ShinobiQWE
Dołączył/a: styczeń 2016
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Krzysztof1987 A podobno Brytole uważają, że państwa zamykają się za wcześnie. Według nich łapanie pojedynczych przypadków i izolowanie nie ma już najmniejszego sensu. A Ci którzy pozamykali granice jeszcze długo się nie otworzą bo wirus z Europy nie zniknie tak prędko, a ponoć i tak ma się zarazić 60- 70% i tego już się nie uniknie.
0
@sniper16x K**wa, i dalej stoją w kolejkach i roznoszą wirusa. Jak jeszcze jutro kościoły też będą oblegać to chyba to zamykanie gówno daje.
0
Jechał ktoś może do pracy? Co się dzieje w marketach, znowu szturmują? Ja dziś nie idę do roboty, do sklepu też nie, a ciekawi mnie czy nadal wykupowanie wszystkiego czy już spokojniej?
0
@Bykunn Przy takich prognozach 60-70% to w którymś momencie musi nastąpić ogromny boom zachorowań którego służba zdrowia nie będzie miała szans opanować.
23
Jakoś że i tak nie mogłem długo usnąć to szukałem informacji o tym co się dzieje we Włoszech. Nie będę podawał źródeł bo czytałem to na różnych stronach, a nie są one pewne w 100% . Z tego co znalazłem to w tej chwili tam jest swojego rodzaju katastrofa sanitarna. Wynika ona z kilku rzeczy.
1. Brak respiratorów. Bardzo duża liczba osób musi przebywać na intensywnej terapii. W obecnej chwili jest tyle ciężkich przypadków, że nie mogą podłączyć wszystkich. Stąd też taka duża liczba zgonów, nawet w porównaniu do Chin. Lekarze muszą wybierać i często osoby w wieku powyżej 80 lat nie dostają należytej pomocy.
2. Problem z obsługą respiratorów. To nie jest taka prosta maszyna, że wystarczy 30 minut szkolenia i wszystko się wie. Niestety brakuje lekarzy przekwalifikowanych do obsługi maszyn. Często muszą się tym zajmować osoby bez odpowiedniego doświadczenia, przez co spada efektywność.
3. W związku z brakiem respiratorów osoby dla których są one niezbędne(np. po silnym zawale) również mogą nie otrzymać pomocy, albo otrzymują ją za późno. Zgonów z innych przyczyn oczywiście nikt nie wpisze do statystyk dotyczących koronawirusa.
Z tego co napisałem wyżej to wynika, że jak zaczyna brakować miejsc w szpitalu, a szczególnie na intensywnej terapii to umieralność wzrasta i to znacznie.
Jak się tak dłużej zastanowić to wszystkie te wyliczenia o procencie śmiertelności, są chyba podawane przy założeniu, że pacjent będzie hospitalizowany i otrzyma odpowiednią pomoc. Nikt jednak nie podawał jaki może być procent śmiertelności kiedy miejsc w szpitalach zabraknie. Chiny zapewniły hospitalizację i sprzęt, Korea i Niemcy również. A do tego Korea i Niemcy mają dobrą wykrywalność przypadków niewykazujących jeszcze objawów, a to jest bardzo ważne. Wydaje się jednak, że u Włochów czy w Iranie brakuje odpowiedniej opieki miejsc w szpitalach i respiratorów, a więc dlatego tam umiera procentowo więcej ludzi.
W Polsce mamy ponoć 10 tyś respiratorów. Załóżmy, że 15 tyś osób potrzebowałoby intensywnej terapii, a więc praktycznie skazujemy 5 tyś ludzi na śmierć, a przecież nie wszyscy podłączeni przeżyją. Oczywiście żeby doszło do czegoś takiego to osób z wirusem musiałby być kilkaset tysięcy naraz co jest ogromną liczbą. Skoro jednak przywódcy państw mówią, że może zarazić się około 70% obywateli to nie możemy tego wykluczać.
