Stinger_
Dołączył/a: październik 2021
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@101katalonczykow Witamy @Danny Gaucho wytłumacz koledze gdzie trafił.
0
@damian16161212 Ja np. pracuje prawie wszystkie soboty. Oczywiście za sobotę mam inny wolny dzień w tygodniu (przydaje się bardzo - można załatwić różne sprawy) i jakoś daje radę. Oczywiście zawsze lepiej mieć wolny weekend czyli sobotę i niedzielę ale wiedziałam na co się piszę i funkcjonuje normalnie. Nie płacze z tego powodu, że ja pracowałem wczoraj, a inni robili sobie grilla i popijali kiełbasę piwkiem.
0
@kondzik47 Żyjesz jeszcze? Bardzo płaczesz?
9
@Muszynianka Serio myślisz, że każdy pracujący w niedzielę od samego rana do wieczora jest zły i w ogóle płacze bo pracuje akurat tego dnia? Przecież oni wiedzieli na co się piszą i że będą tego dnia pracować - to nie jest tak, że mieli obiecane wolne, a tu nagle szef rano dzwoni, że na 6 do roboty.
Druga sprawa, pełne markety nie oznaczają pustych parków czy kawiarni - zdajesz sobie z tego sprawę?
Sprawa numer trzy - właśnie kawiarnie wypełnione po brzegi - no tak bo przecież pracownik kawiarni ma robić bo nikogo on nie obchodzi, ważne, że pracownik sklepu ma wolne i w ten dzień musi pić kawę w kawiarni.
Tak samo jak kasjerka może napić się kawy w kawiarni w niedzielę tak pracownik kawiarni może sobie zrobić zakupy w biedronce.
Ja akurat zakupy mam zrobione i nie muszę ich robić w niedzielę ale jeśli uznam, że jednak coś muszę kupić (nie ważne czy artykuły spożywcze czy jakieś ciuchy) to sobie pojadę i nic Ci do tego. Moje życie i moja sprawa, a "Wam" radzę nie układać życia innym.
Jeśli mam taką możliwość iść do jakiegokolwiek sklepu bo jest handlowa niedziela to mogę sobie pójść tak samo jak każdy inny człowiek.
PS A skąd Ci młodzi ludzie siedzący pod chmurką wzięli to piwko czy colę? A no tak, zapewne kupili wczoraj i czekali żeby wypić to specjalnie w niedzielę.
2
@Muszynianka Nie pracuję ale były lata gdzie pracowałem w niedzielę jeszcze zanim pojawił się pomysł niehandlowych niedziel i wiesz co? Zauważyłem, że każdy przychodził do pracy z uśmiechem na twarzy i żył normalnie. Nikt nie płakał o wolne niedziele, wszystko toczyło się dalej, a teraz jedna handlowa niedziela na "pół" roku i płacz jakby niewiadomo co się działo. Cyrk i tyle.
Rozumiem, że wszystko kręci się wokół pieniędzy i teraz taki prezes jakiegoś dużego marketu czytając to co napisałeś może mieć inne zdanie bo on także w niedzielę by zarabiał.
To, że "Twój" sklep nie ma utargu w niedzielę nie zmienia faktu, że inne sklepy mają lub by mieli gdyby normalnie wszystko funkcjonowało.
Tak w ogóle dziwnym trafem jadąc dzisiaj przez miasto widziałem te tłumy ludzi wychodzących ze sklepów z pełnymi wózkami zakupów - nie wiem, może tylko u mnie tak jest, a w całej Polsce od rana do wieczora sklepy świecą pustkami ale przynajmniej ja w mojej okolicy jeszcze nigdy od czasów kiedy są niehandlowe niedziele nie zauważyłem by w handlową niedzielę jakikolwiek duży sklep spożywczy świecił pustkami, cały czas coś się dzieje i nie wiem ale być może nawet więcej ludzi tam się przewija niż w cyrku czy na basenie. Myślisz, że utargu z tego nie ma?
Aha i jeszcze jedno, w zwykłym jakimś małym sklepie odzieżowym może i ruch jest słaby ale pojeździj po różnych galeriach - tam to dopiero jest show. Idź tym wszystkim ludziom wytłumacz żeby poszli do domu bo pracownicy tych sklepów mają rodziny, a oni sami mogą sobie szmaty kupić jutro. Myślę, że przekonasz ich bardzo szybko bo przecież kupienie podkoszulki dzisiaj naprawdę nie jest niezbędne.
