ShinobiQWE
Dołączył/a: styczeń 2016
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@barcelonaLM I to jest największy problem. Jeżeli nie byłoby lockdownu to w jednym momencie zachorowań byłoby zbyt wiele i mało w którym kraju służba zdrowia to wytrzyma. Ciekawi mnie też jaki procent chorych wymaga hospitalizacji i specjalistycznej opieki, może się okazać że ta wartość jest znacznie większa niż przy grypie, a to ma ogromne znacznie.
1
@barcelonaLM Mimo wszystko na tego wirusa nie mamy odporności. Grypa jest z nami od lat i raczej nie wywołuje przeciążenia służby zdrowia.
0
Ceny za baryłkę ropy mocno dziś dolowały. Można liczyć na dalsze obniżki na stacjach czy nie tym razem?
0
@Bykunn To kiedy będzie w ogóle jakaś informacja na ten temat? 9 maja? To jest jakiś kabaret.
1
Właśnie sobie uświadomiłem, że wybory już za 3 tygodnie. To są naprawdę jaja, że wybory mają być w sposób korespondencyjny gdzie wszystkie procedury są przygotowywane na kolanie. Gdyby mieli rok czasu na dopracowanie takiego wszystkiego to pewnie i tak byłby jakieś problemy, a w obecnej sytuacji będzie jeden wielki chaos. Nikt z osób które wcześniej odpowiadały za komisje wyborcze nie wie jak to ma w sumie przebiegać.
2
@FC1899Barca Kidawa-Błońska to przez te 3 tygodnie spadnie jeszcze na ostanie miejsce w sondażach. On co wypowiedź to bardziej się kompromituje.
0
@tobiasson92 Jeżeli za góra 2 miesiące to się nie skończy to będziemy obserwować różne obrazki ze świata. Trzeba mieć nadzieję, że albo sam wirus zmutuje w coś łagodniejszego, albo okaże się że jest lekarstwo. No chyba, że okaże się, że duża liczba osób już to przechorowała. Mam nadzieję, że zaczną na dużą skalę testować na przeciwciała i dowiemy się jaki odsetek zarażonych potrzebował opieki medycznej.
0
@tobiasson92 Zamachy na WTC okazały się przełomowe, ale wiele skutków świat odczuł dopiero po jakimś czasie. A obecna sytuacja nie wiadomo kiedy się skończy więc różne rzeczy mogą się później dziać.
1
Myślicie, że to co się teraz dzieje to jest "największe wydarzenie" XXI roku jak do tej pory?
Ja myślę, że tak. Różne byłby zawirowania, ale nigdy nie obejmowało to tak dużej części świata jak teraz. Ciężko przewidzieć konsekwencje, zarówno samej pandemii pod względem ofiar jak i skutki gospodarcze. Żeby wszystko było w miarę "po staremu" a zmiany na świecie nie okazały się zbyt duże epidemia musiałoby się zakończyć najdalej w czerwcu/ lipcu, i już nie wrócić. Straty dla wielu branż byłyby i tak ogromne, ale dałoby się to jakoś w miarę podgonić.
0
@SuperPatsonFCB Nie no bez jaj, liczę że w lipcu życie będzie się toczyć w miarę "normalnie". Raczej trzeba się pogodzić z brakiem koncertów i innych imprez masowych, wczasy zagraniczne też chyba odpadają, i nie wiadomo co z weselami, ale chyba będzie można się swobodnie przemieszczać. Przynajmniej taką mam nadzieję.
1
Mnie tylko zastanawia co to oznacza neutralny teren? Bedą w Katarze grali? I mecze bez publiczności czy jednak z wiernymi arabami na trybunach?
0
@NaFazieHitman @Asthylath @SuperPatsonFCB @tobiasson92 Ja nigdzie nie twierdzę, że Chiny pokonały wirusa. Przypuszczam, że zachorowań było tam zdecydowanie więcej, a nawet jeżeli teraz mają sytuację w miarę pod kontrolą to dalekie jest to od zakończenia epidemii i powrotu do "normalności".
W moim wpisie chodziło mi o to, że ludzie którzy wcześnie narzekali na ograniczenia jakie wprowadza rząd teraz chwalą Chiny które "zwalczyły" epidemię. A dobrze wiemy, że Wuhan było kompletnie odcięte. Nie jestem epidemiologiem czy jakimkolwiek ekspertem. Nie twierdzę, że taki czy taki sposób walki z epidemią okaże się na pewno skuteczny, mogę tylko wyrazić swoją opinię i pogdybać, ale na pewno nie będę się zapierał, że jest tak i innej opcji nie ma. Być może wirus jest mnie groźny nie o tym mówią i żadna szczepionka nie będzie potrzebna, a być może bez szczepionki życie nie wróci do normy.
