ShinobiQWE
Dołączył/a: styczeń 2016
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@koksik2700 No właśnie chyba o to chodzi, ale te markety też mogliby ogarnąć. Teraz to tam jest najwieksza wylęgarnia wirusa
0
@l0Messini z jednej strony tak, ale mimo wszystko szybko rozpoznali bo mają już doświadczenie. Gdyby to pojawiło się gdzieś w jakimś malo ogarniętym kraju to zanim by rozpoznali to w każdym kraju mielibyśmy scenariusz z Włoch i Lombardii
0
@Commando moim zadaniem powinni po prostu ograniczyć ilość ludzi naraz w tych sklepach
0
Skoro jest zakaz zgromadzeń na 50 ludzi to co w marketach? Przecież teraz jak zaczną szturmować sklepy to w tych kolejkach jest dużo więcej
23
2 miesiące temu śmialiśmy się z radykalnych metod Chińczyków, a tymczasem państwo komunistyczne staje się wzorem dla Europy. Ja też oczywiście popieram tą decyzję, jak większość tutaj. Po prostu punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i w tej sytuacji takie ograniczenia są konieczne.
0
Paradoksalnie pomimo, że żywność schodzi to mój wujek który mówi że za chwilę zaczyna się sezon na nowalijki, rzodkiewka sałata itp mówi że nikt nie jest tym teraz zainteresowany. Teraz to będą schodzić ziemniaki i inne warzywa które można dłużej przetrzymać, a nie nowalijki. Także to może dotrzeć do wiele sektorów gospodarki. Ciężkie czasy nadchodzą
0
Myślicie, że gospodarczo świat czeka kryzys jakiego dawno nie bylo? Czy może jakoś się to wszystko podniesie?
3
@msmsms Tak naprawdę nikt nie znał skali problemu we Włoszech. A teraz już wiemy że tam jest drugie Wuhan i każdy mądry
0
@Kamil92 jemu chodziło o placówki gastronomiczne
0
Myślicie że stan wyjątkowy powinni wprowadzić czy jednak nie?
0
@NeroTFP ale sklepy i Apteki otwarte, bardzo dobry ruch
0
Zamykają granicę, chyba rozsądne
0
@sebo939 Już pomijając Nas młodych, ja zaczynam się poważnie martwić o rodziców. Zresztą każdy z Nas ma pewnie kogoś starszego, kogo nie chciałby stracić.
0
@NaFazieHitman Przecież tam już brakuje miejsc
2
Niepokoją doniesienia z Włoch, że już nie podłączają słabo rokujących, i że z każdym dniem coraz młodsze osoby wymagają respiratów. Czyli bez intensywnej terapii można mieć duże problemy nawet w mlodszym wieku.
0
@Katalonbar A w Juve jakoś cicho
3
A Włosi znowu ponad 2000 nowych przypadków i 250 zgonów. Lombardia to bez wątpienia ognisko na miarę Wuhan. Oczywiście biorąc pod uwagę wielkość obu państw
1
Pisałem właśnie z kuzynem który mieszka w Doncaster w Anglii, mają 2 przypadki. Napisał, że tam pełna wy****ka. Restauracje i bary pełne, miasto funkcjonuje normalnie. On sam nie wie czy to dobrze czy źle. Pyta jak w PL bo nie wie czy wracać. Ja mu napisałem, że chyba lepiej niech siedzi bo jeszcze gdzieś utknie, albo przywlecze koronę. Brytole olewają jak Włosi, jak myślicie robią dobrze czy źle?
4
Tak globalnie to chyba się to długo będzie ciągnąć. Wydaje mi się, że zaraz Stany przestaną ogarniać bo mieli to gdzieś tak jak Włosi
0
@MESSIah16 Ulotni się pewnie za 2-3 miesiące, ale gospodarka w tym czasie dostanie mocno po dupie
0
@Explode Jak nie zamkną Polski na pół roku to myślę że mi starczy żeby im pożyczyć. A co do tej karty, to jak będzie stan wyjątkowy to chyba jednak w tydzień nie dojdzie.
0
@Explode Bo moi fantastyczni rodzice, mieszkający na wsi nie mają kart, tylko chodzą od czasu do czasu do placówki i wypłacają. Wiem zacofanie, ale im nie wytłumaczysz. Mama dzwoniła, że ma trochę odłożonej gotówki w domu, ale czy mogą zamknąć bo dziś mnóstwo ludzi w oddziale i kasa się skończyła xD
Cóż najwyżej ja wypłacę i im pożyczę.
0
Jakby wprowadzili stan wyjątkowy to placówki bankowe mogą być zamknięte?
1
@student97r W niedzielę nagle przybędzie przypadków zarażenia (przeciągną info o tym) i powiedzą że w takich okolicznościach mają podstawy aby to zrobić
0
@NeroTFP Osoba która przekazała mi to info nie ma możliwości łatwego przemieszczania się że względu na małe dziecko. Może dlatego kazał jej zrobić zapasy i najlepiej wyjechać do rodziny. Moim zdaniem stan wyjątkowy bardzo prawdopodobny
0
@NeroTFP Ja absolutnie nie twierdzę, że szykuje się coś większego. Po prostu takie info do mnie dotarło. Być może to tylko takie ogólne zalecenie żeby zrobić zapasy, ale wtedy raczej ten wojskowy przekazałby info że bez paniki i strachu. Ja sam jestem już zmieszany
0
Jeszcze godzinę temu traktowałem sytuację poważnie, ale teraz dostałem bardzo niepokojące info. Pewna osoba, której ufam w 100% dostała info od rodziny wojskowości, że niech lepiej robi jak największe zapasy i wyjeżdża w sobotę do domu rodzinnego na wsi. Ten kontakt z wojska nie chciał nic więcej powiedzieć bo twierdził, że nie może.
Sam już nie wiem, osoba która mi to przekazała raczej nie jest typem żartownisia, a tym bardziej w takich okolicznościach
0
@Geble Moim zadaniem, to działanie byłoby już przysadne. Jeżeli faktycznie to wprowadzą to jest dużo gorzej niż mówią
2
Chińczycy i Koreańce już podobno ogarniają. Z Chin wysłali sprzęt do Włoch czyli faktycznie muszą mieć już dużo lepszą sytuację. Coś czuję, w kościach że Europie za jakiś tydzień już będzie spory spadek zachorowań. Jak dobrze pójdzie to myślę że koniec kwietnia będzie podobnie jak w Chinach teraz
0
@FranzMaurerJa dobrze o tym wiem, ale UEFA na siłę to przedłuża.