0

@nadachu 2 tygodnie temu 99% użytkowników twierdziło, że nie ma żadnych szans na zawieszenie rozgrywek ligowych. A teraz zawieszą nie tylko rozgrywki ligowe, ale pewnie i LM bo niby jak mają grać jak teoretycznie włoskie drużyny są uziemione?

0

@NeroTFP Zaraz to w Hiszpanii, Francji, Niemczech nie będzie lepiej. Na wyspach nie jest jeszcze źle, ale kto wie co dalej.

0

@Szicek10 Prawdopodobnie tego nie unikniemy. Dopiero teraz podjęto jakieś prewencyjne działania, ale mleko rozlało się już dawno. Z kierunku włoskiego przybyło mnóstwo osób z wirusem, dodatkowo pewnie sporo osób z Niemiec, Hiszpanii, Francji. Oby jednak skala była mniejsza niż we Włoszech bo będzie dramatycznie w szpitalach.

2

Jak 2 tygodnie temu zaczęły się informacje, że na północy Włoch wybuchło ognisko choroby to czułem, że to się może roznieść i będzie nie ciekawie.
Po prostu mnóstwo osób z Europy jeździ tam na urlopy czy ferie, zdecydowanie więcej niż do Chin. Nie przypuszczałem jednak, że tak szybko to pójdzie , zresztą na La Rambli nawet mało kto wierzył w zawieszanie rozgrywek ligowych we Włoszech bo o Hiszpanii, Francji czy innych krajach to się wtedy jeszcze nie mówiło. Tym razem intuicja nas jednak zawiodła i wygląda, że wirus jest groźniejszy niż przypuszczaliśmy.

0

@Mroziu We Włoszech tak. Zawieszają wszystkie rozgrywki sportowe do 3 kwietnia.

2

@socha A Ty nie panikuj, że inni panikują.

3

@Dzemix111 To chyba wszystko przez nich. To ich mistrzostwo byłoby tak nie naturalne, że musiało się coś wydarzyć żeby im to uniemożliwić. Coś jak klątwa Ramseya

0

We Francji podobno jest ognisko choroby. W Hiszpanii tempo wzrostu zakażeń bardzo podobne jak we Włoszech na początku. Myślę, że można się spodziewać, że La Liga i Ligue 1 czeka to samo ce Seria A. Jak na wyspach nie będzie tak źle to może tam dograją i Liverpool zgarnie tego majstra.

0

@masakrator05 Jak w Hiszpanii takie tempo nowych przypadków będzie się utrzymywać to w przyszłym tygodniu już tego problemu nie będzie bo też zawieszą rozgrywki. A zatem LM już nie będzie miała prawa bytu w tym sezonie.

0

@kampe Powiem tak. We Włoszech wygląda groźnie, ale w Niemczech już nie tak źle bo praktycznie brak ofiar śmiertelnych przy około 1000 wykrytych przypadkach. Czemu we Włoszech jest aż tak źle? Ciężko powiedzieć. Moim zdaniem tam wirusa ma już kilkakrotnie więcej osób, ale jeszcze nie zdążyli przebadać, a być może większość tych osób przechodzi chorobę łagodnie.

0

@masakrator05 Ale, jeżeli graliby poza Włochami to dlaczego mają ich wykluczyć? Rozgrywki we Włoszech zostały odwołane, ale nie ma zakazu gry drużyn włoskich za granicą.

0

@gumaz W sumie tak, dziś 97.

0

@Kamilos84 W Polsce to ogarną, zobaczycie. Możemy czasami narzekać na ten kraj, ale jakaś prewencja zaczęła działać. A w jaką stronę pójdzie sytuacja we Włoszech to ciężko powiedzieć. Ma info od siostry szwagra która mieszka w Genoi, że tam nadal ludzie normalnie chodzą do restauracji czy po mieście, niewiele sobie robiąc z zaleceń rządu. Kto wie czy nie będą musieli odcinać kolejnych regionów.

0

Dopiero wróciłem z roboty. O co chodzi z tym koranawirusem na skoczni?

0

@Nigaki No taki mamy świat. Wielu myśli, że jak na 20 lat to ten wirus im nie grozi bo zabija w większości emerytów. Ale o tym, że to rozniosą to już nie myślą.

