0

@Tasde Bez przeprowadzania izolacji na taką skalę jak teraz. Gdybyśmy nie robili kwarantanny to na koronawirusa do końca roku też lekko byłlby z miliard zachorowań, ale zgony liczylibyśmy w milionach.

2

@IronSanHybrid Myślę, że wystarczyłoby wsadzić ich do radiowozu i już zaczęliby mówić xD

0

@Kamil92 Pół roku to już naprawdę sporo i ludzie bez pracy też nie pociągną wiele dłużej. Wielu małych przedsiębiorstw w Polsce nie ma dużych oszczędności, to jest fakt. Ale też nie ma co ich nadmiernie krytykować bo to jest sytuacja bezprecedensu i mało kto przypuszczał, że jego firma może się zatrzymywać na kilka miesięcy.

3

@virtualny00 Tak, ale za oknem będzie dron i będzie pilnował dwumetrowego dystansu.

6

A jeżeli ktoś został bez pracy to może się ogłosić, że będzie wyprowadzał nieletnich na spacer. Zawsze trochę grosza wpadnie xD

0

@SuperVegeta Paradoksalnie tacy mogą się dłużej trzymać na powierzchni. Nie muszą płacić pensji. Większość pewnie ma jakieś oszczędności, a nierozsądni to choćby zarabiali i kilkanaście tysięcy na miesiąc to i tak nie odłożą.

23

@SuperVegeta Ty chyba nie rozumiesz. Jak ktoś zatrudnia pracowników to po 2-3 miesiącach płacenia pensji przy braku dochodu to firma mu zbankrutuje. A właściciele pewnie mają oszczędności, ale zostawią je dla siebie. Nikt nie wpakuje ostatnich pieniędzy w biznes który i tak może upaść.
Wiele firm może zbankrutować, ale ich właściciele nie koniecznie.

0

A co do wyborów to oni mogą mieć całkiem cwany plan. Stwierdzili, że za miesiąc wszyscy będą błagali żeby wyjść, a oni wtedy cyk zrobią wybory i ludzie będą walili tłumami bo już będą mieli dość siedzenia na dupie.
To będzie taka rozrywka te wybory xD

3

Ten wirus został zlekceważony bo większość państw myślała, że będzie trochę szumu jak przy świńskiej grypie albo Eboli i samo minie. Jak ta pandemia się skończy to pewnie w najbliższych latach każdy kolejny wirus będzie traktowany poważnie i będą jakieś zakazy wjazdu itd. Tylko pewnie zdecydowana większość tych "epidemii" będzie nie groźna, a więc znowu przyjdzie rozluźnienie i nie będzie konkretnych działań przy czymś groźnym xD

6

@cules100pro Myślę, że koronawirus

1

A moim zdaniem akurat to, że trzeba zachować 2 m nawet jeżeli z kimś mieszkasz ma sens. Im chodzi o to, że przecież nie sprawdzą każdego spacerującego i nie będą sprawdzać wszystkich czy aby na pewno mieszkają razem. Do tej pory osoby mieszkający osobno mogły sobie spacerować razem bo i tak stwierdziły, że w razie czego powiedzą, że mieszkają razem. A tak jest taki zakaz dla wszystkich to w pewnym stopniu ograniczy to takie spacery, a służby będą ewentualnie kontrolować tych co tego nie przestrzegają.

0

@jeyx77x Jak to było w Chinach to totalnie olewałen sprawę bo pomyślałem, że to kolejna "epidemia" jakich było już kilka w XXI wieku. A można było wtedy kupić maseczki i środki do dezynfekcji za normalne pieniądze.
Jednak jak to się zaczęło we Włoszech i zaczęli zamykać kolejne regiony to już czułem, że to coś groźniejszego niż grypa.

3

Czyli takie pitolenie, ale im więcej tych zakazów i są one ostrzejsze tym mniej będą przestrzegane.

4

@Mns21 Ale mimo wszystko młodzi ludzie to tylko niewielki ułamek całości.

2

@Walker A czy to nie jest tak, że telewizję pokazują jakiś materiał, a pasek po prostu przekazuje informacje nie koniecznie związane z obrazem? Przecież na TVP Info czy TVN 24 też czasami tak jest.