Natomiast w mediach społecznościowych są teraz sami "eksperci' których nie przekonasz. Jedni twierdzą, że to spisek Iluminatów i wprowadzają NWO, inni uważają, że Bill Gates chce wysterylizować część społeczeństwa. Niektórzy przedstawiają rozwiązania bo w innym kraju się sprawdziły. Przy okazji zapominają, że skala epidemii i zagrożenia zależy od bardzo wielu czynników. Takie coś jak położenie kraju, zagęszczenie ludności,przygotowanie kraju na epidemię, poziom służby zdrowia, atrakcyjność turystyczna itd się kompletnie nie liczą. W innym kraju takie rozwiązania pomogły to w Polsce też na 100% tak będzie.
W Chinach pokonali epidemię(xD) bez szczepionki to u nas minister na pewno gada od rzeczy i my też to zrobimy.
2
Pytanie do ministra zdrowia:
"Jeśli szczepionki są jedyną odpowiedzią na wirusa z Wuhan.
To jak Chińczycy pozbyli się wirusa bez szczepionek?"
Kopiujcie to i wklejajcie u siebie na tablicy na FB !!!
Już 3 moich "znajomych" to wstawiło na FB. A najlepsze jest, że te osoby wcześniej wstawiły posty o nadmiernych ograniczeniach w Polsce. Ciekaw jestem ich reakcji kiedy zaspawali by ich w blokach i siłą łapali na ulicach tak jak było w Wuhan.
"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." To słowa Stanisława Lema, w obecnej sytuacji mam wrażenie, że takich idiotów jest jeszcze więcej niż wcześniej.
0
@michal26 Izolacja pomogła na tyle, że w większości krajów dynamika nowych zachorowań zaczyna spadać. Jasne jest to, że już nie da się wygasić tej epidemii. Te wszystkie działania są po to aby wychamowywać jej rozwój i szukać rozwiązań. We wielu krajach testuje się różne leki albo ich kombinacje. Jest jakaś szansa, że pojawi się taki który będzie w miarę skuteczny.
Do tego jest więcej czasu na wyposażenie się sprzęt i robienie większej ilości testów. Na początku marca testów robiono dużo mniej bo wiele laboratoriów nie było przygotowanych. Gdyby nie było kwarantanny to dużo większa liczba przypadków nie zostałaby wykryta.
Nie popieram niektórych zakazów typu zakaz wchodzenia do lasów albo godziny dla emerytów. Izolacja jest jednak potrzebna. I większość świata to robi, na razie za mało wiadomo o tym wirusie. Być może kraje takie jak Szwecja mają rację, ale co jeżeli się mylą? Gdyby nikt nie podejmował radykalnycych działań a zagrożenie jest poważniejsze niż myślisz? I tak wszystko by zamknęli jak we Włoszech, a do tego mielibyśmy setki tysięcy chorych w każdym państwie i całkowicie przepełnione szpitale. Dlatego większość po prostu nie ryzykuje i działa zapobiegawczo. No chyba, że to jakiś międzynarodowy spisek, ale to jakaś abstrakcja.
Chciałbym żebyś miał rację, i żeby wirus okazał się tak mało groźny jak myślisz. Gospodarczo świat dostałby po dupie, ale może wszystko szybko by się skończyło, a straty gospodarcze choć duże to byłyby w "miarę szybko" do nadrobienia.
1
@robsesh Może to po to zamknęli lasy xD
0
@michal26 Ten koronawirus jest z nami od lat? Przyznam, że pierwszy raz coś takiego przeczytałem. Generalnie jest wiele podejrzeń, że wirus zaczął się rozprzestrzeniać nawet już w listopadzie, ale nigdzie nie czytałem, że mógł być wcześniej.
Masz jakiś artykuł, zaciekawiłeś mnie tym i chętnie bym poczytał.
1
@Jaca27 Generalnie bym się zgodził. Powiedz mi jednak czy masz pewność, że młode osoby które będą miały poważniejsze objawy nie będą miały w przyszłości poważniejszych powikłań? Patrzymy tylko na ilość zgonów i śmiertelność, a być może po zapaleniu płuc spowodowanym tym wirusem płuca zostają trwałe uszkodzone?
