3

A na Białorusi podobno coraz więcej zakażonych i zaczyna brakować miejsc w szpitalach zakaźnych. Wygląda na to, że bez dużych rystrykcji nie da się opanować epidemii. Ciekawi mnie jeszcze sytuacja w Szwecji czy będą konsekwentni w swoich działaniach czy może też się wycofają. UK nie wyszło na tym zwlekaniu najlepiej.

0

@Hosh No ja bazuję na tym co mówią naukowcy. Jeżeli to się sprawdzi to być może wszystkie rystrykcje są zbyt ostre. Gospodarka podupadnie, a wirusa i tak nie będziemy w stanie zatrzymać bo jest bardzo zaraźliwy. Co najwyżej odwlekamy wszystko w czasie.

2

A słyszeliście o tym, że Włosi i Niemcy podejrzewają, że zarażonych może być dużo więcej? Możliwe, że w tych krajach liczby idą już w miliony.
Z jednej strony oznacza to, że te wszystkie zakazy mogą być gówno warte bo wirus jest bardzo zaraźliwy i tylko odwlekamy nieuniknione, a z drugiej oznaczałoby, że zdecydowana większość przechodzi to bez żadnych objawów i śmiertelność jest zdecydowanie niższa.

0

@NeroTFP I tak pójdzie więcej ludzi, a policja nie kwapi się żeby karać takie osoby.

5

"Jestem przekonany, że my wyjdziemy z tego kryzysu, jak nie za dwa miesiące, to za cztery, jak nie za cztery, to za dwa kwartały, a najpóźniej za rok"
To słowa premiera. Zapomniał dodać, że jak się nie uda za rok to za dwa lata, a jak nie wtedy to za 4 lata. Przecież oni nic nie wiedzą, działają po omacku a ich prognozom to na pewno nie uwierzę.
Nie twierdzę, że to będzie trwało dłużej, ja chciałem tylko zauważyć że to co mówi premier to jak wróżenie z fusów.

0

@mate92 Nawet jak za rok będzie szczepionka to myślisz, że od razu wyprodukują tyle, że starczy dla wszystkich? A Polska raczej nie jest na czele "listy kolejności"

1

@FDJ Gospodarka zwolni, ale musi nastąpić odbicie. To zasada stara jak świat. Trzeba przeczekać te ciężkie czasy i będzie dobrze.
Wiadomo, że niektóre firmy zbankrutują, a część ludzi straci pracę. Na świecie od zawsze działy się rzeczy gorsze niż ta epidemia, a wszystko zawsze wraca do "normy". Oby tylko trwało to jak najkrócej to nadrobimy w miarę szybko straty gospodarcze.

1

@Szreko Ja wiem, że trzeba wszystko stopniowo otwierać, ale jeżeli wirus nadal będzie zagrożeniem to nie wyobrażam sobie koncertów albo meczy z publicznością. No chyba że stadion będzie mógł być zapełniony w 1/4 albo coś w tym stylu.

0

@LuisSalvano Nie mam na myśli wesel na kilkaset osób. Chodziło mi bardziej o koncerty czy mecze na których jest conajmniej kilkadziesiąt tysięcy osób

0

Myślicie, że w tym roku będą jeszcze imprezy masowe i ogólnie wielotysięczne zgromadzenia? Perspektywa meczów bez publiczności w najsilniejszych europejskich ligach jest nieco przygnębiająca. Ja wiem, że nie to jest teraz najważniejsze, ale dla mnie takie spotkania nigdy nie miały klimatu, nie potrafię poczuć atmosfery meczu.

4

@Rastafarnianin Wow, faktycznie niezła suma. Te wszystkie wpłaty po milionie wyglądają przy tym marnie. Ale oczywiście każdy niech wpłaca tyle ile uważa, nie jestem z tych którzy mówią że ten i ten powinien dać więcej.

0

Jakby w w Hiszpanii nie udało się jednak wznowić sezonu, a np. Niemcy by dograli to oznacza to, że hiszpańskie kluby stracą dużo w stosunku do krajów w których liga zostanie dograna?

5

@Mns21 Jeżeli to prawda to wystarczy, że zostanie trochę niewykrytych przypadków kiedy już wszystko zacznie być znowu otwierane i wszystko zacznie się na nowo.

