1

Tak naprawdę w tym meczu nie mozna bylo sie przyczepić do srodkowych obrońców.
Obaj nie popelniali bledow , w dodatku obaj wywalczyli rzuty karne .
Tak czy tak to nie jest mecz którym mozna sie sugerowac .

0

@kamilop w kratke chociaz myślę że fajnie byłoby miec dwójkę na prawej stronie Dest/Emerson .

1

@Coutinho007 zacznijmy od tego że np. Rakitic to nie defensywny pomocnik a tak sobie go upatrzyl Luis Enrique .
Rakieta grał na 10tce w Sevilli i tam pokazywał najlepiej swój potencjal notujac sezon z 12toma bramkami i 12 asystami w sezonie 2013/14 .
U nas przez forme Busiego gral zbyt nisko i to co mial najlepsze czyli strzaly z dystansu i dobra gra pod bramką poprostu zniklo choc Chorwat mial i tak dobre statysyki .

0

@Ghotti wiem ze chodzi Ci o lato , zrozumialem , w sensie ,, teraz " mam na mysli o kadrze którą mamy obecnie .

0

@Ghotti niewiem czy ten deal mialby teraz sens , gdyz kiedy wroci Fati i Dembele bedzie zdrowy to dwa skrzydła są obstawione xd

4

Jeśli chodzi o naszą defensywę to mam kilka przemyśleń w tej sprawie .

Apropo bocznych obrońców to myślę że lepiej byłoby gdybyśmy nie mieli dwóch tak bardzo usposobnionych ofensywnie defensorów ma bokach .
Tak jak to miało miejsce za pewnych pięknych czasów kiedy na prawej grał Dani Alves ale na lewej grał Abidal , który w sporej mierze grał mniej ofensywnie niż Dani . Teraz mamy Desta na prawej stronie , wiec mozna by pomyśleć o takim pilkarzu na lewą strone gdyz Alba wiecznie zyc nie bedzie .

To samo tyczy się środkowych pomocników . Od kilku już lat sam Busquets nie radzi sobie kompletnie w defensywie , nie jest to piłkarz grający twardo , ani szybki żeby nadrobić dystans do atakujących . Już od dawna potrzebuje on wsparcia , dlatego sciagalismy pilkarzy jak Song , Rakitic , Vidal , De Jong ( chodź on potrafi sporo w ofensywie ) czy Pjanić .
Nie jest to również piłkarz który zagra coś w ofensywie jak Casemiro , Fernandinho czy inni defensywni pomocnicy z klubów z Topu .
Brakuje mi takiego piłkarza jak Yaya Toure czy Seydou Keita , którzy dawali z siebie sporo w defensywie jak i w ofensywie lub poprostu takiego przecinaka , który niech będzie toporny ale środek pola zawsze z nim jest bezpieczny . Dzięki temu można by przed nim ustawić dwóch ofensywnych pomocników, ktorzy będą glownie zajmowali się ofensywą .

Jak narazie sytuacja wyglada jednak tak , że mamy ofensywnie usposobionych bocznych jak Alba , Dest czy Firpo , polsrodek w postaci Roberto który bocznym obrońcą nie jest a także Minguezę , który jak dotąd srednio sie pokazuje na boku i widać że to nie jego pozycja .
W środku również wygląda to kiepsko , bo jesli o sile defensywnej ma znaczyć Busquets czy Pjanic ( De Jonga licze jaki tego bardziej ofensywnego w naszym skladzie ) to wygląda to poprosti kiepsko .

1

@Kacper1432 widac ze ma potencjal ale jest to jeszcze bardzo mlody pilkarz , ktory wiele sie musi nauczyc .
Pozostaje nic jak ciezko trenowac a bedzie z niego kawal obrońcy na lata .
Forma nierowna i liczby marne w ofensywie co w tym wieku u pilkarza jest jak najbardziej zrozumiałe.

2

@Bartek22 ja odpowiem krótko, dla mnie Puiq jest przehypowany , nie widzę u niego tego czegoś ekstra i nie dziwię się że żaden trener Barcelony czy reprezentacji na niego nie stawia .

Puiq powinien odejsc moim zdaniem na wypożyczenie zeby grac czesciej i sie rozwijać, niestety on to widzi inaczej i po czesci mu sie nie dziwie .
Pochodzi z bardzo bogatej rodziny , więc nie zalezy mu na kokosach , nie musi przeprowadzac sie z dala od rodziny a od czasu do czasu nawet sobie zagra w Pucharze Krola , w to mu graj .


1

Wszystko fajnie ale kibice mogliby wrócić juz ma stadiony bo polecialbym sobie na jakis meczyk :D

0

@Gaz Puiq byl czesto przy pilce ale tak naprawdę nic z tego nie wyniklo .

0

@Gaz jak nie istnial ? Zmarnowal kilka sytuacji ale nieistnial to Trincao a nie Dembele .

