7

Media społecznościowe to wspaniała sprawa. Można się dowiedzieć, że osoba którą miałeś za normalną jest łagodnie mówiąc "wykolejona". Mój kumpel z liceum dzień w dzień wrzuca na FB wpisy, że wirus to sprawka Iluminatów i zaczęło się wprowadzanie NWO. Skubany rozgryzł to wszystko, oby tylko nie usunęli go po cichu ;)

3

Widzę, że Szwecja ma wprowadzić obostrzenia. Kolejny kraj który próbował w miarę normalnie funkcjonować, ale koniec końców wychodzi że bez zamrożenia gospodarki się nie obejdzie.

0

@FC1899Barca Ale oni nie otworzą wszystkiego. O imprezach masowych możesz zapomnieć, nikt nie wie co z weselami na kilkaset osób. Granic też raczej tak prędko nie otworzą, turystyka w tym roku też nie będzie taka jak zawsze. Kto i gdzie powiedział, że wszystko będzie funkcjonować tak jak jeszcze w lutym?

0

@SeeleyBooth Prawda jest taka, że jak futbol wróci na dobre czyli mecze z publicznością to będzie to już nieco inny świat. Budżety wielu klubów się zmienią, mogą być przetasowania w hierarchii. A Barca raczej nie jest w dobrej sytuacji finansowej

1

@l0Messini Ale jest różnica jak prowadzi się kilkuletnie badania, a jak robi się wszystko na szybko w kilka miesięcy.

0

@gontex Nie do końca wszystko w Czechach ma funkcjonować od 6 czerwca. Imprezy kulturalne i sportowe tylko do 50 osób. Ciekawe jak to się ma do takich wesel?

0

Ja mam tylko takie pytanko dotyczące szczepionki. Proces jej tworzenia jest bardzo skomplikowany, trzeba wykonać wiele prób i obserwować czy w niektórych przypadkach nie wpływa negatywne na organizm. Szczepionki na różne choroby są dopracowywane latami, a tu prawdopodobnie wypuszczą coś na szybko. Miliony ludzi zostanie zaszczepionych, czy jest ryzyko, że szczepionka może nie działać albo mieć negatywny wpływ na niektórych?
Nie jestem żadnym antyszczepionkowcem, ale martwi to że mogą na siłę przyspieszyć proces produkcji szczepionki bo będą naciski.

0

@tobiasson92 Ale, że jak? Nawet Czesi którzy wydają się mieć epidemie pod kontrolą na razie nie otworzą galerii

0

@Barca1992 W Radomiu podobno nie lepiej

32

@FranzMaurer Czego wy nie rozumiecie? Przywiózł 250 mln ton maseczek, co innego jakby miał przywieźć tyle stali, ale maseczki są przecież lżejsze niż stal. Nie uczyli was tego w szkole?

0

@hefaj6 Na razie to zagadywanie, ale wiesz, że jest możliwość nasilenia epidemii właśnie pod koniec roku?

0

@piotrek1315 Ja obawiam się najgorszego, czyli tego, że możemy się z tym pożegnać na dłużej.

2

@Arkon A ciekawe co właśnie z dyskotekami, klubami czy weselami

0

@HansLandaTo że we Włoszech, UK czy Hiszpanii jest dużo więcej zarażonych osób to jest pewnik. Ale jeżeli np. we Włoszech jest to milion czy półtora to nadal zbyt mało byśmy mówili o jakiejś odporności. Żeby tak było to musiałoby to być jakieś kilkanaście milionów, a w aż tak duże liczby nie wierzę. Do tego słyszy się o ponownych zarazeniach w Korei, a więc wydaje się potwierdzać, że już mamy conajmniej dwa szczepy wirusa. W Polsce przechorowało to na tyle mało osób, że chyba długa droga przed nami.

