1

@AV0CAD0 Podobno część obcokrajowców którzy mieli zarejestrowane numery w Chinach, podczas pandemii po prostu wyjechała i już nie wrócili.

0

@Marcello Ja uważam, że to nie byłoby głupie. Wiadomo, że to jest ogromna ingerencja w zasady piłki nożnej, ale futbol i tak jest wywrócony do góry nogami. Mamy do czynienia z sytuacją jakiej nie było chyba od czasów wojny, a więc myślę, że lepsze 2x30 minut niż mnóstwo kontuzji.

1

Ja uważam, że powrót do grania w piłkę będzie niebezpieczny dla piłkarzy. I wcale nie chodzi o koronawirusa. Myślę, że najwcześniej do treningów mogą wrócić za jakiś miesiąc i to jest bardzo optymistyczny scenariusz.
A zatem po 2 miesiącach przerwy od treningów piłkarze będą mieli pewnie ze 2-3 tygodnie na okres przygotowawczy i zostaną rzuceni w wir meczów. I nie będą to mecze o nic jak w presezonie, ale spotkania o stawkę. To może spowodować, że będzie wiele kontuzji. A jak nie uda się wznowić treningów do czerwca to już w ogóle nie będzie czasu na przygotowanie.
Niestety z ligami jest taki problem, że nie da się w żaden sposób zmniejszyć liczby spotkań bo to byłoby kompletnie bez sensu. Wiadomo, że teraz chodzi o kasę od telewizji bo jeżeli rozgrywki zostaną wznowione to bez kibiców, innej opcji nie ma.
Gdyby nie chodziło o wpływy z telewizji to większość federacji zakończyła by rozgrywki na tym etapie, nie zwracając uwagi, że będzie to nie do końca sprawiedliwe dla wszystkich drużyn.

0

@AmigoBlancos To 900 osób to i tak niedużo. Poczekaj trochę i myślę, że tam będzie 2-3 tysiące zgonów dziennie

0

@jacobFCB A w USA obostrzenia zostały wprowadzone stosunkowo nie dawno. Jak to potrwa dłużej to skutki są trudne do przewidzenia. Ale za wesoło raczej się nie zapowiada

0

@NaFazieHitman Ja znam kogoś kto zna taką osobę. Moja mama wczoraj dzwoniła, że w jej rodzinnej miejscowości z której pochodzi była zarażona kobieta. Ta kobieta zmarła w szpitalu w Radomiu.

0

W Hiszpanii jest już tak źle jak we Włoszech. Liczba zgonów i zarażeń mniejsza, ale mają o 15 mln mieszkańców mniej. Do tego wprowadzili wszystkie ograniczenia sporo później.

1

@Tomek_TF Zależy jak długo to potrwa i kiedy wrócą na boisko.

1

@Hiacynk Gorzej jak wszyscy tak pomyślą xD

1

@zoltan87 Trzeba mu przyznać, że większość jego podań była co do centymetra. I widać, że napędzał mnóstwo akcji, a nie grał na alibi do boku.

0

@maroon Więc tylko ten scenariusz pozostał? Nie ma już szans na lekarstwo łagodzące objawy? Nie ma szans, że wirus zmutuje do łagodniejszej wersji? Pytam serio. Wiem, że odporność stadna to oprócz szczepionki jedyny sposób na odporność społeczeństwa. Jednak ofiar będzie wiele, nie ma szans jakoś tego zmniejszyć?

8

@Kusco15 Te wybory korespondencyjne to największy absurd o jakim słyszałem w ostatnim czasie

0

@bartekvisca Najpierw to państwo musi mieć te pieniądze.

1

@Bykunn Węgiel jest zbędny?

0

@Piotr89Sand On nie ma już rodziców ani dziadków więc może stąd takie podejście. Mimo wszystko to i tak nie powinien narażać zdrowia innych. Mam nadzieję, że faktycznie nie traktuje wszystkiego w olewczy sposób i tylko tak sobie napisał co by było gdyby. Każdemu z nas powinno zależeć aby to się jak najszybciej skończyło.

0

@tobiasson92 Mi już nie chodzi o to czy te maseczki faktycznie by pomogły czy nie. Ale stwierdzenie, że skoro jestem zarażony to mam w dupie czy pozarażam innych jest nie odpowiedzialne. Jeżeli u wielu ludzi będzie takie podejście to nieprędko to się skończy. To nie Chiny, że zaspawają takich osobników w blokach albo zapakują na siłę do furgonetki.