0

@Jaca27 A co niektórzy przyklaskują polityce "odporności stadnej". Teraz chyba Szwedzi coś o tym wspominają. Przecież z poziomem naszej służby zdrowia to bez konkretnych działań w tydzień wszystko byłoby zapchane, a wtedy to dopiero byłby problem dla chorujących na inne choroby

0

@Janiama Procentowo faktycznie przyrosty z dnia na dzień są mniejsze. Czyli nie jest źle

0

@tobiasson92 Masz rację. Chodzi mi o to, że już od dawna pojawiają się opinie, żeby izolować zarażonych. Tylko skoro około 80% przechodzi to bez objawów to w jaki sposób ich "wyłapać"? Właśnie przez to, że można zarażać bez objawów to wszystko nie jest takie proste

0

@tobiasson92 Generalnie też uważam, że dalsze zaostrzenie zakazów sprawi, że będziemy się zagłębiać w tym bagnie. Powiedz mi tylko jak izolować zarażonych bez objawów? Wszystkich ich nie przetestujesz bo wirus już śmiga po kraju, a więc nie ustalisz czy mogli mieć kontakt z chorymi. A ktoś może nie mieć pojęcia, że jest zarażony skoro praktycznie nie ma objawów więc nie pójdzie się przetestować.

1

@Janiama Ale pierwszy SARS był chyba mniej zaraźliwy. Podobno przenosił się na innych tylko wtedy kiedy chorzy mieli objawy. Jeżeli ktoś przechodził bezobjawowo to nie zarażał.

0

Przeczytałem teraz, że na SARS do tej pory nie ma szczepionki bo nie jest tak łatwo ją opracować. Prawda to czy kolejny fake jakich pełno? Skoro na pierwszego SARS-a było tak trudno ją opracować to teraz może być podobnie? Jeżeli wirus nie wyhamuje to będzie niezła jazda jak nie będzie szczepionki

0

@IronSanHybrid Trochę dziwne bo kumpel wrócił z Niemiec i ma kwarantannę do środy,a Policja była u niego raptem 2 razy i to raz dzienne. Po ich wizycie mógłby śmiało wyjść, ale z tego co mi pisał to siedzi na tyłku i się nigdzie nie rusza. Mam nadzieję, że faktycznie tak jest.

0

@Hiacynk Wiem, że wymieniłeś tylko typowych napastników. Ale jakie mają najlepsze sezony Messi i Ronaldo?

0

@tadzik447 Jak wiele przedsiębiorstw padnie to za co niektórzy będą kupować jedzenie? Nie każdy ma nie wiadomo jak wielkie oszczędności.

0

@NaFazieHitman Z tymi 3 tygodniami to przesadziłeś. Chiny zwalczały to 3 miesiące, a ich metody były dużo bardziej radykalne niż w Europie.

0

@Janiama No właśnie mnie zastanawia co potem. W Europie nie wygasimy epidemii do końca jak w Chinach bo wszystkie działania były mocno spóźnione. Nie jesteśmy tu znawcami, ale jest jakaś szansa, że wirus będzie murował do łagodniejszych wersji i stanie się mniej groźny? Chyba w tym jedyna nadzieja bo do czasu pojawienia się szczepionki to gospodarki wielu państw bardzo mocno podupadną.

1

@Janiama Ja o tym wiem. Tylko ile to może trwać? Wiele przedsiębiorstw tego nie wytrzyma. A na co my właściwie czekamy? Szczepionki na razie nie będzie, chyba że pojawi się jakiś lek łagodzący objawy. Być może liczą, że jak przetrzymają do cieplejszych miesięcy to później wirus będzie się wolniej rozprzestrzeniał, ale czy faktycznie tak będzie?

3

O ile na początku byłem za zamykaniem wszystkiego to teraz uważam, że takie długotrwałe zamknięcie nie ma chyba sensu. Wirus jest już na całym świecie, musielibyśmy tkwić w tym miesiącami. A nie zapowiada się żeby niedługo była szczepionka. Myślę, że po świętach powinni zacząć wszystko otwierać. Ludzie muszą sami odpowiednio reagować i nie tworzyć nadmiernych zgromadzeń. Oprócz imprez masowych wszystko pozostałe powinno funkcjonować.
Co innego zamknięcie granic. Na razie powinny pozostać zamknięte dla zwykłego ruchy pasażerskiego.

0

@Piotr89Sand No dobra są zarażeni, ale czy oni mają jakieś poważne objawy czy zdecydowana większość przechodzi to bardzo łagodnie? Stawiam to drugie, problem jest w tym, że bez objawów pozarażają innych którym wirus może zaszkodzić.

0

@IAmBackCules W sumie mogą to wykorzystać w przyszłości. Znowu nie będzie można żadnego oskarżyć :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?