7

@Pilka_jest_okragla Dembele w formie to prawdziwy kozak .

0

@4Fabregas4 mieliśmy tyle okazji do zamknięcia meczu że na brak okazji bym nie narzekał , tylko dalej na skuteczność bo dochodzilismy do dobrych sytuacji strzeleckich a kiedy gra sie na malym boisku z rywalem nastawionym na obronę to nie jest źle biorąc pod uwagę że grała ze sobą zlepka pilkarzy ktorzy nie grają regularnie .

Tak a Real ma 7 strzelonych mniej a mają Benzeme , Hazarda , Viniciusa , Rodrygo , Asensio , Isco , mieli Jovica itp i praktycznie wszyscy są zdrowi . My mamy trzech zawodników na jedną pozycje Messiego , jednego skrzydłowego który tfuu oby sie nie polamal , Trincao ktory jest przestraszony jak ma isc na rozgrzewkę i Braithwaite'a z Leganes .

Jak dla mnie kluczoey jest powrot kibiców na stadion , wplywy z biletów, transfery i wszystko bedzie dobrze bo mamy kadrę w której niewiele trzeba zmienic .

0

@Cobra303 U nas każdy pomocnik potrafi zagrać prostopadłą piłkę , problem w tym że przez ostatnie lata nie ma nawet do kogo grać tych piłek bo kiedy Messi jest cały czas na 30 tym metrze to przy napastniku jest zawsze dwoch stoperów i nie ma szans żeby wybiegl na czyta pozycje .

0

@czarek1988 Nie mam na mysli Puiqa tylko reszte tych co graja regularnie .
To sa mecze ktore Barca chce wygrac jak najmniejszym nakladem sil a dla przeciwnika to mecz zycia .

0

@Herato Juninho ?

2

@4Fabregas4 według statystyk mieliśmy 23 sytuacje bramkowe . Gralismy na sztucznym , malym boisku , gdzie przeciwnik bronil sie cala druzyna na swojej polowce gdy bylismy przy 73% posiadania piłki .

,, Pisałem o tym po 4-0 z Granadą, mieliśmy 4 sytuacje (w tym przypadkowa, po wcześniejszej ręce i rzut wolny) i strzeliliśmy 4 bramki, co jest absolutnym wyjątkiem. W ostatnich meczach sytuacja wróciła do normy, tworzymy mało sytuacji, więc strzelamy mało bramek, więc nie wygrywamy, nawet z 3 ligowcem. "

Co do tego to w La Liga mamy strzelonych 37 bramek , najwiecej w Lidze , mimo że Leo zaczal wracac do formy bardzo pozno , nie mamy porzadnego napastnika i Fati wypadl na pol sezonu .

0

@VanBarca Takiem meczem jak wczoraj nie można się sugerować , połowa składu to rezerwowi , ekipa całkowicie nie zgrana ze sobą , nie rozumiejąca automatyzmów i nie czująca jak porusza się partner z zespołu , w dodatku dla niektórych był to mecz kompletnie bez znaczenie i napewno po czesci podeszli do niego z przymruzeniem oka .

0

@sokot Araujo zagral dobry mecz i tyle , nic wiecej .

0

@BarcaInfo a bramkarz wyciągnął dwa karne plus masa dobrych interwencji .

0

@sokot Araujo nie mial zadnej jakiejs kluczowej interwencji. Zagral jak profesor ale zawodnik meczu niezasluzenie po takim meczu bramkarza .

0

@sokot to był zawodnik ktory najbardziej wpłynął na wynik , bo gdyby nie on to Cornella przegralaby ze 0:4 .
Mial wiekszy wplyw na wynik niz Araujo.

0

@Coutinho007 ja pisalem o Pjanicu

1

@BarcaInfo zasłużenie to powinien zostać bramkarz przeciwników.

0

@ManGo a co mial pokazac? Gral jako DM . Dogral kilka pilek a przed sobą miał Puiqa , który mógł sobie grać na luzie.

@Murazor trzeba też zauważyć że przeciwnicy nie mieli już siły biegać.

0

@bartoszekkk to stamtad sciagnelisny naszego Drewniao :D

3

@socha no tak , po dwóch dobrych sezonach , jeden gorszy to znaczy że piłkarz jest słaby.
Pique musial ratowac tylek :DD walil babola jeden po drugim i wcale nie byl stalym ounktem defensywy .

2

@MysticCat dokladnie i mimo braku umiejętności nigdy nie mozna odmowic chlopakowi zaangażowania i chęci

0

@Kwiatek67 nasze mecze zawsze takie były z 3cio ligowcami , wczesniej kiedy gralo sie dwumecze zawsze gralismy slabo na wyjazsach i zamykalismy awans u siebie

2

@CatalanDream odrazu widac kto jest lepszy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?