ShinobiQWE
Dołączył/a: styczeń 2016
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@tombard No i tak to działa. W Polsce dużo towarów sprzedawało się na bazarkach, a te są teraz zamknięte. A zagraniczne markety mają gdzieś polski towar.
0
@darek60 Z tego co wiem to jest dramatyczna sytuacja z nowalijkami. Rzodkiewka, sałata praktycznie nie schodzi, a nie jest to towar na przetrzymanie. Jeżeli ktoś ostro nastawił się na taką produkcję to może mieć ogromne straty.
0
@kamilos1214 Wszystko zależy kiedy sobie z tym "poradzimy". I co to w ogóle znaczy? Jeżeli to, że zachorowania będą już tylko pojedyńcze to może jeszcze trochę zejść.
1
@tobiasson92 Dlatego on mówi, że to takie straszaki. To ma dać myślenia, że może nie warto bo mi dowalą mandat. Na dużą część to może zadziałać bo nawet nie będą wiedzieli, że tak naprawdę nic im nie mogą zrobić.
A poza tym tak jak pisałem pojedynczych spacerowiczów będą mieli gdzieś. Będą starali się nie dopuszczać do sytuacji, że ludzie gromadzą się w większych grupach.
0
@tobiasson92 Może w rejonach gdzie jest mniej osób na kwarantannie będą bardziej tego pilnować, a te mandaty to takie straszaki. On akurat jest w powiecie w którym jest dużo ludzi na kwarantannie i ledwo z tym nadążają.
0
@tobiasson92 Nie widziałem. Na La Rambli aktywność jest większa niż zwykle, a więc nie wszystko można wyłapać ;)
4
Brat jest policjantem. Mówi, że obecne zalecenia są takie, że mają się nie tworzyć grupki powyżej dwóch osób i tylko to będzie w miarę sprawdzane. To, że ktoś sobie sam spaceruje raczej nie będzie kontrolowane bo i tak powie, że idzie do apteki albo sklepu. Ewentualnie mają sprawdzać tak wyrywkowo albo jak zauważą, że ta sama osoba szwęda się cały dzień to mogą jej zwrócić uwagę.
A poza tym on mówi, że nie wie kto będzie to sprawdzał bo policja to całe dnie chodzi i sprawdza ludzi na kwarantannach, a więc tych na mieście będę kontrolować tak przy okazji.
0
@Colon Gra o Tron. Serial po ostatnich sezonach spadł w moim rankingu, ale intro nie ma sobie równych.
0
@barcafan9512 W Nowym Mieście nad Pilicą było już ponad 20 osób zarażonych a tam ledwie 4 tysiące mieszkańców. Ciekawe czy tam w ogóle jest coś otwarte oprócz spożywki i aptek
1
@tobiasson92 Ja wiem, że oni mogą tylko sugerować i nikt nie musi ich słuchać. Ale niemal każde ich zalecenie było bez sensu bo większość krajów i tak zrobiła to wcześniej. Czyli najzwyczajniej w świecie trzeba samemu przewidywać a nie czekać na ich porady
1
A tak w ogóle to WHO właściwie każde działania jakie zalecają, przekazują wtedy gdy każdy już wie, że trzeba je zastosować. Ja wiem, że oni nie mają żadnej mocy prawnej i mogą tylko sugerować. Ale niemal na każdym kroku są spóźnieni i ich porady już niewiele dają. Idź pan w **** z taką organizacją
0
@maroon na pewno nie będzie tylu ludzi co zwykle, ale nawet nieduże dochody pozwolą się utrzymać na powierzchni aż wróci "normalność"
1
@KrzysiekM Można to podciągnąć pod wyjście z powodu niezbędnego do życia.
0
Czy dzisiejsze zaostrzenia będą w ogóle w jakikolwiek sprawdzane? Już można poczytać na FB, że przecież można spacerować cały dzień z torebką lekarstw i powiedzieć, że się wraca z Apteki. Myślę, że niewiele to zmieni, może chociaż nie będzie teraz grupek spacerowiczów po kilka osób.
0
@tobiasson92 Teoretycznie tak to powinno wyglądać. Ale zamknięcia na 3 miesiące wielu przedsiębiorców nie wytrzyma. Obecny cel to wyhamowanie wzrostu zachorowań żeby służba zdrowia wyrobiła. Później pewnie zaczną powoli otwierać galerie, bary, restauracje itd. Szkoły pewnie mogą jeszcze przedłużyć, ale to nie może trwać wiecznie.