0

@HansLanda Z dużym prawdopodobieństwem wróci. Chyba, że faktycznie przechorowało to już znacznie więcej osób niż nam się wydaje, a więc wirus nie jest taki groźny. Jeżeli tak nie jest to w lato być może epidemia przycichnie ponieważ w wysokich temperaturach wirus się trudniej rozprzestrzenia, ale wygasić to już się tego nie da

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Piotr89Sand To pewnie gdybanie jakichś ekspertów. Tak naprawdę to na razie chyba nic nie wiadomo. Takiego scenariusza jednak nie można całkowicie wykluczać.
A tak w ogóle to impreza masowa to od ilu osób niby?

0

@justfootball Mi chodziło o Palermo, trochę nie jasno się wyraziłem. Już zmieniłem.

0

@Barcelismo Nie zapominaj o wspaniałej asyście Busquetsa przy tej bramce :D

0

UWAGA SPOILERY DOM Z PAPIERU!!!

No i dziś obejrzałem 3 ostatnie odcinki Domu z Papieru. Generalnie nigdy nie byłem jakimś fanem tego serialu, ot solidny średniak przy którym się nieźle bawiłem, ale w mojej hierarchii seriali był on daleko.
Trzy poprzednie sezony oglądało mi się całkiem przyjemnie, serial miał fajną ścieżkę dźwiękowa, a na głupoty scenariusza potrafiłem przymknąć oko, taki Skazany na Śmierć też miał dużo naciąganych rozwiązań, a bardzo lubię tamten serial.
Dom z Papieru ma niestety pewną wadę która z sezonu na sezon daje o osobie coraz bardziej znać. Chodzi o niektóre relacje postaci które są niczym z brazylijskich telenoweli. W tym sezonie miałem już kompletnie dość, a to ten z tamtą rozmawiali bez butów, a to ta kocha tego, ale on jej nie kocha bo on kocha innego, ale ten inny nie kocha jego tylko takiego innego co już nie żyje, WTF? Dawno nie widziałem serialu czy filmu w którym zdecydowana większość głównych postaci jest w sobie zakochana, tylko że niewłaściwie i praktycznie nikt nie może ze sobą być, telenowela pełną parą.
Szkoda mi było Nairobi bo z postaci kobiecych chyba najbardziej ją lubiłem, ale i ona miała głupie epizody w tym sezonie. Chodzi mi głównie o rozmowę z Profesorem na temat dziecka, kolejny wątek który kompletnie nie przypadł mi do gustu. Niemniej Nairobi to postać którą dało się lubić, w przeciwieństwie do Tokio której już nie mogę znieść.
Jednak jest jeszcze jedna postać która przebija wszystko, a mianowicie Arturito. W tym sezonie to już są jakieś jaja, zamiast go zamknąć i odizolować to dali mu najgłupszy wątek jaki był w tym serialu, a mianowicie gwałt.
Do tego Palermo która pomaga uwolnić się Gandii, a później sobie normalnie śmiga z drużyną jakby nigdy nic się nie stało. Przecież po zabójstwie Nairobi to oni powinni odstrzelić Palermo, a tymczasem on okazuje wielką skruchę, a inni już chyba zapomnieli co zrobił.
Do tej pory oceniałem ten serial na 7,5/10 ale po tym sezonie to max 7/10. Wymęczyły mnie strasznie te romantyczne wątki, a gdyby nie to że mam teraz dużo wolnego czasu to nie wiem czy dotrwałbym do końca.

0

@Jaca27 Nie wymagasz za dużo naraz? Mamy dopiero kwiecień, tsunami i inne "cuda" czekają na kolejne miesiące xD

0

@KapitanFCB Ja miałem na myśli testy na obecność koronawirusa, a nie żadne egzaminy :D

0

@darek60 Ja wiem, że w stosunku do innych krajów mocno odstajemy, ale jeżeli porównać liczbę testów z początku marca, a z teraz to liczba ta wzrosła kilkukrotnie. A po drugie jeżeli testów byłoby naprawdę zdecydowanie za mało to czy umieralność nie byłaby na dużo wyższym poziomie? My na razie mieścimy się w "normie".

