekspresówce jechać wolniej niż najwolniejszy pojazd który może się po tej drodze poruszać. Jak można wysłac nagranie w którym chłop zmienia prędkość o 10km/h co dla zestawu jest GAME OVER bo przy 90 go odcina i prędkośc spada.

ps. Kamerek nasrane jakby kręcił TOP GEAR w indiach. Najgorsi są takie zawalidrogi z milionem kamerek, z reguły to oni są największym zagrożeniem w ruchu. Tfu

0

@patrix211 cała rodzinka widzę *ebnięta ostro xD

0

Dziś nie będzie lulu bo dopadła mnie insomnia.

0

@mekston "Max wyprzedzil Checo bez oddawania pozycji "
Naprawdę wierzysz że to nie było oddanie pozycji? Widziałeś jak Checo był ustawiony do wejścia w T1 jak Max go wyprzedzał?

0

@FabianMrozek to jak wrócisz to sobie głosuj, a dopóki mieszkasz za granica to się nie wpier*alaj w sprawy które Cię nie dotyczą. Prosta piłka wariacie

0

@Ptasior



Da się - da się. Wystarczy nie być pieprzonym bucem.

1

Wersztapening po raz kolejny dzis pokazuje jakim jest bucem

1

No Hamiltoniarz bedzie zdenerwowany na Mercedesa

0

Mercedes super decyzje, chociaz tyle ze pozwola im sie scigac

0

Mercedesiarze sie pospieszyli i dali dupy - standard w tym sezonie

0

@mekston przeciez byly szanse zeby on to dojechal na na tych medach

0

Mercedes chyba nasrał Hamiltonowi na głowe

1

@Encore on never touch a rozpierdziela wszystkich, ale never touch

7

@Bykunn dlatego max kare dostał? Max sie wpychal pomimo braku miejsca i Hamiltona z przodu

1

@Tomason dlatego werstapeniarz kare dostał xD broń dalej przygłupa niebezpiecznego

0

@Tomason gdzie był z przodu xD pchał sie a nie miał miejsca pomimo ze byl z tylu

4

Max nie potrafi odpuscic

1

no kur*a tatuś sie znalazł XDDDD

7

Morda winićjusa na okładce z rana nie jak śmietana. Casemiro, Arbeloa, Pepe tak nie wpieniali

0

Geri to srałeś czy nie srałeś? powiedz no

0

@Kz1234 hirolab najlepsze jakosciowo

1

@Kamilos84 nie przypomina sobie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?