0

@Piotr89Sand Do jesieni to się może okazać, że ten wirus jest nie tak groźny jak się na początku wydawało. Ale ten sezon to będzie już trochę parodia, piłkarze 2 miesiące nie grali i nie trenowali, a mają być rzuceni w wir spotkań o stawkę. Gdyby nie chodziło o kasę to powinni to zakończyć i zrobić okres przygotowawczy przed przyszłą kampanią.

3

@Bykunn Parodia, nie parodia tu chodzi o kasę. Gdyby względy finansowe nie miały znaczenia to wszystkie ligi zostałyby już zakończone.

0

Francuzi zakończyli sezon, a mają znieść obowiązkową kwarantannę dla osób przybywających do kraju z UE, Schengen i UK. Dziwne decyzje

0

Ten sezon jeżeli zostanie dokończony to tabela w Niemczech Hiszpanii, czy Włoszech może się mocno zmienić. Powrót do gry po 2 miesiącach przerwy sprawia, że teraz ktoś może zacząć seryjnie wygrywać, a ktoś przegrywać. Wiele zespołów stara się przygotować szczyt formy na marzec-maj. A tymczasem wszystko zostało zaburzone. Jedynie w Premier League Liverpool nie odda majstra, ale w Top 4 też się może trochę pozmieniać.

A LM to już w ogóle może wygrać ktoś kto złapie formę na te kilka spotkań. Do tej pory mecze były co 2-3 tygodnie i były rewanże, a jeżeli byłby tylko jeden mecz, a do tego brak przerw na ligę czy reprezentację to absolutnie każdy z uczestników może to zgarnąć.

0

@Katalonbar Moim zdaniem Liverpool chciałby jak najszybciej zapewnić sobie majstra, a potem Klopp starałby się rotować żeby zminimalizować ryzyko kontuzji. Piłkarze wrócą do treningów po 2 miesiącach przerwy, a potem będą grali mecze o stawkę bez żadnego presezonu. Dla wielu wyniki nie będę jakoś mega ważne, przede wszystkim chodzi o aspekt finansowy i uniknięcie kontuzji.

0

@Jacu327 A czy dokończenie tego sezonu nie odbyłoby się kosztem następnego? Może Francuzi chcą odpuścić, ale będą się starali aby sezon 20/21 odbył się normalnie.

0

@TheNekro94 Właściwie zawsze było wolno. Te mandaty które były wystawiane to była kpina z obywateli.

2

@Janiama No jeżeli nie pomyłka to jedynie może chodzić o to, że wcześniej nie doliczyli domów opieki albo ludzi którzy umarli poza szpitalami

1

Codziennie wieczorem zaglądam na tą stronę https://www.worldometers.info/coronavirus/ żeby sprawdzić czy to folguje. Co dziś się odwaliło ze zgonami w UK? Doliczyli jakieś domy opieki czy o co chodzi? Brytyjczycy są na prostej drodze do największej liczby zgonów w Europie.
Ale i tak najgorszej w przeliczeniu na liczbę mieszkańców to jest w Belgii. Włochy i Hiszpania mają już najgorszy okres za sobą

6

@karci0 Ale to i tak pokazuje, że czego by nie zrobić zawsze się znajdzie ktoś komu nie będzie to odpowiadać.

0

Myślicie, że jakby ten sezon nie został dograny to Barca może wpaść w tarapaty finansowe?

0

Czyli Ligue 1 nie zostanie dograna? Mam przeczucie, że podobnie będzie z rozgrywkami w Hiszpanii i we Włoszech.

0

@IronSanHybrid Mając na myśli "telenowelę" chodziło mi bardziej o relacje między postaciami. Są w środku napadu, a tymczasem co chwila jakieś miłostki. Nairobi kocha Helsinki który który kocha Palermo który kochał Berlina, ale ten już nie żyje. Do tego wątki Rio i Denvera itd. Mi z sezonu na sezon coraz bardziej to przeszkadza, po prostu nie potrafię kupić tej historii. Tak emocjonalnie popaprana drużyna poległa by zanim weszliby w ogóle do środka.

2

@Piotr89Sand Ja mam Xboxa One X i według mnie warto dopłacić i nie brać wersji S. Sam dałem niecałe 1200 zł na Amazonie z 5 grami z serii Gears, ale gry sprzedałem za 100 zł więc sama konsola wyszła mnie nie całe 1100 zł. Na telewizorze 4K jest zdecydowana różnica na korzyść X, kumpel ma One S i widać że podbita rozdzielczość robi swoje. Z gier na Xboxa na pewno polecę Forzę Horizon 4, Gears 5, Obydwie gry Ori. Wszystkie te gry są dostępne w usłudze Xbox Game Pass, którą często można wyrwać za nieduże pieniądze.

3

@IronSanHybrid A nie przeszkadza Ci to, że ten serial w pewnym sensie jest telenowelą? Mnie z sezonu na sezon coraz bardziej to irytuje.