2

A ja czuję, że będzie coraz lepiej. Koronawirus zaskoczył wszystkich. Wirus prawdopodobnie w Europie krążył już w styczniu. We Włoszech ze względu na turystykę rozwinęło się to dużo szybciej niż w innych krajach. W większości przypadków zagrożenie było lekceważone i zapalania płuc nie były łączone z tym wirusem. Społeczeństwo normalnie funkcjonowało i dlatego to się momentalnie rozniosło.

Teraz już każdy ma świadomość, że sytuacja jest poważna, do tego robi się testy na coraz większą skalę. Musimy przeczekać ten najgorszy okres, oczywiście z imprezami masowymi raczej na razie trzeba się pożegnać, a wczasy za granicą to też wielki znak zapytania.
Myślę jednak, że w obrębie większości krajów sytuacja będzie już pod kontrolą i powoli będziemy wracać do normalności. Trzeba się przyzwyczaić do chodzenia w maseczkach i utrzymywać dystans, ale najważniejsze to wierzyć, że szybko będzie dobrze.

2

@jedrek7000 Tyle, że jak wszyscy tak pomyślą i pojadą do rodzin to jakaś niewielka część na pewno ma wirusa i przekaże go dalej. A zatem epidemia zamiast zwalniać dalej będzie się rozwijać. Naprawdę nie można raz nie pojechać na Święta do rodziny? Mamy czasy internetu, można się bezproblemowo kontaktować przez wideorozmowy. Może ten wirus jest niegroźny i śmiertelność okaże się znikoma, ale macie co do tego pewność?

0

@Janiama A czy to nie jest po prostu "normalne"? A pisanie o tym, że mamy XXI wiek, a nadal nic nie wiemy o wirusie? No cóż 500 lat temu to po 4 miesiącach pewnie nawet nie wiedzieli, że coś jest nie tak. To jest natura, świat jest dynamiczny, wirusy były i będą. Za 500 lat też może pojawić się coś nowego i pomimo, że świat będzie zdecydowanie bardziej rozwinięty to też może to wszystkich zaskoczyć. Jeżeli ten wirus to nie jest czyjaś "sprawka" i rozprzestrzenił się w całkiem naturalny sposób to możemy się cieszyć, że żyjemy w XXI wieku i szybko się zorientowano z czym mam do czynienia, i że nie ma żartów.

1

@barcafan9512 Ja Titanica oglądałem już lata temu i choć nie lubię ckliwych historii i romansideł to przyznam, że ten film jako całość jest bardzo dobry. Ta historia ma coś w sobie, tą dramaturgie, emocje, film pod pewnymi względami wyprzedził epokę, pod względem realizacji i rozmachu to było arcydzieło.
Do tego świetna muzyka, większość z Nas zna motyw przewodni i piosenkę Celine Dion

0

@MarioVeB! Szpitale w Radomiu zawsze były uważane za umieralnia, ale to co teraz tam odwalili to już szczyt wszystkiego

0

@contowsky W Afryce to chyba nic nadzwyczajnego.

0

@Stoiczkow Generalnie się zgadzam z tym co napisałeś. Ale czy jak nie będzie się nic robić to czy uda się uniknąć wstrzymania gospodarki? Włosi gdyby zrobili wszystko te 2 tygodnie wcześniej kiedy okazało się, że tam jest mnóstwo zachorowań to być może nie mieliby takiego dramatu i wcześniej zaczęliby wracać do normalności.
Pytam z czystej ciekawości, ja sam mam pojęcie o tym takie jak Polski rząd, czyli niewielkie. Być może masz rację, ale jeżeli takie założenia okazałyby się błędne to czy setki tysięcy zachorowań nie wstrzymają całkowicie państwa?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?