Moim zdaniem powinniśmy jak najszybciej zamknąć miasta, a otwarte zostawić tylko sklepy i apteki tak jak Włosi. Musimy się na nich wzorować bo oni podejmują dobre działania ale robią to za późno. Mamy o tyle dobrą sytuację, że w tym wszystkim jesteśmy tydzień-półtora przed nimi.
Przy założeniu, że nie otrzyma się odpowiedniej pomocy śmiertelność tego wirusa może być naprawdę spora. A przecież epidemie innych wieków miały dużą śmiertelność, ale nikt nie posiadał takiej techniki jak teraz. Gdyby do tamtych chorób dać odpowiedni sprzęt z obecnych czasów to umieralność byłby niższa.
U nas służba zdrowia nie należy do najlepszych. Do tego leczenie hospitalizowanych chorych nie trwa 3 czy 4 dni ale 2-3 tygodnie. Nie możemy nadmiernie przeciążyć służby zdrowia bo liczby i u Nas zaczną wyglądać źle.
Naprawdę zostańmy w domach, słuchajmy zaleceń jakie wydają. Oni wiedzą jaka jest sytuacja dużo lepiej niż my, nie wykonują takich działań bez podstaw. Nie zgrywajmy cwaniaków, czy ignorantów bo niewiele wiemy. Ja nie chcę nikogo przekonywać, że to co napisałem jest prawdą, że czy jest nawet bliskie prawdy, to są tylko przemyślenia człowieka który się na tym praktycznie w ogóle nie zna. Po prostu dzielę się swoimi spostrzeżeniami.
0
Jakby sytuacja się wyraźnie nie polepszała to jesteście za zamknięciem miast i wszelkich dużych zakładów pracy?
0
@Triv44 Mam info z Włoch, że owszem żywność jest bezproblemowo dostępna ale ceny już oszalały i produkty które najbardziej schodzą podrożały o 20-30%
2
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-polska-otrzyma-z-ue-ponad-32-mld-zl-wsparcia-na-walke-ze-skutkami/jx5d2m6
Ktoś wie dlaczego akurat my dostajemy najwięcej? Czyżby nasza sytuacja zapowiadała się najgorzej?
1
@Piotr89Sand Nadmierna panika też nie jest dobra, ale myślę że teraz już każdy zdaję sobie sprawę, że nie można tego lekceważyć.
0
@tadzik447 Ale naprawdę nie czujesz żadnego niepokoju, jak nawet nie o siebie to o rodzinę czy najbliższe osoby?
1
@Bykunn Ja u siebie nie nazwałbym tego strachem, ale czuję ogromny niepokój. Ale z każdym dniem podejmuje kroki, żeby zminimalizować ryzyko zarażenie siebie albo najbliższych. Pewnym nie można być, ale cóż więcej możemy zrobić?
2
Muszę przyznać, że jeszcze 2 dni temu było dużo żartowania na wszelkich mediach społecznościowych i ogólnie panował lekka atmosfera. Ale teraz widać już wszędzie nieco poważniejszy ton, każdy powoli zdaje sobie sprawę, że żarty się skończyły.
Przez małą liczbę testów my naprawdę nie wiemy ile jest zarażonych osób i czy to naprawdę nie wystrzeli za chwile mocno w górę. A przypominam, że nie musimy mieć aż tak dramatycznej sytuacji jak we Włoszech, żeby zapchać nasze szpitale.
0
@bartoszekkk Akurat do Włochów bym nie porównywał. Tam jak zaczęły nadciągać niepokojące informacje to jednego dnia im 200 osób przybyło.
0
@Aqualitek Ludzie teraz się obkupili i mają jakiś zapas. Jak nie będzie się poprawiać to już widzę jak będą się rzucać na tą pizze jak niektórzy całą pensję wydali w Lidlach czy innych Biedronkach.
0
Według tych danych Dania ma już ponad 1500 wykrytych przypadków. W ogóle cała Skandynawia już ma mnóstwo zarażonych osób.
Powiem, że to zaczyna się tak rozwijać, że zaraz okaże się, że już większość miała kontakt z z osobami z krajów w których to szaleje.