1

@Kurkmen Podobnie jak "eksperci" mówiący o tym jak rozwinie się sytuacja z wirusem. Jedni mówią, że już duża część przechorowała, a inni że to dopiero początek i na dobre uporamy się z tym w 2021. Pomimo ich teoretycznie fachowej wiedzy to często ma się wrażenie, że oni po prostu zgadują, może się sprawdzi i będą się mogli poszczycić.

2

@Danny Gaucho A do tego każdy kto choć raz skorzystał z komputera z Windowsem to umarł albo kiedyś w przyszłości umrze. Przypadek? "Nie sondze"

0

A na FB widzę coraz więcej geniuszy którzy rozgryźli, że pandemia to sprawka Billa Gatesa żeby zdepopulować ludzkość za pomocą szczepionek. Biedny Gates, tyle lat pewnie obmyślał ten plan, a tymczasem przejrzano jego zamiary w 3 miesiące.

2

Byłem właśnie w małym sklepie bo nie chce mi się stać w kolejce do marketu. Jakieś 30% osób bez maseczek. Zdecydowana większość bez rękawiczek(ja też xD). W marketach praktycznie wszyscy mieli maseczki, a tym sklepiku nikt nie zwracał na to uwagi, jeszcze tydzień i ludziom się znudzi chodzenie w nich.

0

@tobiasson92 Mimo wszystko emocje będą. Myślę, że drużyny walczące o majstra albo o utrzymanie nie będą w żaden sposób odpuszczać. Wiadomo, że taki Liverpool czy PSG będą mocno ratować dbając o zdrowie zawodników, a zespoły że środka tabeli też nie będą się zabijać, ale myślę że będą drużyny walczące do ostatniej kolejki. Emocji nie będzie takich jak zawsze, ale lepsze to niż nie dograć do końca.

2

@Janiama Mam podobne przeczucia. Ja wiem, że piłkarze będą co chwila tesowani, ale jeżeli dopiero co ktoś się zaraził to wynik może być negatywny. A jeżeli pojawi się przypadek w jakiejkolwiek drużynie to ciężko sobie wyobrazić żeby reszta grała normalnie.

0

@Jaca27 Ja dziś sobie zakupiłem Moro i czarną. Jak moda to moda :D

1

Z dnia na dzień widzę coraz bardziej wymyślne maseczki. Niedługo trzeba będą nosić dla szpanu te szyte przez Nike albo Addidasa

2

@Jaca27 WHO to w ostatnim czasie mocno się skompromitowało. Większość ich zaleceń było spóźnione, rządy państw wprowadzały ograniczenia zanim pojawiły się zalecenia. WHO to organizacja która w takich sytuacjach miała przewidywać i ostrzegać, ale kompletnie im to nie wyszło. Gdyby tej organizacji w ogóle nie było to nie wiem czy cokolwiek by się zmieniło w sprawie koronawirusa.
Mimo wszystko to może być fakenews. No bo skoro piłka nożna nie może być wznowiona do końca 2021 to co z innymi dyscyplinami? Na razie trzeba próbować grać bez publiczności. Kibice powinni wypełnić stadiony kiedy będzie już całkowicie bezpiecznie, a do tego daleko droga. Świat sportu i tak będzie przeżywał kryzys, ale oni chyba chcą doprowadzić do całkowitego upadku.

0

@FC1899Barca Jakieś najważniejsze szczegóły o co chodziło? Nie oglądałem wywiadu, a mnie zaciekawiłeś.

0

@mat32 Na pewno tak jest, ale ja miałem na myśli te zdiagnozowane przypadki.

2

Polska jutro dołączy do grupy 10 tysięcy. Takim mianem może się na razie "poszczycić" 27 krajów, jutro pewnie będzie już ponad 30 takich państw.

0

@tobiasson92 We Włoszech podobno niektóre kluby były przeciw, ale to chyba te które były nad strefą spadkową.
A jak rozwiązać kwestię kontraktów kończących się 30 czerwca? Pewnie trochę takich piłkarzy jest, a mało która liga wyrobi się przed tym terminem.
Zastanawia mnie też ile czasu dostaną kluby na przygotowanie. Piłkarze mają teraz długą przerwę, a jak po 3 tygodniach treningów zostaną rzuceni w wir spotkań o stawkę to może być sporo kontuzji.
PSG czy Liverpool będą sobie mogły pozwolić na sporo rotacji, ale w takiej Barcy czy Juve już nie będzie o tym mowy.

0

@SuperPatsonFCB Mi się wydaje, że może tak być. W Belgii już zakończyli sezon, w Hiszpanii, Włoszech, czy Francji sytuacja z wirusem jest na tyle trudna, że wydaje mi się, że też podejmą taką decyzję.

0

@tobiasson92 Mimo wszystko w tym roku turystyka międzynarodowa będzie mocno kuleć. Ja sam zamierzam spędzić wczasy gdzieś w Polsce i myślę, że sporo jest takich osób. Do tego w wielu branżach są cięcia pensji albo zwolnienia, a więc niektórzy w ogóle odpuszczą sobie wyjazdy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?