A do tego jest jakaś niewielka szansa, że to może zmutować w coś gorszego jak nie będzie ograniczać jego rozprzestrzeniania się.
Ten wirus jest z nami na tyle krótko, że na razie wielu rzeczy po prostu nikt nie wie. Przykład Włoch, pokazuje że jak się przeciąży służbę zdrowia to nie uniknie się lockdownu. A przykład Szwecji też nie jest do końca trafiony, mają około 10% umieralności wśród wykrytych przypadków, a trzeba brać pod uwagę, że oni mają taki styl życia który powoduje wolniejszy rozwój epidemii. Do tego ich położenie sprawia, że są w nieco lepszej sytuacji niż większość państw Europy Zachodniej.
1
@MichVeB Nie byłem zwolennikiem Valverde. Fajnie, że zdobył nam 2 mistrzostwa, ale na naszą gre często nie można było patrzeć. Valdek mógł jednak wygrać ligę bez porażki i zdobyć PK 5 razy z rzędu. Na obydwa osiągnięcia były ogromna szansa, ale on wszystko koncertowo zawalił Dodając do tego 2 kompromitacje w LM okazuje się, że pomimo niezłych wyników, mało kto zapamięta tego trenera w jakiś szczególnie pozytywny sposób.
0
@TheMugShot O ile od września nie będzie tej drugiej fali zachorowań o której mówi coraz więcej ekspertów. A Niemcy mają grać, pewnie bez kibiców ale chociaż im kasa od telewizji wpadnie.
0
https://mobile.twitter.com/LukaszBok/status/1251578903912681472
Jeżeli to się sprawdzi to znaczy, że Barcelona nie może do wtedy trenować? W takim wypadku to już będzie 2 miesiące bez gry, ciężko sobie wyobrazić, że drużyna po czymś takim szybko wróci do gry. Chyba, że mieliby dużo czasu na przygotowanie, ale to i tak oznaczałoby przesunięcie terminarza przyszłego sezonu.
A europejskie puchary to są chyba nie do dogrania
0
@Jacu327 Infiltracja, Wyspa Tajemnic, Wilk z Wall Street
0
@tobiasson92 Niemcy to w miarę ogarniają, mają mnóstwo zarażonych, ale szpitale dają radę itd. U nas przy takiej ilości chorych na 1 mln mieszkańców to byłaby katastrofa.
0
@morrison Ja też tęsknię za piłką, ale jednocześnie wiem że mecze bez publiczność nie dadzą mi nawet w połowie takich emocji jak zwykle.
0
A mnie naszła taka refleksja. Obecnie jest nakaz zakrywania twarzy, ale nie musi to być maseczka. Jeżeli faktycznie to się utrzyma długo i przyjdą gorące miesiące to czy ludzie nie będą szukali jak najbardziej przewiewnych materiałów żeby nie utrudniać sobie oddychania? Czy w takim wypadku takie zasłanianie twarzy w ogóle coś da?
0
@JoeBlack Gates czasami coś wspomina o przeludnieniu Ziemi, ale jeżeli sam chciałby do tego dążyć to po co miałby szybko wprowadzić szczepionkę? Nie może mu to w depopulacji
1
@Stoiczkow Ale jak będzie ich za dużo to może to być nielegalne zgromadzenie. Myślę, że pod mostami podobnie, trzeba będzie się bić o "miejscówkę" xD
4
@IronSanHybrid Poczekaj jak niektórym się pieniądze skończą i w sumie to będzie im wszystko jedno ;)
0
@Janiama A ja myślę, że ligi mają szansę to dograć, ale europejskich pucharów może nie być gdzie wcisnąć. Oczywiście o meczach z publicznością to możemy zapomnieć na długie miesiące, chyba że z czasem wymyślą coś w stylu że 1/4 może być zapełniona.
0
A jak myślicie ile czasu będzie obowiązek zasłaniania twarzy? Ja myślę, że dopiero wtedy jak epidemia wyhamuje na tyle, że będzie tylko kilkanaście albo kilkadziesiąt nowych przypadków dziennie. A ciężko wyrokować kiedy to będzie, nie wiadomo jak będzie się miała sytuacja z nowymi zachorowaniami po rozpoczęciu odmrażania gospodarki.
1
@Hiacynk Rugani dopiero teraz? Przecież on już z miesiąc temu był zarażony.