1

@MesQueUnClub96 Zupa z nietoprzerza, a na drugie ryż z sosem z łuskowca.
A tak serio to nie mam pojęcia. Myślę, że prawdziwe pochodzenie wirusa może nigdy nie być znane dla opinii publicznej.

2

@Bykunn Nie masz bliskich osób w wieku powyżej 60 lat? Ja to o siebie się nie boję. Odporność mam nie najgorszą. Gorzej, że mógłbym pozarażać osoby które mają przewlekle choroby, a więc różnie może być. Szczególnie że w Polsce służba do najwydajniejszych nie należy, a jak będzie dużo zachorowań to bez odpowiedniej opieki medycznej może być nie ciekawie.

5

@Bykunn Serio myślisz, że jest 10 osób tylko? Przypuszczam, że jest conajmniej kilkaset tylko, że jeszcze o tym nie wiedzą.

0

@l0Messini Ja mam pod koniec tygodnia i jeszcze w kolejnym tygodniu wyjazdy służbowe do Wawy. Oczywiście nie ma co panikować, ale lekka niepewność się pojawia.

1

@Chwytliwy Warszawa, Racibórz, Wrocław

1

@MesQueUnClub96 W Warszawie już kolejny. Myślę, że w przyszłym tygodniu będziemy już liczyć w setkach osoby z wirusem.

1

@norbi77 Z jednej strony racja, że ten syf zwiększa rozprzestrzenianie się wirusa. Ale dlaczego w takim razie w Indiach nie chorują masowo? Tam to dopiero syf. No chyba, że przez wszechobecny bród są uodpornieni na takie wirusy

0

@Explode Co nie zmienia faktu, że epidemia paraliżuje 1/3 kraju. A poza tym jak jest dużo zachorowań, to służba zdrowia nie daje rady. To może powodować, że nie udzielą na czas pomocy ludziom z zagrożeniem życia. Np ktoś może mieć zawał i nie dostanie odpowiedniej opieki medycznej i umrze.

0

@Commando Mimo wszystko u Nas teraz jest lekka panika. Nawet pociągi zatrzymują bo ktoś mocno kaszle. Zarażonych w Polsce jest już pewnie conajmniej kilkaset osób, ale takie akcję mają szansę uchronić przed jak największym rozprzestrzenianiem wirusa. Myślę, że do sytuacji jak we Włoszech nie dojdzie.

3

We Włoszech prawie 1500 nowych przypadków i 133 zgonów dziś. U nich współczynnik śmiertelności jest niebezpiecznie wysoki, do tego mnóstwo osób wymaga intensywnej terapii. Jak oni doprowadzili do takiej sytuacji? Myślę, że Francja, Niemcy, a nawet Polska jakoś to opanują i to nie będzie na aż taką skalę. Ale Włosi zawalili całkowicie, gospodarczo mnóstwo stracą.

0

@takisobiektos Przecież to bez sensu. Jakiś zespół mógł mieć jeszcze całą czołówkę tabeli do rozegrania, a drugi teoretycznie łatwiejszych rywali. Jak nie dograją sezonu to wynik po 19 kolejkach albo wcale. Inaczej tego nie widzę

0

@pawelfcb2010 Tam też będzie bez publiczności?

1

@pikass14 Myślę, że śmiało dotrze. A Chińczyk jako rekompensatę za długi czas oczekiwania dorzuci marynowanego nietoperza.

0

@Bykunn A moim zadaniem zareagowali w jedyny słuszny sposób. Odcięcie tych rejonów daje duże szanse, że uspokoją sytuację. A jakby nie reagowali to lepiej by nie było. Wydaje mi się że bagatelizujesz sytuację. Jakby w twoim miejscu zamieszkania wybuchło ognisko choroby to chciałbyś żeby władze nie reagowały czy może wolałabyś żeby jak najbardziej ograniczyło rozprzestrzenianie się tego wirusa?

1

@Bykunn Rozumiem, że we Włoszech nie ma problemu i szpitale nie pracują w jakiś nadzwyczajny sposób? To że odcinają 16 mln ludzi to też normalne? Przecież przez nowotwory dzieje się takie coś dość regularnie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?