ShinobiQWE
Dołączył/a: styczeń 2016
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
10
A na FB te bezsensowne wpisy, że na raka umiera więcej osób niż na koronowirusa. Jak można to porównywać?
Nowotwór to coś okropnego i nikomu tego nie życzę, ale przecież nie można się tym zarazić. Nowe przypadki nie pojawiają się lawinowo i rak nie zapcha nagle szpitali. Z powodu nowotworu nikt nie pozamyka miast.
0
@MontelQ według danych które podają to nowi zdiagnozowanych osób jest około 100 dziennie, a do tego coraz więcej wyleczonych. Czyli, że zakłamują dane bo oczy świata już nie są zwrócone tylko na nich?
0
W Chinach się uspokoiło, oby w Europie też się udało to ogarnąć. W Serie A będzie trudność z rozegraniem wszystkich kolejek. I do tego w tym roku EURO w kilku krajach. Jak sytuacja się nie poprawi to myślę, że śmiało można mówić, że ME się nie odbędą, albo ewentualnie mecze bez kibiców.
0
Podobno Valencia-Atalanta bez kibiców, tak mi się obiło o uszy. Czy nasz mecz z Napoli też może być rozegrany bez publiczności? Pytam bo wtedy Barca może nie czuć się jak u siebie i zagrać jak na wyjeździe, a wiemy jak gramy na wyjazdach :D
3
@KamQiX Takie pytanie to mógłbyś zadać jakbyś go lubił. O ile piłkarsko nic do niego nie mam bo każdy ma gorsze okresy, to nie znoszę go za jego boiskowe zachowania. Ciągłe prowokacje i dyskusje z arbitrem nawet jak nie na racji. Czasami jest tak irytujący, że jakbym grał z nim w jednej drużynie to chyba bym nie wytrzymał i sam go ogarnął.
0
@MSN30 Albo nie wiadomo czy za kilka lat będzie na tyle dobry żeby łapać się do 4 na drużynówki.
0
@NaFazieHitman Ja wciąż liczę, że skoro w Chinach się uspokaja to i Europa da radę to opanować. Ale wiadomo, że Chińczycy zastosowali radykalne środki i to niewątpliwie pomogło.
0
@YoNoEntiendoNada A ile zachorowało na grypę? ;) Gdyby 1/10 tych osób zachorowała na koronawirusa to nawet nie wyobrażasz sobie co by się działo.
2
@Jaca27 Ja nie mam na myśli akurat tego wirusa, ale pisałem tak ogólnie gdyby w przyszłości pojawiło się coś naprawdę groźnego. Obyśmy jednak nigdy tego nie doświadczyli
0
@MesQueUnClub96 No w przypadku epidemii to swobodne podróżowanie po Unii to gwóźdź do trumny. Oby tylko za naszego życia nie pojawił się jakiś naprawdę groźny wirus bo po europejskich krajach rozpłynie się to momentalnie.
6
Wydaje mi się, że cały ten koronawirus jest problemem, ale media wyolbrzymiają sprawę i wszyscy szybko o tym zapomnimy tak jak i o innych tego typu epidemiach pojawiających się od czasu do czasu. I obym się nie mylił.
Martwi jednak to, że Europa tak naprawdę nie jest gotowa na poważną pandemię gdyby taka się pojawiła. W Europie według statystyk mieszka 741,4 mln osób. Obecnie wirusa wykryto u kilku tysięcy osób. Wyobraźcie co by się działa gdyby wykryto wirusa u 75 tysięcy osób, ale nie w jednym państwie które można łatwo odciąć, a we wszystkich. Panika byłaby ogromna, być może groźniejsza niż sam wirus. A nawet nie chcę sobie wyobrażać gdy zarażonych było 750 tys osób, czyli jedna na tysiąc. Stanęło by wszystko fabryki,transport, zaopatrzenie itd.
W przypadku pandemii w Europie zbyt swobodny przepływ obywateli między granicami jest przekleństwem w takich sytuacjach. Ta sytuacja pokazuje, że tak naprawdę w przypadku jakiejś większej epidemii to pomimo tego, że medycyna stoi na dużo wyższym poziomie niż setki lat temu to wiele krajów jest zupełnie nieprzygotowanych do czegoś takiego.
1
@Bykunn Dlatego sytuacja w Europie zależy w dużej mierze od samego wirusa. Może jak zrobi się cieplej to trudniej będzie zachorować. Z drugiej strony nie wolno też wykluczać, że może on zmutować i stać się naprawdę groźnym. Już nie raz natura doprowadzała człowieka do sytuacji z którymi ciężko sobie poradzić.
0
@Bykunn No właśnie w Europie nie za bardzo to jest możliwe. Zbyt swobodny przepływ obywateli między państwami. Chińczycy odcięli "zarażone" miasta i sytuacja u nich wydaje się być już opanowana.
