0

Teraz jest technologia więc miasta szybko się rozbudowują. Mnie bardziej zastanawia jak powstawały takie ogromne budowle(kościoły, katedry,mosty) 300-400 lat temu. Jeszcze w wielkich miastach ludzi do pracy było dużo, ale w mniejszych miejscowościach też czasami są kościoły które mają po 200 lat, a są całkiem pokaźne. Teraz masz komputery,gotowe szablony inżynierom jest łatwiej, a kiedyś to naprawdę trzeba było mieć łeb żeby takie cuda projektować.

0

No ale na jakiej zasadzie są wybierani uczestnicy? Real został wybrany za zasługi jak rozumiem?

1

Ale czemu Real? W finale PK ich nie ma w lidze max to raczej 3 miejsce więc na jakiej zasadzie?

0

A wiadomo coś o zasadach kwalifikacji?

0

W sezonie 2014/2015 Barcelona w drodze po triumf pokonała Mistrzów Francji, Anglii, Niemiec i Włoch. Coś czuję w kościach, że w tym roku po drodze po puchar pokonamy wszystkie angielskie zespoły grające w LM. Zostały 4 angielskie zespoły, to byłoby piękne jakby jedyny przedstawiciel La Ligi pokonał w fazie pucharowej kolejno United, Liverpool i City.

1

Na drodze do finału mamy United i najpewniej Liverpool. Pojedynki z angielskimi zespołami(oprócz Chelsea)ostatnich latach szły nam dobrze. Jeżeli chcemy wygrać LM to trzeba iść jak po swoje. Na drabinkę nie możemy narzekać, Liverpool to dla mnie zespół nieco słabszy niż City czy Juventus, a tym bardziej że w lidze nie mogą odpuścić nawet jednego meczu.

0

Albo by się kłócili kto ma karne strzelać.

2

Biorąc pod uwagę, że 4 na 5 razy odpadliśmy w tych ćwierćfinałach to jednak słaby wynik. Gdyśmy awansowali, a Leo grał swoje to co innego. W tych ćwierćfinałach(2x Atletico, Juventus, Roma) Messi dostosowywał się do drużyny czyli był nijaki, na pewno nie można powiedzieć, że grał świetnie a odpadliśmy przez resztę drużyny. Messi nie dał żadnej wartości dodanej(takiej jak dał wczoraj) w tych meczach z poprzednich lat i tyle.

3

Zarówno Ronaldo jak i Messi do końca swoich europejskich karier to w LM wykrecą takie liczby, że nikt nigdy tego nie pobije.

1

A ja chciałbym aby Juventus zagrał City albo z Liverpoolem. Dawno takich meczy nie było. A my moglibyśmy zagrać z United bo dobrze wspominam pojedynki z nimi

0

To w tym roku w półfinałach jest drabinka,a nie losowanie?

2

Jeżeli ten karny był nieprawidłowy to ten wczorajszy dla Juventusu tym bardziej.

0

Najgroźniejsi rywale w walce o LM to Juventus, City i Liverpool. Najmocniejsi będą Włosi, w lidze mogą sobie grać na luzie żeby utrzymać rytm gry, i w miarę potrzeb rotować. City i Liverpool idą łeb w łeb w lidze i nie ma miejsce na opuszczanie, ale dwumecze z nimi to byłyby trudne przeprawy.
Natomiast reszta drużyn(przy odpowiednim podejściu i motywacji) nie powinna nam zrobić większej krzywdy

3

Te słowa o Cou to od listopada słyszę.

3

Szczerze? Wybrałbym ładniejszą. Ale jeżeli chcesz mieć czyste sumienie, że nie wybrałeś kandydatki ze względu na wygląd to przeprowadź jakiś dodatkowy test. Dodam tylko,że ja najprawdopodobniej takiego testu bym nie zrobił.

1

Byłem za Atletico, ale Juve jest zdecydowanie lepsze. Mogli prowadzić i 5:0 jakby byli nieco skuteczniejsi, także zespół z Turynu zdecydowanie zasłużył na awans

1

Przecież zawadził się o własną nogę. VAR jest, ale błędy jak były tak będą.

4

Uważam, że Messi to najlepszy z najlepszych, ale liczby CR7 w LM(a szczególnie fazie pucharowej) to kosmos. Messi traci kilkanaście bramek, jednak w fazie pucharowej to Cris jest bardziej decydujący i z tego co kojarzę to ma sporo goli więcej niż Leo. A LM tak naprawdę zaczyna się przecież od fazy pucharowej.

1

Mazowieckie to samo. I to już któryś dzień z kolei. Co się uspokoi to zaczyna od nowa po kilkunastu godzinach

3

Regres trwający cały sezon? Chyba nie po to kupuje się piłkarza za 160 mln by był jednym z najsłabszych na boisku w większości spotkań w których zagrał.

0

PSG miało zbudować przez lata skład na LM. Tymczasem oni biją te niechlubne rekordy. Pewnie nawet jak kiedyś awansują do finału to będą prowadzić 4:0 do przerwy i jeszcze to przegrają.

0

Do końca tygodnia? Najdalej do czwartku

0

Ten mecz od początku przypominał mi nasze zeszłoroczne spotkanie z Romą. Real(Barcelona) kompletnie zdominowany i bez pomysłu. Jakby Ajax (Roma) potrzebował jeszcze jednego gola to i tak by go strzelił.

30

Przegrać sezon w 3 meczach na swoim stadionie, to kompromitacja przez wielkie K

4

Curtuois to jakiś ręcznik jest

0

Sędzia czekał i czekał, ale potwierdzenia przelewu nie było więc stracił cierpliwość.

Po meczu już. Ten nijaki Real ma problem ze strzeleniem gola, a co dopiero strzelić 3 gole.

1

Real jest na łopatkach. Ajax dawajcie na 3. Nie wierzę, że biali w takiej dyspozycji strzelą 3 gole

0

Czemu? Real by się nie podniósł

1

Zawsze jak włączałem to Real strzelił, a teraz to Ajax strzelił. Nie musicie dziękować.

PS. Nie rozumiem czemu Real gra rewanż LM na jednym z naszych stadionów

0

Komornik przyjdzie po 5 latach(sprawa mojego ojca)? Na jakiej podstawie może przyjść komornik? Chyba w pierwszej kolejności powinno być sądowe wezwanie do zapłaty? A poza tym skoro nie tego się nie odbierze i nie wypełni to skąd oni wiedzą kto kierował.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?