Stinger_
Dołączył/a: październik 2021
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@FcPortoFan1999 Wisła Kraków wygrywa pierwsze trofeum od 2011 roku, następnie wraca do Ekstraklasy i Europy.
1
@AlexDark00 Ciekaw jestem jak kibice w Katalonii - też będą 1 czerwca z szalikami Realu chodzić po Barcelonie i śpiewać o Realu żeby wygrali LM?
1
@Rastafarnianin Mi też czasem się to zdarza w przeglądarce Chrome. Czasami jest dobrze, a czasami jeden post w kawałkach przez całą stronę.
2
@Visca_barca Wisła Kraków choć jeśli wygra Pogoń Szczecin to płakał nie będę - przynajmniej na puchary będzie mocniejsza drużyna ale kibicował będę Wiślakom.
I nawet uważam, że Wisła dzisiaj to bierze - polski Tottenham nie dorósł do trofeów.
1
Teraz tak sobie czytam i widzę, że po wczorajszym zwycięstwie Borussii Dortmund, Bundesliga zapewniła sobie piąte miejsce z rankingu UEFA za ten sezon w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie ale wciąż istnieje szansa, że Niemcy mogą mieć aż 6 drużyn w LM 24/25.
Jak to możliwe? A więc sprawa jest prosta ale trudna do zrealizowania i niestety bardzo mało realna (choć będę kibicował do końca) - BVB musi wygrać Ligę Mistrzów 1 czerwca i zająć 5 miejsce w Bundeslidze, a wtedy zagrają w kolejnym sezonie w LM jako obrońca tytułu, a miejsce z rankingu UEFA (piąte dodatkowe) przejmuje szósty zespół tabeli Bundesligi - w tym momencie najbliżej tego jest Eintracht Frankfurt.
Oczywiście jak pisałem wyżej będzie ciężko o taki scenariusz ale chętnie bym go zobaczył tym bardziej jako fan Bundesligi.
@mekston @MesQueUnClub96 wchodzicie w to? Tzn. podejrzewam, że i tak większość kibicuje właśnie BVB ale tutaj jest możliwy właśnie wariant, który opisałem wyżej. 5 ekip w LM z jednej ligi już było, a 6? Bundesliga mogłaby być pierwsza... lub druga bo jeszcze istnieje możliwość wygrania LE przez Romę lub Atalantę i wtedy to Włosi mogą mieć 6 ekip w LM ale tam mam nadzieję, że takiej możliwości nie będzie bo liczę, że Ligę Europy wygra Bayer Leverkusen.
1
@Anyma Teoretycznie może bo jest tak jak mówisz - to tylko piłka nożna ale przynajmniej ja tak długo oglądam piłkę nożną, że naprawdę ciężko myśleć, że BVB ogrywa sobie Real w finale - chciałbym tego ale jakoś moja wiara mimo iż gdzieś tam z tyłu głowy siedzi to to nie jest aż taka by nastawiać się na triumf kogokolwiek innego niż właśnie Real. Oczywiście nadzieja jest więc będę kibicował najpierw Bayernowi, a potem zobaczymy.
4
@Oskar00 Najlepiej niech zawsze wygrywa Real, byleby nie PSG. Kibice Barcy kacza się z kibicami Realu - w wielkim finale LM święto w Katalonii bo wygrywa Real, ależ będzie pięknie.
0
@shinthps Do zostania w klubie albo powrotu po PSG też za bardzo się nie pchał.
0
@derus Przeczytałeś uważnie co napisałem? Przecież napisałem, że nie widzę ani BVB ani PSG z Realem, nawet wątpię w ten Bayern ale skoro dalej piłka w grze to można przynajmniej mieć jakąś nadzieję, że jednak zdarzy się coś nieoczekiwanego. Poza tym będę kibicował każdemu byleby tylko Real nie wygrał, a jak wygra? To trudno, nic z tym nie zrobię tym bardziej, że ja wiem, że oni mają tą LM po dwumeczu z City więc nawet zaskoczyć mnie to nie może.
2
@P33ck Adrian Benedyczak w Serie A? Bardzo ciekawi mnie jak sobie poradzi w wyższej lidze Polak.
Do tego awans Cesca Fabregasa jako asystenta trenera i jako trzeci klub widziałbym Venezię ale tylko ze względu na atak Pohjanpalo - Gytkjaer.
1
Borussia Dortmund zrobiła pierwszy krok w stronę finału Ligi Mistrzów ale czy zdołają to utrzymać w rewanżu? Ja uważam, że mają spore szanse - PSG nie wygląda za dobrze i już wiem, że jeśli Bayern nie zrobi czegoś ekstra na Bernabeu to Real bierze tą LM choć sportowo nie można odbierać nikomu szans przed zakończeniem meczu to jakoś nie widzę ani BVB ani PSG w tej formie przeciwko Realowi.
Jadon Sancho świetny mecz. Czyżby zaprowadził BVB po finał LM?