0
@Bykunn Ale mimo wszystko wirus jest na tyle niebezpieczny, że osłabia organizm na tyle, że przez różne przewlekle choroby dochodzu do śmierci. Grypa robi to kilkaset razy rzadziej.
2
@Bykunn Sytuacja we Włoszech pokazuje, że lepiej dmuchać na zimne i zapobiegawczo przestrzegać procedur niż doprowadzić do sytuacji ktorej już nie będzie tak łatwo opanować.
0
Co to w tych Włoszech z liczbą osób które zmarły na koronawirusa? Mają już ponad 3000 wykrytych przypadków, ale aż tak to zablokowało służbę zdrowia, że procentowo mają najwięcej przypadków śmiertelnych do zarażonych? To co by się tam działo jakby zarażonych było kilkadziesiąt tysięcy?
0
@darek60 to czemu przy świńskiej grypie nie było tak radykalnycych środków? nie bali się, że się rozprzestrzeni?
0
@Image To chyba była ironia z jego strony. Chyba taka odpowiedź do tych co twierdzą, że na grypę umiera więcej osób. Tylko na grypę choruje miliony osób, nawet nie chcę sobie wyobrażać co by się stało jakby tyle osób zachorowało na koronawirusa.
2
@Szymix654 3 lata temu słyszałem kupmy Dembele i Cou i mamy pakę na lata. W tamtym roku miwiono, że De Jong miał rozwiązać nasze problemy w pomocy, a Griezmann dać jakość w ataku. O ile co do Neymara to wiem, że by nie zawiódł (ale cena pewnie nie mała) to Lautaro może się nie sprawdzić, a kasa ogromna
0
@darek60 Oczywiście, że bezpieczeństwo. Mnie tylko dziwią aż tak radykalne kroki. Niektórzy twierdzą że to nic groźnego, że była już przecież ptasia grypa, świńska grypa, SARS itd. Ale czy wtedy były podejmowane takie działania? Moim zadaniem ten wirus to nie takie byle co jak niektórzy myślą
0
We Włoszech podobno mają być zamknięte szkoły, uniwersytety i stadiony. Czy to oznacza mecze bez publiczności czy znowu odwoływanie spotkań? W Serie A może być duży problem z rozegraniem zaległych spotkań bo ciężko będzie wepchać gdzieś te mecze.
1
@Jaca27 Generalnie Państwowa służba zdrowia w tym kraju to jeden wielki syf, ale mimo wszystko nie ma sensu porównywanie sytuacji z Chin gdzie Wuhan było centrum epidemii na kilkadziesiąt tysięcy osób do małego miasta w Polsce z jednym przypadkiem. U Nas też mieli wybudować taki szpital czy co?
0
@Avada Kedavra Chodziło mi o to, że w Europie jest już na tyle dużo przypadków, że ciężko wytropić kto i gdzie przebywał i kogo mógł zarazić, a że można zarażać bez objawów więc nadal się to roznosi. W Chinach się uspokoiło, ale oni zastosowali bardzo radykalne kroki całkowicie odcinając miasta. A w Europie jest dość swobodny przepływ osób i nie da się czegoś takiego zrobić.
0
Uważacie, że koronowirusa w Europie da się powstrzymać? Będzie z nim tak, że jak zrobi się ciepło to za jakiś czas o nim całkowicie zapomnimy tak jak o świńskiej grypie? Nie chodzi mi o to czy jest on jakoś niesamowicie śmiertelny czy groźny tylko o to czy że względu na to, że jest aż tyle przypadków to można z tym jeszcze walczyć? Czy może zostanie on z nami na zawsze jak grypa?
0
@gorgota nie dziwię się, że go rzuciła :D
0
@MichalZZZ Też jestem ciekaw
1
Z Celtą i Sevillą na wyjazdach cienko to widzę. Real na pewno straci jeszcze pkt bo są słabi, ale Barca też wszystkiego nie wygra. Wydaje mi się jednak, że jak biali odpadną z LM to już nie odpuszczą ligi.
3
Trzeba sobie powiedzieć wprost Real w drugiej połowie był po prostu lepszy. Pierwsza połowa w wykonaniu Barcy była niezła, ale w drugiej daliśmy się zdominować.
A zatem ciąg dalszy słabiej gry na wyjazdach i nawet na Santiago Bernabeu się to nie zmieniło. Czuję, że skończymy ten sezon bez trofeum. W naszej grze nie ma żadnego błysku, nawet słaby Real jest od Nas lepszy.
0
@FATIlity31 A masz Canal+ czy tylko kanały Eleven? Jak masz Canal+ w ofercie to możesz oglądać na Canal+ Sport Online. Dużo lepiej tam działa niż w NC+GO
2
Mecz na pewno lepszy do oglądania niż poprzednie El Clasico. Gra Barcy też lepsza, conajmniej po pierwszej połowie