0

Kluczowe słowa to "bez odpowiednich wykonawców". Nie ma co na sile grać tą taktyką bo została ona rozpracowana. Chyba że ma się genialnych piłkarzy do takiej gry jak Barcelona za Guardioli. W innym przypadku ta taktyka jest nieskuteczna

2

Ten turniej pokazał, że bez odpowiednich wykonawców tiki-taka nie ma już miejsca bytu. Wystarczy ustawić autobus w polu karnym i kontrować, a przeciwnik bije głową w mur. Niemcy i Hiszpanie grali podobnie i ich grę oglądało się strasznie. To klepanie na własnej połowie i tysiące bezsensownych podań. Ciężko na to patrzeć

0

Czułem, że Hiszpania może sobie nie poradzić. Jak nie wierzycie to możecie sprawdzić moje posty po tym jak okazało z kim będą grać Hiszpanie. Z tej strony drabinki liczę, że w finale będzie Chorwacja albo Anglia. Każdy inny finalista będzie conajmniej dziwny i ciężko będzie wyobrazić sobie jego końcowy triumf.
A dla Anglików i Chorwatów to wreszcie turniej od wielu lat gdzie mogą się pokazać. Przeważnie grali fajnie w grupie, a odpadali szybko w fazie pucharowej. Typuje półfinał Chorwacja-Anglia, a kto przejdzie to już ciężko powiedzieć. Będzie zależało od dyspozycji dnia. Obydwa zespoły wydają się być na podobnym poziomie.

0

Serio?

0

Wiadomo co z Cavanim? Jeżeli nie zagra z Francją to Urugwajowi będzie ciężko. Z Suarezem tworzą zabójczy duet, ale jeżeli zabraknie jednego to tracą bardzo wiele. Francja jest jak najbardziej do wyeliminowania, nawet bez Cavaniego, ale wtedy Urugwaj musi zagrać świetny mecz.

7

Urugwaj zaczął grać trochę jak Polska na Euro w 1/4. Zamiast grać swoje to całkowicie się cofnęli i laga. Ale to nic, ważne żeby na koniec Portugalia pojechała do domu

0

Po golu z Maroko wrócił stary dobry CR. Strzela w mur, nurkuje, macha rękami, uderza rywali i nawet karnego nie zamienia na gola. Po prostu jego "magii" starczyło tylko na 3 połowy

49

Suarez na tym mundialu chrupie na śniadanie Lewego. Nawet jak dostaje długą piłkę to ta mu nie odskakuje na metr.

0

Aguero 3 gole?

0

W fazie grupowej na Euro grali jeszcze gorzej. W 1/8 dostali Chorwacje i 99% osób na La Rambli przewidywało, ze dostaną bęcki. Każdy pamięta jak się skończyło. Mundialu Portugalia już raczej nie wygra bo teraz mają dużo trudniejszą drabinkę niż na Euro. Jednak moim zdaniem Urugwaj mogą przejść i biorąc pod uwagę ich szczęście to śmiem twierdzić, że są lekkim faworytem.

1

Jasne. Jakby byla możliwość wymiany bez żadnych dopłat to już widzę jakbyś upierał się na Dembele.

0

Ostatnie lata Cię ominęły? :D

0

Argentyna spuściła głowy. Pewnie skończy się na 6 albo 7 do 2.

1

Ten gol Argentyny sprawił chociaż, że Francja ruszyła i możemy oglądać kolejne gole.

3

Francji jak zajrzał strach w oczy to dopiero zaczęli coś grać.

1

Argentyna jest słaba, ale każdy to wie. Jednak i Francja na tym mundialu nie zachwyca. Gwiazda na każdej pozycji, ale czuję że na końcowy triumf nie dadzą rady.