0
Wiecie czego ja się najbardziej obawiam? Że jak u Nas i w innych krajach damy sobie radę to jakaś Mołdawia nie ogarnie i nadal będzie strach żeby całkowicie się otworzyć
0
@MarioVeB! Coś na wzór czerwonej strefy w Lombardii we Włoszech czy o co chodzi?
2
@NeroTFP Po dzisiejszym ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego, to obawiam się że w niektórych głowach już się gotuje. Być może już się szykują żeby ustawić się w kolejkach. Po tym co widziałem w ostatnich dniach już mnie nic nie zdziwi.
0
@neutrealnykibic To nie mogą postawić służb mundurowych? A ludzie niech się ustawiają w kolejkach. We Włoszech też było to samo co u Nas, a teraz podobno służby pilnują żeby w sklepach nie było zbyt wiele osób naraz.
5
Pochwalam to co zrobił rząd, ale niech oni coś zrobią tłumami w marketach. Nie rozumiem czy zakaz zgromadzeń na 50 osób dotyczy marketów i czy ktoś będzie tego pilnował? Jak jutro będą znowu szturmować sklepy to naprawdę możemy nie wyjść z tego szamba, bo będą przedłużać i przedłużać, albo wprowadzą stan epidemii.
1
@NaFazieHitman a co będzie za miesięc?
0
Zarażony kornawirusem został 20-letni Luca Kilian piłkarz SC Paderborn. Info było już wcześniej, ale nie widziałem na La Rambli
0
@NaFazieHitman Ale podobno wszystko normalnie tam funkcjonuje? Prawda to? Jest jakiś niepokój wśród ludzi?
0
@NeroTFP Nie znam dokładnych szczegółów, bo ze szwagrem rozmawiałem tylko chwilę, i aż tak nie wypytywałem. Jedyne co właśnie powiedział, że w Lombardii to ulice są całkowicie opustoszałe i wszyscy pochowani się jak na wojnie. Być może im dostarczają zapasy albo wychodzą raz na kilka dni.
4
@Zbyszko z Bogdańca 2 tygodnie temu ktoś napisał, że Liverpool może nie zdobyć mistrzostwa bo mogą anulować PL.
Sam śmieszkowałem twierdząc, że nie ma takiej opcji. Dodałem również, że jakby przestali grać w Anglii to na pewno również w innych krajach, a zatem Euro by się nie odbyło.
Na koniec stwierdziłem, że jakby zaczęli to wstrzymywanie lig sto piłka nożna to będzie najmniejszy problem. Niestety się sprawdziło.
Kajam się i przyznaję, że nawet przez chwilę nie brałem pod uwagę, że to aż tak się rozwinie.
3
https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne/serie-a/koronawirus-we-wloszech-lukasz-skorupski-o-pandemii-i-zyciu-w-czerwonej-strefie/6xfnm53?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=ta_fb_organic_sport
We Włoszech naprawdę jest źle. Szwagier ma siostrę która mieszka w Genoi, tam nie ma aż takiej katastrofy, ale i tak absolutnie nigdzie nie wychodzą. Tylko na zakupy, i to nie idą wszyscy z mieszkania(mieszkają we 4) tylko jedna osoba żeby jak najmniej się narażać. Jednak jej mąż ma rodzinę w czerwonej strefie i tam się czują dosłownie jak na wojnie.
Myślę że najwcześniej mogą to zakończyć na koniec kwietnia.
0
@Janiama A co Ty byś zrobił. Zostawił otwarte granice żeby napływały kolejne osoby z wirusem?
0
@tobiasson92 Oni to przedłuża bo 2 tygodnie to faktycznie za mało. Na razie robią wszystko stopniowo.
6
@Fartlow I akurat popłynął do Chin które są zazwyczaj zalążkiem takich epidemii.
2
@Janiama Coś mam wrażenie, że Niemcy szybko to ogarną. Widać że wyłapują zakażonych w pierwszych dniach po zakażeniu, a nie zamkną granic bo zrobią to wszyscy sąsiedzi.