ShinobiQWE
Dołączył/a: styczeń 2016
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@IronSanHybrid Są w tym kraju ludzie którzy myślą, że jak bankom zacznie brakować pieniądzy, to mogą dodrukować bez żadnych konsekwencji xD
0
@Bykunn Scenariusz chiński to dla Europy jakaś abstrakcja. U nich nawet jeżeli wygasło to pewnie dużo ludzi chodzi w maseczkach i przeprowadzają kontrolę na lotniskach, szpitalach itp. U nas jakbyśmy to trochę wyhamowali to ludzie zapomną za pół dnia i tyle z tego będzie. Z takim podejściem nie zdążymy zakończyć dobrze pierwszej fali, a zaraz nadejdzie następna.
3
Dzwonił do mnie ojciec i pytał czy wypłaciłem pieniądze z banku. Mówię mu, że nie bo nie widzę takiej potrzeby. On na to, że już ma trochę wypłacone, ale wypłaca resztę. Tłumaczyłem może z 17 razy, że to głupota i nie ma co panikować.
Niestety on dalej swoje i mówi, że Zenek, Franek, Mietek czy inna Halina wypłacili. Ja na to, że niech inni robią co chcą, ale on niech siedzi w domu. Tłumaczę że tak trzeba bo nie po to robiłem im zakupy, żeby teraz chodził po bankach, a pieniądze są tam bezpieczne.
Chyba nie dał się przekonać :/
Ludzie nakręcają jeden drugiego i wypłacają kasę. Sami sobie zaczynają pogarszać sprawę.
2
Nasz rząd chwalił się, że podejmowali wszystkie kroki szybciej niż inni. Wydaje mi się, że Czesi robili to o dzień albo o 2 dni szybciej. Do tego oni wprowadzili stan wyjątkowy i zamknęli regiony w których było najwięcej zachorowań.
Dziś z ciekawości sprawdziłem co u nich i mają co prawda ponad 600 przypadków (więcej testują?), ale mało osób w stanie ciężkim i chyba brak zgonów. Wydajemy się więc, że oni sobie w miarę dobrze radzą
0
@MarioVeB! Nie liczę, ale w jednej było około 15 osób na pewno. A poza tym takie po 5-7 osób to już trzy razy przechodziły, a wątpię że szli na zakupy.
0
@kamilos1214 Jeden napisze, że w maju, drugi że do końca roku tego nie ogarniemy. A prawda jest taka, że tutaj nikt tak naprawdę nie wie, możemy tylko zgadywać. Niektóre sklepy pewnie zaczną zaraz funkcjonować bo nie mogą być wiecznie zamknięte. Ale do pełnej "normalności" to chyba jeszcze zejdzie.
0
@michaleu A dodam, że w okolicy jest już kilkanaście przypadków. Co prawda jest to tylko i wyłącznie personel szpitala, ale kto wie z kim mieli kontakt. Średnio wierzę, że to ogarną tu w okolicy z takim podejściem.
0
Siedzę sobie na balkonie i obserwuje jak ludziom znudziła się kwarantanna. Grupki po kilkanaście osób sobie spacerują, głównie młodzież, a minął niecały tydzień. Mówi się, że szkoła najprawdopodobniej do Wielkanocny zostanie przedłużona. Niektórym ciężko będzie wytrzymać tak długi okres, skoro nawet kilka dni ich przerasta.
0
@Fabik87 ja nadal mieszkam kilka, albo kilkanaście km od tych miejsc, ale podobno jest już mnóstwo podejrzeń. A wczoraj pisałem, że ludzie bez sensu spacerują na zakupach wcale się nie spiesząc to zostałem mocno skrytykowany
1
Mieszkam niedaleko granicy województwa łódzkiego gdzie jest dużo przypadków. W Nowym Mieście nad Pilicą jest potwierdzone 8 osób zarażonych, a to całkowite zadupie. Do tego z drugiej strony jest powiat białobrzeski a tam też jest przypadek. Tu się zaczyna tworzyć jakieś ognisko :(
Ludzie zaczęli wpadać w panikę. W życiu się nie spodziewałem że w 3 miesiące może to tutaj dosięgnąć
0
@Janiama Chyba podali
0
@kuz pewnie, że może być to. Miałeś kontakt z kimś z zagranicy? Wtedy prawdopodobieństwo jest bardzo duże.
