1

@Foro Nie przez internet, ale korespondencyjnie. W normalnych warunkach nie można tak głosować ale rząd ma pomysł, że wybory prezydenckie miałby się odbyć w ten sposób. Nie słyszałeś o tym?

21

Są tu tegoroczni maturzyści? Ja na waszym miejscu zaproponowałbym maturę koronspondencyjną. Skoro możecie głosować w ten sposób to chyba rząd nie będzie widział przeciwwskazań co do takiej formy egzaminu.

0

Czyli piłkarze nie mogą wcześnie wrócić do treningów? Czy ich to nie dotyczy?

2

@Witekk10 Dlaczego koniec? Ja wiem, że na razie wydaje się to nie do zrealizowania, ale myślę że największe europejskie ligi będą chciały to jakoś dokończyć w czerwcu i lipcu ze względu na wpływy z transmisji.

0

@LuisSalvano Jak sobie wyobrażasz spokój? Nie jest to żadna uszczypliwość z mojej strony tylko sam się zastanawiam jak to miałoby wyglądać? Żeby był całkowity spokój to musielibyśmy wygasić epidemię niemal do zera, a granice do obcokrajowców nadal musiałyby być zamknięte. Ale czy wygaszanie epidemii niemal do zera to nie będzie zbyt długotrwały proces? Obawiam się, że jednak u nas nie uda się tego tak łatwo stłamsić bo gospodarka dostałby zbyt mocno po tyłku.

1

@Chaoss To wesele w lipcu to wątpliwa sprawa. W mazowieckim dużo potwierdzonych przypadków. Dużo gości byłoby z okolic Radomia i Grójca, a w obydwu miastach dużo przypadków. Generalnie to już się nastawiają, że chyba trzeba będzie odwoływać, ale jeszcze nie podejmują żadnych kroków.
A co wiejskich wesel to ja też nie lubię jak ktoś działa na zasadzie "zastaw się, a postaw się", ale te wesela mają swój klimat. Oczywiście jak człowiek siedzi i bawi się z ogarniętymi ludźmi, a nie wiejską hołotą. I piszę o "hołocie" jako człowiek wychowany na wsi.

0

Wchodzimy w etap w którym codziennie będzie przybywało pewnie około 500 nowych przypadków albo i więcej, a liczba zgonów będą codziennie dwucyfrowa. Na Wielkanoc myślę, że może być 8000-9000 zarażonych. Mam nadzieję, że ludzie będą siedzieli na dupie w Święta pomimo tego, że pogoda ma dopisać.

0

@BOSSS85 Moim zadaniem to bez sensu. Jakby nosili wszyscy to może Ci zarażeni trochę mniej by to rozprzestrzeniali. A poza tym teraz są chore ceny za maseczkę którą po niedługim czasie trzeba wyrzucić więc ja nie używam. Uważam jednak, że powinni nakazać noszenia podczas wyjść.

1

@Chaoss Nie moja siostra, tylko siostra narzeczonej. Jej rodzina pochodzi ze wsi, a tam takie wesela są na porządku dziennym. Większość chcę się pokazać sąsiadowi, że ich stać na takie coś. Sala weselna którą wynajęli jest dla minimum 300 osób, ale i po 400 robią. Terminy i tak zajęte na ponad 2 lata.

0

@Bykunn Oni właśnie też obawiają się, że wielu gości może odmówić przyjścia. A nawet jak nie odmówią to może być nieco "drętwo" bo wiadomo że niektórzy w głowie będą mieli, że jakaś niewielka szansa na zarażenie jednak jest.

1

@Piotr89Sand W sumie to wielu chłopów może się teraz wywinąć pod pretekstem tego, że dbają o bezpieczeństwo rodziny :D

0

@Avada Kedavra Na razie mają zaliczkę wpłaconą tylko. Opłata całościowa 2 tygodnie przed weselem. Wiadomo, że goście będą z różnych regionów Polski, a i kilja osób które na stałe mieszkają za granicę(głównie UK) miało być. Planów odwołania jeszcze nie mają, ale spora niepewność jest.

0

Jak myślicie co będzie z weselami w lipcu? Siostra mojej narzeczonej ma wynajęty termin właśnie w lipcu. Wesele planują na ponad 300 osób. Raczej trzeba się nastawić, że nic z tego czy może w lipcu już takie zgromadzenia nie będą zabronione?