0

takich liczb jak Messi i Ronaldo to czuję, że nikt w najbliższym czasie nikt nie będzie wywijał regularnie

3

Czy w tej Fifie są sami debile? Czytam sobie artykuły, że żółte kartki nadal będą decydowały bo to element gry i nie chcą żeby decydowało losowanie. Zgodzilbym się z tym tyle, że żółte kartki zbyt często zależą od interpretacji arbitra i w pierwszych grupowych meczach sędziowie mogą czasami kartkować zawodników bo nawet nie zdają sobie sprawy, że ostatecznie wpłynie to tabele końcową. A już o słuszności każdej kartki z osobna to w ogóle szkoda gadać.
Panowie z FIFA. Rzuty karne!!! W takich sytuacjach powinny być zarządzane rzuty karne następnego dnia. Ja wiem, że obydwie reprezentacje muszą dotrze na wspólny stadion, ale czy to w tych czasach aż taki problem? Sytuacja z identycznym pkt,bramkami i wynikiem bezpośrednim zdarza się na tyle rzadko,że ja nie widzę najmniejszego problemu. Tylko Ci Idoci z FIFY nie potrafią logicznie myśleć.

2

Powinno być jeszcze tak, że nie można trafić na zespół ze swojej grupy. Trochę bezsensu byłaby powtórka meczu z grupy w 1/8. W ćwierćfinale już mogliby na siebie wpaść.

1

Z tej strony drabinki chciałbym w finale Hiszpanie ale muszą zacząć lepiej grać. A jeżeli nie będą to oni to niech będą to Chorwaci. Grają ładnie i kadrę mają z pozostałych zespołów najlepszą(Anglia to przereklamowani piłkarze)

Z drugiej strony fajnie by bylo jakby udało się Argentynie. Ale jak będą grać tak fatalnie to nie ma takiej opcji. A z pozostałych najbardziej Brazylię a najmniej Francję i Portugalie.

3

Hiszpania, Rosja, Chorwacja, Dania, Szwecja, Szwajcaria, Kolumbia, Anglia. Wśród tych zespołów jest finalista. Jeżeli Hiszpanie nie awansują do finału to znajdzie się tam albo zespół który w finale nigdy nie grał albo zespół który w finale grał bardzo dawno temu.

2

Wytłumaczy mi ktoś logicznie dlaczego ku**a Polacy nie atakowali Japończyków w końcówce? Ja rozumiem, że mieli prowadzenie, ale ryzyko było małe bo Japończykom nie zależało na strzelaniu. To był mecz dla kibiców żeby zrekompensować im to co wyczyniali wcześniej. Ja bardziej cieszył bym się z 1:1 ale z Polską walcząca o kolejne gole niż 1:0 po czymś takim.

1

Jeszcze większą patologia niż w meczu Francja-Dania

4

Za taką parodie to życzę Japonii odpadniecia, Senegal strzel

0

Ale przyznam, że współczynnik Fair Play jako decydujący o awansie czynnik to głupi pomysł. Sędziowie czasami dają żółte za pierdoły. Zarządzili by jutro karne o 10 żeby jak najwcześniej było wszystko jasne i byłoby najsprawiedliwiej.

1

Pod względem emocji kto wyjdzie z grupy to spore emocje. Terez trzeba uważać nie tylko na bramki, ale i na kartki. Ciekawie :)

1

A nie uważacie,że to trochę problem mentalnośći? Jak dla mnie w meczu z Kolumbia i Senegalem widać było,że są mocno spieci i podnenerwowani a teraz kiedy mecz bez takiej mocnej presji to gra wygląda lepiej, nie jakoś cudownie, ale trochę mniej żenująco niż w poprzednich meczach. Na poprzednich mundialach to samo.
Na Euro 2008 i 2012 mieliśmy szanse do ostatniego meczu. I co się stało? Przegraliśmy ostatnie mecze. To jest problem z głową u Naszych.

0

Kolumbia teraz wychodzi? Te nie liczą się mecze bezpośrednie w pierwszej kolejności?

1

Widać, że Lewy jest bez formy. Ja wiem, że często jest osamotniony z przodu, ale byli sporo sytuacji na tym Mundialu gdzie Lewy jako klasowa 9 (a za taka się chyba uważa) powinien zachować się lepiej. Kilkakrotnie nie przyjął najlepiej takiej długiej lagi. Oczywiście nie znaczy to że ugralibysmy coś więcej, ale zauważam tylko fakt, że Lewy jak na swoje możliwości gra kiepsko.

8

Muszę przyznać, że ostro się po tym 38 wku***li. Tak mocno, że stwierdzili że podbiją cały świat i na mundialu będą tylko oni xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?