2

@pawelfcb2010 Ale w Polsce byłaby burza jakby Kubacki czy Żyła "odebrali" Stochowi KK.

0

@contowsky Jak masz HBO to "Pakt" jest w porządku. gorsze od Watahy, ale nie jest najgorzej.

0

@Chwytliwy Nie wiadomo jak tam dokładnie jest. Włochy mają teraz największy chaos więc może nawet piłkarze nie mogą się doprosić o testy.

0

@Chwytliwy Bylo info, że mieli nie testować piłkarzy jeżeli nie mają objawów bo we Włoszech brakuje testów. Być może Dybala miał jakieś objawy które mogło wskazywać że ma wirusa. Ja przypuszczam, że w Juventusie jest więcej zarażonych. Nie mają objawów więc mają siedzieć i nie wychodzić jak wszyscy inni.

0

@Chwytliwy Widziałeś zdjęcia z szatni Juventusu po meczu z Interem? Wtedy nie było jeszcze kwarantanny a Rugani na pewno miał kontakt z innymi, będąc piłkarzem nie da się czegoś takiego uniknąć.

0

Dane z Włoch dramatyczne. Ale oni chyba będą mieć za chwilę szczyt i powinno spadać. Ile dni mają już wszystko pozamykane? Teraz to po prostu efekt tego jak podeszli do początkowej kwarantanny.
Jeżeli teraz jej w miarę solidnie przestrzegają to zaraz powinno być lepiej. Kto się miał pozarażać w domach to się pozarażał. Część z tych ludzi po prostu umrze, ale wydaje się że zachorowania powinno zacząć spadać za max kilka dni.

0

@KapitanFCB Tym, że przy świńskiej grypie nikt nie robił kwarantanny i było 130 000 zakażeń w bardzo długim okresie czasu.
A zobacz na przykładzie Włoch czy Hiszpanii ci się dzieje jakby przy koronawirusie nie stosować kwarantanny.
W takiej Polsce to myślę, że jakby nie było kwarantanny to na Wielkanoc mielibyśmy 130 000 przypadków zarażeń. A to byłaby dramat dla służby zdrowia która już teraz sobie nie radzi.

0

@barcelonaLM Czyli na masową skalę może być używany za 3 miesiące? Długo, ale lepsze to niż nic.

0

@escarabajo Tam i tak nic nie ma. Jak kiedyś przedłużyłem umowę z nc+ to dali mi Filmboxy na pół roku za darmo, ale zajrzałem tam może że 2 razy, bo przy ofercie HBO i Netflixa, to Filmboxy wyglądają śmiesznie.

0

@KapitanFCB To tam nie ma kwarantanny?

2

@Uukasz_93 Te mamusie żyjące tylko i wyłącznie z socjali to to niedługo będą płakać.

0

@Uukasz_93 Ja mam wrażenie, że w Europie to się będzie ciągnęło miesiącami. W Chinach już po epidemii, a tam ciągle odkażają całe ulice, ludzie chodzą w maseczkach, dokładne kontrole na lotniskach które wyłapują przypadki zachorowań wśród przyjezdnych.

0

@Dziki15 2 tygodnie temu wszyscy się śmialiśmy jak mówiono, że mogą zawiesić PL i Liverpool nie zdobędzie majstra. Mało kto dopuszczał w ogóle taki scenariusz.
Teraz możemy tylko zgadywać, ja sam już nawet nie próbuje bo nie mam pojęcia jaka może być prawdziwa skala epidemii.

2

@Janiama Gdyby nie wybory to pewnie mielibyśmy stan wyjątkowy. Igrają z ogniem i to bardzo. Poprzednie kroki wykonywaliśmy jako jedni z pierwszych. A teraz niestety śpimy

0

@NGTRX czyli idioci, inaczej nie można tego nazwać

0

@tomek256 Ale Jankesi szybciej zareagowali. Co nie zmienia faktu, że tam też będzie niezły sajgon.