Tak w formie żartu - skoro Złotą Piłkę wręczyliśmy już Jude Bellinghamowi to po ewentualnym triumfie BVB w LM (nie wierzę w to ale dopóki sędzia nie zakończy meczu finałowego to teoretycznie wszystko może się zdarzyć) trzeba będzie zacząć ją wręczać Jadonowi Sancho, który ma nadzieję, że nie wróci do United bo ma duży potencjał i jak widać potrafi grać w piłkę.
1
@Arden Ludzie tutaj nienawidzą PSG za Verattiego (dziwne, że nikt ich nie nawiedzi za Messiego - może dlatego, że sam opuścił Barcę na rzecz PSG?) i Neymara i dlatego nawet Realowi będą kibicować w ewentualnym finale PSG vs Real więc mnie te ich argumenty z dupy nawet nie dziwią.
0
@malicinho Dobrze, że Barcelona nigdy nie kupowała piłkarzy z Atletico, Sevilli czy Valencii.
Co to w ogóle za argument z dupy? Bayern podobnie jak Barca czy Real są największymi i najbogatszymi klubami w swoich ligach i zawsze będą podkupywać piłkarzy ze słabszych drużyn ze swoich lig i nie dlatego żeby osłabić ligę ale dlatego żeby wzmocnić samego siebie.
Poza tym nie wiem czy zauważyłeś ale te biedniejsze kluby i tak za bardzo wyjścia nie mają bo sami piłkarze kiedyś będą chcieli odejść z Sevilli, Valencii, Leverkusen czy Dortmundu więc kluby nie robią im pod górkę tylko sprzedają za jak największe pieniądze. Normalna sprawa.
0
@Pelart22 Tak ale kolejne trofea Realu jeszcze bardziej będą oddalać ich id Barcelony.
1
@Criss18Barca Psa czy kota nie trzeba rodzić.
3
@Deviler Można nawet polecam bo to podobno zdrowe dla zdrowia.
3
@Lionel_Messi10 Nie miałbym nic przeciwko tym bardziej, że w LE kibicuję Bayerowi Leverkusen więc Superpuchar Europy także mógłby być niemiecki.
Mimo wszystko po tym wczorajszym 2-2 w Monachium słabo widzę Bayern na Bernabeu. Tzn. oczywiście, że mogą wygrać ale już City ich gniotło cały mecz i wiesz jak to się skończyło. Real lubi takie sytuacje.
1
@Deviler Pracując czy pijąc? Bo to różnica jest.
2
@Lionel_Messi10 Już pisałem, że najlepiej jakby LM wygrała BVB ale także pisałem, że jeśli zagrają z Realem to nie widzę ich w tym meczu. Jakoś trudno mi uwierzyć, że nagle BVB ogra Real, który w sumie nie przegrywa czy to z City czy Bayernem akurat właśnie w finale gdzie Real po prostu nie przegrywa. Zobaczymy co się wydarzy ale w sumie dla mnie wszystko byle nie Real.
0
@NeroTFP1 Tak, Ronaldo bliżej końca, Ronaldinho też słabszy niż w Barcelonie ale dalej nie zmienia to faktu, że wyglądali na jeden z najlepszych, a może i najlepszych składów i jak wspomniał @Pawlak1992 doszedł im Kaka, który w 2002 roku za bardzo nie przyczynił się do tego mistrzostwa, a w 2006 roku już wielka światowa gwiazda.
0
@Bobo25 Dlaczego PSG jest mniejszym złem? Wybacz ale nie potrafię tego zrozumieć.
Bo nie chcieli sprzedać Verattiego? Przecież mieli takie prawo. Bo Neymar i Messi tam poszli? No to pretensje do nich, a nie do PSG, które miało prawo ich ściągnąć.
Może ja czegoś nie rozumiem ale dla mnie PSG to żaden bezpośredni rywal Barcelony w takim sensie, że ani historyczne ani nic nie widzę co dawałoby jakaś duża iskrę w bezpośredniej rywalizacji.
Wątpię żeby zwycięstwo Realu dało więcej kasy całej lidze. Serio myślisz, że tak będzie? W takim razie Sevilla już nie powinna nikogo sprzedawać Aston Villi bo stać ich by było żeby utrzymać zespół, a tak się jednak nie dzieje.
PS jeśli myślisz, że drużynę rozwaliło PSG, a nie rządy Rossela czy przede wszystkim Bartomeu to raczej nie zgodzimy się w tym temacie.
Idąc tym tropem to Barca rozwaliła Sevillę, Atletico czy Valencię ściągając od nich najlepszych piłkarzy, a nawet i Arsenal kiedy kupili Heney'ego.
4
Oczywistym faktem jest to, że Leo Messi to numer 1 w historii futbolu ale nie macie takiego wrażenia, że Ronaldinho był bardziej magiczny i spektakularny od Leo?
