ShinobiQWE
Dołączył/a: styczeń 2016
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@marcin000019 Tyle, że podczas tej przejażdżki minąłem najbliższego człowieka o jakieś kilka metrów. Twarz sobie zasłoniłem, a z rowera w ogóle nie zsiadałem aż do powrotu do domu. Na zakupach byłem wczoraj wieczorem i z tego co było na stanie zrobiłem zakupy w jakieś 5 minut, a nie urządzałam sobie spacerów po markecie. Ja rozumiem, że trzeba zrobić zakupy ale niech robią to w miarę sprawnie.
0
@dniel jakieś źródło?
0
Z dnia na dzień widzę, że ludzie zaczynają olewać zostawanie w domu. Byłem się przejechać rowerem, sporo samochodów na mieście, ludzie wędrują od piekarni do sklepów mięsnych, i nie widzę żeby się spieszyli aby wrócić do domu.
0
A co do Chin to wierzycie w ich dane? Naprawdę tylko 20 przypadków dziennie przybywa? Biorąc pod uwagę, ilu ich jest to tak jakby w Polsce przybywało pół osoby dziennie.
Jest ryzyko, że będą się pojawiały nowe ogniska? I skoro nie ma szczepionki i długo ma nie być, to jakie mogą być ich plany? Wznowienie lotów z Europy i izolowanie przypadków, czy jednak dalej będą zamknięci na resztę?
0
A dlaczego w ogóle nie ma jakichś wytycznych WHO jak powinno się raportować zgony? Niemcy robią to inaczej niż reszta Europy i stąd mają tak małą liczbę zgonów
2
@Uukasz_93 Może ktoś wyłączy matrixa :D
A co do Trumpa to przecież mówił, że grypa groźniejsza, więc jak to?
0
@l0Messini W Niemczech podobno liczą to jakoś inaczej i dlatego tak mało zgonów.
0
@Szicek10 Ale choruje na to już setki tysięcy osób, a nie słyszałem o żadnym przypadku śmierci dziecka. A raczej jakieś dzieci z nowotworami i innym poważnymi chorobami już pewnie się zaraziły
0
Jeżeli zachorowanie na Covid-19 występuje głównie u słabszych organizmów, to czy kilkuletnie dzieci z nowotworami też będą umierać? Jak dotąd nie słyszałem, żeby były podawane przypadki śmierci dzieci.
0
@tomono To wypadniecie z okna nie ma nic wspólnego z wirusem, ale najpewniej ojciec przywlókł to do domu. Takich to mamy odpowiedzialnych rodziców, ważne że 500 zł na konto wpływało.
7
Z dnia na dzień będziemy się dowiadywać jak wielka jest ludzka głupota. Mnie najbardziej zszokowało to:
0
@tobiasson92 Ale oni nie mają tego tak rozprzestrzenionego, że jak zaczną normalnie funkcjonować to pojawią się kolejne ogniska?
0
@Qlewer No tak to się kończy właśnie. Ja jak 3 tygodnie temu pojawiło się info o dużej liczbie zachorowań we Włoszech, zacząłem sobie w głowie planować, że w tym roku chyba nie wyjadę nigdzie za granicę bo jakieś obawy były.
Oczywiście wtedy nawet nie zakładałem, że za chwilę będę siedział w domu i tęsknił za pracą, normalnym dniem swobodnym poruszaniu się po własnym kraju.
A niektórzy hulaj dusza po świecie, a później płacz.
0
@tobiasson92 A jak służba zdrowia przestanie całkowicie wyrabiać to model brytyjski jakie da rezultaty?
7
Ktoś przed chwila pisał że to jest dramat dla ludzi bo zostają rozdzieleni, granice zamknięte i nie mogą się spotkać.
To ja podam przykład w drugą stronę.
Dziś podano przypadek zachorowania niedaleko mnie.
Pewien chłopak tydzień temu wrócił z urlopu w Hiszpanii, nie wiedział, że był zarażony i przeszedł to bezobjawowo. Resztę urlopu spędził u ojca, zaraził go a ten został dziś zabrany do szpitala.
Nawet nie chcę sobie wyobrażać co bym czuł gdybym zaraził własnych rodziców. Gdyby im się coś stało, to chyba bym sobie tego nie wybaczył. Także teraz w wielu rodzinach dzieją się różne dramaty.
0
@tomono A była też mowa, że jakiś pies miał wirusa. To był fake?
0
@Piotr89Sand Nie mam na myśli, że dosłownie wszyscy będziemy umierać z głodu. Jak podupadnie gospodarka to wielu nie będzie miało środków do życia bo zbankrutują, będzie po prostu biednie, tak łagodnie ujmując
0
@tomono a jakby część mogła się ponownie zarazić to znaczy, że mamy już konkretnie prze***ne?
0
@patry295 Ale tylko trochę
0
@NaFazieHitman czyli pracujemy i umieramy na ulicach, albo siedzimy w domu i też umieramy ale wolniej, później umieramy z głodu bo nikt nie pracował
0
@Encore Ja to bym nawet Heko Czermno obejrzał
6
@NaFazieHitman Powiedziałbym, że w ten sposób rozdzielonych zostaje pewnie setki milionów
9
@tobiasson92 Może mając na myśli że się unormuje, chodzi mu o to że dzienna liczba ofiar będzie na podobnym poziomie każdego dnia. Po prostu za 2 tygodnie taka będzie "norma".
1
Politycy to osoby które pchają się do władzy głównie po to aby napchać swoje kieszenie.
Ale w przypadku pandemii nie chciałbym być na ich miejscu za żadne pieniądze. Oni teraz siedzą i podejmują decyzję ile istnień ludzkich trzeba poświęcić aby uratować gospodarkę, a my ludzie to dla nich tylko liczby, jak w grze komputerowej.
Moja moralność nie pozwoliłaby abym ja tak kalkulował.
0
@Colon no właśnie, to ci się działo w ostatnich dniach w niektórych miastach Europy to był taki pokaz wolności i buntu
0
@takisobiektos Wiesz co znaczy upadek gospodarki i bankructwo państwa? To obyśmy nie mieli okazji się przekonać
0
@tobiasson92 A jak się otworzymy i choroba nabierze rozpędu na nowo! Gospodarka wtedy i tak upadnie, a ludzie będą umierać na ulicach. Wiem, że teraz już nie ma dobrych rozwiązań
0
@tobiasson92 A za odstrzał tysięcy starszych i schorowanych ludzi już weźmie odpowiedzialność? Jeżeli my się za 2 tygodnie otworzymy, to nie zatrzymany wirusa. Skończymy jak Włosi z upadkiem gospodarki i dziesiątkami tysięcy ofiar. Trwajmy w tym dalej moim zdaniem
0
@kamil9040 Może to już taki model świata, że co 100 lat są nowe rozdania. Szkoda tylko, że Polska najczęściej traci
0
@tobiasson92 Model chiński, tak zły i okrutny w codziennym życiu okazał się zbawienny w czasach pandemii :( Nie chcę sobie nawet wyobrażać co Nas czeka za za jakiś czas.