0

Wielka Brytania zamyka puby, restauracje. Czyli wycofali się z tej ryzykownej strategii? Jeżeli tak, to po prostu zachowali się zdecydowanie gorzej niż Włosi, bo mieli już obraz czym to grozi.

0

Stan epidemii coś zmienia? To chyba nadal nie stan wyjątkowy, a moim powinni odciąć mazowieckie bo tam może być ognisko. I żeby nie było, że jestem taki mądry to mieszkam w mazowieckim, niedaleko od ponad 20 potwierdzonych przypadków.

0

@Geble Tam chyba jest już kilkaset tysięcy zarażonych, ale nawet ich nie testują bo siedzą w domu. Testy przeprowadzają tylko na osobach hospitalizowanych

0

@Bykunn Czy w takim razie nikt na świecie nie umiera na grypę? A przecież ciągle słyszy się, że grypa zabija setki tysięcy osób.

0

@tobiasson92 A w innych krajach wpisują takie osoby? Mi się wydaje, że też tego nie robią. Zresztą Niemcy też podobno "kombinują" przy statystyce zgonów.

3

Wszyscy mówią że w Polsce za mało testów. Ale czy nie mieścimy się w miarę w "normach" umieralności? Przecież jakby było już kilkukrotnie więcej zarażonych to i zgonów powinno być więcej. Widać, że Włosi nie wyrabiają, a w Niemczech i Korei testują na masową skalę i wyłapują wczesne zakażenia.
Testów robimy za mało, ale nie ma co się porównywać do zachodnich sąsiadów bo to przepaść pod względem budżetu i ogólnie jakości służby zdrowia.

0

@HighestInTheRoom Tam nawet jak to się skończy to ludzie będą chodzić w maseczkach. Do tego na pewno kontrole na lotniskach, w szpitalach itd. W Europie wirus szaleje na dobre, a w wielu krajach samowolka trwała zbyt długo. Jak tylko zacznie się uspokajać to ludzie będą chcieli poczuć wolność i możemy mieć drugą falę, do której w Chinach nie dopuszczą(przynajmniej na dużo skalę).

1

@levz0r Ale zamknęliśmy granice i sklepy przy znacznie mniejszej ilości wykrytych przypadków. Co nie zmienia faktu, że naszą służbę zdrowia to i tak przerośnie.

1

W Kazaniu jest jeden przypadek koronawirusa i jest to akurat francuski siatkarz Earvin N’Gapeth. Gra w zespole Zenit Kazań.

Miał chłopak pecha, że ta jedna osoba to akurat on. Dane z Rosji takie prawdziwe xD

0

@Kamil6 Czyli zmienili zdanie i nie chcą zyskać odporności stada? W takim razie ich zachowanie byłi najgłupsze z całej Europy bo robią to co wszyscy, ale przez kilka dni pozwolili żeby wirus zadomowił się tam na dobre.

0

@Kamil6 W UK serio tak ostro czy to jakiś bait?

8

@IronSanHybrid Szwagier ma siostrę w Genoi. Rozmawiał z nią wczoraj i mówiła, że duża część Włochów jest wściekła na siebie. Reakcja władz, mimo że została podjęta o wiele za późno to Włosi czują, że sami dołożyli cegiełkę. Teraz nie będą zamknięci 2 tygodnie, tylko dłużej.
Paradoksalnie Polacy wychodzący i nie przestrzegający zaleceń, skazują się na jeszcze dłuższe siedzenie w domu. A przecież nie potrafią wytrzymać 2 tygodni. Trochę błędne koło

0

@IronSanHybrid Myślisz, że nie ma ludzi którzy myślą, że pieniądze można drukować w nieskończoność? A że to nie ma pokrycia, a co to? A po co to komu?

0

@barcelonaLM Rząd powinien iść śladem Czechów i wprowadzić podobne ograniczenia. Ale, nie bo wybory

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?