0

Ja do tej pory oceniałem GoT na 9/10, po tym najgorszym odcinku ever ocena już spadła na 7,5/10, a jak dalej zostanie utrzymany taki "poziom" to może się skończyć na jakimś 6/10. A obejrzę resztę tylko dlatego, że chce oceniać na podstawie całości. Nie sztuką jest dobrze zacząć serial(np. Lost), ale największym wyzwaniem jest trzymać poziom do końca, a w GoT poziom spadł okropnie, 7-8 sezon to takie dno, że aż się z głowę złapałem co oni zrobili z tym serialem.
Już człowiek przebolał by te wszystkie plot armory głównych postaci, te teleporty na polu bitwy i inne głupotki typu bezsensowne wysłanie armii Dothraków w ciemność. Ale od 7 sezonu całkowicie leży scenariusz i naprawdę zastanawiam się jak przez 2 lata tworzenia 8 sezonu nikt tam nie wpadł na lepszy pomysł motywacji NK. To, że idzie on po Brana bo ten jest pamięcią ludzkości to jedna z głupszych rzeczy jakie słyszałem w filmach fantasy. Zrobili z NK idiotę, a jego przyboczna straż czyli Biali Wędrowcy okazali się w tym serialu całkowicie bezużyteczni. Oni przez 8 sezonów nie zrobili nic pożytecznego i w sumie nie wiem po co ich tworzył. A takich głupotek jest znacznie więcej, ale szkoda czasu na wymienianie.
Ale nie ma co narzekać, trzeba się jednak cieszyć, że w ogóle doszło bitwy z Innymi. Stało się to właśnie dzięki najdurniejszemu planowi pójścia za mur po trupa który miał przekonać Cersei. Gdyby nie ta wyprawa "Drużyny Trupa" to NK został by do końca serialu za murem i tyle byście go zobaczyli :D

0

Trzeba jeszcze dodać, że od 6 sezonu większość postaci ma taki plot armor, we Władcy Pierścieni czy innych batalistycznych filmach nie wyglądało to tak żenująco.

0

Tu akurat chyba się mylisz bo w finale poprzedniego sezonu jak Ogar przeciął Umarlaka na pół to ten nadal się czołgał. W walce często przebija się mieczem na wylot, a że większość tych trupów była nieco dziurawa to zwykła bron wielkiej krzywdy im nie robiła, a wszystkich podpalać też nie było czasu. Smocze Szkło szybciej załatwiało sprawę. Ale to tylko moje przemyślnia, scenarzyści pewnie nawet się nad tym nie zastanawiali.

1

NK idzie po Brana ponieważ ten skacze w czasie i jest skarbnicą wiedzy o ludziach? Kto to wymyślił? Można było to lepiej wymyślić żebyśmy naprawdę rozumieli dlaczego NK koniecznie chce zabić młodego Starka. Chociażby to, że Trójokie Wrony sprawiają, że w ich bliskiej odległości milczący Król nie może ożywiać umarłych. Wtedy bym rozumiał, czemu NK aż tak zależy na śmierci Brana

W ogóle wątek Innych kompletnie rozczarował. Oto główne zarzuty:

- Gdyby nie idiotyczna wyprawa w 6 odcinku 7 sezonu to oni najpewniej nadal siedzieliby za murem.


-NK tworzący Białych Wędrowców nie wiadomo w sumie po co. Sam potrafi ożywiać umarłych, sam może nimi dowodzić, a BW tylko stoją z tyłu w lesie. Nawet jako osobista ochrona się nie nadają bo widzieliśmy jak skończył NK. Pogadać też z nimi nie pogada, bo tam nikt ani słowa nie wykrztusił. Jedyne do czego się przysłużył jeden z nich to podanie NK dzidy którą zabił smoka. I tyle, przez 8 sezonów nie potrafiono sensownie wytłumaczyć po co on tworzył BW

-Serial budował tak wątki, że miałem wrażenia że, kulminacyjnym pkt całego serialu będzie ta cała Długa Noc. Cała Gra o Tron miała okazać się tylko zabawą dzieci w piaskownicy. To byłaby taka ironia, że wielkie rody powybijały się nawzajem, a kiedy nadchodzi zagrożenie z Północy to Tron nie ma znaczenia bo nie ma żołnierzy do obrony. A tymczasem to wszystko rozstrzygnęło się w jednym odcinku. Rozwiązanie Hollywoodzkie, tyle że w filmach nikt nie buduje napięcia przez kilkadziesiąt odcinków tylko najwyżej przez kilkadziesiąt minut. W mojej opinii czekania tyle czasu na zakończenie wątku Innych nie zostało wynagrodzone bo to co dostaliśmy to kpina z widza.