Wiadomo, że Ronaldinho wygrał dużo mniej trofeów czy nagród indywidualnych, a także strzelił dużo mniej bramek i zanotował mniej asyst. Po prostu jego kariera w TOP była duża krótsza ale czysto piłkarsko mam wrażenie, że Brazylijczyk potrafił więcej niż Argentyńczyk.
Zgadzacie się z tym czy może przesadzam?
1
@NeroTFP1 I pomyśleć, że 4 lata później wielu z tych piłkarzy dalej grało świetnie mając obok siebie fenomenalnego Ronaldinho, który chwilę wcześniej wygrał LM z Barceloną, a mimo to na samych MŚ nie pokazali nic nadzwyczajnego.
0
@Bobo25 Jeśli mówimy o mniejszym źle to ok, dla Ciebie może to być zwycięstwo Realu ale nie wmówisz mi że dla Barcy mniejsze zło to zwycięstwo PSG. Jakby tak zapytać ludzie blisko powiązanych z Barcą to nie wierzę, że mówiliby, że największym rywalem w historii jest PSG, weź serio bo nawet to nie jest śmieszne.
0
@Bobo25 Ja powiem tak. Oczywiście LSG ma pieniędze ale czy Real lub Barca nie wydają miliony na transfery? Tak wiem, że PSG ma szejka, a Hiszpanie nie ale to nie zmienia faktu, że żadna z tych drużyn ni prezentuje romantycznego futbolu bo teraz albo kasa albo jesteś słabeuszem ewentualnie z jakimś wyskokiem.
Druga sprawa, no nie wiem ale zawsze myślałem, że trofea jednak są ważne, a kolejna LM dla Realu to jednak kolejny argument jaki to Real jest wspaniały i znowu odjeżdża Barcelonie.
Sprawa numer 3, prestiż prestiżem ale jakie korzyści będzie miała Barca przy zwycięstwie Realu w LM? Jeśli Lech czy Legia wejdą do grupy LE to rzeczywiście później Raków czy inna Pogoń mogą mieć z tego korzyści choćby z takiego powodu, że Legia i Lech nabili punktów dzięki czemu inne drużyny nie zaczynają od 1 rundy, a od 2 ale Barca? Bardzo ciekaw jestem czy ludzie związani z Barceloną też w ewentualnym finale będą za Realem bo prestiż La Liga wzrośnie... Inna sprawą jest, że i tak nie wzrośnie, nawet na dobrą sprawę pierwszy raz od dawien dawna nie ma kogo wykupić z Sevilli, Valencii czy Villarrealu bo grają kiepsko i nawet w Europie się nie pokażą, a Real czy Barca swój prestiż mają nawet jeśli w LM odpadają już po grupie.
Ja też nie trawie szejka z PSG ci nie znaczy, że będę kibicował Realowi. Oczywiście, kto nie wygra tej LM i tak nic się nie zmieni ale wolę PSG z LM niż Real, który jeszcze bardziej będzie podkreślał to jak gwałcą Barcelonę i wiesz co? Poniekąd będzie to racja ale skoro sami kibice Barcy będą im kibicować to co się dziwić.
1
@MichalZZZ Niby tak ale chyba nie w meczu z Realem. Serio ciężko mi sobie wyobrazić, że BVB ogrywa w finale LM Real, który mimo wszystko wygląda dużo lepiej. Chcia żeby tak się stało ale dla mnie wydaje się to niemożliwe.
1
@maroon No w sumie nie musi Cię to obchodzić. Ale jeśli się trafi finał Real vs PSG to nie tylko będziesz za porażką PSG ale równiez za zwycięstwem Realu. Mimo wszystko masz takie prawo. Kibic Barcy kibicujący Realowi w najważniejszym i najbardziej prestiżowym meczu w piłce klubowej.
2
@maroon Bo ostatnio dużo tutaj osób co nagle bardziej wola Real niż PSG, a potem zdziwnie jak każdy jara się Realem, a z Barcy się śmieją.
A co mają robić? Kolejna LM dla Realu to kolejny argument, że Barca to nie jest ta samą półka i kolejni odklejency czy to zza mikrofonu czy skąd tak będą mówić jaki to Real jest cudoewany, a "Wy" będziecie się dziwić dlaczego każdy jara się Realem.
6
@maroon Tak w sezonie 2001/02.
Real Madryt wygrał 2-1.
Sezon w którym Michael Ballack wiecznie drugi.
Przegrany finał LM, wicemistrzostwo Niemiec przegrane z BVB o 1 punkt. Przegrany DFB Pokal w finale z Schalke i na koniec przegrany finał MŚ z Brazylią.
Jakby Leverkusen i sam Ballack miał więcej szczęścia to miałby dziś Złotą Piłkę, a tak przegrał 4 trofea będąc ich tak blisko.
1
@maroon Rzeczywiście, z PSG taki wróg, że nawet największą legenda Barcy Leo Messi tam poszedł. Dajcie spokój już z tym wrogiem z Paryża bo coraz śmiesznej to wygląda.