0
Czyli nie ma nakazu zamknięcia sklepów innych niż spożywcze. Tylko zalecenia chyba
0
@Peniu Czesi sobie lepiej radzą. Nakaz noszenia maseczek, stan wyjątkowy, sprowadzają sprzęt z Chin. Do wczoraj nie mieli w ogóle zgonów, nie wiem jak dziś.
0
@macio_944 Myślą jak wytłumaczyć, że pomimo zaostrzania kwarantanny nadal nie odwołują wyborów. Z dnia na dzień nawet ich żelazny elektorat widzi, że to nie ma sensu.
0
O której ta konferencja?
0
@Janiama Ale zamknięcie że skutkiem natychmiastowym czy może jednak z opóźnieniem? W sensie ogłoszą dziś a zamkną dopiero w czwartek albo w piątek?
0
@barcelonaLM W Polsce chrzciny i wesela w kwietniu też już zaczynają odwoływać. Myślę, że może być problem z komuniami, ale to ciężko jeszcze przewidzieć.
5
@kamilos1214 Myślę, że nie będzie tak źle. Każdy kraj powoli uświadamia sobie, że skutki gospodarcze będą naprawdę duże. Myślę, że zamknięcie galerii, restauracji, barów itp mogą jeszcze przedłużyć, ale fabryki i duże zakłady pracy będą funkcjonować.
0
@ForcaMilosz Wiem o tym. Ale łatwiej oddać miesięczna pensję jak zaspokaja się większość potrzeby, najwyżej trochę luksusu mniej. A oddać połowę z minimalnej krajowej oznaczałoby, że może braknąć na podstawowe rzeczy.
Nie zmienia to jednak faktu, że gest Lewego jest super. Dał tyle ile uważał za słuszne, nie powinno mu się zaglądać do portfela.
1
@tomono Oby tak dalej :)
3
@ForcaMilosz Połowę pensji? Niech oni chociaż 5 dych rzucą. Większość tych co krzyczą pewnie nawet złotówki nie przekazała.
0
@YoNoEntiendoNada Czyli już nie imprezują na całego? Tydzień temu podobno większość Brytoli twierdziła, że to tylko "trochę" groźniejsza grypa.
0
@Janiama A do tego nie potrzeba stanu wyjątkowego? A to by oznaczało przesunięcie wyborów
1
@Qlewer Ja to doskonale wiem. Trochę go znam i wiem, że czasami wydawał kasę na niekoniecznie potrzebne albo niezbędne rzeczy.
To jednak nie jest ważne, ja też miałem w swoim życiu okresy, że niemal nie miałem oszczędności, a więc doskonale go rozumiem. Mało kto 3 miesiące temu przewidywał, że tak to wszystko się potoczy. Sytuacja z pracą w Polsce była dobra, więc nawet jej utrata nie była dramatem bo szybko można było coś znaleźć.
Postaram się go wesprzeć na ile mogę, on stara się szukać jakiegoś dochodu, nawet nie dużego, bez tego będzie mu naprawdę ciężko.
0
@Kuczek Dlatego ja nie chcę go oceniać. Znamy się od podstawówki, a w życiu naprawdę różnie się układa. Na ile będę mógł to mu pomogę, znam go i wiem, że on na pewno fatalnie się z tym czuje, że musi prosić o taką pomoc.
Generalnie to ma jeszcze coś oszczędności, ale niewiele, a że nie zapowiada się na nagłą poprawę to orientował się czy byłbym w stanie mu pomóc.
Doradzę mu żeby już teraz zwrócił się do MOPS-u, myślę że w takiej sytuacji każda pomoc jest dobra.
1
Orientuje się może ktoś czy osoba która zostaje niemal bez środków do życia może się gdzieś zgłosić po jakąś zapomogę? Mój dobry ziomek który był zatrudniony umowie "śmieciowej" teraz niestety nie ma ma żadnych dochodów. Ma jakieś tam oszczędności, ale chyba niewielkie i nie starczą na zbyt długo. Pytał mnie czy w razie czego pożyczę mu kasę. Najprawdopodobniej mu pomogę bo zawsze oddawał i on jest uczciwą osobą.
Jednak pomimo, że mam odłożone w miarę solidne oszczędności to też się zastawiam nad moją przyszłością bo różnie może być. On poza rodzicami nie ma żadnej bliskiej rodziny, a z tego co się orientuję to rodzice ledwo wiążą koniec z końcem.
Czy ma szansę na jakąś socjalną pomoc? Wiem, że niemal brak oszczędności to lekkomyślność z jego strony, ale różnie się w życiu układa. On teraz potrzebuje pomocy, a być może za jakiś czas ja będę potrzebował. Ma ktoś kogoś znajomego w podobnej sytuacji? Gdzie się w takim wypadku zgłaszać, do MOPS-u?