0

Do tej pory oceniałem Grę o Tron 9/10. Po pierwszych 4 sezonach było to 10/10, ale po dzisiejszym odcinku ocena spada na jakieś 7,5/10. Mega zawód, no cóż szkoda zmarnowanego potencjału, ale widać że zabrakło pomysłu. Scenariusz od 5 sezonu mocno kuleje.

0

A tak w ogóle jak Melisandre powiedziała do niej, że "Co mówimy Bogowi Śmierci?" to myślałem że zaraz ściągnie maskę i ukaże się Syrio.

0

Nie chodzi o to, że zrobiła to Arya. Tylko o to jak zostało to pokazane. NK idzie godzinę w stronę Brana, z tyłu ubezpieczają go WW, a Arya pojawia się metr za zanim zupełnie znikąd. Tak wiem, że się dobrze skradała ale dało się to zrobić lepiej

1

Gra o Tron SPOILER.

To co się stało na koniec 3 odcinka Gry o Tron to nie może być prawda. Czułem że tak to rozwiążą, odcinek świetny, ale ja nie przyjmuję takiego sposobu pokonania NK. Jest to rozwiązanie zupełnie z dupy

0

Jak myślicie 3 odcinek Gry o Tron to będzie bomba? Czy tylko bańka została rozdmuchana hucznymi zapowiedziami? Ja myślę że będzie dobrze, ale Bitwy o Helmowy Jar i i Bitwy o Minas Tirth nie przebije.

0

Nie oglądałem tylko Kapitan Marvel, dużo tracę? A ewentualnie gdzieś w sieci obejrzę K.Marvel?

0

Dla mnie poprzednia część była świetna, takie 9+/10 oby teraz była 10. A myślicie, że pobije rekord dochodów należący do Avatara? No bo jak nie ten film to jaki?

0

Widział już ktoś Avengers? Lepsze niż Wojna Bez Granic? Bez spoilerów proszę.

2

Mam podobne wrażenie. Myślę jednak, że wątek NK zostanie pociągnięty do 4 odcinka i tam zostanie zakończony, a pozostałe odcinki to walka o ten żelazny stołek.

Szkoda, że wielka bitwa znów będzie w Winterfell. Liczyłem, że wojna tych wszystkich rodów się zakończy i dopiero nadejdą Inni, a największa bitwa serialu będzie o KP która jest znacznie potężniejszą twierdzą. I fajnie byłoby zobaczyć scenerię KP pokrytą śniegiem, a tak mamy to największą Zimę o setek lat, a nawet w Winterfell nie wygląda to zbyt mroźnie(gdzie wiatr, padający śnieg, którego jest zresztą za mało?), a w KP to w ogóle nie ujrzymy zimy, pozostaje nam tylko to co mieliśmy jak Jaimie stamtąd wyjeżdżał.
Dopiero po bitwie z Innymi okazałoby się kto z ocalałych ma największe prawa/najbardziej zasłużył na Żelazny Tron. Tak rozwiązanie od zawsze miałem w głowie, a tymczasem cała ta armia umarłych miała wielki potencjał, a wydaje się, że zostanie on zmarnowany bo nie da się w 4 odcinkach domknąć sensownie tych wszystkich wątków.

Serial który miał tyle dłużyzn, tak długo Dany siedziała w Essos, a wojna z NK dostanie zdecydowanie za mało czasu antenowego. I nie mam tu na myśli bitew, a tego uczucia zagrożenia. Ludzie musieliby uciekać na południe, a my patrzylibyśmy na pokryte śniegiem ruiny zamków. Tej wojnie można było nadać klimat samymi rozmowami ocalałych i wieściami o tym, że NK posuwa się coraz dalej na południe zostawiając za sobą zgliszcza. Tego już na pewno nie będzie bo widać, że przymierzają się do zamknięcia tych wątków.

0

UWAGA SPOILERY Z GRY O TRON.







Właśnie obejrzałem drugi odcinek. Cóż było ewidentnie widać, że w przyszłych odcinkach pożegnamy się z kilkoma ważnymi postaciami. Większość miała chwilę, na powspominanie starych czasów i na pożegnania z najbliższymi. Teraz tylko można się zastanawiać kto zginie, a kto nie?