3

Niech ta kwarantanna się kończy. Byłem w niedzielę na zakupach i kupiłem sobie trochę browarów na promocji. Miały starczyć na tydzień, ale już prawie nie mam.
Jak to się szybko nie skończy to wyląduje na odwyku, a nie w szpitalu

0

@Kajtek77 Jeżeli faktycznie miałby ciężki stan choroby to zaraz mnóstwo polityków obsra zbroję.

1

@ForcaMilosz Jakieś info na ten temat? Pierwszy raz o tym słyszę. Myślałem, że jak przejdziemy chorobę łagodnie albo bez objawów to ryzyko powikłań jest minimalne.

3

@IronSanHybrid Czy oni chcą całkowicie zajechać gospodarkę? Niech jeszcze zabronią rolnikom produkować, a będziemy jeść gruz. Ja jestem za kwarantanną i izolacją, ale z głową. To co mamy obecnie to żenada. Nie mogę jechać do myjni gdzie będę sam na stanowisku, ale do kościoła to 5 osób już może iść. Uwierzcie mi na słowo, że bez modlitwy przeżyją i żaden piorun ich nie trafi.

0

@Bykunn Chyba przesadzasz, cały czas mówią, że 70-80% przechodzi chorobę bez objawów. A jak można sobie zniszczyć płuca nie mając objawów? Młodzi ludzie nie będący w grupie ryzyka mają minimalne szanse, że wirus im zagrozi. Statystykę ciężkich zachorowań podwyższają ludzie w wieku powyżej 65 lat

0

Jakby zaproponowali wam, że was zarażą ale macie przez okres choroby pod żadnym pozorem się nie kontaktować z innymi to byście się na to zgodzili? Oczywiście jakby się wam znudziło siedzenie na tyłku to solidna kara szybko by wam to wybiła z głowy.
"Nagroda" po przebyciu choroby to brak żadnych zakazów i możliwość normalnego pracowania, wychodzenia i przemieszczania się. Ktoś by zaryzykował takie coś?

0

@jeyx77x Czyli jednak koronawirus miał przykryć wprowadzenie 5G. Wiedziałem!!!

1

@barcafan9512 Ale wtedy mogli chodzić do lasu ;)

4

Na Fb czytałem przed chwilą posty, że koronawirus to ściema bo w wielu krajach europejskich w ostatnim czasie nagle zmniejszyły się zachorowania na grypę i że niby ludziom z grypą przypisują SARS. A czy Ci "znafcy" pomyśleli, że powoli kończy się sezon na grypę? Bo na takie coś, że dzięki ograniczeniu kontaktów grypa sie nie rozprzestrzenia to już na pewno nie wpadli.

0

@Elosek Czyli do czasu szczepionki co jakiś czas będzie wracać i znowu będą zakazy i izolacja?

1

@daniel32778 w Hiszpanii też ignorowali, a mają dużo więcej wyzdrowiałych i wydaje się, że szybciej się poprawia niż we Włoszech.

5

W Hiszpanii z dnia na dzień mniej zachorowań i zgonów. W Austrii i Czechach też nie wygląda źle.
Wygląda na to, że we Włoszech była tak trudna sytuacja że względu na to, że mają stare społeczeństwo.
Może nie będzie tak źle i wszystko szybko wróci do normy. Strat gospodarczych trochę będzie, ale ważne żeby jak najszybciej to zakończyć

0

@Elosek A ile będzie tych fal?

0

@bartekvisca Też tak myślę. Jednak z imprezami masowymi i meczami przy pełnych trybunach to się chyba na dłużej pożegnamy.

1

@Piotr89Sand Pełnych trybun to chyba długo nie zobaczymy

0

@barcafan9512 A ja kiedy byłem na wojnie to chociaż do lasu mogłem chodzić.

0

Szumowski coś wspominał o maseczkach, że być może powinno się je nosić bo jest coraz więcej zakażonych którzy nie mają objawów. Jak myślicie wprowadzą nakaz noszenia maseczek np. na zakupach?
Kupuje ktoś w ogóle te maseczki, są gdzieś w internecie w miarę rozsądnych cenach? W aptekach to już od dawna nigdzie nie ma.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?