0

@Lubczyk698 Co nie zmienia faktu, że pomimo wysokich temperatur w okresie zimowym osłabia się odporność organizmu. W Polsce od dawna nie ma naprawdę mroźnych zim, a jakoś ludzie co co roku chorują.

4

@killingjoker101 Przecież to jest wydmuszka jakich mało. CD Projekt zrobił świetnego Wiedźmina 3, ale Ubisoft rok w rok sprzedaje miliony kopii gier które wydają. Już pomijając jakość niektórych gier od Francuzów, ale to tylko pokazuje jak bardzo napompowała się bańka CDP.

0

@PIWOSZ89 W takie rzeczy nie wnikam, rodzinka akurat aż tak dużych strat nie ma bo mają niewielkie plantację, a więc jakoś się bronili przed mrozem. Kwestia jest taka, że nawet jak ktoś jest ubezpieczony, to w przypadku strat nie wyprodukuje towaru. Mało towaru=wysokie ceny. My zwykli ludzie odczujemy to w sposób pośredni

2

Mam rodzinkę która zajmuje się rolnictwem. W tym roku pogoda to jakaś porażka, już pomarzło sporo plantacji truskawek, do tego mnóstwo strat w sadownictwie. Jeżeli dołożyć do tego koronawirusa i możliwą suszę w lato to ceny za owoce i warzywa mogą wystrzelić do absurdalnego poziomu.
Na najbliższe dni są zapowiadane przymrozki co jest pewnego rodzaju ewenementem o tej porze, a więc problem może się jeszcze pogłębić.

1

@Puig Przez to, że Messi nie zdobył MŚ nadal jest kwestionowane czy jest najlepszy w historii. Gdyby zdobył MŚ i Copa America myślę, że byłoby dużo mniej takich głosów.

1

@mateusz33 ma czas....

3

@Puig Dlatego, że tamci wygrali LM, MŚ bądź ME. Taki Zlatan jest świetny, gdyby wygrał 2-3 razy LM i dołożył jakieś ME to byłby wymieniany jako jeden z najlepszych w historii, a tak jest tylko "jednym z wielu".

2

@MESSIah16 Gdzieś o tym czytałem i było informacja, że te imprezy masowe to z zachowaniem odpowiedniego dystansu i mają być zachowane odpowiednie środki ostrożności.
Mnie tylko ciekawi jak ponad tysiąc osób może zachować odpowiedni dystans i środki ostrożności? To co mają nie kichać na siebie czy jak? Albo takie wesela, tam też ma być zachowany dystans?

1

@RomanHoffer A nie możesz po prostu zapytać w jakimś biurze? Oni chyba też mniej więcej określają się cenowo przed podjęciem zlecenia. Myślę, że jakbyś im konkretnie powiedział czego ma dotyczyć sprawa i jakie masz informację to by Ci powiedzieli ile to może kosztować.

0

@Pitbullx98 Joker, Contratiempo, Dunkierka.

0

@matirix20 Di Caprio. Mnóstwo świetnych ról (Django, Wilk z Walk Street, Incepcja, Wyspa Tajemnic, Infiltracja). Do tego bardzo rzadko zawodzę się na filmach z jego udziałem.
Ze starszych to Al Pacino, De Niro, a z młodszych to Bale, Pitt, Hardy. Nie przepadam za to za Damonem.
Z polskich aktorów to z młodszego pokolenia Dorociński.

1

@tadzik447 A Karol dalej w tramwajach czy poszedł w coś innego?

0

@koksik2700 A gdzie napisałem, że nie powiedziałem? Ja też nie jestem żadnym "ekspertem" w sprawach koronawirusa i jak uważałem, że początkowa panika była zdecydowanie przesadzona tak też nie uważam, że można o wszystkim zapomnieć i żyć jak gdyby nigdy nic. W rozmowie z tymi osobami powiedziałem, żeby nie sugerować się tym co mówią w telewizji, ale też nie ma co przesiadywać na Facebookach czy innych Twiterrach i wierzyć w teorie o spisku Billa Gatesa, czy innym Nowym Porządku Świata.
Skala epidemii w Polsce jest w miarę nieduża, ale ostrożność nadal jest wskazana, a nie "wirusa nie ma, to spisek i nic mi nie będą zabraniać".

7

@Drozdu7 Trylogia LOTR-a to dla mnie arcydzieło. Są lepsze filmy i to sporo, ale pod względem epickości nic tego nie przebije. Do tego jeden z najlepszych soundtracków który "robi" wiele scen i sprawia, że są absolutnie genialne.
Hobbit? No cóż filmy "tylko" dobre. Mają swój klimat i kilka niezłych momentów, ale pod względem realizacji i rozmachu to do Władcy Pierścieni nie mają podjazdu. Muzyka to też nic nowego, i nie ma żadnego nowego motywu który szczególnie zapada w pamięć.