Mam nieco mieszane odczucia co do tego sezonu. Jak zacząłem oglądać GoT to byłem przekonany, że ostatni sezon będzie poświęcony na starcie z Innymi. Tyle się mówiło, że nadchodzi Zima, Długa Noc, że Umarli to największe zagrożenie. Byłem pewien, że Wojna o 7 królestw skończy się wcześniej, a na wojnę z umarłymi będzie dużo odcinków. A tymczasem Inni nadchodzą a tu ciągle gadanie co będzie po tej bitwie. Kto przejmie Północ, Dany w ogóle się nie martwi czy przetrwa, tylko Żelazny Tron jej w głowie. Wokół Białych Wędrowców była budowana aura tajemniczości, mistycyzmu i największego zagrożenia, a mam wrażenie, że ich wątek to zamknie się w 2 odcinki i znowu będą się tłuc o Żelazny tron.

0

Można gdzieś w necie obejrzeć Kapitan Marvel? Niedługo ostatnia część Avengers, a chciałem sobie uzupełnić bo nie oglądałem Ant-Man i Osa oraz Kapitan Marvel. Ten pierwszy znalazłem, a tego drugiego nie, nawet w kiepskiej jakości.

0

taktyczny

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

3

A cóż to za zmiana lektora w Grze o tron? W poniedziałek oglądałem z napisami, a dziś chciałem powtórzyć z lektorem, ale niestety zmiana lektora na innego. Dużo gorzej się tego słucha niż w poprzednich 7 sezonach

0

Niektórzy narzekają, że pierwszy mecz gramy na CN, a rewanż na Anfield. Ja nie widzę w tym problemu, a może to być nawet atut pod warunkiem, że na CN nie stracimy gola.

0

My możemy poświęcić nawet 9 pkt. Zostało 6 kolejek, tak trzeba to rozegrać żeby wygrać 3 z nich, a najpewniej wystarczą 2 zwycięstwa i remis bo Atletico jeszcze gdzieś się potknie.

0

Owszem początek był nerwowy, a United ruszył ostrym pressingiem, ale naporem bym tego nie nazwał. Po prosto rzucili się od początku do ataku licząc, że Nas zaskoczą. Prawie im się udało, ale mimo wszystko to raczej tylko na taki krótki zryw było ich stać.

0

Napór United? Masz na myśli te 3 minuty? Mieli więcej szczęścia niż rozumu, a i tak nie wykorzystali tego co mieli.

2

Dopiero wróciłem i włączyłem City-Tottenham. Co to się stanęło, że ominąłem 20 minut meczu, a przegapiłem 5 goli? W ręczną grają?

0

No i po co mu karny z kapelusza?

1

Słuszna decyzja. Wydaje się że Fred trącił piłkę, a obaj walczyli o piłkę. Rakitic nie był przed nim.

0

Nikt nie był zaskoczony informacją, że nadchodzi armia umarłych, czyli wiedzieli o tym wcześniej. Nie zastanawiali się jak Inni ominęli Mur? Może ktoś z ocalałych z Nocnej Straży zdążył wysłać kruka z informacją, a oni przecież widzieli, że to smok zaatakował Mur.

4

Kurcze, premie za awans do półfinału LM? Myślałem, że piłkarze Barcy mają takie pensje, że nie trzeba ich motywować premiami za awans do tego etapu LM. Co innego za finał czy sam triumf, ale za półfinał? Piłkarze Barcy zarabiają w sumie najwięcej na świecie, trochę tego nie rozumiem czemu trzeba ich motywować dodatkowymi premiami.

0

UWAGA SPOILERY Z GRY O TRON.





1 odcinek jak dla mnie 7/10. Rozstawianie pionków na szachownicy, spotkania po latach, ogólnie to co zawsze mieliśmy w pierwszych odcinkach sezonów. Dobrze, że odcinek nie był zbyt długi bo jakaś większa akcja do niego nie pasowała, a jak na taki przegadany odcinek to 50 minut wystarczy bo minęło szybko i przyjemnie.
Jak wszyscy obradują w sali w Winterfall i Jon mówi, że Dany to ich jedyna nadzieja na wygranie z armią umarłych to zabrakło mi jednej kwestii z ust jakiegoś lorda. A mianowicie kwestii, że Inni przedarli się przez Mur dzięki smokowi Daenerys bo inaczej ciągle siedzieliby na dalekiej północy. Zastanawia mnie jakby wtedy zareagowała, spaliła by tego lorda? Szkoda, że twórcy o tym nie pomyśleli bo to jeszcze bardziej podkreślało by niechęć ludzi z Północy do Danki.

0

A u Nas kto jest zagrożony?

0

3 odcinek to dopiero będzie petarda. 1 odcinek to będzie pewnie przegadany, ale liczę że będzie w nim jakieś spotkanie po latach.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?