1
@Bagsik88 Chodzi mi o to, że śmiać mi się chce z obrońców niehandlowych niedziel.
Z tym cyrkiem czy basenem to żart ponieważ równie dobrze można to pozamykać w niedziele i świat się nie zawali ale jednak nikt tych ludzi nie broni bo przecież gdzieś to wszystko musi się podziać w niedziele.
Jeden pójdzie do kina, drugi do cyrku, a trzeci na zakupy do biedronki i nie wiedzę w tym nic złego. Każdy ma prawo wyboru.
1
@sergio5 Taka już niestety kolej rzeczy. Mnie nie dziwi, że ludzie wolą iść do dużego marketu niż małego sklepiku obok domu/bloku.
Ja generalnie już mówiłem, że radzę sobie bez handlowych niedziel ale uważam, że handlowe niedzielę powinny być i zdania nie zmienię, a co z żabkami i innymi małymi sklepami? Szkoda ich to oczywiste ale nikt przecież nie broni nikomu robić tam zakupów.
To teraz pozamykać wszystko co "duże" bo "małe" ma mniejszy obrót? Tak to działa i tyle. I nie tylko tyczy się to marketów ale wszystkiego.
2
@Bagsik88 Co Ty w ogóle piszesz. To Ty nie wiesz, że pracownicy cyrku muszą pracować w niedzielę bo to branża, która musi być otwarta 24/7?
Bez ciągłego cyrku ciężko żyć. Różnica polega na tym, że w cyrku mają zapłacone, a tutaj robiąc ten cyrk robią to za darmo.
Podobnie jest z basenem. Pracownik basenu ma pracować bo szlachta chce sobie poleżeć w wodzie w niedzielę.
Najpierw mówią, że zakaz handlu w niedzielę, niedziela dla rodzin, a później całymi rodzinami pchają się na chama do kina, cyrku czy innego basenu totalnie olewając ludzi, którzy tam pracują i którzy też prawdopodobnie mają rodziny ale oni nie mogą z nimi pobyć w niedzielę bo muszą pracować by obrońcy kasjerek mogli gdziekolwiek wyjść w niedzielę.
Dramat jak niektórych czytam.
6
@Muszynianka Mi generalnie to nie przeszkadza za bardzo choć jestem za handlowymi niedzielami ale zawsze mnie bawi jak trafi się taki obrońca jak Ty, który będzie mówił innym kiedy należy robić zakupy i określał planowanie czasu innym.
Pracownicy choćby kin, McDonald's, różnych kręgielni, basenów też mogliby mieć wolne, a mimo to pracują w niedziele i nie narzekają i chyba nie powiesz mi, że to branże, które wymagają by być otwarte 24/7?
Dlaczego tak bardzo "bronicie" (w ogóle śmieszna sytuacja - zazwyczaj bronią Ci, którzy nie pracują w sklepach, a Ci co pracują zamiast pajacować normalnie idą do pracy, robią swoje i z uśmiechem wracają do domu odbierając sobie ten dzień w innym terminie) tylko pracowników sklepów? Ok, rozumiem, że pielęgniarki, lekarze czy strażacy lub policjanci muszą być dostępni 24/7 bo są sytuacje, których nie da się zaplanować ale pracownik kręgielni już gorszy bo on ma pracować i wszyscy mają go w dupie i nikt go nie broni?
11
@Sysia11 No kasjerzy i kasjerki też wiedzą z czym wiąże się praca w sklepie i wiedzieli, że są pracujące niedziele.
Tak dla handlu w niedzielę! Więcej takich niedziel.
1
@mekston Pierwsza duża legenda Interu Miami - Gonzalo Higuain.
1
@Radioactive9705 Ze @Stinger_
1
@Cukson Generalnie to nie widziałem ich w akcji ale skoro ambasada twierdzi, że każdy Argentyńczyk co tylko strzeli gdziekolwiek jakąś bramkę tocod razu przyszły kandydat do zdobycia Złotej Piłki to nie zdziwi mnie jeśli to właśnie młodszy Mbappe i Bellingham kiedyś coś więcej pokażą.
0
@RosjaninBut Sporty walki to mam wrażenie, że oni mają codziennie. Szkoda tylko, że jeden z nich tylko dostaje.