5

@Chwytliwy Teraz mnóstwo zakazów, a na Święta ludzie i tak będą się spotykać. Albo wprowadzają stan wyjątkowy albo niech nie zabraniają wszystkiego. Coś czuję, że ludzie są coraz bardziej wkurzeni i wkrótce ciężko będzie im to wszystko kontrolować.

1

Widzę, że na Święta zapowiada się ładna pogoda. Oby tylko ludzie nie zaczęli masowo zjeżdżać do domów rodzinnych bo nasza obecna kwarantanna może pójść na marne

1

@Kamilos84 Dla pewnego Jarka celem jest władza, koszty są nieważne

0

@Jaca27 Jak Śląsk dziś 125 to Mazowieckie pewnie ze 200 dowali na wieczór.

0

@FranzMaurer To jak tak wszystko przesuwają to później powinien być wysyp premier. Będzie większy wybór :D

0

A ja mam takie pytanie. Co z premierami filmowymi w obecnym czasie? Ostatnio i tak nie było żadnego filmu na który chciałbym iść więc się tym kompletnie nie interesowałem. Rozumiem, że większość premier została przesunięta na czas niekreślony? Ale co np. z filmami które dopiero co zdążyły wejść do kin kilka dni przed zamknięciem większości kin w Europie? Z jakiś czas ta po prostu będą puszczane nadal, czy już zrezygnują z ich wyświetlania? Ten wirus wprowadził chaos na wielu płaszczyznach.

0

@yzyr Też o tym czytałem. Powiem tak... po nich można się spodziewać już wszystkiego także nic nie można wykluczyć :D

3

@ksobi Przyznam szczerze, że jakby Jarek osobiście wręczył mi kartę do głosowania to z chęcią wykreśliłbym Andrzeja z listy. Tylko niech przyjdzie bez maseczki, przecież nic nie dają.

2

@IronSanHybrid Mnie w ogóle rozwala jak można wpaść na taki pomysł. Przecież pół kart z głosami gdzieś by się zagubiła, to jest nie do zrealizowania. Co innego jak w taki sposób głosowało kilka czy kilkadziesiąt tysięcy osób a co innego jak wszyscy.

3

Jak będą wybory korespondencyjne(wtf?) to zagłosujecie? Ja w takim wypadku mam to głęboko gdzieś. Głosy pewnie będą sami liczyć żeby nie narażać ludzi na zarażenie. Banda pomyleńców i tyle. A ich propaganda na TVPis i kolejne absurdalne argumenty za taką formą wyborów to jest plucie ludziom w twarz.

0

@PatrykBarca Ale duża ilość zmian też wywróci zasady nieco do góry nogami. Do tej pory jak ktoś miał żółtą kartkę to musiał uważać bo już nie było zmian, albo została tylko jedna. Teraz takich zawodników można byłoby wymieniać bo zmian byłoby dużo. A poza tym zespoły które miały wyjątkowo wąską kadrę byłyby w nieco gorszej sytuacji.

0

@PatrykBarca Połowy 2x30 minut moim zdaniem. Wiem, że to duża zmiana, ale jak piłkarze zagrają kilkanaście meczy po 2-3 miesiącach przerwy to może być mnóstwo kontuzji.
Obecny sezon i tak jest już wywrócony do góry nogami więc to nie byłoby jakieś dziwne.

0

@FCBMati10 W Radomiu to generalnie umieralnia. Jak idziesz tam w miarę zdrowy to i tak możesz wyjść z jakimś syfem.

4

15 rocznica śmierci papieża, a miasta puściutkie. Smutny to okres dla świata. Ludzkość która myśli, że może wszystko została posadzona na tyłkach.

0

@Kamil92 Ja też z mazowieckiego Mieszkam między Grójcem a Radomiem. Niezłe szambo zaczyna tu wybijać bo mnóstwo przypadków w obu miastach

7

https://mobile.twitter.com/LukaszBok/status/1245792935423213579
Czyli dziś prawie 392 nowych przypadków i 14 zgonów. Zdecydowanie rekordowy dzień
Mazowieckie nieźle się ruzhulało. Szkoda tylko, że tu mieszkam.

11

Przeczytane na Twitterze:
"-Milion zarażeń czyli już co siódmy człowiek jest zarażony. Masakra
- Widzę, że uczyłeś się matematyki z TVPis"
xDDD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?