0

@Jaca27 Górnicy też byli na tym strajku? ;)

3

Spotkanie z rodzinką na początku marca i i wtedy mówili mniej więcej tak: "Niech zamykają granicę, szkoły i wszystko co nie jest niezbędne bo będą drugie Włochy. Wirus już u Nas jest, a władza ukrywa prawdziwa skalę. Trzeba zrobić zapasy, i wszyscy powinni chodzić w maseczkach"

Spotkanie dziś z tymi samymi osobami i rozmowa wyglądał mniej więcej tak: "I po co to wszystko było? Wymyślili sobie pandemię i myśleli, że zastraszą ludzi. Niech otwierają już wszystko, W Polsce umarło 800 emerytów, a w mediach była panika jakby ludzie umierali na ulicach. Nakaz chodzenia w maseczkach? A po co? Warto trzymać w zanadrzu żeby nie dostać mandatu, a tak to można nosić na brodzie"

Ludzie są jak chorągiewki. Wystarczy, że media nakręciły temat, a w marketach mieliśmy kolejki jakich przed Świętami nigdy nie widziałem. Wszystko zostało wyolbrzymione, ale mimo wszystko wydaje się, że nie można też całkowicie lekceważyć sprawy. Niestety wielu którzy na początku ulegli zbiorowej panice teraz kompletnie olewa temat, a więc ze skrajności w skrajność.

1

@Bykunn Za nastolatka grało się w gry jak leci. Teraz przejdę ze 4 albo 5 gier i to przeważnie w okresie jesienno-zimowym. Staram się grać tylko w bardzo dobre produkcję, ale daję grze godzinę albo góra 2. Jak w tym czasie mi się nie spodoba to bez żalu ją odinstalowywuje bo na słabe gry to już na pewno szkoda czasu.

1

Bundesliga wraca, ale podobno po strzelonym golu piłkarze nie mogą się cieszyć w kilku albo całą drużyną? Zresztą do kogo oni mają celebrować tą radość jak stadiony puste?
Pewnie spróbuję obejrzeć jakiś mecz, ale brak atmosfery i uczucie, że oglądam jakiś trening mnie zniechęci.

2

@Janiama W USA i UK bez wyraźnej poprawy. A w Brazylii i Meksyku coraz gorzej. Dobrze, że chociaż w Europie Zachodniej się w miarę poprawia, a to nas powinno teraz najbardziej interesować.

1

@Janiama W USA są dni z lepszymi statystykami, ale nadal jest mnóstwo nowych zachorowań. Jeszcze trochę to u nich potrwa, w UK też nadal wysokie liczby. W Europie Zachodniej widać poprawę, za to w Rosji "impreza" na całego. Przy tylu zachorowaniach ich statysta zgonów musi być "przekręcona". W Brazylii też nie za wesoło. Tak to chyba już w tym roku będzie wyglądać, że jak u jednych będzie się poprawiać to w innym miejscu będzie się pogarszać. Oby tylko nie było zapowiadanej drugiej fali, ale to chyba mało realne.

3

@Hushovt Silimarilionu nie da się zekranizować w postaci filmu. Myślę, że mogłoby to być w postaci serialu, ale ktoś musiałby naprawdę dobrze opracować scenariusz bo sama książka to w zasadzie "Biblia" tamtego świata. Jest to zbiór opowiadań który łączy się w całość, ale akcja dzieje się na przestrzeni tysięcy lat.

3

@Hushovt LOTR powstał dużo wcześniej, bitwy wyglądają w miarę naturalnie(może oprócz scen z Legolsaem) pomimo, że to film fantasy i walczą z orkami. W Hobbicie CGI aż bije po oczach, nie ma się wrażenia że to prawdziwa bitwa, a to co wyczynia Legolas w tych filmach to już podchodzi pod parodię samego siebie z LOTR. Hobbity mają swój fajny klimat i nie są to złe filmy. Ale pod względem realizacji bitew to w porównaniu z LOTR jest w mojej opinii sporo gorzej.

1

@bixmix Ja to LOTRA bez napisów oglądam, z oryginalnym dźwiękiem. I tak znam niemal każdą kwestię na pamięć ;)

0

@Colon Hobbit to półka niżej niż LOTR. Rozwlekli niesamowicie tą historię i z każdą kolejną częścią jest gorzej. Bitwa jest w ostatniej części, ale pod względem realizacji to wypadło to dużo gorzej niż w LOTR.

2

@Piotr89Sand Dokładnie. LOTR to tylko i wyłącznie w wersji rozszerzonej.

2

@adi7adi8 Ponoć w lasach ich porozstawiali i stąd ten zakaz wstępu. Możliwe, że zabezpieczali montaż nadajników 5G

0

@bixmix Te arcydzieła tam mam w kolekcji na Blu-Ray. Jeżeli już oglądać to tylko wersje rozszerzoną, a dla mnie większość filmów na Polsacie czy TVN jest nie do oglądania przez reklamy. No chyba, że nagram na dysk

1

Ponoć rozważane jest zamknięcie Górnego Śląska. Ciekawe czy to kolejne info od ciotki brata kumpla, której mąż ma kolegę co ma szwagra w wojsku i przekazał mu to informację, ale jest ona całkowicie poufna i absolutnie nikt więcej o niej nie wie xD

0

@messi564 Valhalla to będzie kozak. Uwielbiam te klimaty więc liczę, że tego nie zepsują. Na razie ogram to na Xboxie One X, ale jak gra będzie miodna to pewnie powtórka na nowej generacji konsol.

2

@Jaca27 Akurat tym co zaleca WHO to bym się nie sugerował. Ta organizacja w ostatnim czasie tylko się kompromituje.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?