0

Pisałem przed chwilą z kumplem na fb. Rozmowa weszła na temat tego czy noszenie maseczek podczas wyjścia powinno być obowiązkowe. On mi pisze, że przecież te maseczki podobno nie uchronią przed zarażeniem, a ja na to, że nawet jeżeli to prawda to i tak pomogą bo zarażeni będą mniej to rozprzestrzeniać. To mi odpisał, że to bez sensu bo skoro on i tak będzie zarażony to jemu bez różnicy czy pozaraża innych.
No po prostu facepalm. Na koniec odpisałem, że z takim podejściem to my nie skończymy tej kwarantanny do końca roku.

0

@Chaoss A po co? Wirus nie jest zagrożeniem ani dla zdrowia ani dla gospodarki. Dużo szumu wokół nadmuchanej medialnie "epidemii"

1

@BarcaInfo Czyli pewnie większość nie miała objawów. Te informacje o tym, że 80% przechodzi bezobjawowo się potwierdzają. Z jednej strony to źle bo zarażonych jest już pewnie kilka razy więcej, a z drugiej strony oznacza to, że śmiertelność wirusa jest mocno zawyżona.

1

@Bykunn Po prostu ilu ekspertów tyle opinii. Na razie dalszy rozwój tego wszystkiego to zagadka, rządy państw działają po omacku i wprowadzają ograniczenia. Chcą to wyhamować i szukać rozwiązań, ale w którą to pójdzie stronę to chyba nie wie nikt.

0

@Bykunn skąd masz takie info? ja czytałem ostatnio artykuł, że koronawirus mutuje zdecydowanie rzadziej niż wirus grypy

0

@Borneo To przy ponad setce zarażonych nadawali wam numery?

3

@Hushovt Jeżeli to co o nim mówią jest prawdą to może łupnąć jutro albo za kilka tysięcy lat. Myślę, że szkoda sobie głowę zaprzątać, jak walnie to walnie. Nic z tym nie zrobimy

1

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-apel-siostry-zmarlego-pracownika-ms/bbr63j8

To pokazuje, że i młodych bez chorób potrafi ładnie zamieść. Gdyby był duży wysyp zachorowań i wielu nie mogłoby się doprosić o szpital to pewnie i wśród młodych nieco zwiększy się umieralność. Wielu przejdzie to bez objawów albo bardzo łagodnie, ale na kogoś może też trafić nieco ostrzejszy przebieg choroby.

0

@4drian0 To jak otworzą granicę to jedź, będziesz miał miejsce w pierwszym rzędzie na ten spektakl. Tak jak ten gość z 2012 :D

2

@IronSanHybrid Ja czekam na oświadczenie, że dla bezpieczeństwa Polaków będą sami liczyć głosy.

0

@Ratamahatta Przecież ostatnio GIS wydał oświadczenie, że nawet jak ktoś umrze na kwaratannie to nie będą testować czy miał wirusa. Dla nich jak ktoś jest martwy to już do zakopania. Oczywiście taka osoba mogła umrzeć z innego powodu, ale to że nawet nie sprawdzają czy była ona zarażona jest nieco dziwne.

0

@NaFazieHitman Mam nadzieję, że nieprędko otworzą granicę. W Polsce tego nie ogarniamy więc lepiej nie wpuszczać Ukraińców u którzy nie ogarniają jeszcze bardziej.

0

@Janiama We Włoszech już nie powinno być większych dziennych przyrostów. Pytanie teraz jak długo potrwa zbijanie nowych zarażonych w ciągu dnia. Jeżeli będzie to trwało zbyt długo to będą naciski żeby pootwierać fabryki, zakłady pracy itp. Oby się nie okazało, że wtedy znowu zaczną się wzrosty.

1

@Mns21 Ebola w porównaniu do koronawirusa to naprawdę kosi jak leci. Tyle, że z według informacji nie można zarażać bez objawów, a jak już pojawiają się objawy to dzień albo dwa i nie możesz się ruszyć z łóżka bo nie masz siły. Dlatego ebola nie miała szans żeby aż tak się roznieść

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?