0
@barcelonaLM Chodzi o to, że wszystkie osoby miały bezpośredni kontakt z jednym potwierdzonym przypadkiem i wykazują typowe objawy.
1
Panowie za kilka dni chyba będę wam relacjonował na bieżąco sytuację z niezłego ogniska. Nowe Miasto nad Pilicą ponoć ma kilka przypadków, już ludzie głośno o tym mówią ale nie wiem czemu nie ma tego w statystykach, prawdobonie ze względu że laboratorium w Warszawie nie pracowało
Na szczęście nie mieszkam bezpośrednio tam, ale 8 dni temu tam byłem w markecie
7
Na Podlasiu w sumie nic się zmieniło przez pandemię. Tam nic nie było przed tym wszystkim i nic nie będzie po epidemii
1
@Drzakubs Nawet wirus może cię czasami zgubić
0
@Criss18Barca Jakieś pozytywne informacje w tym wszystkim :)
1
@NaFazieHitman Większość się liczy z tym, że mogą zamknąć. Ale to fake newsy, że będzie to w nocy z niedzieli na poniedziałek zostały słusznie skrytykowane
0
@Wilk Ciekawe jak szybko wirus by się rozniósł po całym Marsie ;)?
0
@NaFazieHitman Miesiąc to i tak optymistycznie. Włochów to dojechało w 2 tygodnie i dalej ostro trzyma. A na Wyspach może być gorzej
1
@Jaca27 super inicjatywa, dobrze że u Nas w trudnych czasach się jednoczymy
4
@fart W Juve pewnie jeszcze coś wykryją
0
Nie wiem czy było, ale ja śmiechłem.
https://pbs.twimg.com/media/ETVDLbnU4AARjpi.jpg
1
@Fawrf Kasyno, American gangster, Infiltracja
To mi szybko wpadło do głowy, filmy już swoje lata mają to mogłeś oglądać
1
@Fawrf jaki gatunek?
0
@NGTRX Na Onecie był taki artykuł o tym ibuprofenie
0
@NGTRX A na ile wiarygodne są informacje że Ibuprofen może zastrzyć chorobę? Chyba w takim razie lepiej zachowawczo unikać takich środków?
0
Mam kilka pytań.
Ja jestem alergikiem, ale generalnie nie choruję zbyt często. Czasami przez 2 lata nie mam większego przeziębienia, a jak już zachoruje to nie więcej niż raz na rok. Ostatni raz to było w tamtym roku, jakoś luty-marzec.
Moje przeziębienie przebiega niemal zawsze w ten sam sposób. Mam katar i zapycha mi zatoki, kaszlu niemal nigdy nie mam, gardło czasami boli ale przeważnie 2-3dni i jak zastosuję jakiś środek, to ból znika. Gorączki czasami, ale nieco ponad 37 stopni, nie więcej. Teraz jest taki okres, że raz zimno, raz ciepło i łatwo zachorować.
Jakbym teraz zaczął mieć takie objawy jak zawsze, czyli katar, zatkane zatoki, a oprócz tego nie miałbym kaszlu i gorączki to mogę mieć koronawirusa?
Czytałem o tych objawach kilka artykułów i najczęstsze to kaszel i gorączka, a te objawy niemal nie występują u mnie podczas przeziębień. Myślicie, że w takim wypadku można chorować jak zawsze pomimo, że to będzie spowodowane koronawirusem?
Staram się być jak najbardziej zorientowany, bo jakby był wysyp zachorowań to nie chcę się niepotrzebnie pchać w zagrożone miejsca, pewnie i tak mnie nie sprawdzą, a dodzwonić też się nigdzie nie uda.
0
@krzychu1526 Czy ty przeczytałeś co napisałem?Wczoraj wieczorem byłem na zakupach i zrobiłem je w miarę sprawnie, a niektórzy to sobie tam spacerowali. A dziś zrobiłem przejażdżkę rowerem, poza tym nie byłem w żadnym innym miejscu. Oprócz swojego domu oczywiście
0
@AmigoBlancos Nie mam niemal żadnych zapasów. Robię zakupy co 2-3 dni