2
@Rust_Cohle W takim razie wyjście jest jedno. Wyrzuć mu wszystko z pokoju, nie dawaj jeść przez jakiś czas i kiedy już zmieści się w drzwiach to wypad.
24
@Rust_Cohle Zabierz mu komputer, telefon, telewizor i wywal z chałupy. Powiedz, że dopóki nie będzie chudy ma nie wracać do domu.
1
@shinthps Ja tam znam tylko od tyłu ale, że z lewej czy prawej. Nie mam pojęcia o co chodzi.
0
Wygląd Cristiano Ronaldo? Tak czy nie?
3
@VegetaPolska "nie sądzisz że to bardzo źle wygląda, pomyśl, jest sobie osoba i co podchodzi do drugiej i mówi "cześć"?"
A co ma powiedzieć? Pocałuj mnie w dupę?
Nie musisz mówić "cześć", możesz powiedzieć co innego np. "dzień dobry" czy co tam chcesz.
Ja wiem, że to nie jest takie łatwe tym bardziej jeśli kogoś się widzi pierwszy raz i serio ta druga osoba przez to może olać sprawę ale w takim razie poszukuje dobrej sytuacji do zapoznania i pogadania z kimś np. w sklepie z kasjerką czy tą panią co układa towar - nie musisz mówić od razu cześć - możesz o coś zapytać i wtedy jest łatwiej.
Ja pamiętam jak kiedyś podobała mi się taka fajna koleżanka właśnie w sklepie, nieznajoma w ogóle to zacząłem właśnie od takiego głupiego wstępu - zapytałem o coś. Ona mi pomogła (ogólnie to wiedziałem wszystko ale udawałem, że nie wiem tylko po to by się zapoznać). Może bez sensu ale zauważyła mnie i potem było łatwiej przy następnych zakupach. W sumie fajne czasy i mimo, że stary nie jestem i też próbowałem różnych metod w internecie to nie ma to jak zapoznać się w realu (tylko nie w Madrycie) - polecam bardzo (oczywiście nie zawsze wszystko wychodzi ale to normalne), a internet i te portale randkowe olej wreszcie na dobre. Skasuj wszystkie konta i zapomnij bo tam nie ma nic logicznego - oczywiście są sytuacje, że naprawdę ktoś znajdzie tam miłość ale Ty przejmujesz się każdą głupotą z tych portali więc one nie są dla Ciebie. Tyle w temacie.
1
Vinicius Junior, pierwsza jest, a więc jeszcze dwie. Nie żeby coś ale chyba już po Barcelonie.
0
@emeu Everton vs West Ham
1
@Lionel_Messi10 Nie mam nic do tych statystyk bo są bardzo dobre ale Messi gra w lidze farmerów więc bez większego podniecenia.
2
@FcPortoFan1999 To nie jest dziwne. Tak po prostu działa matematyka.
0
@kejdzi Koszyki teraz będą tylko po to żeby ustalić z jakiej grupy losujemy dwóch rywali. Nic bycie w pierwszym koszyku już nie daje.
Dla mnie to trochę głupie ale cóż, zobaczymy w praktyce jak to wyjdzie.
0
@FcPortoFan1999 Nie żartuj z tym Nadalem. Gość nawet jak zrobi TOP formę na French Open to najpierw będzie musiał wygrać 6 meczów żeby zagrać w finale, słabo to widzę. Najdalej w trzecim się połamie i po Nadalu. Nie życzę mu tego ale jakoś go już nie widzę choć przyznam, że chciałbym jego triumfu we Francji i koniec kariery na szczycie.
1
@MesQueUnClub96 Kylian Mbappe - on powinien tu trafić ale wiemy, że to jest praktycznie niemożliwe.
0
@FcPortoFan1999 Bo grał z Nadalem i Djokoviciem. Teraz pierwszy jest już dalej niż bliżej - nie ma szans, a drugi już nie taka maszyna jak jeszcze w poprzednim sezonie.
0
@MesQueUnClub96 Dwa ostatnie sezony to dwa finały French Open Ruuda. Teraz wygra.
0
Myślicie, że zwycięstwo Caspera Ruuda w Barcelonie to taki wstęp do Erlinga Haalanda w Barcelonie? Ja myślę, że ta historia zatoczy koło. Norweg jest i będzie częścią Barcelony.
0
@FcPortoFan1999 Nie Robert Lewandowski, a Casper Ruud królem Barcelony.